Savjet za saobraćajku

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Wisebushido
Posts: 1
Joined: 07/10/2013 15:39

#1 Savjet za saobraćajku

Post by Wisebushido »

Pozdrav ljudi. Nov sam ovdje sto se tiče kor. računa ali često idem na forum kad imam nedoumica. Ugl. sto kraće ću. Imao sam saobraćajku prije par dana i bio sam u bolnici 3 dana. Sad sam kući i relativno sam ok. Prelazio sam pješački prelaz i lik me je udario autom. Zadobio sam prelom tibije tj. potkoljenične kosti i moram da nosim gips 5! nedelja dok mi kost ne zaraste. Ja sam rekao svojima (roditeljima) da ne želim da tužim vozača i da se gonim po sudovima jer to predugo traje. Sve je bilo ok dok moji nisu meni rekli koliko koštaju ljekovi koje je doktor propisao. Samo jedan košta 100 KM sto je preskupo a da ne govorim za ostalo. Osiguranje pokriva bolničke troškove ali ne i te ljekove. Sad moje je pitanje da li je moguće da ja izvučem neku paru od osiguravajuće kuće na kojoj je njegov auto registriran samo toliko mi treba da pokrijem te troškove lijekova i još par sitnica koje su plaćene iz džepa mojih roditelja. Policija je napravila zapisnik i mjerila promile - 0% kod njega i kod mene. On kaže da me nije vidio a ja njega jesam ali sam nastavio hodati jer je imao dovoljno kočnog puta po mom mišljenju a i sekunde su bile u pitanju + ja sam stvarno mislio da će on stati. Hvala unaprijed!
mahmoud a d
Posts: 306
Joined: 02/10/2013 10:57

#2 Re: Savjet za saobraćajku

Post by mahmoud a d »

Wisebushido wrote:Pozdrav ljudi. Nov sam ovdje sto se tiče kor. računa ali često idem na forum kad imam nedoumica. Ugl. sto kraće ću. Imao sam saobraćajku prije par dana i bio sam u bolnici 3 dana. Sad sam kući i relativno sam ok. Prelazio sam pješački prelaz i lik me je udario autom. Zadobio sam prelom tibije tj. potkoljenične kosti i moram da nosim gips 5! nedelja dok mi kost ne zaraste. Ja sam rekao svojima (roditeljima) da ne želim da tužim vozača i da se gonim po sudovima jer to predugo traje. Sve je bilo ok dok moji nisu meni rekli koliko koštaju ljekovi koje je doktor propisao. Samo jedan košta 100 KM sto je preskupo a da ne govorim za ostalo. Osiguranje pokriva bolničke troškove ali ne i te ljekove. Sad moje je pitanje da li je moguće da ja izvučem neku paru od osiguravajuće kuće na kojoj je njegov auto registriran samo toliko mi treba da pokrijem te troškove lijekova i još par sitnica koje su plaćene iz džepa mojih roditelja. Policija je napravila zapisnik i mjerila promile - 0% kod njega i kod mene. On kaže da me nije vidio a ja njega jesam ali sam nastavio hodati jer je imao dovoljno kočnog puta po mom mišljenju a i sekunde su bile u pitanju + ja sam stvarno mislio da će on stati. Hvala unaprijed!
ako si ti kriv ne mozes dobiti nista ni od njega ni od osiguranja ni od karitasa ni merhameta.ako je on kriv mozes ga tuziti.najbolje ti je da vidis s nekim advokatom koji je dobar u tom polju
User avatar
sioux113
Posts: 92
Joined: 15/09/2013 11:07

#3 Re: Savjet za saobraćajku

Post by sioux113 »

Wisebushido wrote:Pozdrav ljudi. Nov sam ovdje sto se tiče kor. računa ali često idem na forum kad imam nedoumica. Ugl. sto kraće ću. Imao sam saobraćajku prije par dana i bio sam u bolnici 3 dana. Sad sam kući i relativno sam ok. Prelazio sam pješački prelaz i lik me je udario autom. Zadobio sam prelom tibije tj. potkoljenične kosti i moram da nosim gips 5! nedelja dok mi kost ne zaraste. Ja sam rekao svojima (roditeljima) da ne želim da tužim vozača i da se gonim po sudovima jer to predugo traje. Sve je bilo ok dok moji nisu meni rekli koliko koštaju ljekovi koje je doktor propisao. Samo jedan košta 100 KM sto je preskupo a da ne govorim za ostalo. Osiguranje pokriva bolničke troškove ali ne i te ljekove. Sad moje je pitanje da li je moguće da ja izvučem neku paru od osiguravajuće kuće na kojoj je njegov auto registriran samo toliko mi treba da pokrijem te troškove lijekova i još par sitnica koje su plaćene iz džepa mojih roditelja. Policija je napravila zapisnik i mjerila promile - 0% kod njega i kod mene. On kaže da me nije vidio a ja njega jesam ali sam nastavio hodati jer je imao dovoljno kočnog puta po mom mišljenju a i sekunde su bile u pitanju + ja sam stvarno mislio da će on stati. Hvala unaprijed!
Moj ti je savjet da se probaš nagoditi sa osiguravajućom kućom, u protivnom tuži ih a i njega. Ako je bilo na pješačkom, on je kriv bez dileme. Vozač je dužan prilagoditi vožnju, i obavezno stati da propusti pješaka, da si bio i najpijaniji, nije tvoja krivica.
Obezno to ganjaj, nađi si kakvog pravnika i složi im tužbu, možda izganjaš i naknadu na rentu (isplaćivanje novca ubuduće) za slučaj tjelesne povrede, troškova liječenja, smanjene radne sposobnosti, uglavnom ne puštaj to i ne odustaj.
User avatar
sioux113
Posts: 92
Joined: 15/09/2013 11:07

#4 Re: Savjet za saobraćajku

Post by sioux113 »

ako si ti kriv ne mozes dobiti nista ni od njega ni od osiguranja ni od karitasa ni merhameta.ako je on kriv mozes ga tuziti.najbolje ti je da vidis s nekim advokatom koji je dobar u tom polju
U ovom slučaju on kao pješak koji prelazi na obilježenom, ne može biti nikako kriv, neka traži nagodbu a ako ne uspije i tužbu.
Post Reply