širi se

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#1 širi se

Post by štzngrm »

da li je realno da u skoro vrijeme pritoka i kamenica postanu dio grada, s obzirom na sve veću izgradnju i polako širenja grada,
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#2

Post by dinash »

jupi!
:zzzz:
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#3 Re: širi se

Post by eHost »

štzngrm wrote:da li je realno da u skoro vrijeme pritoka i kamenica postanu dio grada, s obzirom na sve veću izgradnju i polako širenja grada,
mozda bi to pitanje trebao postaviti na forumu grada Bihaca (http://www.bihac.org / http://www.bihac.ba ), pa bi vjerovatno i dobio odgovor.

Pozdrav

E:S
eHost
to_the_roots
Posts: 159
Joined: 27/05/2005 16:47

#4 Re: širi se

Post by to_the_roots »

štzngrm wrote:da li je realno da u skoro vrijeme pritoka i kamenica postanu dio grada, s obzirom na sve veću izgradnju i polako širenja grada,
jesss.... cojce, kolki ce nam bit grad :-)
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#5 Re: širi se

Post by eHost »

to_the_roots wrote:
štzngrm wrote:da li je realno da u skoro vrijeme pritoka i kamenica postanu dio grada, s obzirom na sve veću izgradnju i polako širenja grada,
jesss.... cojce, kolki ce nam bit grad :-)
bicemo konkurencije Las Vegasu :D ili nekom drugom zeznutom gradu :D

Pozdrav

E:S
eHost
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#6

Post by ziggy »

Jos malo pa ce nam trebati podzemna zeljeznica i tramvajske linije :-)

Super,sirimo se :)
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#7

Post by eHost »

ziggy wrote:Jos malo pa ce nam trebati podzemna zeljeznica i tramvajske linije :-)

Super,sirimo se :)
jedino da tramvajske linije idu po zraku, a za podzemnu opet nije lose, ali ja to nigdje nisam vidio u urbanistickom planu ;)

Pozdrav

E:S
eHost
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#8

Post by ziggy »

Ja jesam :D
U jednom tajnom spisu kaze da Bihacu treba podzemna sa bar 3 stanice :D

Mala sala.Ali zamislite kako bi bilo dobro da ima bar autobusna linija sa jednog kraja grada ne dugi.Sta ja znam,relacija Izacic-Ripac ili nesto slicno.Fakat bi olaksalo ljudima.Ovako cipelcug ili auto :roll:
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#9 Re: širi se

Post by daduli_sa »

štzngrm wrote:da li je realno da u skoro vrijeme pritoka i kamenica postanu dio grada, s obzirom na sve veću izgradnju i polako širenja grada,
a đe je to? :)
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#10

Post by Bumbar »

ziggy wrote:Ja jesam :D
U jednom tajnom spisu kaze da Bihacu treba podzemna sa bar 3 stanice :D

Mala sala.Ali zamislite kako bi bilo dobro da ima bar autobusna linija sa jednog kraja grada ne dugi.Sta ja znam,relacija Izacic-Ripac ili nesto slicno.Fakat bi olaksalo ljudima.Ovako cipelcug ili auto :roll:
Imas buseve za Ripac...barem koliko ja znam...ali za rubne dijelove grada bi bas trebalo....prijatelj mi zivi na Kamenici i cipelcugao je svaki dan dok nije kupio auto...

A ne znam da se Ripac moze u gradsku liniju utrpati...
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#11 Re: širi se

Post by Bumbar »

daduli_sa wrote:
štzngrm wrote:da li je realno da u skoro vrijeme pritoka i kamenica postanu dio grada, s obzirom na sve veću izgradnju i polako širenja grada,
a đe je to? :)
haha...dodjes u Bisce pa vidis...
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#12

Post by ziggy »

Pa nije bas Ripac gradsko naselje ali ake se Bihac jos prosiri,sigurno ce biti.Kao uostalom i druga naselja koja se sad smatraju seoskim.
Zamislite koja ljepota bi bila imati redovan gradski prijevoz,ljeti ne pjesaciti 3km do kuce (kao ja :sad: ) ili zimi se smrzavati i doci do grada mokar i mokrih nogu :x i naravno uprskan od strane nesavjesnih i nekulturnih vozaca :x .
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#13

Post by tatoo »

Svecano se obavezujem da cu od sada kroz Ripac i Pritoku voziti 50 na sat. :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#14

Post by ziggy »

tatoo wrote:Svecano se obavezujem da cu od sada kroz Ripac i Pritoku voziti 50 na sat. :D
Hvala :D
Dobit ces Zlatnog Hugu :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#15

Post by Bumbar »

ziggy wrote:Pa nije bas Ripac gradsko naselje ali ake se Bihac jos prosiri,sigurno ce biti.Kao uostalom i druga naselja koja se sad smatraju seoskim.
Zamislite koja ljepota bi bila imati redovan gradski prijevoz,ljeti ne pjesaciti 3km do kuce (kao ja :sad: ) ili zimi se smrzavati i doci do grada mokar i mokrih nogu :x i naravno uprskan od strane nesavjesnih i nekulturnih vozaca :x .

Vjerujem ti da bi bilo super...znam kolika je razlika u Saraju kad moram cipelariti od kuce do fax-a :S...

A to za priskanje maksuz...fujjj... :x
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#16

Post by zlata »

A koja su vam najli'psa predgradska naselja (sela) oko Bihaca?
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#17

Post by Nesferatu »

Najljepsi je izvor Klokota, meni barem.
Mislim da je to nedaleko od Kamenice.

Image

A, svako prigradsko naselje ima svoju ljepotu, mislim tesko je o tome donjeti neki objektivan sud.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#18

Post by BISCANIN2 »

Najljepsi je izvor Klokota, meni barem.
Izvor klokota jeste lijep ali KOSTELA I kostelski buk su još ljepši .
Post Reply