UEFA Nations League 2020/21

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
B6Redhell
Posts: 5998
Joined: 25/12/2010 04:56

#226 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by B6Redhell »

jeza u ledja wrote: 10/10/2021 23:36
B6Redhell wrote: 10/10/2021 23:34 Ja jebo pravila. Ne svidja mi se odluka i Odmah kradja.. :-D
Ne svidja mi se odluka jer je kradja.
Ma ni spanci se nisu bunili, znali su da je garcia isao na loptu i promijenio putanju..
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45677
Joined: 29/12/2005 01:20

#227 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by jeza u ledja »

U sustini da nije VARa mahac bi svirao ofsajd i sve bi nam to bilo zavrseno. Zbog VARa mahac ceka da se razvije situacija, sta li i “primjenjuje” se pravilo koje nikd na ovaj nacin nije bilo primjenjivano, jer da jeste, pravilo ne bi imalo smisla.
Cuj ako dotakne loptu onda nije ofsajd. Ofsajd je jer je napadac uticao na igru u trenutku kad mu je loota upucena. Zbog toga je i odbrambeni igrac morao reagovati.

Zamisli da ovako svaki put stoper pusta loptu u nadi da je ofsajd. Pa na sta bi igra licila? Nije taknuto-maknuto jbt.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45677
Joined: 29/12/2005 01:20

#228 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by jeza u ledja »

B6Redhell wrote: 10/10/2021 23:45
jeza u ledja wrote: 10/10/2021 23:36

Ne svidja mi se odluka jer je kradja.
Ma ni spanci se nisu bunili, znali su da je garcia isao na loptu i promijenio putanju..
Kako se nisu bunili, i sad se bune.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5998
Joined: 25/12/2010 04:56

#229 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by B6Redhell »

jeza u ledja wrote: 10/10/2021 23:49
Zamisli da ovako svaki put stoper pusta loptu u nadi da je ofsajd. Pa na sta bi igra licila? Nije taknuto-maknuto jbt.
U vecini situacija stoperi i pustaju loptu kad su donekle sigurni da je offside. Ali kad je minimala znaju da ih moze kostati. I tu se ne pušta.. kao sto je bio ovaj slucaj….
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#230 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by °u° »

B6Redhell wrote: 11/10/2021 00:19
jeza u ledja wrote: 10/10/2021 23:49
Zamisli da ovako svaki put stoper pusta loptu u nadi da je ofsajd. Pa na sta bi igra licila? Nije taknuto-maknuto jbt.
U vecini situacija stoperi i pustaju loptu kad su donekle sigurni da je offside. Ali kad je minimala znaju da ih moze kostati. I tu se ne pušta.. kao sto je bio ovaj slucaj….
U većini slučajeva ne možeš bit siguran. Nemaš dobar pregled kao linijski sudija, pogotovo kao kamere koje se koriste za VAR. Igrač koji je u ofsajd poziciji u trenutku kada mu je lopta upućena već je stekao nepravilnu prednost. Ne može se ostavljati odbrambenim igračima da sami procjenjuju je li ili nije, imaju samo par očiju, i to s prednjim vidnim poljem, a i nalaze se u centru zbivanja. Za razliku od linijskih sudija koji rade upravo ono što ni glavni ne može pravilno procijeniti. Sad natovarit igračima ono što ni sudija nije sposoban uradit je bez veze. Smijem se kladit da ovo glupavo pravilo neće dugo potrajat
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#231 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by °u° »

:zjev:
B6Redhell wrote: 10/10/2021 22:40 francuzi i pickasta igra, da im nije benza, ponekad mbappea mogli bi sa zibambveom sa onim trenerom.
na drugoj strani tifusar louis enrique :-). i prosjecni spanci... cuj igraju mu odjebiola, fornals, buskets, i potroseni alonso.. :lol:

opet mi nije jasno 200 mil. za mbappea, 1 na 1 sa golmanom po sred ga gadja... :run:
Čovjek je uletio u smjenu generacija. Praktički nema ni jednu zvijezdu. Gradi novi tim od temelja, i radi to izvrsno. Ubacio je nekoliko baš klinaca, tinejdžera. Forsira ih kao već nositelje igre. Došao do polufinala Eura gdje je bio ravnopravan europskom pobjedniku, ispao na penale. I sad je bio u finalu ravnopravan svjetskom. Sinoć mu je i falilo nekoliko jako važnih, Ansu, Pedri, Olmo...
User avatar
turbofolk
Posts: 3145
Joined: 13/05/2014 09:37

#232 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by turbofolk »

Pobijedila je ekipa koja ima igrača Reala u svojim redovima :izet: Na stranu šala, nisam gledao utakmicu, ali ne da mi se simpatizirat Francusku, ali nikako. S druge strane Luis Enrique pravi odličan posao za Špance generalno. Ovakva Španija je, uz malo sreće, sada mogla bit i prvak Evrope i osvajač LN.
Na kraju, mi smo istoj ovoj Francuskoj otkinuli bod kod njih, pa neka je to i sa igračem više.
LSD
Posts: 27411
Joined: 24/07/2007 08:26

#233 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by LSD »

Nakon utakmice oglasio se i Garcia koji je jasno poručio da je Mbappe bio u ofsajdu i da je ovaj gol morao biti poništen, te da mu nije jasno šta je on trebao da uradi u toj situaciji kao zadnji igrač odbrane.

"Mbappe je bio u ofsajdu, a sudija mi govori da sam ja s namjerom dirao loptu. Šta sam trebao uraditi? Skloniti se sa strane, pustiti Mbappea da prođe i nadati se da će tada svirati ofsajd? Izgleda da su sad takva pravila...", rekao je Garcia nakon utakmice.

Ova odluka engleskih sudija izazvala je lavinu žestokih kritika od strane španske javnosti, te je jasno da je Taylor zajedno sa svojim pomoćnicima bacio mrlju na finalni okršaj Lige nacija.
Cirkus od suđenja :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45677
Joined: 29/12/2005 01:20

#234 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by jeza u ledja »

°u° wrote: 11/10/2021 07:04
B6Redhell wrote: 11/10/2021 00:19

U vecini situacija stoperi i pustaju loptu kad su donekle sigurni da je offside. Ali kad je minimala znaju da ih moze kostati. I tu se ne pušta.. kao sto je bio ovaj slucaj….
U većini slučajeva ne možeš bit siguran. Nemaš dobar pregled kao linijski sudija, pogotovo kao kamere koje se koriste za VAR. Igrač koji je u ofsajd poziciji u trenutku kada mu je lopta upućena već je stekao nepravilnu prednost. Ne može se ostavljati odbrambenim igračima da sami procjenjuju je li ili nije, imaju samo par očiju, i to s prednjim vidnim poljem, a i nalaze se u centru zbivanja. Za razliku od linijskih sudija koji rade upravo ono što ni glavni ne može pravilno procijeniti. Sad natovarit igračima ono što ni sudija nije sposoban uradit je bez veze. Smijem se kladit da ovo glupavo pravilo neće dugo potrajat
Sto je najsmjesnije, razlog ovakvom glupavu primjene pravila je upravo VAR. Da nema VAR-a, mahac bi odmah digao zastavicu i niko se ne bi ni pocesao oko odluke. Ovako je zbog VAR linijski u mogucnosti sacekati da se situacija “razvije”, a kamere ce pokupiti ako sta ne valja.

:-)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18534
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#235 Re: UEFA Nations League 2020/21

Post by GandalfSivi »

Ako se dobro sjecam, ovo pravilo je doneseno prije svjetskog u Brazilu, ali nisam nesta primjetio da se primjenivalo…
Post Reply