Radar-Kazna

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

sead1
Posts: 41
Joined: 05/12/2012 14:07

#1 Radar-Kazna

Post by sead1 »

Pozz svima

Imao bih jedno pitanje:

Prosle godine, August 2022, slikao me je radar na izlazu iz Bihaca (bili smo na svadbi)
Ogranicenje je bilo 50 , mislim da sam vozio nekih 60-70, preko sigurno ne. Uglavnom slikao me je.

Eh sad, posto zivim u AT i auto je registrovano na AT tablama, pitanje je da li se taj prekrsaj cuva dok me ne provjere, jer od prosle godine sam barem 7-8 puta dolazio kuci u BC-DC??
I nista mi na granici nisu rekli ili provjeravali..
User avatar
mayab
Posts: 27455
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: Radar-Kazna

Post by mayab »

Puno je prošlo vremena i ništa nisi dobio, biće da su te odmah "obrisali" kad su vidjeli strane oznake !
To mi je čisto logičan zaključak, s obzirom na dosta vremena koje je prošlo , konkretno nisam upoznat sa mogućnostima "ganjanja" stranaca u prekršaju tog tipa
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#3 Re: Radar-Kazna

Post by emotivac »

Ma nećeš tu kaznu nikada ni dobiti, što kaže forumaš iznad, ne bakću se oni puno sa strancima, jedino na licu mjesta ako te uhvate, a to je već prošlo svakako :thumbup: :thumbup:
Naslovnica
Posts: 28415
Joined: 20/03/2013 15:38

#4 Re: Radar-Kazna

Post by Naslovnica »

Žalosno je što ne postoji funkcionalan sistem kažnjavanja vozača na stranim tablicama.
Mislim, nije funkcionalan ni ovaj za domaće vozače koji i dalje voze nakon 200k KM kazni.
🤣
shandrprcSA
Posts: 9810
Joined: 23/02/2013 08:16

#5 Re: Radar-Kazna

Post by shandrprcSA »

ima sparta (tablet)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11425
Joined: 10/03/2022 22:16

#6 Re: Radar-Kazna

Post by ZoomZoomKiwi »

Nema ganjanja, nikad nije ni bilo.

Ne znam koliko dugo stoji prekršaj u sistemu, od jedne do tri godine pretpostavljam, ali znam da prave povremeno akcije barem u ZDK da zaustavljaju samo strane table, i provjeravaju u evidenciji da li ima prekršaja. Onda ti na licu mjesta izdaju prekršajni nalog i tada moraš platiti pola kazne odmah.

Na granici nemaju pristup tom sistemu, ili ako i imaju, ne koriste ga nikad.
User avatar
nitro_90
Posts: 511
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#7 Re: Radar-Kazna

Post by nitro_90 »

sead1 wrote: 05/10/2023 08:45 Pozz svima

Imao bih jedno pitanje:

Prosle godine, August 2022, slikao me je radar na izlazu iz Bihaca (bili smo na svadbi)
Ogranicenje je bilo 50 , mislim da sam vozio nekih 60-70, preko sigurno ne. Uglavnom slikao me je.

Eh sad, posto zivim u AT i auto je registrovano na AT tablama, pitanje je da li se taj prekrsaj cuva dok me ne provjere, jer od prosle godine sam barem 7-8 puta dolazio kuci u BC-DC??
I nista mi na granici nisu rekli ili provjeravali..
Mogo si ga komotno i stoju, nece ti nikad nista doci, ne isplati im se traziti vlasnika auta sa stranim tablama. To oni samo izbrisu.
sead1
Posts: 41
Joined: 05/12/2012 14:07

#8 Re: Radar-Kazna

Post by sead1 »

Naslovnica wrote: 06/10/2023 07:34 Žalosno je što ne postoji funkcionalan sistem kažnjavanja vozača na stranim tablicama.
Mislim, nije funkcionalan ni ovaj za domaće vozače koji i dalje voze nakon 200k KM kazni.
🤣
Slazem se sa tim.

Recimo prije 3 godine sam sa suprugom i djecom bio u Italiji, na jednom dijelu autoputa, bili su kao neki radovi, ogranicenje 80 km/h, ja sam vozio 107km/h, tj slikao me radar pri toj brzini. Ja ga nisam ni vidio, jer je stojao iza nekog betonskog zida.

