PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
emisab1005
Posts: 3
Joined: 01/02/2012 16:28

#1 PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by emisab1005 »

Mislim da ima dosta ljudi koje ce odgovarati na ovu temu jer biti vlasnik kucnog psa u Sarajevu i kretati se sa psom je jos uvijek tabu tema. Mi smo jos uvijek "cudaci", prljavi, neobazrivi prema drugima...ljudi se jos uvijek sklanjaju 3 metra kada prolazim sa psom na povodcu, tjeraju i plase vlastitu djecu..o zakonima i uredbama za drzanje psa da i ne govorim..mislim da je lakse javno nositi pistolj u ruci nego voditi psa. Sta mislite?
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#2 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by alibegoa »

emisab1005 wrote:Mislim da ima dosta ljudi koje ce odgovarati na ovu temu jer biti vlasnik kucnog psa u Sarajevu i kretati se sa psom je jos uvijek tabu tema. Mi smo jos uvijek "cudaci", prljavi, neobazrivi prema drugima...ljudi se jos uvijek sklanjaju 3 metra kada prolazim sa psom na povodcu, tjeraju i plase vlastitu djecu..o zakonima i uredbama za drzanje psa da i ne govorim..mislim da je lakse javno nositi pistolj u ruci nego voditi psa. Sta mislite?
Ok ako se pridržavaš zapadnih standarda na koje se vi pozivate, da počistiš kakicu.
emisab1005
Posts: 3
Joined: 01/02/2012 16:28

#3 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by emisab1005 »

to je naravno stvar kulture i odgoja, ne mora ni biti pravilo kojeg se treba pridrzavati. Ne bi niko ni u vlastitoj basti ostavljao izmet. To je jednako bacanju otpadaka na ulici ili parku. Tacno je da se velika vecina vlasnika u Sa ne moze time pohvaliti.
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#4 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by jaca-maca »

Prije sam imala psica kojeg su roditelji najcesce izvodili i brinuli se o njemu. Nisam ni znala kakav je odnos ostalih ljudi-sugradjana prema psima. Lutalice nisam ni primjecivala, sve dok nisam nabavila psa. Tada sam se razocarala u ljude, dobro si rekao, gledaju nas kao cudake, bjeze kao da smo ne znam ti ni ja sta.

Kada sam nabavila psa, prvih nekoliko mjeseci, stene od 3-4 mjeseca sam izvodila dalje od ljudi, plasila sam se njihove reakcije. Nisam mogla vjerovati da se toliko ljudi u ovom gradu boje bezopasnog steneta od 3 mjeseca! Dan danas me dusa zaboli kada me ljudi obilaze, pogotovo kada djecu micu, kao da vodam cudoviste. Znam da je mozda u njihovim ocima to i jeste cudoviste, ali ja se ne mogu pomiriti s tim.

Bilo je tu svakakvih pogrdnih rijeci, prigovaranja i slicno, prije me je to pogadjalo. Danas sam ocvrsnula sto se toga tice, niko mi nista ne smije reci... 8-)

Jednim dijelom se kajem sto sam uzela psa, jer pored ovakvih ljudi nemoguce je imati psa. Uvijek gledam da se pomaknem kad prolaze ljudi, cekam da nema nikoga u haustoru da izadjem vani, izbjegavam setati tamo gdje ima puno ljudi i djece. Svi mi kazu, nemoj se njima prilagodjavati, ali to je jace od mene. Krivo mi je sto su ljudi takvi, pa nisu svi psi agresivni, spremni za ujest itd.

S druge strane drago mi je sto sam ga uzela, jer mi je zivot bolji od kad ga imam!
nihil_
Posts: 1334
Joined: 20/12/2011 14:36

#5 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by nihil_ »

Mene jednostavno nije briga, nabijem slusalice u usi, odvrnem kakvu drlju i lagano, kome smetam nek se skloni.
Naravno ponesem vrecicu da pokupim a i mali su mi psi pa im govance i nije bas veliko :D


@jaca-maca da idemo zajedno bit ce ti lakse? :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by KatarinaKosaca »

