Protest vozača kamiona u Kanadi

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#26 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by jeza u ledja »

exliberal-ex wrote: 20/02/2022 23:13
agnostic_front wrote: 20/02/2022 22:47 Zar nisu u Kanadi svi nice and friendly :?
Ma svugdje ima svega. Istocna kanada nova Scotia I newfoundland...prosti ljudi ali posteni. Quebec....veci francuzi od parizana, dosta nadrkani znaju biti mimo montreala. Meni je zena pocela pametovat sto neznam francuski u Quebec city, rekoh gospoja draga ja neznam ni engleski kako valja hocete da pricam francuski. Pa francuski je oficijelno jezik...jeste isto kao I engleski ali nevidim natpise na engleskom po Quebec dok je Ontario dvojezican....
Ontario najmnogoljudnija I finansijski najaca provincija...gdje svi mrze toronto I one sto zive u njemu....ah da ovi iz Quebec.zovu toronto zoo...jer svakakve zivotinje zive tamo....
Zapadni dio nisam obilazio ali centralni Manitoba I Alberta su ko americki rednecks...British Columbia...prodata kinezima manje vise...environmental friendly sve dok njihov djep nije ugrozen...kanadska verzija kalifornije.
Nisi do sad bio u BC? :?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18579
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#27 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 21/02/2022 00:41
exliberal-ex wrote: 20/02/2022 23:13

Ma svugdje ima svega. Istocna kanada nova Scotia I newfoundland...prosti ljudi ali posteni. Quebec....veci francuzi od parizana, dosta nadrkani znaju biti mimo montreala. Meni je zena pocela pametovat sto neznam francuski u Quebec city, rekoh gospoja draga ja neznam ni engleski kako valja hocete da pricam francuski. Pa francuski je oficijelno jezik...jeste isto kao I engleski ali nevidim natpise na engleskom po Quebec dok je Ontario dvojezican....
Ontario najmnogoljudnija I finansijski najaca provincija...gdje svi mrze toronto I one sto zive u njemu....ah da ovi iz Quebec.zovu toronto zoo...jer svakakve zivotinje zive tamo....
Zapadni dio nisam obilazio ali centralni Manitoba I Alberta su ko americki rednecks...British Columbia...prodata kinezima manje vise...environmental friendly sve dok njihov djep nije ugrozen...kanadska verzija kalifornije.
Nisi do sad bio u BC? :?
Realno Vancouver najljepsi grad Sjeverne Amerike, plus Twin Mountains, ubilo se za bordanja, ko nije bio mora otici…
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#28 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by exliberal-ex »

GandalfSivi wrote: 21/02/2022 01:56
jeza u ledja wrote: 21/02/2022 00:41

Nisi do sad bio u BC? :?
Realno Vancouver najljepsi grad Sjeverne Amerike, plus Twin Mountains, ubilo se za bordanja, ko nije bio mora otici…
nikako da se nakanim, sve kontam komsiluk je to mogu uvjek...
bivsa komsinica mi je u calgary sve se kontam odletit cu do nje pa onda auto i polako do vancovera ...ili ako budem letio na havaje mogu stat al me put stalo prebaci na drugu stranu
Isto kao i nova scotia...kazu fina al daleko u materinu za vozit, avion me dodje isto kao da letim za island.
Osmi Socrates
Posts: 8362
Joined: 19/10/2020 15:33

#29 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by Osmi Socrates »

Eh kad se dočepa "Titina Raja" pričati o demokraciji i pravu na protestovanje, a ustvari podržavaju svu stoku ovog svijeta koji političke protivnike nemilosrdno ubijaju. :lol: Apsolutno svakog takvog majmuna na svijetu podržavaju.

Dakle, neko je već rekao, ovi su idioti blokirali najprometniji most na svijetu što se tiče međunarodnog komercijalnog prevoza. Ko je ikad rekao da možeš protestovati na tako ekonomski važnim mostovima? Ovi su u Ottawu došli sa desetcima kamiona da blokiraju grad danima i sedmicama. Ko je ikad rekao da možeš tako protestovati? Naravno da ne možeš.

