Pomozite Lejli-potpisite peticiju

Forum za humanitarne akcije.
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#51

Post by FFK as Lucy01 »

FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#52

Post by FFK as Lucy01 »

debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#54

Post by debela »

jutros procitam u novinama da je lejla dobila posao u donatorskoj mrezi bih :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23720
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#55

Post by Qler »

:thumbup: :bih: :sax:
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#56

Post by FFK as Lucy01 »

Posto mediji obicno ne informisu u cijelosti (valjda da predstave da je situacija bolja nego sto jeste) moram vas obavijestiti, cijenjeni potpisnici peticije, da Lejli jeste ponudjen posao u Donorskoj mrezi BiH, ali je to posao bez ikakvih beneficija jer je to nevladina organizacija (zdravstveno, penziono). Takodje, zbog tog posla Lejlina mama koja je takodje bolesna i mora da kupuje lijekove, ce imati smanjenu pomoc.

Lejla je diplomirana medicinska sestra, i u toj struci za koju se skolovala, plata i beneficije su nemjerljivo bolje. Ona trosi vise od 400KM mjesecno samo na lijekove. Lijepo je sto je Dr. Mujkanovic ponudila Lejli posao i Lejla ce najvjerovatnije da ga prihvati, ali peticija i dalje ostaje...jednostavno hocemo insistiramo da se bar jednom neko iz Kantona ozbiljno pozabavi problemom invalida i njihovom diskriminacijom.

http://www.petitiononline.com/Lejla2/petition.html
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#57

Post by Bumbar »

Pearl wrote:tema up! :)
up again za kolegicu lejlu :)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#58

Post by Jara »

Bravo Lucy što si uopšte pokrenula ovu temu !
Bravo svim potpisnicima peticije...
Lejli i svima u sličnoj situaciji sve najbolje :)
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#59

Post by Odisej »

Bravo za podršku i na ovom forumu!
Lejla je dobila posao!
Čestitam i sretno Lejla!
( o Lejlinom zaposlenju u današnjem " Oslobođenju " )
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#60

Post by debela »

Lucy01 wrote:..Lejli jeste ponudjen posao u Donorskoj mrezi BiH, ali je to posao bez ikakvih beneficija jer je to nevladina organizacija (zdravstveno, penziono)...
samo da naglasim su i nevladine organizacije zakonski obavezne da obezbjede ovu vrstu beneficija za svoje uposlenike.
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#61

Post by FFK as Lucy01 »

Lejla Karamehmedović se zaposlila !


Prije izvjesnog vremena na forumu Tuzlarija, pojavila se djevojka pod nikom Kalimero, koja je svojom iskrenošću i otvorenošću odmah pridobila simpatije ostalih forumaša. Tako smo saznali više o njenom životu, bolesti, dijalizama te poteškoćama u njenom životu. Nakon toga o njoj su objavljeni članci u dnevnicima "Večernji list" i "Nezavisne novine", koje ste mogli pročitati i na Tuzlarijama. Forumašica Anna pokreće peticiju u želji da na neki način pomogne Lejli Karamehmedović u vezi njenog zaposlenja. Peticiju koja je danima bila na naslovnoj strani Tuzlarija potpisali su mnogi, nakon čega su redakciju Tuzlarija kontaktirale kolege sa radio TV Slona. Lejla se pojavila u udarnim terminima njihovog programa i evo, da sve nije tako crno dokaz je i da se Lejla zaposlila!

Evo sta je rekla u vezi svog zaposlenja i kako je do toga došlo

"U srijedu uveče, negdje oko 22h pozvala me dr.Mujkanovic Jasminka. Predstavila se i rekla da je pročitala članak u novinama i da mi želi pomoći. Pitala me želim li raditi za Donorsku mrezu BiH? Ja sam bila iznenađena i u isti mah radosna! Rekla mi još, da dođem do nje u četvrtak poslije dijalize na hirurgiju da porazgovaramo malo više o tome i da se upoznamo.
U četvrtak poslije dijalize sam otišla i upoznala dr.Mujkanović. Rekla mi je da ću u DMBIH biti sekretar, opis poslova još nije detaljan. Radno vrijeme mi je od 8-16h, a kad sam na dijalizi da ću raditi poslije dijalize, tj.od 12-16h.
Sve u svemu, radim već drugi dan i sretna sam. TK večeras na vijestima u 19h objavljuje mali snimak koji su napravili u subotu prije podne sa dr.Mujkanović i sa mnom. Evo, Oslobođenje je danas objavilo tekst u novinama. Sretna sam i drago mi je sto sam počela raditi vrlo zanimljiv posao. Sada ću se potruditi da ostavim nešto iza sebe.Da ostane trag..." kaže Lejla nakon čega dodaje:
- Mojim dragim forumašima jedno veliko hvala. Da vas nije bilo ne bih ni ja danas radila, pusa, volim vas, hvala, hvala... Zahvaljujem i svim potpisnicima peticije, Hvala Vam.
Nadam se da će moj slučaj pomoći drugim osobama koje se nalaze u nezavidnoj zdravstvenoj situaciji kao ja. Sretna sam što radim"

I mi smo sretni zbog Lejle i želimo joj sreću u njenom radu i životu.

S.M.

Clanak objavljen na http://www.tuzlarije.net

Hvala svim potpisnicima peticije do neba :kiss: i neka vam ovo bude dokaz i potsticaj da se organizovanim radom i slogom oko jedne ideje moze promijeniti neciji zivot a mozda i zivoti mnogih. Jos jednom veliko hvala u moje ime i u Lejlino.
Post Reply