Recept za spas BH fudbala

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#1 Recept za spas BH fudbala

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Željo je pobijedio u prvenstvu naše Šaban lige. I onda ga, kao i sve naše predstavnike proteklih godina, u 2. pretkolu čeka strašni prvak Velsa, koji će ga skršiti sa ukupnih 4-1 ili recimo 5-2. Ekipe prvaka Kipra, Ukrajine i sličnih zemalja su za nas većekipe iz drugih galaksija. To je naša stvarnost svih poratnih godina, bilo da se radi o Želji, Sarajevu, Širokom.
Da li je novi Zakon o sportu, koji dozvoljava privatizaciju klubova i ulazak svježeg kapitala, što sa sobom podrazumijeva promjenu klupskih struktura i dolazak novih (profesionalnih) uprava rješenje ? Kad može jedan ManU biti prodat tamo nekim Glazerima, zašto to ne bi mogao jedan mali Željo, ili jedno Sarajevo...
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#2 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Salah ad-Din »

Jedan rizican poduhvat, ali sigurno put za spas fudbala na Balkanu, jeste regionalna liga, privatizirati klubove, imali bi dobre sponozre i udri :D
Imali bi jednu izuzetno kvalitetnu i jaku ligu.
The BEN10
Posts: 7595
Joined: 19/09/2011 09:03

#3 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by The BEN10 »

Salah ad-Din wrote:Jedan rizican poduhvat, ali sigurno put za spas fudbala na Balkanu, jeste regionalna liga, privatizirati klubove, imali bi dobre sponozre i udri :D
Imali bi jednu izuzetno kvalitetnu i jaku ligu.
:thumbup:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#4 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Arteta »

Salah ad-Din wrote:Jedan rizican poduhvat, ali sigurno put za spas fudbala na Balkanu, jeste regionalna liga, privatizirati klubove, imali bi dobre sponozre i udri :D
Imali bi jednu izuzetno kvalitetnu i jaku ligu.
Tema je Recept za spas BH fudbala, ne fudbala u regiji.
Ja u tom tvom prijedlogu ne vidim nista sto bi imalo veze sa BH fudbalom.
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#5 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Salah ad-Din »

Arteta wrote: Tema je Recept za spas BH fudbala, ne fudbala u regiji.
Ja u tom tvom prijedlogu ne vidim nista sto bi imalo veze sa BH fudbalom.
Bravo :D
Inace u regionalnoj ligi ne bi igrali klubovi iz BIH, ne bi se stvarali u tako jakim klubovima igraci za reprezentaciju, izgleda tebi je ipak draze gledati GOSK-Kozara, nego Sarajevo-Dinamo.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#6 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Arteta »

Salah ad-Din wrote:
Arteta wrote: Tema je Recept za spas BH fudbala, ne fudbala u regiji.
Ja u tom tvom prijedlogu ne vidim nista sto bi imalo veze sa BH fudbalom.
Bravo :D
Inace u regionalnoj ligi ne bi igrali klubovi iz BIH, ne bi se stvarali u tako jakim klubovima igraci za reprezentaciju, izgleda tebi je ipak draze gledati GOSK-Kozara, nego Sarajevo-Dinamo.
Ne nego mi je draze gledati Travnik-Zvijezda nego Partizan-Zagreb.
Vidjelismo kako se lijepo unsitili kosarka i rukomet u BiH sa tim regionalnim ligama.
Ja ne zelim da se unisti i fudbal.
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#7 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Salah ad-Din »

Arteta wrote: Ne nego mi je draze gledati Travnik-Zvijezda nego Partizan-Zagreb.
Vidjelismo kako se lijepo unsitili kosarka i rukomet u BiH sa tim regionalnim ligama.
Ja ne zelim da se unisti i fudbal.
Buraz izvini, ali reci da je Bosna (rukomet) unistena zbog regionalne lige je totalna glupost. SEHA nije ni postojala kada je Bosna pocela propadati. Pogledaj Sirokog u kosarci, sila, zahvaljujuci regionalnoj ligi. Zamisli da imas firmu, da li bi se reklamirao na dresu Sarajeva koji igra u Premier ligi i kojeg gleda 2.500 ljudi, ili bi se reklamirao na dresu Sarajeva koji igra na Marakani, Kosevu i gdje ga posmatra po nekoliko desetina hiljada ljudi.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#8 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Arteta »

