napadi pasa lutalica na macke

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Locked
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#1 napadi pasa lutalica na macke

Post by mefistofilis »

evo ovako, ne znam ni da li ova tema ima smisla ali ja sam toliko tuzan da sam morao ovo uraditi. upravo sam gledao svog macka kako pola sata umire. jutros sam ga ostavio ispred kuce (jer je musko i pustim ga da hoda, i sta ja znam) i nije me bilo max 15-20 minuta. kad sam se vratio tetka mi je samo rekla, eno ti macka iza kuce napale su ga lutalice. ja nikakve dzukele nisam vidio a ne dao bog da jesam...
i eto, potpisujte peticije i sta sve ne
User avatar
ennna
Posts: 20
Joined: 09/06/2010 11:24

#2 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by ennna »

Za sve volim i mačke i pse....imala sam prije psa a zadnjih 6 godina mačku koja je ovog ljeta nastradala od čopora cuka...Svaki put kad vidim lokalni čopor osjecam ljutnju ne mogu si pomoći...mislim da hitno treba neko nešto uraditi sa psima na ulici dok nisu poceli i malu djecu da dave....u mojoj ulici skoro više mačke i da nema...
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#3 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by x_lecter »

hitno napraviti azil za mačke žrtve napada cuka. :izet:
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#4 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by mefistofilis »

x_lecter wrote:hitno napraviti azil za mačke žrtve napada cuka. :izet:
ne treba mackama azil, one nisu tolike stetocine
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#5 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by pakica_ »

meni je jako zao vasih macaka, al' znate kakva je situacija, i opet pustate macke vani bez nadzora :shock: i moj pas je musko, pa ga ne pustam da hoda.. :-)
izvinite, meni je to malo neodgovorno :roll:
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#6 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by mefistofilis »

ajooj, pa ne mogu maci staviti povodac i vodati je po mahali, al haj, naucio sam lekciju, nikad vise i eto
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#7 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by pakica_ »

atorniji putnik wrote:ajooj, pa ne mogu maci staviti povodac i vodati je po mahali, al haj, naucio sam lekciju, nikad vise i eto
bas mi je zao, al'... :(
a sto se tice teme maca i povodac, koliko god narodu bilo sega kad vide macku s istim, bogme je to haman jedini nacin.. od moje rodice komsija ima macka koji je bio kucna i hod'o po balkonu i bio zeljan trave, zraka i sl. i njima bilo zao macka i oni ti fino flekiju naprave od garaze kucu :lol: naprave mu vrata od mreze, da mu nije mrak, naprave mu unutra krevetic, kucica, tralala, i fleki ima oprsnicu, koja je zakacena na sajlu u avliji (posto bi pobjeg'o garant :D ) i flekac se tako po vascijeli dan setka na svojoj sajli kroz avliju.. ima prostora zaganjat ptice, trcat, a opet ne moze nigdje :D
volim kerove i ne smetaju mi ovi na ulici, nisam neki ljubitelj macaka, al' kad cujem ovako nesto k'o sto se vama dvoma desilo s macama, hoce mi nesto biti :(
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by Truba »

ja sam gledo mačku dva psa joj ne smiju prići gore kod sebilja
mora da ih je baš puno bilo u tom čoporu jer inače mačka u ćošku kad se nakostriješi pas joj ne smije priči

jbg kod mene na vikendici samo je jedna mačka opstala duže od godine... ili auto ili pas ili divlje životinje...
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#9 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by manekenka u penziji »

@pakica: sta kad ti uleti čopor pasa u avliju a mačak od oprsnice ne može pobjeći nikuda? Joj, ne znam ni sto ulazim na ove teme, samo se nanerviram. Mog macka je stigao pitbull, bukvalno ga prepolovio. Znam ja da je to zakon jačega, isto kao sto je moj mačak lovio miševe, ali pored ovih lutalica zaista je nemoguće imati mačku. Kod mene u komsiluku nema maca, a prije ih je bilo po 4-5 samo u mojoj avliji. Sad se i ja bojim iz kuće izaći zbog ove divlje pascadije. Nekidan su mi se noge odsjekle, kada se na mene čopor pasa zaletio, srećom samo su me prošli, ali na nesreću druge mete.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#10 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by pakica_ »

