Spor oko gradnje dzamije u Jesenici - dzoker za izbore

mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#26

Post by mIRCerka »

_BosanaC wrote:Ma neka ljudi, sta vam je. Kad izgrade toliko dzamija i crkava onda cemo svi lagano u medrese i bogoslovije, pa eto narodu posla od hodzovanja i popovanja.

Svi su toliko postali bogobojazni a kriminal i sve moguce negativnosti ovog svijeta cvjetaju.
to me podsjeti na izjavu policajca kod mene u stanu na uvidjaju:
JA: a, vidi nije uzeo zlatni prsten!
Drot: Haram je zlato krast! :lol:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#27

Post by Prenj »

mIRCerka wrote:
_BosanaC wrote:Ma neka ljudi, sta vam je. Kad izgrade toliko dzamija i crkava onda cemo svi lagano u medrese i bogoslovije, pa eto narodu posla od hodzovanja i popovanja.

Svi su toliko postali bogobojazni a kriminal i sve moguce negativnosti ovog svijeta cvjetaju.
to me podsjeti na izjavu policajca kod mene u stanu na uvidjaju:
JA: a, vidi nije uzeo zlatni prsten!
Drot: Haram je zlato krast! :lol:
Bogobojazni lopov, vidis da gradnja bogomolja ima smisla :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#28

Post by mIRCerka »

Tuzhno je to da politicari (mal ne napisah LJUDI) hvataju narod na religiju....
BOG JE JEDAN i toga treba biti svjestan....
a narod, ko ovce, sve se boje da ce ONI TAMO pobijediti pa brze bolje glasa SVAKO ZA SVOJE...
a onda opet gladuju do iducih izbora....
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#29

Post by _BosanaC »

I neka gladuju ne bi li ih bar glad dovela pameti, ako nece nista drugo. Izgleda da ljudi nisu svjesni da upravo sela odredjuju ko ce pobjediti na izborima, a najveci predizborni skupovi traju tokom cijele godine bas u dzamijama i crkvama.

Mene da se pita ostavio bih poje jednu u svakom gradu, ostalo lagano poravnao bagerima, nebil' se napravila kakva fabrika, ili ako nista drugo kuca za nekog ko nema gdje, staracki dom i slicno.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#30

Post by mIRCerka »

_BosanaC wrote:I neka gladuju ne bi li ih bar glad dovela pameti, ako nece nista drugo. Izgleda da ljudi nisu svjesni da upravo sela odredjuju ko ce pobjediti na izborima, a najveci predizborni skupovi traju tokom cijele godine bas u dzamijama i crkvama.

Mene da se pita ostavio bih poje jednu u svakom gradu, ostalo lagano poravnao bagerima, nebil' se napravila kakva fabrika, ili ako nista drugo kuca za nekog ko nema gdje, staracki dom i slicno.
za sta ce nam fabrike??? pa onda ce ljudi morati raditi, a ovako bas lijepo na milostinji zivjeti....
a plus, ko radi ima para, a ko ima para onda ima mogucnost da zgrijesi...a to ne zelimo, zar ne?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#31

Post by _BosanaC »

Vala bas. Nego eto nama opet trio fantastikusa i na sledecim izborima, demokratija na BH nacin :)

Ja ulazem pravo vitalnog nacionalnog interesa da se na Malti izgrade bar jos dvije crkve, i to na potezu od podvoznjaka od Tite. Jeste da ne idem u njih, al eto, ova jedna je malo!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#32

Post by mIRCerka »

_BosanaC wrote:Vala bas. Nego eto nama opet trio fantastikusa i na sledecim izborima, demokratija na BH nacin :)

Ja ulazem pravo vitalnog nacionalnog interesa da se na Malti izgrade bar jos dvije crkve, i to na potezu od podvoznjaka od Tite. Jeste da ne idem u njih, al eto, ova jedna je malo!
ne znam da li si ovo ikada gledao, ali to je preteca naseg predsjednistva (mala slova NAMJERNO)
Image
faraon_
Posts: 40
Joined: 23/07/2005 18:06

#33

Post by faraon_ »

...Ni jedna dzamija se ne gradi drzavnim novcem...Dzamija ako se gradi gradi se na osnovu priloga ljudi koji posjecuju te dzamija i na osnovu donatora iz muslimanskih zemalja...Neko spomenu ovdje da penzioneri gladuju...Tacno, medjutim za penzionere je odgovorna drzava i oni treba da ih isplacuju...To sto se gradi dzamija, drzavi ni u dzep ni iz dzepa...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#34

Post by mIRCerka »

faraon_ wrote:...Ni jedna dzamija se ne gradi drzavnim novcem...Dzamija ako se gradi gradi se na osnovu priloga ljudi koji posjecuju te dzamija i na osnovu donatora iz muslimanskih zemalja...Neko spomenu ovdje da penzioneri gladuju...Tacno, medjutim za penzionere je odgovorna drzava i oni treba da ih isplacuju...To sto se gradi dzamija, drzavi ni u dzep ni iz dzepa...
a dzamija u dobrinji 3? tzv RENT-A-DZAMIJA? Izgradili je i onda stavili oglas IZDAJE SE DZAMIJA.....