Salah ad-Din wrote:
Arteta wrote: Ne nego mi je draze gledati Travnik-Zvijezda nego Partizan-Zagreb.
Vidjelismo kako se lijepo unsitili kosarka i rukomet u BiH sa tim regionalnim ligama.
Ja ne zelim da se unisti i fudbal.
Buraz izvini, ali reci da je Bosna (rukomet) unistena zbog regionalne lige je totalna glupost. SEHA nije ni postojala kada je Bosna pocela propadati. Pogledaj Sirokog u kosarci, sila, zahvaljujuci regionalnoj ligi. Zamisli da imas firmu, da li bi se reklamirao na dresu Sarajeva koji igra u Premier ligi i kojeg gleda 2.500 ljudi, ili bi se reklamirao na dresu Sarajeva koji igra na Marakani, Kosevu i gdje ga posmatra po nekoliko desetina hiljada ljudi.
Siroki sila?
Bosna je bila bolja dok je igrala ULEB cup nego ovaj sad Siroki?
Sumnjam da ce se vide ikad ponoviti taj rezultat.
User avatar
Donau
Posts: 112
Joined: 09/05/2012 23:24

#9 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Donau »

Regionalna liga bi bila propast svega.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#10 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Arteta »

Donau wrote:Regionalna liga bi bila propast svega.
:thumbup:
The BEN10
Posts: 7595
Joined: 19/09/2011 09:03

#11 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by The BEN10 »

Donau wrote:Regionalna liga bi bila propast svega.
Dobro, šta je rješenje onda ? Kiparski klubovi su sad za Želju recimo 3-4 nivoa iznad, slažemo li se u tome ?
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#12 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Arteta »

The BEN10 wrote:
Donau wrote:Regionalna liga bi bila propast svega.
Dobro, šta je rješenje onda ? Kiparski klubovi su sad za Želju recimo 3-4 nivoa iznad, slažemo li se u tome ?
Nisu svi,samo pojedini,ali sve u svemu im je liga nekoliko nivoa iznad nase.
Oni nisu taj nivo dostigli nikakom regionalizacijom,slazemo li se?
El_comadante
Posts: 8063
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#13 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by El_comadante »

ovo je široka tema da bi se odgovor dao u jednoj rečenici. recept je mnogo dubok i širok. treba smanjiti ligu, privatizovati klubove, uvesti reda, napraviti kvalitetne stadione i trening kampove....... i mnogo mnogo toga. samo zato treba para, a para nemamo.
The BEN10
Posts: 7595
Joined: 19/09/2011 09:03

#14 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by The BEN10 »

Arteta wrote:
The BEN10 wrote:Dobro, šta je rješenje onda ? Kiparski klubovi su sad za Želju recimo 3-4 nivoa iznad, slažemo li se u tome ?
Nisu svi,samo pojedini,ali sve u svemu im je liga nekoliko nivoa iznad nase.
Oni nisu taj nivo dostigli nikakom regionalizacijom,slazemo li se?
1. upoređujemo njihovog prvaka i našeg prvaka (ali i sam si rekao, čak i da poredimo čitavu ligu, prosjek njihove lige je bolji od prosjeka naše lige nekoliko puta). Ne zaboravimo da govorimo o Kipru, majka mu stara.
2. slažemo se da nisu regionalizacijom - pokretač teme je dao interesantne smjernice, privatizacija klubova. Jel po tebi moguće rješenje ?
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#15 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Arteta »

The BEN10 wrote:
Arteta wrote:
The BEN10 wrote:Dobro, šta je rješenje onda ? Kiparski klubovi su sad za Želju recimo 3-4 nivoa iznad, slažemo li se u tome ?
Nisu svi,samo pojedini,ali sve u svemu im je liga nekoliko nivoa iznad nase.
Oni nisu taj nivo dostigli nikakom regionalizacijom,slazemo li se?
1. upoređujemo njihovog prvaka i našeg prvaka (ali i sam si rekao, čak i da poredimo čitavu ligu, prosjek njihove lige je bolji od prosjeka naše lige nekoliko puta). Ne zaboravimo da govorimo o Kipru, majka mu stara.
2. slažemo se da nisu regionalizacijom - pokretač teme je dao interesantne smjernice, privatizacija klubova. Jel po tebi moguće rješenje ?
1.Do skora je njihov prvak bio na skoro istom nivou kao i nas prvak,treba dobro analizirati sta je to bilo presudno za takav uspjeh,regionalizacija sigurno nije.
2.Naravno da je moguce,zasto ne?
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#16 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Obuca9 »

Kakvom skoro istom nivou? Pa prije 8 godina, bili su na manjem nivou nego mi. Željezničar onda izbaci Anorthosis, bez pola muke, a samo par godina kasnije, isti taj Anorthosis zamalo da prođe dalje u Ligi prvaka i to u grupi sa jednim Interom i Werderom.
The BEN10
Posts: 7595
Joined: 19/09/2011 09:03

#17 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by The BEN10 »