6 mjeseci nakon toga, kada sam skoro i zaboravio da sam bio u Italiji, dolazi kuci posta, sa kaznom, dvije prelijepe slike, jedna sa strane automobila, druga od pozadi sa tablicama.
Sve fino na njemackom navedeno, objasnjeno.. kazna za prekoracenje brzine 164€ !!!!

U slucaju da se ne slazem imamo pravo zalbe, ali na ITALIJANSKOM JEZIKU heh..mislim, nema se sta pricati...#
Znaci pola godine nakon prekrsaja su kaznu poslali na nasu adresu u AT.

Tako da smatram da je to korektno. Napravio si prekrsaj, plati.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9 Re: Radar-Kazna

Post by sumirprimus »

EFD22 wrote: 06/10/2023 08:35 Nema ganjanja, nikad nije ni bilo.

Ne znam koliko dugo stoji prekršaj u sistemu, od jedne do tri godine pretpostavljam, ali znam da prave povremeno akcije barem u ZDK da zaustavljaju samo strane table, i provjeravaju u evidenciji da li ima prekršaja. Onda ti na licu mjesta izdaju prekršajni nalog i tada moraš platiti pola kazne odmah.

Na granici nemaju pristup tom sistemu, ili ako i imaju, ne koriste ga nikad.
imaju itekako, skoro sam slusao pricu prije desetak dana mozda lik dosao pita gdje je mup da uplati,srbianske table vratilo ga s granice. kazna za brzu voznju
sead1
Posts: 41
Joined: 05/12/2012 14:07

#10 Re: Radar-Kazna

Post by sead1 »

Naslovnica wrote: 06/10/2023 07:34 Žalosno je što ne postoji funkcionalan sistem kažnjavanja vozača na stranim tablicama.
Mislim, nije funkcionalan ni ovaj za domaće vozače koji i dalje voze nakon 200k KM kazni.
🤣
Slazem se sa tim.

Recimo prije 3 godine sam sa suprugom i djecom bio u Italiji, na jednom dijelu autoputa, bili su kao neki radovi, ogranicenje 80 km/h, ja sam vozio 107km/h, tj slikao me radar pri toj brzini. Ja ga nisam ni vidio, jer je stojao iza nekog betonskog zida.

6 mjeseci nakon toga, kada sam skoro i zaboravio da sam bio u Italiji, dolazi kuci posta, sa kaznom, dvije prelijepe slike, jedna sa strane automobila, druga od pozadi sa tablicama.
Sve fino na njemackom navedeno, objasnjeno.. kazna za prekoracenje brzine 164€ !!!!

U slucaju da se ne slazem imamo pravo zalbe, ali na ITALIJANSKOM JEZIKU heh..mislim, nema se sta pricati...#
Znaci pola godine nakon prekrsaja su kaznu poslali na nasu adresu u AT.

Tako da smatram da je to korektno. Napravio si prekrsaj, plati.
User avatar
mirota
Posts: 2405
Joined: 11/01/2018 11:42

#11 Re: Radar-Kazna

Post by mirota »

ne znam, ja sam imao zabranu voznje u SRB 7 mjeseci, uredno sam 2x isao tamo, nikad nista na granici mi nisu rekli...e sad da su me zaustavili u SRB pa da bas provjeravaju to ne znam, ali nikad nisam dozivio da nesto zovu centralu i provjeravaju...vozi slobodno, ako te zaustave na granici, platis na licu mjesta i cao
User avatar
Caterpilar
Posts: 167
Joined: 15/09/2023 15:25

#12 Re: Radar-Kazna

Post by Caterpilar »

Neće ti nikada doći kući kazna u EU jer Bosna nije članica iste i vice versa , ne znam da je ikome ikada došla kazna od radara iz zemlje EU na bosanske table u bosansku adresu
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11425
Joined: 10/03/2022 22:16

#13 Re: Radar-Kazna

Post by ZoomZoomKiwi »

Caterpilar wrote: 06/10/2023 10:56 Neće ti nikada doći kući kazna u EU jer Bosna nije članica iste i vice versa , ne znam da je ikome ikada došla kazna od radara iz zemlje EU na bosanske table u bosansku adresu
Pisao sam već, meni došla iz Italije bez problema.
User avatar
Caterpilar
Posts: 167
Joined: 15/09/2023 15:25