Čuj protestuju na način da sruše čitavu ekonomiju države i da blokiraju normalan život svih građana glavnog grada, i ima nekih koji navijaju za to. Ima Parlament da se raspravljaju problemi zbog kojih, navodno, oni protestuju. Svi su ih čuli, raspravlja se u Parlamentu, šta ima dalje da protestuju na taj način? U nekim državama se ništa ne raspravlja u državnim institucijama, jer je zabranjeno. E onda su bilo kakvi protesti opravdani.

Protesti nisu bili najavljeni. Dakle, ni taj uslov nije ispunjen.

Al' eto, učite nas vi demokraciji. :lol: Pun forum ljudi koji zapravo uživaju u "što je gore to je bolje" situaciji.
Last edited by Osmi Socrates on 21/02/2022 06:32, edited 3 times in total.
Osmi Socrates
Posts: 8362
Joined: 19/10/2020 15:33

#30 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by Osmi Socrates »

Anyway, ja mogu reći da sam bio uglavnom po čitavoj Kanadi, negdje manje, negdje više, nešto bolje znam, nešto slabije znam. Na teritorijama još nisam bio. Ima ih tri. Kanada je komplicirana za razumjeti zbog regionalnih (provincijskih) političkih specifičnosti, a one, u manjoj ili većoj mjeri, boje svaki dnevno-politički problem u Kanadi, pa i pandemiju, uključujući ove proteste.

Meni je najljepši Quebec. Quebec City pogotovo. Zamalo nisam preselio tamo prije deceniju or so. Ja sam čovjek za malo hladnije krajeve. Samo što jesu žestoki što se tiče nekih stvari, zaštite sopstvene kulture i jezika. Ne bih rekao da su Francuzi. Oni su Quebecois. Ja pričam francuski (Quebec francuski), jer sam ga, sticajem okolnosti, morao naučiti, pa nemam problema tamo. Montreal je opušteniji od ostatka Quebeca, što se tiče nacionalne žestine. Prelijep grad, takođe. I jeftin, s obzirom da je najveći grad u provinciji.

Onda imaš ove takozvane redneck provincije. :lol: Alberta, Manitoba i Saskatchewan. I to je upitno. Taj redneck epitet.

Najveći grad Alberte, uglavnom percipiranog centra konzervativizma u Kanadi, Calgary, je imao prošlog gradonačelnika muslimana, etnički Guajarati, a sadašnja gradonačelnica je Punjabi Indian. Gradonačelnik glavnog grada Alberte, Edmontona, je Punjabi Sikh. Lokalni izbori nisu stranački. Nikad ovi ljudi ne bi bili gradonačelnici da su ovi gradovi zaista toliko redneck. Ova dva grada čine više od pola stanovništva Alberte. Dakle, kao i svugdje, imaš građane velikih gradova koji su liberalniji, i imaš one iz provincije, koji su konzervativniji. Razlike su značajne i u obrazovanju stanovništva, između ova dva grada i ostatka provincije.

Saskatchewan je kolijevka najlijevije mainstream federalne stranke u kanadskoj politici, NDP, i bili su tradicionalno ljevičarska provincija. Otplivali su udesno, uslovno govoreći, jer nemaju velikih gradova i jer im ekonomija pliva prema eksploataciji prirodnih resursa.

Slično je i sa Manitobom, osim što oni imaju jedan veći grad, Winnipeg. Vjerovatno najkonzervativnija provincija u Kanadi.

Neko spomenu Vancouver. Grad sa dva lica. Ima prelijepo lice, a ima i ružno, zato što je luka i tu se razni sumnjivi poslovi obavljaju, pa i čitav grad trpi zbog toga. Ja bih prije živio u Victoriji. B.C. je prelijepa provincija. Uostalom, sve su, kad zaboraviš politiku. :lol:

Anyway, komplikovana zemlja za razumjeti, i zbog toga što je federacija, te ima razne federalne probleme koji u Americi ne postoje.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#31 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by exliberal-ex »

Bas zavrsio Last night tonight sa John Oliver i otvorio je sezonu sa prilogom o ovim protestima.