manekenka u penziji wrote:@pakica: sta kad ti uleti čopor pasa u avliju a mačak od oprsnice ne može pobjeći nikuda? Joj, ne znam ni sto ulazim na ove teme, samo se nanerviram. Mog macka je stigao pitbull, bukvalno ga prepolovio. Znam ja da je to zakon jačega, isto kao sto je moj mačak lovio miševe, ali pored ovih lutalica zaista je nemoguće imati mačku. Kod mene u komsiluku nema maca, a prije ih je bilo po 4-5 samo u mojoj avliji. Sad se i ja bojim iz kuće izaći zbog ove divlje pascadije. Nekidan su mi se noge odsjekle, kada se na mene čopor pasa zaletio, srećom samo su me prošli, ali na nesreću druge mete.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
prvo, avlija je ogradjena, copor nema kuda uletiti..
drugo, pitovi su obicno vlasnicki psi, tako da ne znam sta lutalice imaju s tim.. isto k'o sto se macka ne bi fino provela kod mene u avliji, jer moji psi ne vole macke, to je jednostavno tako, bili oni vlasnicki ili "divlja pascadija" macka je keru macka i tu je kraj price..
trece, nije nemoguce imati macku, samo treba biti odgovorniji, pa pustati tu istu macku vani pod nadzorom eventualno na povodac pa u setnju.. znam vise ljudi koji ovako izvode svoje macke na zrak.. hebo te, najlakse je pustiti zivotinju da ide i da istrazuje uokolo, pa je dozvat navece da jede i pije i nazvati je svojom, a onda krivi kerove ako mackama sta bude.. kako bi se vi osjecali kad bi mi svoje cuke tako pustali da tutnje uokolo da eto malo promijene okolinu u kojoj se nalaze kad je nama mrsko da ih setamo :-)
cetvrto, to sto su te zaganjali odnosno nisu.. sta ja tu mogu :roll:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#11 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by manekenka u penziji »

Ma ne možeš ti nista, hvala Bogu. Od takvih keroljubaca se ne može ni očekivati nista. Taj putbull koji je stigao moju macu i dan danas istražuje po mahali, kao sto je i moj mačak. Plaši čitav komsiluk kao i dvije trudnice gdje i samu sebe ubrajam, a vlasnik ne da mu nikad nije stavio povodac, već na brnjicu i ne pomišlja. To sto ja svrstavam vlasničke pse sa ovom istom raspustanom pascadijom je iz prostog razloga jer u mojoj mahali ni jedni ni drugi nemaju povodac, brnjicu a spremni su se svakog trena zaletiti na bilo koga.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#12 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by Pasiflora »

manekenka u penziji wrote: Taj putbull koji je stigao moju macu i dan danas istražuje po mahali, kao sto je i moj mačak. Plaši čitav komsiluk kao i dvije trudnice gdje i samu sebe ubrajam, a vlasnik ne da mu nikad nije stavio povodac, već na brnjicu i ne pomišlja. To sto ja svrstavam vlasničke pse sa ovom istom raspustanom pascadijom je iz prostog razloga jer u mojoj mahali ni jedni ni drugi nemaju povodac, brnjicu a spremni su se svakog trena zaletiti na bilo koga.
Sto ne nazoves muriju i prijavis komsiju koji pita pusta bez nadzora? Nemoj mi reci da nema svrhe jer zaista ima.
manekenka u penziji wrote:Ma ne možeš ti nista, hvala Bogu. Od takvih keroljubaca se ne može ni očekivati nista.
A ovaj nacin komuniciranja na ovom pdf-u nije prihvatljiv.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#13 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by manekenka u penziji »

Policija je pozivana, ali dotični ima svoje veze.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#14 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by lajlica »

imam dva psa,jedan mali a jedan veliki,i uvijek nam dolazi komsijska macka,ja ne znam kako al ta macka se sprijatelji sa svakim psom,evo moje cuke,ne napadaju je uopšte jer su navikli na nju od rodjenja,i bas se slažu,tako je kod mene situacija,al znam da mnogi psi napadaju macke sto je tuzno,sve je manje macaka,a vise pasa,al sta se moze :-D :-D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by manekenka u penziji »

