Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#1 Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Apos »

Image Image
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#2

Post by Santos »

Ja jednom uso na Alipasinu reko do malte kad hadjo progovori minimala polovka se osjeti iz njega.Tampi ga ja jesi ga to mazno kaze on meni sta si ti jesi drot pa me pitas.Jok reko nego osjeti se rakija pa reko da upitam mojne se ljutit.Nervozan znojav nikakav jebe se meni malta kratka relacija ali zamislite kad neko udje sa tane u taj taxi.
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#3

Post by ProS »

kada je kod nas poskupio taxi,te kada je svijet radije is'o busom,broj nesreca se poveco :? i vecina ih je imala veze s taxistima koji su otkrili novi nacin zarade :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4

Post by mIRCerka »

nisu svi taxisti takvi...bolje bi pristajao naslov "sarajevski taksistA-dno dna"
pa da pricamo o pojedinacnim slucajevima... :D

ima jedan taksista koji meni redovno drobi na mog medu...
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#5

Post by Apos »

Izvini ali u zadnje vrijeme sam saznao za puno primjera njihove nekorektnosti.
Nek se taj tvoj nađe kao izuzetak koji potvrđuje pravilo.
:P
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#6

Post by bleka »

Svjetski lopovi. Totalno dno drustva te sto je najgore uticu na svoje musterije. Tipicna odlika taksista koja se prenijela na vecinu nacije je da se vikom i prijetnjom moze ostvariti svaki cilj. :-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7

Post by mIRCerka »

Apos wrote:Izvini ali u zadnje vrijeme sam saznao za puno primjera njihove nekorektnosti.
Nek se taj tvoj nađe kao izuzetak koji potvrđuje pravilo.
:P
ma i ovaj je los...samo cesto na njega naletim kad je frka neka...

moj omiljeni taxista je sa Dobrinje, Avdo...lik je kralj...znao me odvuc u grad, sacekat da obavim sta trebam i onda me besplatno vrati nazad...odvrne nam muziku u bibiju do daske... :D
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#8

Post by Apos »

mIRCerka wrote:
Apos wrote:Izvini ali u zadnje vrijeme sam saznao za puno primjera njihove nekorektnosti.
Nek se taj tvoj nađe kao izuzetak koji potvrđuje pravilo.
:P
ma i ovaj je los...samo cesto na njega naletim kad je frka neka...

moj omiljeni taxista je sa Dobrinje, Avdo...lik je kralj...znao me odvuc u grad, sacekat da obavim sta trebam i onda me besplatno vrati nazad...odvrne nam muziku u bibiju do daske... :D
E onda je Acdo izuzetak o kom sam govorio.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#9

Post by vedderedi »

Ja sam cuo da oni kod Merkatora, iako ne bi tu trebali imati stand, nece da voze raju koja je negdje blizu, nego cekaju "povoljniju=dalju" voznju.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#10

Post by karanana »

Nisu svi taksisti isti. Naisao sam na mnogo taksista koji teskim i opasnim radom zaradjuju tek toliko da prezive; a i dalje su veoma ljubazni i ponasaju se ljudski. Naravno mnogo je i suprotnih primjera.

Sta caddy radi unutar trake rezervisane za taksi i vozila gradskog prevoza?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11

Post by mIRCerka »

vedderedi wrote:Ja sam cuo da oni kod Merkatora, iako ne bi tu trebali imati stand, nece da voze raju koja je negdje blizu, nego cekaju "povoljniju=dalju" voznju.
ne znam, morate voditi racuna da su i oni obicni ljudi koji rade po cijeli dan i svakakva im shusha sjedne u auto...njima i frizerima je gr0oznoooo...slusaju ispovijesti musterija... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mIRCerka »

Apos wrote: Komadi stakla koji se vide na slici potiču sa tog vozila. Na taksiju, vidi se nema ni ogrebotine. Ipak taksista je bio dovoljno "uviđajan" pa je predložio vozaču kedija :Daj mi 400 pa da ne zovemo policiju.
Da upotpunmo moralnu sliku pomenutog taksiste napomenut će mo da se udes desio na tramvajskim šinama u vrijem kad se ljudi vračaju s posla. Što je zančilo da je par stotina ljudi moralo izači iz tramvaja i pješke produžiti do "Maršalke" da sačeka 4-ku. Postavljam samo pitanje kakvi su to ljudi.[/img]
btw, po zakonu o saobracaju, auto koje spici drugi bibi s ledja je automatski krivo jer nije drzalo odstojanje... a zuta linija je, kao sto karanana rece, za gradski prijevoz i taxiste..i samo u slucaju teske guzve policija pusta i civile da voze tom trakom...
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#13

Post by Apos »

karanana wrote:Nisu svi taksisti isti. Naisao sam na mnogo taksista koji teskim i opasnim radom zaradjuju tek toliko da prezive; a i dalje su veoma ljubazni i ponasaju se ljudski. Naravno mnogo je i suprotnih primjera.