Kad sam se rodila moji roditelji su imali kujicu pudlu, i od te do danas uvijek je pas u kući. Tako da me , skoro, pa vrijeđa kad mi se spominje čišćenje iza cuke, jer valjda cijeli život su mi džepovi i torba puni kesa :D
Imam zakonsko pravo da imam psa, odgovaram za njegove postupke (dakle, odgojena je da ne ujeda, ne reži i ne napada), vakcinišem je redovno, ne radi zakona, nego radi nje i što je beskrajno volimo i nikome se neću pravdati, a još manje tražiti dozvolu. A najmanje onima koji sa pet metara udaljenosti počnu da vrište čim je vide.
User avatar
sones
Posts: 39
Joined: 26/01/2012 09:41

#7 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by sones »

PAS U SARAJEVU I SVUGDJE - DA!
Iz nebrojeno mnogo razloga kojima posjetiteljima ovog foruma ne treba pričati.

Samo napomena: i mi vlasnici bi trebali biti odgovorniji u odnosu na skupljanje izmeta naših ljubimaca. Ako mi imamo izbor da držimo psa, to ne bi smjelo ometati druge. A viđala sam kolege-vlasnike koji svoje ljubimce izvedu odmah ispred svoje zgrade da se pokake (na pločnik, i to na vrlo prometnom mjestu) i samo se okrenu, ni, ne pada im na pamet da to pokupe. A čistiti cipele kojima se stane u to nije nimalo ugodno. Da ne spominjem mogućnost zaraze koja postoji jer ne mogu biti sigurna da takav vlasnik vodi dovoljno računa o zdravlju svoga psa.
Ja imam dva velika psa i uvijek kupim ono što ostave iza sebe. Mislim da je to jedino fer i pošteno prema drugim ljudima (a i okolišu).
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#8 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

ako cemo oko kupljenja kakica, nadam se da vam pas nije stidan koliko moj, pa se uvijek mora zabit u neko zbunje, granje i tome slicno, pa se ja sva iscambam dok to pokupim, ali makar bilo i u zbunju gdje niko ne moze ni vidjeti, a kamol' ugaziti, pokupim!
i hajde, donekle razumijem zasto skacu kad vide moju bestiju (iako je s brnjicom ako smo na nekom prometnijem mjestu), al' kad pocnu vristat i sklanjat djecu kad vide retrivere i njima slicne "mirnije" rase (stavljam navodnike jer je svaki pas onakav kakvim ga stvoris, i svi znamo da nema veze s rasom, al' eto), to mi stvarno ne ide u glavu.. dok nisam imala psa, nisam ni primjecivala (ili nisam htjela to vidjeti i priznati) u kakvom bolesnom okruzenju zivim.. uvijek sam sa osmijehom pozdravljala vlasnike i njihove pse, bile to pudle, retriveri, rotovi, pitovi, stafordi, mopsovi, miksovi, avlijaneri, ovi, oni, i nista nije toplije nego osmijeh koji dobijem kao odgovor, te ponosno isprsen gazda kad vidi da nekome njegov pas ne smeta.. sad sam i sama jedna od onih sto se ponosno isprse na osmijeh prolaznika, ali isto tako znam i naglas opsovat nekome ko mi sta dobaci negativno na konto moje zvijeri.. more marš! jel' ja trebam sad prolazit i psovat svakoga ko ne vodi psa sa sobom, jer zaBoga, ti si lud, ti nemas zivotinju..
nek' misli o meni ko sta hoce, da sam peksin, da sam zarazna, luda, ovakva, onakva, papci ogranicenog misljenja mi se mogu samo saget (da izvinete) dok ja sa svojim bastonjom setam po gradu :D
plus, ferhadijom ni na +40 s njim nikad nema guzve, prolazimo kroz raju k'o vruc noz kroz puter :D bjeze ljudi na sve strane, sto mi super odgovara jer nema srkleta u prolasku kroz raju u oznojenim sintetickim majicama op op :D
psi su zakon!!!!!
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#9 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by zengi »