Bit ce da se djete trebalo praviti mrtvo inače se ne bi nista dogodilo, ili sto pakica kaže: sta ti ja mogu. Ali da ne duljim, ima slična tema koja me jednako nervira kao i raspušteni kerovi koji ce nam za godinu dvije opkoliti grad.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#16 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by mefistofilis »

lajlica wrote:imam dva psa,jedan mali a jedan veliki,i uvijek nam dolazi komsijska macka,ja ne znam kako al ta macka se sprijatelji sa svakim psom,evo moje cuke,ne napadaju je uopšte jer su navikli na nju od rodjenja,i bas se slažu,tako je kod mene situacija,al znam da mnogi psi napadaju macke sto je tuzno,sve je manje macaka,a vise pasa,al sta se moze :-D :-D
i moj macak je isti bio... sad sve kontam da li je uredu sto sam ga pustao da se igra sa neka dva psa koje smo onako svi u ulici pomalo hranili. a ova druga mala maca, koja nije "upoznala" ta dva psa je valjda uspjela pobjeci(nije joj nista bilo). i stari je juce citav dan kontao sta sad da radimo, kako da nju zastitimo, imamo nekih opcija pa cemo vidjeti kako ce ona reagovati na to
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#17 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by Pasiflora »

Na ovoj temi i na ovom pdf-u mozete pisati (ako imate kakvu ideju) kako zastititi ulicne (i vlasnicke) mace od ulicnih pasa. Svaki savjet je dobro dosao i ljudi ce rado sudjelovati u diskusiji. Budete li neugodni, razgovaracete sami sa sobom.

Ovdje imate temu na kojoj mozete prosipati zuc: http://www.klix.ba/forum/napad-pasa-tuz ... l#p9360535
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#18 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by manekenka u penziji »

izvini moderatorice, nisam te prepoznala.

evo ideja kako zastiti mace: eutanazijom lutalica
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#19 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by Cyrax »

Odgovor na to pitanje je jako jednostavan. Ulicne macke su endemska vrsta, kucnu ne pustaj vani. Nikad, ali nikad. Dok se ova situacija sa coporima ne rijesi.
Zalosno ali je tako
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#20 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by mefistofilis »

ja sam duze vremena kontao da na kucu privrnem tri stpenice svaka na udaljenosti od nekih pola metra i onda na cetvrtoj napravi nesto kao kucicu... ali mi davo nikad nije dao a i nisam bio siguran da li cuke bas to ne bi mogle savladati
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#21 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by Pasiflora »

manekenka u penziji wrote:izvini moderatorice, nisam te prepoznala.

evo ideja kako zastiti mace: eutanazijom lutalica
ok, nadam se da ce moderatoricu prepoznati iduci put :evil:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#22 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by manekenka u penziji »

mi smo imali na terasi, bukvalno na plafonu,kucicu za macka da moze tu da odmara kada pozeli van (penjao se u nju preko grede, a cuke mu nisu mogle prici).
ne mozes ti macka tjerati da bude stalno u kuci, jer to je ipak zivotinja i treba mu slobode, makar s vremena na vrijeme.
elem, nama ni ta kucica nije pomogla.
macak je bio radoznao, volio je da lovi miseve, otisao jedan dan gdje ne treba i ubila ga radoznalost.
User avatar
travar
Posts: 2765
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#23 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by travar »

Mačke i mačke su prošle kroz moju kuću, neke su otišle, neke su ubili psi, trenutno imam crnog mačora kojeg preko dana puštam napolje jer tada nema lutalica (barem ne u mojoj mahali), preko noći (od oko 9 pa nadalje) je u kući i uživa :D
Zaštititi ih od pasa je jako teško, pogotovo ako se radi o uličnim mačkama koje bi pogotovo sve da vide, ispitaju i kojima je sve igra.
Moj najbolji savjet je, ako ste u mogućnosti, barem preko noći zatvarati ih u neki podrum ili po mogućnosti čuvati u stanu.
To jeste obaveza (naveče ih ganjati po ulici, a ujutro raniti da se puste napolje), ali et', čovjek se navikne. :)

A ovi kojima je jedino rješenje ubijanje :-)
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#24 Re: napadi pasa lutalica na macke

Post by mefistofilis »

travar, slazem se s tobom u potpunosti, ali covjek zavoli tu zivotinjicu to nije normalno... ja imam osjecaj da sam u tim trenucima vidio bilo kakvog cuku da bi ga golim rukama zadavio... a nisam mrzitelj pasa, nego nekakv bijes se probudi..i sad se najezim kad pomislim
Locked