#14 Re: Radar-Kazna

Post by Caterpilar »

EFD22 wrote: 06/10/2023 11:00
kako . gdje
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11425
Joined: 10/03/2022 22:16

#15 Re: Radar-Kazna

Post by ZoomZoomKiwi »

Caterpilar wrote: 06/10/2023 11:05
EFD22 wrote: 06/10/2023 11:00
kako . gdje
Image

Kazna došla iz Italije prvo našem Ministarstvu vanjskih poslova, a njima nije bilo mrsko potražiti od MUP ZDK informacije o vlasniku vozila, i onda su svu tu korespodenciju samo proslijedili na moju adresu, i to sa povratnicom.

Znači talijani šupci proslijedili državi BiH kaznu, a ovi naši još veći šupci umjesto da su to samo zgužvali i bacili u smeće, oni se dali u potragu da me nađu i uruče kaznu. 11 mjeseci kasnije.

Pošto sam ubrzo opet išao u Italiju, platio sam kaznu, 70 i kusur € ako se ne varam.
milojicabrzi
Posts: 1735
Joined: 18/11/2009 12:43

#16 Re: Radar-Kazna

Post by milojicabrzi »

Da, da, nema šale sa Italijanima, imaju ozbiljne procedure...ja sam čuo odavno, da uredno stigne negdje iz Milana, kazna npr. u Tešanj.

Svaka država može bez problema zaštititi provedbu svojih kazni i treba tako da se radi.

Ako si pogriješio, prekršio zakon, izvoli i plati.

Jedino se ne slažem sa riješenjima kojih ima u nekim zemljama (mislim da je SAT emisija pisala o tome) npr. Makedonija, dobiješ kaznu na cesti, a neradni dan, subota popodne ili nedelja, neće da te puste dok ne platiš, a nemaš gdje platiti jer ništa ne radi...

Dosta ljudi iz Srbije koji idu na ljetovanje u Grčku su imali problem sa tim.
User avatar
W0rM
Posts: 2390
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#17 Re: Radar-Kazna

Post by W0rM »

Slovenci, majstori naplate. Kazes covjeku da nemas cash-a, covjek hladno izvadi POS za karticno placanje :lol:
mali_balon
Posts: 11546
Joined: 12/09/2012 09:57

#18 Re: Radar-Kazna

Post by mali_balon »

EFD22 wrote: 06/10/2023 11:21
Caterpilar wrote: 06/10/2023 11:05

kako . gdje
Image

Kazna došla iz Italije prvo našem Ministarstvu vanjskih poslova, a njima nije bilo mrsko potražiti od MUP ZDK informacije o vlasniku vozila, i onda su svu tu korespodenciju samo proslijedili na moju adresu, i to sa povratnicom.

Znači talijani šupci proslijedili državi BiH kaznu, a ovi naši još veći šupci umjesto da su to samo zgužvali i bacili u smeće, oni se dali u potragu da me nađu i uruče kaznu. 11 mjeseci kasnije.

Pošto sam ubrzo opet išao u Italiju, platio sam kaznu, 70 i kusur € ako se ne varam.
Da nisi ponovo isao u italiju pa haj.....ovako posto si opet isao, i sve da su nasi supci bacili kaznu, snimili bi te i zaustavili ne skiraj se.....
User avatar
laserShow
Posts: 4130
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#19 Re: Radar-Kazna

Post by laserShow »

Mislim za placanje sam kazni, ako si klatio, onda i plati. No zar rjesenje za kaznu od recimo 100-200e nije da promijenis tablice i mogu te za visuljak povuci?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14852
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#20 Re: Radar-Kazna

Post by DaysleepeR »

Kazne od strane EU tablica u BiH preuzima advokatska agencija koja ganja kazne po EU dalje, sa kamatama i kolika je ovdje u BAM tolika je u startu u EUR, plus zatezne kamate i ostali troškovi.
Od mog jarana kćerka dobila kaznu za parkiranje u Neumu 40 KM, nije platila, došla joj kazna preko agencije u Švedsku 200 EUR.
I naravno platili.