Primjetio sam da se pasa boje i smatraju ih prljavim iskljucivo naj zadnji peksini koji bacaju smece gdje god stignu, nemaju osnovne pojmove o higijeni i nisu nikakvi ljudi.
@Alibego jarane,
Dali mi gledamo iste programe (AP, NG) ili ti imas neke druge koje ja ne gledam. Toliko programa o psima i ja jos nikog nisam vidio da nosi kesicu na tim programima.
Ja svakako pokupim iza mog psa sto se rijetko desava jer ih prije izvodjenja u naseljena mjesta obicno prvo pustim da se istresu u bašti ili u nekoj šumi gdje se nadam ne smeta onim sto tamo odu da istresu kamion otpada sa gradjevine ili neko drugo smece koje su provezli pored 50 kontejnera i dosli da bace u sumu. OVAKVI SE REDOVNO gnusaju pasa, vriŠĆe i kazu da su pogani.
U normalnim zemljama ima vise ljudi koji drzi pse (ili neke ljubimce)od onih koji ih ne drze.
Ja mislim da je ovo jedino mjesto u svijetu gdje se mora debatisati jeli uredu drzati covjekovog naj boljeg prijatelja i prvu pripitomljenu zivotinju, ili nije.
Sto se tice tog kevtanja i dobacivanja sa strane, moj odgovor zavisi od trenutnog raspolozenja i obaveza. Ako sam nakurcen i nigdje mi se ne zuri ja jedva cekam da mi neko nesto kaze pa da ga re-edukujem. Neki dan mi jedan papak tako nesto rece i taman je krenuo sa onom pricom o djeci a ja ga prekinem u pola price i kazem mu "jarane, kupi sebi ostrvo, ogradi u zicu i napisi no dogs.. a ovdje ne seri.
Izgleda da sam bio dovoljno jasan jer je prekinuo iste sekunde. :mrgreen:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#10 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

zengi wrote: Neki dan mi jedan papak tako nesto rece i taman je krenuo sa onom pricom o djeci a ja ga prekinem u pola price i kazem mu "jarane, kupi sebi ostrvo, ogradi u zicu i napisi no dogs.. a ovdje ne seri.
Izgleda da sam bio dovoljno jasan jer je prekinuo iste sekunde. :mrgreen:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
i kad mi pocnu radije vodi dijete za ruku nego tu dzukelu :x :x
al' mi je jedna teta dosla na volej koja mi to rece pa joj rekoh vidim ti ne setas ni dijete ni dzukelu, ja bar nisam sama na ulici, a otkud ti znas da nemam troje djece koja su u skoli :x :x rastuzilo je to, haman pa je sama :D da sebi zbavi cuku, puno bi manje isfrustrirana bila, ako vec nema nikog drugog u zivotu (ko bi je trpio svakako, kakav je ters! MRŠ!)
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#11 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by una_bo »

pakica_ wrote:
zengi wrote: Neki dan mi jedan papak tako nesto rece i taman je krenuo sa onom pricom o djeci a ja ga prekinem u pola price i kazem mu "jarane, kupi sebi ostrvo, ogradi u zicu i napisi no dogs.. a ovdje ne seri.
Izgleda da sam bio dovoljno jasan jer je prekinuo iste sekunde. :mrgreen:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
i kad mi pocnu radije vodi dijete za ruku nego tu dzukelu :x :x
al' mi je jedna teta dosla na volej koja mi to rece pa joj rekoh vidim ti ne setas ni dijete ni dzukelu, ja bar nisam sama na ulici, a otkud ti znas da nemam troje djece koja su u skoli :x :x rastuzilo je to, haman pa je sama :D da sebi zbavi cuku, puno bi manje isfrustrirana bila, ako vec nema nikog drugog u zivotu (ko bi je trpio svakako, kakav je ters! MRŠ!)
još kad me vide sa množinom :)
imala sam priliku živjeti van bih, i proputovati dosta gradova, i znam da u americi psi imaju svoje parkove i mjesto samo za njih i off leash play. to nije loša ideja. također, ako uzmemo na primjer beč koji nije daleko, po zelenim površinama su zabodene male simpatične pličice koje te potiču da uzmeš to govance. stvar je u načinu na koji se neko obrati vlasnicima pasa, a bosna/sarajevo je slučaj za sebe, svugdje na vlasnike pasa gledaju kao na normalna insana, pa s psom možeš ući u prodavnicu i sjesti na miru popiti kafu. u zagrebu u baštama stoje posude sa vodom i hrana za pse, ako ti isti ogladni. ja sam ovdje doživjela samo šikaniranja, što od strane gostiju, što od strane konobara. ja kakicu kupim.
verdi
Posts: 54
Joined: 16/01/2010 23:21

