ORL doktor (zacepljene usi)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#1 ORL doktor (zacepljene usi)

Post by miki27A »

Imam nanu kojoj je potreban doktor, medicinska sestra, ko god da dodje i da ispere usi (vise skoro nista ne cuje). Kucna posjeta joj je potrebna jer nana ne moze da hoda (reuma, artritis, nije iz stana izasla evo treca godina).
Probala sam da nadjem nekoga preko weba, samo mi Gezo se pojavljuje kao opcija, ali ne vjerujem da on to radi, on je specijalista za ozbiljnije stvari.
Molila bih nekoga da posta ako zna nekog doktora/sestru pa da nana napokon procuje :)
Hvala
Last edited by miki27A on 10/05/2010 20:34, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by PipiDugaDevetka »

Nisam ljekar, ali čini mi se da se treba izvršiti priprema,...Ima sada u apotekama neke hemikalije u obliku tečnosti, pa kapaš u uši dok se cerumen ne razmekša (Ne znam koliko večeri). Ranije se to radilo uljem jestivim, mlakim,...
Zar ne možeš ugovoriti dolazak ljekara iz Doma zdravlja,...Joj osjetljiv sam na probleme sa starijim osobama jer pružam njegu svojoj ''ledenici'', materi (85),...ORL će doći u kućnu posjetu, napravi se ''englez'' i samo pitaj koliko košta dolazak.

Ako kažu da se ta ORL intervencija ne može izvesti u kućnim uslovima, nema druge nego nanu prebaciti u ordinaciju, ili vlastitim prevozom, ili vozilom DZ, samo od ljekara porodične medicine tražiti takvu uslugu transporta da oni planiraju kada imaju slobodno vozilo.

Ja sam u ratu ispirao svoje lijevo uho, bezbolno i bezopasno, samo držati poluotvorena usta i čep cerumena ''ispada'' k'o da ga nikada nije bilo.

***cerumen = ''mast'' iz ušiju

Neko će drugi, stručniji od mene, objasniti da li pojava cerumenskog začepljenja ušiju ukazuje na neke druge zdravstvene probleme.
User avatar
DoctorSa
Posts: 135
Joined: 29/04/2010 20:42

#3 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by DoctorSa »

Imaš ORL privatnu ordinaciju u Alexe Šantića
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#4 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by badalpur »

Probaj nazvati Gezinu ordinaciju, nista te ne kosta! Ima tamo i drugih ljekara, ali i tehnicara, koji bi mozda dosli u kucnu posjetu! Ako bas nista ne uspijes iskombinirati, kupi u apoteci stapice od voska za ciscenje uha! Kazu da su ucinkoviti :)!
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#5 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by miki27A »

Hvala svima na odgovorima,
Stavljala sam ja njoj kapi da to omeksa (donijela iz US neki C? peroxid) koji omeksava cerumen.
Zvala sam par doktora, svi kazu da ne rade to u kucnoj posjeti.
Najveci problem je sto nana ne moze niz stepenice (a zivi na 3. spratu) pa odlazak bilo gdje ne dolazi u obzir.
Nista, ostaje mi da nazovem tog Gezu, da vidim ima li kod njega kucna posjeta.
Hvala svima jos jednom!
Last edited by miki27A on 10/05/2010 20:33, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by PipiDugaDevetka »

miki27A wrote:Hvala svima na odgovorima,
Stavljala sam ja njoj kapi da to omeksa (donijela iz US neki C? peroxid) koji omeksava cerumen.
Zvala sam par doktora, svi kazu da ne rade to u kucnoj posjeti.
Najveci problem je sto nana ne moze niz stepenice (a zivi na 3. spratu) pa odlazak bilo gdje ne dolazi u obzir.
Nista, ostaje mi da nazovem tog Gadzu, da vidim ima li kod njega kucna posjeta.
Hvala svima jos jednom!
Imaju nosila sanitetlije iz DZ, a možeš nazvati i firmu Vitalis ili neku sličnu,...ima ih sada nekoliko što vrše prevoz starih,nemoćnih, nepokretnih,...
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#7 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by miki27A »