nepunih mjesec dana prije primopredaje vlasti od strane SDA u ruke SDP u Novom Gradu, Reis pocinje vaz (ceremonija postavljanja kamena temeljca) i kaze:" Zahvaljujuci Allahu dz.sh. i Edhemu Bicakcicu (?????) postavljamo kamen temeljac"....
a Edhem, POSLJEDNJIH 80.000 KM iz DRZAVNE KASE dade za to....
a ne bunim se ja ni dzamijamani crkvama gdje im je mjesto. Dobrinju znam ko svoj dzep, nema tamo dovoljno dzematlija za toliko dzamija. Ondje je bilo bitno sagraditi dzamiju kako bi prkosila nakaradno izgradjenoj crkvi na Veljinama.....
nesto kao toranj i minaret u Mostaru.....

a sve drzavnim parama.....
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#35

Post by BECHO »

orbit wrote:jeste navalili na hrvatska podrucja, sto ne obnavljate dzamije po banjaluci, bjeljini, trebinju....?
Dobro je ba shkutor, mani se te kamenjarske politike! :D
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#36

Post by Drumer »

Djoker??????????????? Valjda Dzoker......
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#37

Post by _BosanaC »

Ocito da te "donatore" ne interesuje ni najmanje Bosansko-Hercegovacki narod, a i ovo malo insana kod nas je zaludjeno upravo svim gore spomenutim.

Ako ne razumijes da ti malo pojasnim:

SDA/SDS/HDZ bira najbolje hodze/popove/velecasne (citaj: lopove) koji jebeno jadnom narodu izvuku i onako malo para i sirotinje na pricu kako oni drugi grade svoje samo da bi imali ljepse i vise od nasih, te kako je i nama prijeko potrebna dzamija/crkva/katedrala kako bismo dokazali da je ovo vjekovna muslimanska/hrvatska/srpska zemlja (malim slovima, jer mi se vec pocinju gaditi i jedni i drugi i treci). Naravno, ako je neko slucajno protiv toga protiv njega ce se dici halabuka, proglasice se pritajenim pristalicom onih drugih i trecih, i stvorice mu se toliki problemi da ce ili dati novac i guzicu za dzamiju/crkvu/katedralu ili moze stati u red pred neku od ambasada.

A kada se dzamija/crkva/katedrala uredno zavrsi, onda ce je otvoriti predstavnici SDA/SDS/HDZ koji ce par puta podvuci kako su oni zahvaljujuci pomoci naroda iz prijateljskog nam Irana, Iraka, Arabije itd. pomogli da njihov narod dobije jos jedno mjesto gdje ce, ako nista drugo, kada vec umre od gladi moci dostojanstveno da se rastane sa dusom. Ovo sve ne znaci da ce biti pokopan, s obzirom da znamo da danas troskovi pokopa nisu bas niski, a ako je jos bogohulnik zaboravio placati clanarinu svojoj vjerskoj zajednici, e tu ga je familija tek najebala.

Nakon svega, pred izbore, upravo ce hodze/popovi/velecasni u tim istim dzamijama/crkvama/katedralama stoku napomenuti da ako ne glasaju za svoje mogli bi lagano dobiti po pi....iiiiiiip, oni ce obaviti svoju gradjansku duznost, i to je to.

Necemo zaboraviti ni citavu svitu drzavnih sluzbenika koji ce pokupiti bruku para za razno razne gradjevinske dozvole, izlaske na teren, korupciju odredjenih struktura koje (ne)ce dopustiti gradnju spomenutog vjerskog objekta, a nakon svega toga medijsku kampanju u svim informativnim emisijama i dnevnopolitickim magazinima koji ce dici pompu vecu nego da su prosjecna primanja preko noci skocila na bar dvije milje eura.

Toliko o tome kako drzavi ni iz dzepa ni u dzep.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#38

Post by Prenj »

Drumer wrote:Djoker??????????????? Valjda Dzoker......
Hvala na korekciji :)
Settler
Posts: 873
Joined: 31/07/2005 17:07

#39

Post by Settler »

Što? Šta fali Djokeru? :D

Samo jedno pitanje, kad je onda pogodno obnavljati i graditi džamije, izgleda nikad. :?
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#40

Post by debela »

Settler wrote:Samo jedno pitanje, kad je onda pogodno obnavljati i graditi džamije, izgleda nikad. :?
jednog dana kad ne bude onih koji vade iz kontejnera, hrane se u narodnim kuhinjama i prose na ulici.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#41

Post by Prenj »

Settler wrote:Što? Šta fali Djokeru? :D

Samo jedno pitanje, kad je onda pogodno obnavljati i graditi džamije, izgleda nikad. :?
Koga pitas?
Settler
Posts: 873
Joined: 31/07/2005 17:07

#42

Post by Settler »

debela wrote:
Settler wrote:Samo jedno pitanje, kad je onda pogodno obnavljati i graditi džamije, izgleda nikad. :?
jednog dana kad ne bude onih koji vade iz kontejnera, hrane se u narodnim kuhinjama i prose na ulici.
Znači nikad, jer toga imaš i u Americi. Hvala na iskrenom odgovoru.