#12 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by verdi »

una_bo wrote:
pakica_ wrote:
zengi wrote: Neki dan mi jedan papak tako nesto rece i taman je krenuo sa onom pricom o djeci a ja ga prekinem u pola price i kazem mu "jarane, kupi sebi ostrvo, ogradi u zicu i napisi no dogs.. a ovdje ne seri.
Izgleda da sam bio dovoljno jasan jer je prekinuo iste sekunde. :mrgreen:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
i kad mi pocnu radije vodi dijete za ruku nego tu dzukelu :x :x
al' mi je jedna teta dosla na volej koja mi to rece pa joj rekoh vidim ti ne setas ni dijete ni dzukelu, ja bar nisam sama na ulici, a otkud ti znas da nemam troje djece koja su u skoli :x :x rastuzilo je to, haman pa je sama :D da sebi zbavi cuku, puno bi manje isfrustrirana bila, ako vec nema nikog drugog u zivotu (ko bi je trpio svakako, kakav je ters! MRŠ!)
još kad me vide sa množinom :)
imala sam priliku živjeti van bih, i proputovati dosta gradova, i znam da u americi psi imaju svoje parkove i mjesto samo za njih i off leash play. to nije loša ideja. također, ako uzmemo na primjer beč koji nije daleko, po zelenim površinama su zabodene male simpatične pličice koje te potiču da uzmeš to govance. stvar je u načinu na koji se neko obrati vlasnicima pasa, a bosna/sarajevo je slučaj za sebe, svugdje na vlasnike pasa gledaju kao na normalna insana, pa s psom možeš ući u prodavnicu i sjesti na miru popiti kafu. u zagrebu u baštama stoje posude sa vodom i hrana za pse, ako ti isti ogladni. ja sam ovdje doživjela samo šikaniranja, što od strane gostiju, što od strane konobara. ja kakicu kupim.
kod nas ne da nema parkova za pse ili dijelova koji su njima namijenjeni, nego lijepo pise po cijelom parku da ga ne smijes pustati na zelenu povrsinu (II gimnazija i veliki park, npr). pa gdje da pas ide? i kako da se izigra i "izduva" pa kad dodje kuci bude dobar i miran i ne uznemirava komsije? kako da se socijalizuje? i sta fali da se dio parka lijepo odredi za pse i ogradi (ali ne mislim 10,5 kvadrata nego vise) i da onda ljudi ne moraju da se osvrcu hoce li ih neko mrko poprijeko pogledati kad pas malo potrci ili zalaje od zadovoljstva. i da, kako ne bacam smece po ulici tako isto smatram da je dio zivota u gradu pokupiti iza svog psa.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#13 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Abu FEED el-Castro »

Ne. Normalno.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#14 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Pasiflora »

zengi wrote:Sto se tice tog kevtanja i dobacivanja sa strane, moj odgovor zavisi od trenutnog raspolozenja i obaveza. Ako sam nakurcen i nigdje mi se ne zuri ja jedva cekam da mi neko nesto kaze pa da ga re-edukujem. Neki dan mi jedan papak tako nesto rece i taman je krenuo sa onom pricom o djeci a ja ga prekinem u pola price i kazem mu "jarane, kupi sebi ostrvo, ogradi u zicu i napisi no dogs.. a ovdje ne seri.Izgleda da sam bio dovoljno jasan jer je prekinuo iste sekunde. :mrgreen:
:lol: :lol: Bravurozno!!!!!!!!!
Sto @pakica rece: kad mi naleti na volej - pravo veselo bude :lol: Pas - uvijek i svugdje :thumbup:
maxuz_svratila
Posts: 20
Joined: 05/05/2012 08:05

#15 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by maxuz_svratila »

Evo da podjelim sa vama i ovu pricu za koju ne mogu reci da me sokirala jer prosto u ovoj drzavi vise nista me ne moze iznenaditi.
Mi smo jedna anticivilizacija koje nema na kugli zemaljskoj

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... ntar-grada


Tako da znate da nije samo u sarajevu takva situacija nego po cijeloj nam drzavi a o regionu da ne govorim.

Cekam samo da donesu zabranu da ne smijem proci kroz Ferhadiju sa cukom !