El_comadante wrote:ovo je široka tema da bi se odgovor dao u jednoj rečenici. recept je mnogo dubok i širok. treba smanjiti ligu, privatizovati klubove, uvesti reda, napraviti kvalitetne stadione i trening kampove....... i mnogo mnogo toga. samo zato treba para, a para nemamo.
Upravo tako - samo da još podastremo: državi nije u interesu da ulaže desetine miliona, kao što to mogu privatnici ulagati. Slažem se sa pokretačem teme da je omogućavanje bogatunima da preuzmu naše klubove jedino rješenje. Sigurno bi se našlo potencijalnih ulagača, koji će doći sa 20-30 miliona, napraviti kampove, iz kojih će crpiti talente i prodavati ih (a ne da igraju tatini sinovi, kao što se trenutno dešava). Zamisli tu situaciju, imaš za 20 godina 4-5 igrača Džekine klase, koji zarade ogromne novce vani, vrate se i ulože u svoje matične klubove. A država im omogući da oni upravljaju njima (ili sposobni menadžeri koji oni odrede), a ne tamo neki stranački smetljari...
User avatar
johnny_blazze
Posts: 888
Joined: 29/09/2009 00:27

#18 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by johnny_blazze »

ma samo pare mogu popraviti i spasiti ovaj jad i cemer od lige...ali tesko da ce te pare ikad doci
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#19 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Arteta »

Obuca9 wrote:Kakvom skoro istom nivou? Pa prije 8 godina, bili su na manjem nivou nego mi. Željezničar onda izbaci Anorthosis, bez pola muke, a samo par godina kasnije, isti taj Anorthosis zamalo da prođe dalje u Ligi prvaka i to u grupi sa jednim Interom i Werderom.
Dobro,bili smo dosta bolji,jesi li zadovoljan?
The BEN10
Posts: 7595
Joined: 19/09/2011 09:03

#20 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by The BEN10 »

Meni najviše od svega smeta ta narodna zaslijepljenost gdje se ne vidi šuma od drveta. Ovih dana su mi na fb-u preko glave poruke gdje se slavi Željina titula - mislim, halo ba, slaviti titulu prvaka države, gdje se utakmice dobiju guranjem u džep tamo nekom sudiji za utakmicu u Gradačcu (govorim za sve klubove), gdje prve tri ekipe kad izađu u evropu mole Boga da ne dobiju 4-5 golova po utakmici od ekipa iz Sj. Irske, Kipra, Velsa i sličnih zemalja je meni žalosno. Ono, dobro, prvak si, ali čega, bolan ne bio. Pa još su samo amaterske ekipe San Marina i Luksemburga lošije od nas, a pitanje je dokle će i to biti. Od nekadašnjih ekipa koje su drmale regionom i dalje, zadovoljili smo se da smo prvaci, koji u imalo regionalnijem smislu ne znače ama baš ništa...
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#21 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Obuca9 »

Arteta wrote:
Obuca9 wrote:Kakvom skoro istom nivou? Pa prije 8 godina, bili su na manjem nivou nego mi. Željezničar onda izbaci Anorthosis, bez pola muke, a samo par godina kasnije, isti taj Anorthosis zamalo da prođe dalje u Ligi prvaka i to u grupi sa jednim Interom i Werderom.
Dobro,bili smo dosta bolji,jesi li zadovoljan?
Čemu ljutnja?
Joe_Bonnano
Posts: 2
Joined: 10/05/2012 14:42

#22 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Joe_Bonnano »

johnny_blazze wrote:ma samo pare mogu popraviti i spasiti ovaj jad i cemer od lige...ali tesko da ce te pare ikad doci
to je jedina opcija, mada tesko izvodiva, nikakve regionalne lige..
samo privatizacija klubova, a ne lopovi koji, ko i u svemu, tako i u fudbalu, gledaju kako da iscrpe maksimalno svaki moguci dinar.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#23 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Arteta »

Obuca9 wrote:
Arteta wrote:
Obuca9 wrote:Kakvom skoro istom nivou? Pa prije 8 godina, bili su na manjem nivou nego mi. Željezničar onda izbaci Anorthosis, bez pola muke, a samo par godina kasnije, isti taj Anorthosis zamalo da prođe dalje u Ligi prvaka i to u grupi sa jednim Interom i Werderom.
Dobro,bili smo dosta bolji,jesi li zadovoljan?
Čemu ljutnja?
Mislim da je nebitno to oko cega smo se svadjali.
User avatar
E&E
Posts: 306
Joined: 24/09/2011 18:50

#24 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by E&E »

Ko da privatizuje jedno malo sarajevo i kakvu uopste bilo ko moze imati korist od istog? Pokretna, nepokretna imovina? Presmijesno u najmanju ruku. Zeljo na tom polju ima koliko toliko sanse u nekoj buducnosti, mada ja da se pitam "prepisao" bih klub Amaru za 0 (nula) KM.
brazzo20
Posts: 247
Joined: 31/10/2011 17:56

#25 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by brazzo20 »

Kakva drzava, takav sport :roll:
Post Reply