Tako da ide to lagano, vrijeme je da se dijaspora prestane zajebavat po jednoj i jedinoj.
User avatar
W0rM
Posts: 2390
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#21 Re: Radar-Kazna

Post by W0rM »

Popio si kaznu, treba i da platis, nema sta. With that said, rijetki su likovi koji istu dobiju. Kad si s BH tablama po EU ili sa EU po BiH sanse da istu dobijes su tanke k'o baslija.
User avatar
Caterpilar
Posts: 167
Joined: 15/09/2023 15:25

#22 Re: Radar-Kazna

Post by Caterpilar »

mali_balon wrote: 06/10/2023 11:35
EFD22 wrote: 06/10/2023 11:21

Image

Kazna došla iz Italije prvo našem Ministarstvu vanjskih poslova, a njima nije bilo mrsko potražiti od MUP ZDK informacije o vlasniku vozila, i onda su svu tu korespodenciju samo proslijedili na moju adresu, i to sa povratnicom.

Znači talijani šupci proslijedili državi BiH kaznu, a ovi naši još veći šupci umjesto da su to samo zgužvali i bacili u smeće, oni se dali u potragu da me nađu i uruče kaznu. 11 mjeseci kasnije.

Pošto sam ubrzo opet išao u Italiju, platio sam kaznu, 70 i kusur € ako se ne varam.
Da nisi ponovo isao u italiju pa haj.....ovako posto si opet isao, i sve da su nasi supci bacili kaznu, snimili bi te i zaustavili ne skiraj se.....
E da stvarno, eto da covjek ne mora ići pa da je samo baci i tjt
Ali ovako šteta
Ovo mi je baš čudo da se desilo , nevjerovatno za bh pojmove
acer5101
Posts: 437
Joined: 06/08/2012 09:42

#23 Re: Radar-Kazna

Post by acer5101 »

sead1 wrote: 05/10/2023 08:45 Pozz svima

Imao bih jedno pitanje:

Prosle godine, August 2022, slikao me je radar na izlazu iz Bihaca (bili smo na svadbi)
Ogranicenje je bilo 50 , mislim da sam vozio nekih 60-70, preko sigurno ne. Uglavnom slikao me je.

Eh sad, posto zivim u AT i auto je registrovano na AT tablama, pitanje je da li se taj prekrsaj cuva dok me ne provjere, jer od prosle godine sam barem 7-8 puta dolazio kuci u BC-DC??
I nista mi na granici nisu rekli ili provjeravali..
Ostaje ona u sistemu 5 god., i ako te zaustave i provjere tablice e tu nastaje problem za tebe, jer se ispostavi da imaš još nekoliko snimaka koje nisi ni registrovao.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17509
Joined: 31/03/2019 14:56

#24 Re: Radar-Kazna

Post by vjeshalica »

Jedino kod nas je obratno. Rade strane table sta hoce bez posljedica. Da i mi nabavimo nekog zastupnika i aagenciju za naplatu manje bi govna bijesna bila.
sead1
Posts: 41
Joined: 05/12/2012 14:07

#25 Re: Radar-Kazna

Post by sead1 »

acer5101 wrote: 06/10/2023 11:51
sead1 wrote: 05/10/2023 08:45 Pozz svima

Imao bih jedno pitanje:

Prosle godine, August 2022, slikao me je radar na izlazu iz Bihaca (bili smo na svadbi)
Ogranicenje je bilo 50 , mislim da sam vozio nekih 60-70, preko sigurno ne. Uglavnom slikao me je.

Eh sad, posto zivim u AT i auto je registrovano na AT tablama, pitanje je da li se taj prekrsaj cuva dok me ne provjere, jer od prosle godine sam barem 7-8 puta dolazio kuci u BC-DC??
I nista mi na granici nisu rekli ili provjeravali..
Ostaje ona u sistemu 5 god., i ako te zaustave i provjere tablice e tu nastaje problem za tebe, jer se ispostavi da imaš još nekoliko snimaka koje nisi ni registrovao.
Sta znaci, nastaje problem za mene jer se ispostavi da imas jos nekoliko snimaka? Mislis da su me nekada sikali a da to nisam primijetio?

Nevjerujem, od onih sam koji se skoro strogo drze ogranicenja, ali eto..pogrijesi se nekad kao ovaj put
Post Reply