DoctorSa wrote:Imaš ORL privatnu ordinaciju u Alexe Šantića
Hvala, ovu sutra zovem.
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#8 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by vertigo24 »

miki27A wrote:
DoctorSa wrote:Imaš ORL privatnu ordinaciju u Alexe Šantića
Hvala, ovu sutra zovem.
Alija Gezo na Dobrinji...super je...ispiranje oba uha 20 KM...
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#9 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by miki27A »

vertigo24 wrote:
miki27A wrote:
DoctorSa wrote:Imaš ORL privatnu ordinaciju u Alexe Šantića
Hvala, ovu sutra zovem.
Alija Gezo na Dobrinji...super je...ispiranje oba uha 20 KM...
Mozda ako ides kod njega u ordinaciju: za kucnu posjetu koju je dr. iz A.Santica uradila za 50KM, mi je trazio 100 KM za dolazak + pregled...
ldzi
Posts: 48
Joined: 03/02/2010 14:59

#10 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by ldzi »

Postoji prirodni lijek za čišćenje ušiju i niko ne zna koliko je isti u upotrebi, a zna se da iste koriste i indijanci u Americi. Naime imaju fišeci koi se stave u uho i zapale,ovo ne smiju koristiti osobe koje imaju oštećene bubnjiće.
Ovaj recept sam naslijedio od svog oca koji je imao problema sa ušima. Znači Fišek napravljen od lanenon platna na koje su nanesene prirodne materije stave se u uho koje se čisti, a legne se na stranu. osoba kojoj se čiste uši drži fišek, a oko ruke se stavi za svaki slučaj mokra krpa.Nakon šro izgri fišek kada pacijent osjeti toplotu isti se ugasi vodom koja mora biti pri ruci. Odreže se izgorjeli dio, a ostane cc 4-5 cm fišeka kada se odmota u njemu se nađu sve nečistoće iz uha. Nema nikakve opasnosti za pacijenta a odmah vidiš šta je bilo u uhu. Ovo je zdravije od ispiranja ušiju i čak zdrave osobe trebale bi makar jednom mjesečno ili u dva mjeseca da primjenjuju ovu terapiju. Dokaz za ova je što ove fišeke možete kupiti i u apotekama, ali znam lično da imaju nedostataka i to kada krene masa iz uha dođe skorao do kraja i onda stane.Ubrzo ću početi proizvoditi na veliko iste.Ukoliko bude zainteresovanih prvih pet osoba koje pošalju poruku da im se pošalje dobit će besplatno sa uputstvom po dva fišeka.
*mima*

#11 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by *mima* »

ldzi wrote:Postoji prirodni lijek za čišćenje ušiju i niko ne zna koliko je isti u upotrebi, a zna se da iste koriste i indijanci u Americi. Naime imaju fišeci koi se stave u uho i zapale,ovo ne smiju koristiti osobe koje imaju oštećene bubnjiće.
Ovaj recept sam naslijedio od svog oca koji je imao problema sa ušima. Znači Fišek napravljen od lanenon platna na koje su nanesene prirodne materije stave se u uho koje se čisti, a legne se na stranu. osoba kojoj se čiste uši drži fišek, a oko ruke se stavi za svaki slučaj mokra krpa.Nakon šro izgri fišek kada pacijent osjeti toplotu isti se ugasi vodom koja mora biti pri ruci. Odreže se izgorjeli dio, a ostane cc 4-5 cm fišeka kada se odmota u njemu se nađu sve nečistoće iz uha. Nema nikakve opasnosti za pacijenta a odmah vidiš šta je bilo u uhu. Ovo je zdravije od ispiranja ušiju i čak zdrave osobe trebale bi makar jednom mjesečno ili u dva mjeseca da primjenjuju ovu terapiju. Dokaz za ova je što ove fišeke možete kupiti i u apotekama, ali znam lično da imaju nedostataka i to kada krene masa iz uha dođe skorao do kraja i onda stane.Ubrzo ću početi proizvoditi na veliko iste.Ukoliko bude zainteresovanih prvih pet osoba koje pošalju poruku da im se pošalje dobit će besplatno sa uputstvom po dva fišeka.


