Newcastle United

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#1 Newcastle United

Post by ami8 »

Nisam nigdje na forumu pronašao zasebnu temu, pa rekoh, hajde da vidimo ima li navijača svraka pošto sam jedan od njih već dugi niz godina, još iz vremena Širera. Ove sezone ide baš loše za razliku od prošle, ali evo sa januarskim pojačanjima izgleda da dolaze bolji dani...
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#2 Re: Newcastle United

Post by ami8 »

Vidim nema nekog interesa, nije valjda da baš niko ne navija za NUFC? :-)
Nema veze, krenulo je malo bolje, prošli među 16 u Ligi Evrope a prilično se odvojili u borbi za opstanak te sad smo 6 bodova iznad zone ispadanja. Juče prije utakmice na St.James Parku svirana Marseljeza,dok su navijači na St James' Park-u napravili koreografiju u vidu Francuske zastave jer trenutno u Njukastlu igra 11 igrača sa francuskog govornog područja(vjerovatno više nego u pola francuskih klubova :-) ). Igrali sa Southamptonom i dobili 4:2, prilično sretno ako se mene pita.
Image

Uploaded with ImageShack.us

Inače vlasnik kluba Mike Ashley(mi ga zovemo debela svinja :) ) je malo specifičan pa mu je zarada u prvom planu u odnosu na rezultate, kupuje jeftine igrače pa ih prodaje skuplje. Recimo Carolla je prodao Liverpulu za 35 miliona funti, sad nam ga nude za 10, tu mu skidam kapu. I januarska trgovina je bila dobra, posebno odskače Sissoko, čini mi se da je kupljen za 2 miliona, tu su još Yanga-Mbiwa, Haidara, Gouffran i Debuchy, svi kupljeni prilično jeftino. Demba Ba prodat Čelziju za 7,5 miliona i osim Debuchy-ija ova četvorica ostalih mislim da su se uklopili svi u tih 7,5 miliona. Dobro su se uklopili i nadam se da ih neće prodati na ljeto kada ponude počnu da pljušte jer sada ovaj tim uz eventualno jednog dobrog napadača ima perspektivu. Da je vlasnik eventualno kupio ranije nabrojane ljetos vjerovatno se sada ne bi borili za opstanak jer je do februara u odbrani bio pravi propuh, sada je stanje puno bolje.
I tako, izdebatisah se ja sam sa sobom, ako neko ima šta da prokomentariše i doda neka se slobodno javi...
Teufik
Posts: 4845
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#3 Re: Newcastle United

Post by Teufik »

Svidja mi se stadion :thumbup:
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#4 Re: Newcastle United

Post by ami8 »

Ima li neko 10 godina kasnije? :D
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#5 Re: Newcastle United

Post by Romanista 101% »

Alan Shearer
David Ginola
Silvio Maric
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21739
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#6 Re: Newcastle United

Post by MarlboroGold »

LuaLua :mrgreen:
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#7 Re: Newcastle United

Post by ami8 »

A Joey Barton? 8)
User avatar
sime_cipol
Posts: 16742
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#8 Re: Newcastle United

Post by sime_cipol »

Temuri Ketsbaia :D
User avatar
Logovan
Posts: 94740
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#9 Re: Newcastle United

Post by Logovan »

:mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45678
Joined: 29/12/2005 01:20

#10 Re: Newcastle United

Post by jeza u ledja »

E cuj Ketsbaia gdje se njega sjeti. Sjecam se kad su igrali na Kosevu. Tad su zadnji put bili top tim.

Veliku su stvar napravili ove sezone, bez nekih velikih
pojacanja.
User avatar
Point.
Posts: 28014
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#11 Re: Newcastle United

Post by Point. »

Mislio sam kada su saudijci uzeli klub da će, po običaju, pokupovati Boga oca, daj Pepa, daj Neymara, Messija, Ronalda itd a ljudi rade pametno. Volio bih da izvuku CL mjesto, pored Aston Ville, jedini engleski klub kojem poželim good luck.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25949
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#12 Re: Newcastle United

Post by BHF_Manijak »

Vrlo pametno rade i to mi se jako svidja, samo da ne pobudale kao i svi bogati klubovi...
Ovo dosad izgleda dobro investirano, osim Wooda mrtvog, ali to su svakako uradili da konkurenta oslabe.

Svaka im cast upravi i sportskom direktoru.
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#13 Re: Newcastle United

Post by ami8 »

Logovan wrote: 01/02/2023 10:56 :mrgreen:
Lee Boyer :lol:
kakvi luđaci.
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#14 Re: Newcastle United

Post by ami8 »

BHF_Manijak wrote: 02/02/2023 11:55 Vrlo pametno rade i to mi se jako svidja, samo da ne pobudale kao i svi bogati klubovi...
Ovo dosad izgleda dobro investirano, osim Wooda mrtvog, ali to su svakako uradili da konkurenta oslabe.

Svaka im cast upravi i sportskom direktoru.
Dan Ashworth, sportski direktor, doveden iz Brightona, sve je jasno i vidljivo kakav je posao tamo uradio. Po meni pravi put je izabran jer bi mi se iskreno zgadio klub za koji navijam jako dugo da su krenuli putem M.City-ja ili ne daj Bože ovo što sada radi Chelsea. Evo sada u zimskom prelaznom roku, doveden samo Gordon iz Evertona a postoji novac kojim su mogli kupiti još neka bitna pojačanja jer ipak u igri je Liga prvaka. Dovedeni su još neki mlađi igrači, Garang Kuol poslat odmah na kaljenje u Hearts i doveden još jedan mlađi bek iz W.Hama, nikad čuo ni za jednog ni za drugog. Znači ne traži se instant rezultat nego se radi na duge staze i to je ono što mi se jako sviđa.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45678
Joined: 29/12/2005 01:20

#15 Re: Newcastle United

Post by jeza u ledja »

ami8 wrote: 02/02/2023 14:39
BHF_Manijak wrote: 02/02/2023 11:55 Vrlo pametno rade i to mi se jako svidja, samo da ne pobudale kao i svi bogati klubovi...
Ovo dosad izgleda dobro investirano, osim Wooda mrtvog, ali to su svakako uradili da konkurenta oslabe.

Svaka im cast upravi i sportskom direktoru.
Dan Ashworth, sportski direktor, doveden iz Brightona, sve je jasno i vidljivo kakav je posao tamo uradio. Po meni pravi put je izabran jer bi mi se iskreno zgadio klub za koji navijam jako dugo da su krenuli putem M.City-ja ili ne daj Bože ovo što sada radi Chelsea. Evo sada u zimskom prelaznom roku, doveden samo Gordon iz Evertona a postoji novac kojim su mogli kupiti još neka bitna pojačanja jer ipak u igri je Liga prvaka. Dovedeni su još neki mlađi igrači, Garang Kuol poslat odmah na kaljenje u Hearts i doveden još jedan mlađi bek iz W.Hama, nikad čuo ni za jednog ni za drugog. Znači ne traži se instant rezultat nego se radi na duge staze i to je ono što mi se jako sviđa.
Ali se to sve moze promjeniti kad krene nadole.
Imali su priliku vidjeti kako je to islo prvo u Chelseaju pa u Citiju.
Post Reply