( je li neko mozda spomenuo EU kako da ne )

:x :x :x
rapsodi
Posts: 12
Joined: 23/03/2012 01:26

#16 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by rapsodi »

U našem gradu imati psa je gore nego biti ubica.Naime sinoć dok sam šetala psa(koji je poprilično velik i ljudi ga izbjegavaju,psuju,vrijedjaju i slicno) desilo mi se nesto sto nemogu da vjerujem :x Šetam ja svog najboljeg prijatelja kojem ne stvaljam brnjicu prije svega jer su ga par puta napale lutalice pa se nije mogao braniti.Jedemo nas dvoje i prema nama ide čovjek,antipatican i namrgodjen.Moj Don posto se previse zaštitnicki ponasa poce da laje i valjda je doticnog ogrebao.Tu je nastao problem,ma opsti haos.Nazvao je policiju kao otkinuo mu je dio ruke :lol: on krvari bla bla bla.Izmedju ostalog dok se derao na mene (ja sam bila u šoku prvo šta se dešava,drugo kolika se halabuka digla) spomenuo je da je federalni inspektor i da ce ˝on to rijesiti na svoj nacin˝ šta god mu to znacilo.Na to naravno nisam mu ni ja duzna ostala,kad je policija dosla pitala sam jesam li ja to manje vrijedna jer sam na birou,policajci su se cudili kolika dreka i problem zbog ogrebotine (krvarenja ni u snu neeemaaa).Gosp je naravno otisao u hitnu cak je rekao kako ja psa nemogu kontrolisat,policija se cudila jer vide da mi cuko sjedi u krilu i mazi se preplašen.Sreca da je sa mnom bila jos jedna djevojka sa psom koja je potvrdila moju pricu,policija kaze da se vidi da covjek nije ok.Elem ja cu morat na sud na suocavanje sa njim :( Ako je imao neko slicna iskustva voljela bi da mi odg.Moj pas zaista nije agresivan,čak je i velika maza.O tome koliko ga volim nemoram ni da pricam :dance:
User avatar
petunija
Posts: 3060
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#17 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by petunija »

Imala ja, bila na sudu, ali ne u Sa, već u RS.
Sudinica koja je vodila slučaj bila je toliko neupućena u zakon, da sam ja ostala :shock:
U glavnom, maltretirala me je, nekoliko puta sam morala ići na sud, da bih na kraju uzela advokata i on mi je stvar završio po kratkom postupku.
Želim ti sreću :)
rapsodi
Posts: 12
Joined: 23/03/2012 01:26

#18 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by rapsodi »

petunija wrote:Imala ja, bila na sudu, ali ne u Sa, već u RS.
Sudinica koja je vodila slučaj bila je toliko neupućena u zakon, da sam ja ostala :shock:
U glavnom, maltretirala me je, nekoliko puta sam morala ići na sud, da bih na kraju uzela advokata i on mi je stvar završio po kratkom postupku.
Želim ti sreću :)
Nesmijem ni pitat koliko je koštalo :D Nemogu da vjerujem koliki problem i koliko je narod bezobrazan fuj
User avatar
petunija
Posts: 3060
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#19 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by petunija »

Smiješ slobodno, kaznu nisam platila, jer je advokat dokazao da je pas imao "zaštitno sredstvo", a lanac se podrazumijeva pod tim. Platila sam samo troškove advokata, a obzirom kakav peksin je osoba koja me je tužila, bilo mi je zadovoljstvo da joj nisam priuštila mogućnost da me oguli za odštetu, što je i bio cilj njene tužbe. :)
rapsodi
Posts: 12
Joined: 23/03/2012 01:26

#20 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by rapsodi »

[quote="petunija"]Smiješ slobodno, kaznu nisam platila, jer je advokat dokazao da je pas imao "zaštitno sredstvo", a lanac se podrazumijeva pod tim. Platila sam samo troškove advokata, a obzirom kakav peksin je osoba koja me je tužila, bilo mi je zadovoljstvo da joj nisam priuštila mogućnost da me oguli za odštetu, što je i bio cilj njene tužbe. :
Pa meni je to i problem jer bi on da trazi odstetu i jos da se pas uspava :x :x :x samo nije svijestan koliko cu daleko ici u nasu odbranu.I policija kaze rado bi ti pomogli ali vidis da covjek nije ok.Sinoc nezaspa,glava mi puca,to mi je posljednje sto mi je trebalo :run:
Seyfo
Posts: 4370
Joined: 23/08/2011 14:12

