Spor sa Eronetom

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Macolaaa
Posts: 86
Joined: 11/01/2009 16:23

#1 Spor sa Eronetom

Post by Macolaaa »

Davne 2001 sam imao tri neplacena racuna za mobitel u iznosu od 800km, 2003 Eronet pokrece tuzbu protiv mene i ja u dogovoru sa pravnim predstavnikom Eroneta placam puni iznos dugovanja i dobijam garancije (usmene) da Eronet nema vise potrazivanja prema meni.
Danas otvaram postansko sanduce i tamo pismo od Eroneta u kojem traze da izmirim dugovanja prema njima da nebi trazili ovrhu. Posto nemam pojma o kakvom se dugovanju radi jer sam prije punih 10 godina rijesio sav dug nazovem njihovu pravnu sluzbu i dobijem informaciju da se radi o sudskim troskovima od tog suđenja 150KM i kamate na isti iznos od 195KM :|
Moje pitanj glasi da li je moguce da pravna sluzba Eroneta ceka 10 godina da trazi od mene izmirenje tih sudskih troskova ukljucujuci i navedene kamate? Da li postoji neka zastara u ovakvim slucajevima jer ocito nije moja krivica?
Po istom tom principu mogli su cekat da me ne obavjeste jos 10 godina pa da mi na kamati uzmu jos 1000KM.
User avatar
haris0032
Posts: 1443
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#2 Re: Spor sa Eronetom

Post by haris0032 »

To su najveci lopovi u drzavi...mi smo na firmu koristili pretplatu, prvi mjesec previse racuna, drugi isto, iskljuce nam telefone.....i posto je osnovna pretplata bila 150 KM narednih mjeseci je dolazilo samo to. Nakon par mjeseci dolazi tuzba i iako smo koristili mobitele dva - tri mjeseca dolazi listing da smo 6-ti mjesec koristenja napravili racun od 3600 maraka, a to nije moguce jer su nam iskljucili telefone nakon dva mjeseca...sta ce biti s njima ne znam. Lopovi sve u svemu.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#3 Re: Spor sa Eronetom

Post by muminovic »

Macolaaa wrote:Davne 2001 sam imao tri neplacena racuna za mobitel u iznosu od 800km, 2003 Eronet pokrece tuzbu protiv mene i ja u dogovoru sa pravnim predstavnikom Eroneta placam puni iznos dugovanja i dobijam garancije (usmene) da Eronet nema vise potrazivanja prema meni.
Danas otvaram postansko sanduce i tamo pismo od Eroneta u kojem traze da izmirim dugovanja prema njima da nebi trazili ovrhu. Posto nemam pojma o kakvom se dugovanju radi jer sam prije punih 10 godina rijesio sav dug nazovem njihovu pravnu sluzbu i dobijem informaciju da se radi o sudskim troskovima od tog suđenja 150KM i kamate na isti iznos od 195KM :|
Moje pitanj glasi da li je moguce da pravna sluzba Eroneta ceka 10 godina da trazi od mene izmirenje tih sudskih troskova ukljucujuci i navedene kamate? Da li postoji neka zastara u ovakvim slucajevima jer ocito nije moja krivica?
Po istom tom principu mogli su cekat da me ne obavjeste jos 10 godina pa da mi na kamati uzmu jos 1000KM.
Ukoliko postoji pravomoćna presuda za potraživanje, zastara izvršenja prema presudi iznosi 10 godina

Dakle, zastara nastupa za 10 godina od dana donošenja presude / dan pravosnažnosti presude. Ako se do ovog roka ne pokrene izvršni postupak, nemate više obavezu prema Eronet-u.
User avatar
newlevel
Posts: 1167
Joined: 30/03/2013 23:51

#4 Re: AW: Spor sa Eronetom

Post by newlevel »

Lopovi su to, da rijecima ne mozes sazeti.

Sent from my Nokia 3310
Post Reply