Sta caddy radi unutar trake rezervisane za taksi i vozila gradskog prevoza?
Ne kažem da im je posao lagan i bezopasan. Ali što se ne ugledaju na policiju i vatrogasce(sigurno im je posao zajebaniji nego taksistima) koji su ipak kudi kamo korektniji.
Sta caddy radi unutar trake rezervisane za taksi i vozila gradskog prevoza?
-Dostavlja robu u objekat koji se nalazi odmah uz tramvajske šine. Na šoferšajbi je imao zakačeno odobrenje. Usput taksista nije imao putnika trenutno i prema tome on je taj koji nije smio biti unutar žute trake, provjeri aktuelne primjere.

Da pojasnim ne želim ljude koji se bave tim zanimanjem "razapeti na križ", nego samo naglasiti potrebu za razvojem malo više profesionalne etike.
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#14

Post by Santos »

Prvo i osnovno je da auto lici na nesto pa onda dalje.Pa nemoze se taxirat Djetom starom 20 kuka halo.Zamisli ljeti kad uzegne.Dakle krenut od glavnog tj.auta.Znam kriza nema se al jebo to vise .
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by _BosanaC »

A naplata navodno po kilometru... al u qrcu!!!

Upadnes u guzvu i eto ti jos 2-3KM... Auto se pomjera ko baja, od semafora do semafora ides petnaest minuta, i jos posmatras taksimetar kako uredno odbrojava deset po deset kf :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

_BosanaC wrote:A naplata navodno po kilometru... al u qrcu!!!

Upadnes u guzvu i eto ti jos 2-3KM... Auto se pomjera ko baja, od semafora do semafora ides petnaest minuta, i jos posmatras taksimetar kako uredno odbrojava deset po deset kf :x
onda vozi bajs :D:D:D:D:D


e da, meni je cudno pravilo da sa putnikom smijes ici u zutu traku (koja je odmah do plocnika) a bez putnika ne smijes...sta onda, ja mahnem , taxi stane i ja trcim u srednju traku da udjem... :-)
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#17

Post by vatana »

To su papci i varalice sve odreda.

A poseban slucaj su vam oni na aerodromu. Mozda mnogi od vas njih i ne poznaju.

Naime, cesto docekujem osobe iz inostranstva na aerodromu i primoran sam koristiti taksi, jer auto nemam.

Svi taksisti na aerodromu su uvezani u jednu vrstu, da je tako nazovem "mafije".
Kad sjednes u Taxi na aerodromu, niti ima taksimetra, niti taksi legitimacije, niti bilo sta.
Kad udjes u taksi, pogadjas cijenu onako otprilike, plus naplati vam po koferu 5 KM :) Jednom sam nasjeo tako i platio do Ilidze 15 KM, sto bi normalno sa Taksimetrom i bez prtljaga (koji uvijek ide besplatno kostalo nekih 5-6 KM), ali nisam se mogao svadjati s njim jer je starija osoba bila sa mnom.

Onda, sta sam jos primjetio. Kad nazovem Crveni, Zuti ili bilo koji drugi Taksi sa mobitela da mi dodje na aerodrom, kaze mi doci cu, ali izadji van kruga aerodroma, dakle tamo na ulicu i tu cu te primiti (isto se odnosi i na druge vozace Sarajevo-Taksija), a kad ga pitam zasto ne udje na aerodrom, ne zele ni da govore o tome, toliko su ih zastrasili ovi "domaci" :)

Oni ne smiju tu unutar aerodroma primati musterije, jer je to mjesto rezervisano za te "Aerodromske taksiste". A zna se da tu gule strance i nase iz dijaspore.