Ko ima sanse nek pogleda, pokazao je ko su i sta su organizatori tih protesta.

ps

@GandalfSivi spomenu Vancouver kao fin grad, jedan podatak prosle godine je vise ljudi umrlo u Vancouvery of predoziranja nego od corone......djaba ti fin grad kad je prepun narkomana i to onih zestokih
Last edited by exliberal-ex on 21/02/2022 06:42, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#32 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by Bloo »

exliberal-ex wrote: 21/02/2022 06:40 Bas zavrsio Last night tonight sa John Oliver i otvorio je sezonu sa prilogom o ovim protestima.

Ko ima sanse nek pogleda, pokazao je ko su i sta su organizatori tih protesta
John Oliver <3
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#33 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by exliberal-ex »

Bloo wrote: 21/02/2022 06:41
exliberal-ex wrote: 21/02/2022 06:40 Bas zavrsio Last night tonight sa John Oliver i otvorio je sezonu sa prilogom o ovim protestima.

Ko ima sanse nek pogleda, pokazao je ko su i sta su organizatori tih protesta
John Oliver <3
Dobar je Oliver, pokaze neke stvari o kojim se negovori i to ono bas ogoljeno da se covjek zapita ko je ovdje lud
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#34 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by salik79 »

Image
Image

:roll: :roll: :roll: :skoljka:
Osmi Socrates
Posts: 8362
Joined: 19/10/2020 15:33

#35 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by Osmi Socrates »

Naravno, financijske sankcije se odnose na one pojedince koji su izvukli financijsku korist iz protesta.

Mora se utvrditi da li su donacije za proteste otišle na privatne račune. Oni nikakvu zvaničnu organizaciju nisu imali, dakle, logično je pretpostaviti da su pojedinci profitirali.

Što se tiče krivičnih tužbi, i to se ostaje utvrditi. Protiv organizatora vjerovatno idu i građanske tužbe, jer sam čuo da je grupa građana Ottawe pokrenula sudski proces za obeštećenje. U pitanju su milioni dolara.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25294
Joined: 08/09/2005 20:08

#36 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by Haris.ba »

Osmi Socrates wrote: 21/02/2022 07:05 Protiv organizatora vjerovatno idu i građanske tužbe, jer sam čuo da je grupa građana Ottawe pokrenula sudski proces za obeštećenje. U pitanju su milioni dolara.
Idu tuzbe svih biznisa koji su bili poremeceni protestom direktno protiv svih koji su privredeni i znaju im se imena.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21760
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#37 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by MarlboroGold »

Trudeau je krenuo stopama Palpatinea :mrgreen:

Šalu na stranu... svakakav šljam je iskoristio priliku da se priključe protestima, a tako dobiješ bure baruta.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#38 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by Bloo »

exliberal-ex wrote: 21/02/2022 06:43
Bloo wrote: 21/02/2022 06:41

John Oliver <3
Dobar je Oliver, pokaze neke stvari o kojim se negovori i to ono bas ogoljeno da se covjek zapita ko je ovdje lud
Ova je uploadirana https://www.youtube.com/watch?v=EICp1vGlh_U (last 12 hours)...kmek.
Wikipediolog
Posts: 131
Joined: 22/12/2021 11:45

#39 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by Wikipediolog »

salik79 wrote: 21/02/2022 06:54 Image
Image

:roll: :roll: :roll: :skoljka:
I finim narodima se brzo fašizam osladi. :-D
Lako probavljiva roba.
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by Truba »

Image

Image

:lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#41 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by salik79 »

broj dva
Posts: 4612
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#42 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by broj dva »

Odrasli ljudi se boje vakcine i traze da ih se ozbiljno shvati. Kamiondzije supci.
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#43 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by Truba »

reko ti je čovjek gore da su većina cijepljeni, il sam nešto pogriješio

problem je što im kenjaju pri prelasku granice...izmišljaju pravila nova
kaže izolacija
pa mi spavamo u kabinama već smo u izolaciji

mada su najavljene mjere popuštanja
biće izbori narod će reći što misli
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#44 Re: Protest vozača kamiona u Kanadi

Post by AleksoMKD »

Ako sam dobro razumeo vecina ih je vakcinirana, traze da se olabave mere koje su na snazi.
Post Reply