Ovo ti ozbiljno... :? :shock:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#12 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by O'zone »

*mima* wrote:
ldzi wrote:Postoji prirodni lijek za čišćenje ušiju i niko ne zna koliko je isti u upotrebi, a zna se da iste koriste i indijanci u Americi. Naime imaju fišeci koi se stave u uho i zapale,ovo ne smiju koristiti osobe koje imaju oštećene bubnjiće.
Ovaj recept sam naslijedio od svog oca koji je imao problema sa ušima. Znači Fišek napravljen od lanenon platna na koje su nanesene prirodne materije stave se u uho koje se čisti, a legne se na stranu. osoba kojoj se čiste uši drži fišek, a oko ruke se stavi za svaki slučaj mokra krpa.Nakon šro izgri fišek kada pacijent osjeti toplotu isti se ugasi vodom koja mora biti pri ruci. Odreže se izgorjeli dio, a ostane cc 4-5 cm fišeka kada se odmota u njemu se nađu sve nečistoće iz uha. Nema nikakve opasnosti za pacijenta a odmah vidiš šta je bilo u uhu. Ovo je zdravije od ispiranja ušiju i čak zdrave osobe trebale bi makar jednom mjesečno ili u dva mjeseca da primjenjuju ovu terapiju. Dokaz za ova je što ove fišeke možete kupiti i u apotekama, ali znam lično da imaju nedostataka i to kada krene masa iz uha dođe skorao do kraja i onda stane.Ubrzo ću početi proizvoditi na veliko iste.Ukoliko bude zainteresovanih prvih pet osoba koje pošalju poruku da im se pošalje dobit će besplatno sa uputstvom po dva fišeka.


Ovo ti ozbiljno... :? :shock:
Nećeš vjerovati ovo je ozbiljno stari narodni lijek što bi se reklo čak sam nekada gledao i emisiju o ovoj vrsti čišćenja ušiju i ne možeš vjerovati koliko smole bude u dubini uha. Čitav princip radi na principu vakuma jer dok fišek gori unutar uha se stvara vakum koji izvlači nečistoće vani.
ldzi
Posts: 48
Joined: 03/02/2010 14:59

#13 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by ldzi »

O,zone u pravu si, ovdje su Amerikanci probali donjeti fišeke pa kad su vidjeli da se kod nas isti koriste prije nego kod njih odustali su. Čiščenje ušiju štapićima nije preporučljivo pa je čak i opasno. Obzirom da si se prvi javio imaš pravo na jedan par besplatno sa uputstvom poslat ću ti privatnu poruku i reći kada i gdje ćeš preuzeti. Nisi jedini koji se čudi kolegica koja radi samnom nije vjerovala pa me čak ismijavala, a kada joj je zatrebalo onda se izvinjavala kada je vidjela efekt. Svi pacijenti kojima su uši začepljene i zvoni u uhu a obavili su ispiranje uha pa i tada zvoni garantijuem prvom terapijom da istim zijanje prestane.
Last edited by ldzi on 19/10/2010 14:26, edited 2 times in total.
*mima*

#14 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by *mima* »

Vidjela sam koliko smole ima u uhu....ali to radim kod ljekara.....ali ovo..... :-? :shock:
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#15 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by Ana Maria »

Preporuke i cijene za ispiranje uha? Da li imaju neke poliklinike na podrucju Opstine Novo Sarajevo? Hvala puno unaprijed na info.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#16 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by Nepass »

Ana Maria wrote:Preporuke i cijene za ispiranje uha? Da li imaju neke poliklinike na podrucju Opstine Novo Sarajevo? Hvala puno unaprijed na info.
Pa ima gežo na dobrinji i negdje na otoci. Ovo na otoci sam čuo samo. Ali u dz imaš gratis ispiranje
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#17 Re: ORL doktor (zacepljene usi)

Post by Zoooka »

...
Post Reply