Kada sam placao ovome gore taksisti i kad mi je vracao kusur, vidio sam mu u novcaniku iskaznicu od DGS-a :) Nazalost nisam mu vidio ime. Znaci ti DGS-ovci su isto umjesani u to. Mozda na pauzi ili poslije radnog vremena ulete da zarade koju i taksirajuci :)

Lopovluk na sve strane :)
Last edited by vatana on 23/08/2006 11:06, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18

Post by Qler »

e sto se tice naplate tu nema labavo naplata je po km ali kada se auto krece a kada stoji taximetar otkucava al sporije ne znam oko pola minute nisam siguran, mozda minuta... tu nema zezancije jer svi moraju to podesiti da bude po PS-u.. imam rodjaka taxistu i on mi je to rekao...

inace ima djubradi nevidjene medju taxistima ali ima i regularnih.. npr taj moj rodjak svaki dan prije posla pere auto i nikad ga ne mozes vidjeti da je prljav, auto je unutra kao apoteka.. jedino ga hebe sto nema klime :) al sta ces... naravno Golf 4 je u pitanju :D:D
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#19

Post by bleka »

Aerodrom je prica za sebe. CUj torbu 5 km !!!!!!!!!
PA ne idem u IStanbul. JEdina opcija je trola, tramvaj, komercijalni autobus do aerodroma. Obecavam kada budem izabran na celo KS da cu to promptno uvesti :D .
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#20

Post by mIRCerka »

Qler wrote:
inace ima djubradi nevidjene medju taxistima ali ima i regularnih.. npr taj moj rodjak svaki dan prije posla pere auto i nikad ga ne mozes vidjeti da je prljav, auto je unutra kao apoteka.. jedino ga hebe sto nema klime :) al sta ces... naravno Golf 4 je u pitanju :D:D
meni su krvavi oni koji ne daju da se otvori prozor, ubice propuh...a sto tebe ubija vonj podpazushni to nikom nista...

@vatana, nisu njih zastrashili domaci, vec je pravilo da na standu/rejonu jedne taxi sluzbe druga ne smije kupoiti putnike OSIM ako na standu nema nijednog taxija...
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#21

Post by Apos »

Da napomenem imam daljnjeg rođaka taksistu i on je jedn od ovih zbog kojih sam otvorio temu. Đubre sa dna kace. Uz one sa aerodroma treba dodati one sa Sebilja, Katedrale i Stupa.
Ostali se uz malu korekciju mogu trpit.
Ali generalno oni su frontmeni prema osobama koje posječuju naš grad, a i istovremeno javni servis(usluga). To znači da zbog puno razloga među taksistima treba uvesti reda.
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#22

Post by bleka »

Meni su dno dna oni kod KAtedrale (tu zivim). Nekada se pomarisu medu sobom :lol: :lol: :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#23

Post by mIRCerka »

Apos wrote:Da napomenem imam daljnjeg rođaka taksistu i on je jedn od ovih zbog kojih sam otvorio temu. Đubre sa dna kace. Uz one sa aerodroma treba dodati one sa Sebilja, Katedrale i Stupa.
Ostali se uz malu korekciju mogu trpit.
Ali generalno oni su frontmeni prema osobama koje posječuju naš grad, a i istovremeno javni servis(usluga). To znači da zbog puno razloga među taksistima treba uvesti reda.
joj meni su oni s katedrale super...bio je cika Koro rahmetli.. ..niko se nije ljutio kad ga dignem sa kraja standa da se vozim s njim... :(
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#24

Post by shuriken »

mogli bi organizirat izbor za najgori stand
evo ja nominiram stand kod centrala
odbijaju voznje ispod 5 maraka
svadjaju se sa musterijama
uzas
valjda zbog lokacije misle da su glavni
ni na jednom standu mi se to ne dogadja
a kod njih svaki put

e to svaki put je bilo 3 puta
a onda sam i ja dosao pameti
pa sad uvijek kad sam tamo
zovnem Zuti ili Boss ili Samir i Emir, ili Paja ili whatever

kad izaberemo najgori stand
onda to lijepo objavimo u stampi
znamo da stampa voli preuzimat sa portala teme

onda to njihove kolege procitaju i vide zbog koga sve manje ljudi koristi Sarajevotaxi, i onda im dodju sa pajserima na stand i razbiju ih

to je takozvana "samoregulacija" u uslovima trzisne ekonomije :-))
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#25

Post by Apos »

Kad malo razmislim "zvjezdica" taj prijedlog i nije loš.
Post Reply