Tov pilića

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zagor24
Posts: 3
Joined: 30/01/2013 00:23

#1 Tov pilića

Post by zagor24 »

Pozdrav
Krenuo bih u tov pilica. pa me zanima par stvari.
Jeli bolje ici samostalno ili kao koperant.ili opcenito ako imate kakvih savjeta o tom poslu da mi date.
Zahvalan unapred.
lp.
User avatar
mk ultra
Posts: 19755
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2 Re: Tov pilića

Post by mk ultra »

Kao kooperant-mislis npr. da prodajes Akovi/Perutnini?

Poznajem nekoliko ljudi sto to rade, unosan je posao, sto je najbitnije otkup je osiguran, ali za vece kolicine imas problema...
Prvi problem je lokacija, npr jednom od ovih sto poznajem, narod iz obliznjeg naselja u Hadzicima nije dozvolio da pravi objekat, smrdi im :mrgreen:
Drugo treba novca na pocetku punooo
Trece, temperatura objekta mora biti preko 36°cini mi se, znaci sistem grijanja ce da te kosta, treba ti pec na ugalj minimalno 100KW
Onda ti trebaju radnici koji ce ti odrzavati sve to, kao i ovo grijanje koje mora da se odrzava 24h ...

nije lose, samo kao i svaki poljoprivredni posao, ima da se radi :thumbup:
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#3 Re: Tov pilića

Post by tf2_spy »

al tema u "kućni ljubimci" khhh :D :D
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#4 Re: Tov pilića

Post by Nuken »

Temp. 36 stepeni ti treba dok su mali pilici.Kad malo porastu onda smajnujes na oko 32 stepena.Treba ti odlična provjetrenost bilo prirodna ili vještačka.
Pitaj ako te još šta interesuje.Imam srednju veterinarsku pa se razumijem u to a i sam držim piliće u manjim količinama do 50 komada te ih hranim samo kukuruzom i malo premiksa.Ni jedno pile ispod 2 kg haman.A i oni kupovni se u kući rijetko pojedu dok domaći odu za par minuta. :) :bih:
User avatar
zagor24
Posts: 3
Joined: 30/01/2013 00:23

#5 Re: Tov pilića

Post by zagor24 »

mk ultra wrote:Kao kooperant-mislis npr. da prodajes Akovi/Perutnini?

Poznajem nekoliko ljudi sto to rade, unosan je posao, sto je najbitnije otkup je osiguran, ali za vece kolicine imas problema...
Prvi problem je lokacija, npr jednom od ovih sto poznajem, narod iz obliznjeg naselja u Hadzicima nije dozvolio da pravi objekat, smrdi im :mrgreen:
Drugo treba novca na pocetku punooo
Trece, temperatura objekta mora biti preko 36°cini mi se, znaci sistem grijanja ce da te kosta, treba ti pec na ugalj minimalno 100KW
Onda ti trebaju radnici koji ce ti odrzavati sve to, kao i ovo grijanje koje mora da se odrzava 24h ...

nije lose, samo kao i svaki poljoprivredni posao, ima da se radi :thumbup:
Nije Akovi/Perutnini mislio sam ici u timu sa Brovis d.d. „Ovako“ minimalno moram imati oko 5000 pilica a za pocetnika kao sto sam ja to je „rizicno“ a i druga stvar ne znam kakva je zarada po piletu kad otkupljuje koperant.Racunica kada bi ja sam isao u taj podhvat krenuo bi sa 1000 pilica a zarada za 35 dana bi bila oko 6 hiljada...Iyracuna li ja ovo dobro :mrgreen:
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#6 Re: Tov pilića

Post by Aqua_S »

zagor24 wrote:
mk ultra wrote:Kao kooperant-mislis npr. da prodajes Akovi/Perutnini?

Poznajem nekoliko ljudi sto to rade, unosan je posao, sto je najbitnije otkup je osiguran, ali za vece kolicine imas problema...
Prvi problem je lokacija, npr jednom od ovih sto poznajem, narod iz obliznjeg naselja u Hadzicima nije dozvolio da pravi objekat, smrdi im :mrgreen:
Drugo treba novca na pocetku punooo
Trece, temperatura objekta mora biti preko 36°cini mi se, znaci sistem grijanja ce da te kosta, treba ti pec na ugalj minimalno 100KW
Onda ti trebaju radnici koji ce ti odrzavati sve to, kao i ovo grijanje koje mora da se odrzava 24h ...

nije lose, samo kao i svaki poljoprivredni posao, ima da se radi :thumbup:
Nije Akovi/Perutnini mislio sam ici u timu sa Brovis d.d. „Ovako“ minimalno moram imati oko 5000 pilica a za pocetnika kao sto sam ja to je „rizicno“ a i druga stvar ne znam kakva je zarada po piletu kad otkupljuje koperant.Racunica kada bi ja sam isao u taj podhvat krenuo bi sa 1000 pilica a zarada za 35 dana bi bila oko 6 hiljada...Iyracuna li ja ovo dobro :mrgreen:
zagore, zagore..Akova = Brovis...sve je to Ovako;)
User avatar
zagor24
Posts: 3
Joined: 30/01/2013 00:23

#7 Re: Tov pilića

Post by zagor24 »

kazem vam da sam amater u ovoj bransi :D :bih:
Post Reply