@ Prenj - Bilo koga.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#43

Post by _BosanaC »

Settler wrote: Znači nikad, jer toga imaš i u Americi. Hvala na iskrenom odgovoru.

@ Prenj - Bilo koga.
Jel' tebi stvarno toliko bitno da se obnove dzamije i crkve? Mozda zivis od toga, ili si se jednostavno nasao u gore prozvanoj strukturi vjerskih sluzbenika i politicara? :(
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#44

Post by _BosanaC »

Pardon, obnoviti da, ali OBNOVA VJERSKIH OBJEKATA prije nego se obnove strateski vazna preduzeca, prije nego narod imadne hljeba, PRIJE svega ostalog? I uz to sve, napraviti jos tri puta vise, sa ozvucenjem ravnim ozvucenju koje U2 ima?
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#45

Post by hrasno38 »

_BosanaC wrote:Pardon, obnoviti da, ali OBNOVA VJERSKIH OBJEKATA prije nego se obnove strateski vazna preduzeca, prije nego narod imadne hljeba, PRIJE svega ostalog? I uz to sve, napraviti jos tri puta vise, sa ozvucenjem ravnim ozvucenju koje U2 ima?
se jednom rjecju zove "neprincipijelnost". jer u 90% stvari se drze nekiz pravila od prije 1000 godina, ili sto pise u svetim knjigama. A tamo nigdje ne pise da se na minaretima stavljaju zvucnici nego da se popne covjek i svojim glasom poziva na molitvu sto je za mene licno jedna lijepa tradicija.
love
Posts: 384
Joined: 26/06/2005 00:07

#46

Post by love »

Stanovnici tog mjesta nemaju nista protiv izgradnje dzamije cak su neki davali i donacije

http://www.avaz.ba
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#47

Post by _BosanaC »

To jeste lijepo, samo sto se danas na prste jedne ruke mogu pobrojati dzamije u kojima je to tako. Cak se nerjetko desi da puste pogresnu kasetu, pa u pola svega mjenjaju...
BošnjakTZ
Posts: 49
Joined: 13/07/2005 22:14

#48

Post by BošnjakTZ »

Ma ja sam za to da dok se svi ti vjerski objekti ne obnove nema ovdje mira,pogotovo djamije koje su najvise stradale.

Da ih bogdom ima na svakom kilometru po jedna :-D
Settler
Posts: 873
Joined: 31/07/2005 17:07

#49

Post by Settler »

_BosanaC wrote:
Settler wrote: Znači nikad, jer toga imaš i u Americi. Hvala na iskrenom odgovoru.

@ Prenj - Bilo koga.
Jel' tebi stvarno toliko bitno da se obnove dzamije i crkve? Mozda zivis od toga, ili si se jednostavno nasao u gore prozvanoj strukturi vjerskih sluzbenika i politicara? :(
Naravno da je bitno, ovakvim stavom ti zastupaš (indirektno) mišljenje dr.Raše i ostale bande - mislim i da si svjestan toga. :(

P.S. Šta ti misliš, koja strateški važna preduzeća država treba obnoviti? :)
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#50

Post by Prenj »

Hajmo stoko u torove, do izbora jos samo godina!
Nezavisne wrote:
Nove međunacionalne tenzije u Mostaru
Hrvati protiv gradnje minareta u Jasenici


MOSTAR - Oko stotinak mještana hrvatske nacionalnosti okupilo se jučer ispred ureda Mjesne zajednice Jasenica, prosvjedujući i protiv gradnje minareta u istoimenom mjestu.

Prosvjednici smatraju da je izgradnja minareta u naselju s 90 posto hrvatskog življa provokacija Bošnjaka, s obzirom da se ta građevina prije rata tu nije nalazila.

"Nemamo ništa protiv džamije ili sakralnog objekta bilo koje druge vjere. Ali ipak, graditi minaret od 30 metara u naselju gdje se on prije nije nalazio je čista provokacija", kazao je Drago Bevanda u ime prosvjednika.

Okupljeni su ljuti i na gradske vlasti. Inspektori Gradske uprave Mostara su prije dva tjedna izdali rješenje u kojem stoji da je gradnja minareta nelegalna. Investitoru je u pismenom rješenju naređeno da u roku od 10 dana ukloni novonastali objekat. Umjesto toga, radovi na minaretu su nastavljeni normalnih tijekom.

"To je očiti primjer da gradske vlasti ne žele ispoštovati zakon do kraja", kazao je Bevanda. Jasenički imam Miralem efendija Mezit tvrdi da je džamija i prije rata izgledala kao i danas, te da se obnova radi po uzoru na prijeratnu.

"Oni koji kažu da džamija nije izgledala ovako nisu u pravu. Za gradnju munare Muftijstvo je više puta podnosilo zahtjev gradskim vlastima, koje na to nikada nisu odogovorile", kazao je efendija Mezit.

U Gradskoj upravi nisu željeli komentirati neprovođenje odluke o uklanjanju minareta. U uredu za informiranje rečeno nam je da kompletna dokumentacija na analizi.

V. ĆORIĆ
Post Reply