Sarajevo-Neum

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
mayab
Posts: 27417
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#51 Re: Sarajevo-Neum

Post by mayab »



Image
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#52 Re: Sarajevo-Neum

Post by Tesla Edison »

Biće ovo dobra magistrala.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#53 Re: Sarajevo-Neum

Post by baja »

Ima li sad neko da vrši prevoz za Neum?

Skoro prošao preko Stoca i bolje u odnosu na svitavu jer nema guzve
User avatar
mk ultra
Posts: 19755
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#54 Re: Sarajevo-Neum

Post by mk ultra »

Ja bio prosle sedmice :mrgreen:

Sta ja znam, bude jedan dva kamiona, koji lokalac i to je to, doduse ja sam bio prije 8 u neumu... preko svitave
Put preko stoca ne volim
User avatar
mayab
Posts: 27417
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#55 Re: Sarajevo-Neum

Post by mayab »

I kuda je sada bolje zaputiti se ka Neumu, Hutovo blato i Svitava,

ili ipak preko Stoca ima više bolje i novije ceste, jer koliko skontah, ta se dionica forsira sa izgradnjom moderne ceste :?: :?: :?:

Ima li friških iskustava kolega koji su išli tamo i nazad?
User avatar
mk ultra
Posts: 19755
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#56 Re: Sarajevo-Neum

Post by mk ultra »

Svitava
User avatar
Cossack
Posts: 7153
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#57 Re: Sarajevo-Neum

Post by Cossack »

Ja nisam čuo da je bio ijedan udes na putu preko Svitave 8-)
Naslovnica
Posts: 28336
Joined: 20/03/2013 15:38

#58 Re: Sarajevo-Neum

Post by Naslovnica »

Nekoliko puta sam išao na Stolac, ali nekako isključivo u povratku iz Neuma.
Ja bih ti preporučio da u dolasku ideš direktno pored Svitavskog jezera na Svitavu, a u povratku da ideš na Stolac.
Čisto zbog promjene i da vidiš predjele.
:thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15857
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#59 Re: Sarajevo-Neum

Post by problemnatravunu »

Ja sam jednom isao iz Neuma , preko Svitave-Hutovog blata!
A po logici , pošto se gradi cesta preko Stoca, očekivao bih da je to zapravo bolja dionica, mada tu nisam nikada prosao!
I šta velite, da je trenutno ipak bolja cesta preko Svitave??
Jer po kilometraži, razlika je u par kilometara , tako da nije vrijednan razmatranja taj kriterij
.
.
edit, evo naletih sada na ovo

https://avaz.ba/vijesti/bih/578287/poce ... reko-stoca
Naslovnica
Posts: 28336
Joined: 20/03/2013 15:38

#60 Re: Sarajevo-Neum

Post by Naslovnica »

problemnatravunu wrote: 27/06/2020 10:02 Ja sam jednom isao iz Neuma , preko Svitave-Hutovog blata!
A po logici , pošto se gradi cesta preko Stoca, očekivao bih da je to zapravo bolja dionica, mada tu nisam nikada prosao!
I šta velite, da je trenutno ipak bolja cesta preko Svitave??
Jer po kilometraži, razlika je u par kilometara , tako da nije vrijednan razmatranja taj kriterij
.
.
edit, evo naletih sada na ovo

https://avaz.ba/vijesti/bih/578287/poce ... reko-stoca
12 km nove dionice koja je do sada pustena u promet je upravo 12 zadnjih kilometara prije Neuma, tako da je svejedno ako ides preko Stoca ili pored svitavskog jezera, zadnjih 12km prije Neuma je nova cesta, prije toga je stara.
Zapravo, novi kolovoz je tacno od sela Brocanac pa do Neuma.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#61 Re: Sarajevo-Neum

Post by iceman ze »

Trebinje-Dubrovnik

Koji granicni prijelaz koristiti? Hvala
Chiefukan
Posts: 81
Joined: 01/03/2011 01:14

#62 Re: Sarajevo-Neum

Post by Chiefukan »

Zimi može Ivanica, ljeti zbog gužve ako ides iz Sa/Mo prema Trebinju mogu i Čepikuće, spustiš se u Slano
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#63 Re: Sarajevo-Neum

Post by iceman ze »

Jucer isao preko Ivanice, brzo se stigne, nije bilo guzve :thumbup:
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#64 Re: Sarajevo-Neum

Post by Mishelinke »

Ovaj GP Neum prava divota kako je most napravljen. Išao prošle hefte u švicu, i vidim na GP B. Brod 6 sati čekanja, na Gradišci 8 sati, na Maljevcu 6 sati i razmišljam da mi se samo Hrvatske domoći i skontam da mi je bolje do Neuma nego da čekam po 6-8 sat na granici. I tako i bi, iz Sarajeva zapucao do Stoca, pa novom cestom do Neuma i u Kleku uđem u HR nakon 5 minuta zadržavanja na granici i carini. Lagano do Ploča i autoput sve do Chura ;)

Iako je put duži, stigao sam nekoliko sati ranije nego što bi stigao da sam išao na neki sjeverni GP. :bih:
User avatar
Haris.ba
Posts: 25307
Joined: 08/09/2005 20:08

#65 Re: Sarajevo-Neum

Post by Haris.ba »

Mishelinke wrote: 16/01/2023 18:47 Ovaj GP Neum prava divota kako je most napravljen. Išao prošle hefte u švicu, i vidim na GP B. Brod 6 sati čekanja, na Gradišci 8 sati, na Maljevcu 6 sati i razmišljam da mi se samo Hrvatske domoći i skontam da mi je bolje do Neuma nego da čekam po 6-8 sat na granici. I tako i bi, iz Sarajeva zapucao do Stoca, pa novom cestom do Neuma i u Kleku uđem u HR nakon 5 minuta zadržavanja na granici i carini. Lagano do Ploča i autoput sve do Chura ;)

Iako je put duži, stigao sam nekoliko sati ranije nego što bi stigao da sam išao na neki sjeverni GP. :bih:
To bila guzva na Bijaci?

Mogao si na Kamensko.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#66 Re: Sarajevo-Neum

Post by Mishelinke »

Haris.ba wrote: 16/01/2023 18:54
Mishelinke wrote: 16/01/2023 18:47 Ovaj GP Neum prava divota kako je most napravljen. Išao prošle hefte u švicu, i vidim na GP B. Brod 6 sati čekanja, na Gradišci 8 sati, na Maljevcu 6 sati i razmišljam da mi se samo Hrvatske domoći i skontam da mi je bolje do Neuma nego da čekam po 6-8 sat na granici. I tako i bi, iz Sarajeva zapucao do Stoca, pa novom cestom do Neuma i u Kleku uđem u HR nakon 5 minuta zadržavanja na granici i carini. Lagano do Ploča i autoput sve do Chura ;)

Iako je put duži, stigao sam nekoliko sati ranije nego što bi stigao da sam išao na neki sjeverni GP. :bih:
To bila guzva na Bijaci?

Mogao si na Kamensko.
E to ne znam. Prolazila mi je Bijača kroz glavu, ali haj rekoh da ne rizikujem, jer znam da u Kleku nema nikog živog i to je 1000% tako. Tako je i bilo.

A ja sam budala kada su putovanja u pitanju, volim se voziti autom pa taman u Sibir išao :-)
Post Reply