#21 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by Seyfo »

emisab1005 wrote:to je naravno stvar kulture i odgoja, ne mora ni biti pravilo kojeg se treba pridrzavati. Ne bi niko ni u vlastitoj basti ostavljao izmet. To je jednako bacanju otpadaka na ulici ili parku. Tacno je da se velika vecina vlasnika u Sa ne moze time pohvaliti.
Aha, znači ti fino staviš kesu na ruku i pokupiš za njim izmet?
Možda si to uradio/la jednom ili dvaput, ali kad vidiš da to niko drugi ne radi, ne radiš onda ni ti. Svi pljuju našu sredinu a zaklinju se u zapad, a niko govna ne pokupi.

To treba urediti kao u civiliziranom svijetu, pokupi fino a njim izmet, plaćaj mjesečno određenu svotu koja se koristi za zbrinjavanje lutalica, vakciniši itd. Ako nešto od toga propustiš uraditi, opale te po džepu ono baš "evropski".
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#22 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

Seyfo wrote:
Aha, znači ti fino staviš kesu na ruku i pokupiš za njim izmet?
Možda si to uradio/la jednom ili dvaput, ali kad vidiš da to niko drugi ne radi, ne radiš onda ni ti. Svi pljuju našu sredinu a zaklinju se u zapad, a niko govna ne pokupi.

To treba urediti kao u civiliziranom svijetu, pokupi fino a njim izmet, plaćaj mjesečno određenu svotu koja se koristi za zbrinjavanje lutalica, vakciniši itd. Ako nešto od toga propustiš uraditi, opale te po džepu ono baš "evropski".
ja imam na povodcima "spremnik" za kesice u koji stane 20 komada i ne idem nigdje bez toga, jer mali kuko jos uvijek serka gdje stigne.. veliki je odgojen pa se zavlaci u grmlje, a ja k'o luda za njim pa se iscambam da pokupim govance.. tako da nas ne mozes sve stavljati u isti kos..
a ovo za placanje odredjene svote za lutalice bas ne kontam.. ako mislis na to da placam porez na svoje pse, evo i tebi i onome ko to od mene bude trazio "zakonski"- N E Ć U!!! toliko!
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#23 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by kadinica »

Ja vala nisam nikada vidjela da neko kupi kakicu, možebit da nisam srela nikoga sa foruma.
Ali sam viđala kakicu i u sanduku sa pijeskom u dječijim parkovima.

Nemam ništa protiv pasa i sama sam cijeli život imala kućnog ljubimca i zadnji je bio pas čiji sam gubitak jedva preživjela. Znači, iz perspektive bivšeg vlasnika znam da su ljudi u totalno drugom filmu, zato ne treba osuđivati ni jedne ni druge.

Ko voli i ima uslove da ga drži, bujrum. Ko ne voli psa (ili ga se boji), takođe ima pravo na život bez psa, makar i u prolazu.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#24 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by pakica_ »

kadinica wrote:Ja vala nisam nikada vidjela da neko kupi kakicu, možebit da nisam srela nikoga sa foruma.
Ali sam viđala kakicu i u sanduku sa pijeskom u dječijim parkovima.

Nemam ništa protiv pasa i sama sam cijeli život imala kućnog ljubimca i zadnji je bio pas čiji sam gubitak jedva preživjela. Znači, iz perspektive bivšeg vlasnika znam da su ljudi u totalno drugom filmu, zato ne treba osuđivati ni jedne ni druge.

Ko voli i ima uslove da ga drži, bujrum. Ko ne voli psa (ili ga se boji), takođe ima pravo na život bez psa, makar i u prolazu.
Boga mi, kome moji psi smetaju, makar i u prolazu, nek ih zaobidju, ja ne planiram zaobilaziti njih, taman me to cinilo supkom apokalipticnih razmjera
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#25 Re: PAS U SARAJEVU - DA ILI NE?

Post by ice2cube »

Znas sto me boli briga sta drugi ljudi misle, ja zivim onako kako zelim zasto da me obicni smrtnici sputavaju u tome ? ;-)

:dance:
Post Reply