NAJMLADJA HAFIZA u BiH ( naucila citav Kur'an napamet )

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

ake
Posts: 947
Joined: 23/05/2003 00:00

#26

Post by ake »

ragib je dobar momak :)
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#27

Post by ragib »

Ragibe lijepo je što ga je ona naučila napamet, ali zar misliš da je to zaista potrebno. Sumnjam da ga je ona sama naučila napamet, a ako je netko na takvo nešto (da ne ispadne grubo rečeno) natjera, to može lako imati kontraefekat.
-----------------------------------------------------------------------------------
Kao prvo dragi johanton, odakle ti znas da je nju neko tjerao da nauci napamet?, NE vec je to ljubav prema istinskoj vjeri. Sto recimo u BiH ima hiljade hafiza, to je ljubav prema vjeri, ti kad slusas Kur'an tebi se dusa odmara, ceznje za istinskim stvoriteljem.

Image
Sta mislis da.li tjera ove ljude neko da dodju na hadz
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#28

Post by ragib »

lijepi moj ake :)
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#29

Post by ragib »

Samo je mlad, pa naivan.
-------------------------------
e nek si ti stara i pametna :)
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#30

Post by Jonatan »

Zar ti zaista misliš da netko u svojoj 13 godini se može odlučiti na takvo što. Može, moguće je, ali ipak sumjam.

Toliko se ljudi okupilo.

Koliko se ljudi okupilo u Banjoj Luci kada je dolazio Ivan Pavao II, a to su samo ljudi iz BiH i poneki iz Hrvatske. Što misliš koliko bih bilo da je dolazilo iz čitavog svijeta.

To što toliko ljudi ima na jednom mjestu nema neko posebno značenje. To može svatko.

Ali tema je ta mlada djevojka, za koju ja ipak sumnjam da je bez nečijeg nagovora napravila takvo nešto.
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#31

Post by dinash »

Samo je mlad, pa naivan.
-------------------------------
e nek si ti stara i pametna
e drug moj. skontaces jednom drugo drevno pravilo:

stara koka dobra juha.


:)
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#32

Post by pape »

:-) Ragibe, u pravu si, ...... stara je, al` i pametna je, ... sto jes`, ... jes`. :roll: :D :P
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#33

Post by hananah »

Svaka joj cast, to je sve sto mogu reci.
weasel
Posts: 284
Joined: 07/02/2003 00:00

#34

Post by weasel »

Mislim da treba ukinuti Islam kada tjera zene da uce Kuran napamet ;)


ps

ne daj se Ragibe
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#35

Post by ragib »

Koliko se ljudi okupilo u Banjoj Luci kada je dolazio Ivan Pavao II, a to su samo ljudi iz BiH i poneki iz Hrvatske. Što misliš koliko bih bilo da je dolazilo iz čitavog svijeta.
------------------------------------------------------------------------------------
Da li ti znas da iz islamskih zemalja mogu odredjen broj samo poci.



Ali tema je ta mlada djevojka, za koju ja ipak sumnjam da je bez nečijeg nagovora napravila takvo nešto.
----------------------------------------------------------------------------------
pa dobro mozda je pocela uciti sa roditeljima, ali posto je to Bozije davanje da osoba citav Kur'an zna napamet


Kako komentarises to da je jedna moja dobra prijateljica sa 3 godine znala jedan dio iz Kur'ana? To je Bozije davanje.
kijametdedo
Posts: 284
Joined: 25/10/2003 00:00
Location: Sarajevo

#36

Post by kijametdedo »

ma ragibe, pasa moj, svaka njoj cast i nek joj bog da zdravlja i ostale dobre zelje (evo me zvucim ko oni firaumi kad im das marku na ferhadiji)...

ali mislim da ce ona nasoj lijepoj domovini, kao i svojoj porodici biti korisna kolko i muska sisa, barem po pitanju intelektualnog djelovanja. doduse, mozda bude pravila dobru pitu i baklavu, sto bi je automatski u mojim ocima znatno popravilo... :D

znam da ces odmah reci da te i ja zajebavam i provociram, al i ja samo iznosim licni stav. jer jebiga, iz iskustva svi znamo da obicno likovi koji vjeruju zestoko u boga, poput tebe i jonatana (jeku ne brojim jer je njegovo tumacenje kur'ana ocito proizaslo iz nekog hamasovog prirucnika, u kojem se zbog prakticnih razloga preskacu dijelovi ove knjige koji govore o slobodi svakog hinsana da praktikuje ili ne praktikuje vjeru) obicno glasaju za govnare koji su i sad na vlasti, te na sav njihov lopovluk i licemjerje gledaju kroz prste, po principu "nasi su, nema veze"...

nadam se da ce ta curica pored kur'ana nauciti jos nesto u zivotu, te da nece provesti citav zivot slusajuci babu i hodzu, te plakati kad joj dijete pogine, pitajuci se zasto i za koga...

zato sto si glasala za "nase"...
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#37

Post by pape »

:razz: Kijametdedo, ... imas li pancir? Nabaci ga i pripremi se na kanonadu. Ne zaboravi na sljem, .... moze i onaj sa petokrakom. Nek` ti je sa srecom. Drzim ti fige. :roll: :D
Kolosus
Posts: 16
Joined: 23/03/2004 22:09
Location: Donja Livada

#38

Post by Kolosus »

Stvarno...
Ljudi kako možete tako pričati? Kako vas jednostavno nije stid, kako nemate morala takve stvari iznositi? Ne morate biti muslimani, ali barem poštujte. O ti kulturo balkanska! Ali, znam ja šta je u pitanju...ne možete podnijeti činjenicu da je neko nešto u životu napravio, pa to omalovažavate. Francuski? Java? Kažete knjiga...ali, da li je to obična knjiga? Naučite vi balzakovu Eugeniju Grandet koja ima 200-ak strana napamet il tako nešto na bosanskom, odaću vam svaku počast. Knjiga koja ima 603 stranice, na stranom je jeziku i uz to Božija riječ (ne mora svako to misliti, to je moj lični stav, naravno) ne može se porediti ni sa čim po melodičnosti i sadržaju.
Djevojku lično znam, ide u moju školu i sasvim je OK. Nije zatvorena, zna šta želi i šta hoće od života. Nije zaslužila da je ovako ismijavate! Još jednom, sram vas bilo!

P.S. Ragibe, Asim ovdje i za tvoju info znala je Kur'an sa 9 :)
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#39

Post by MRAVOJED »

winetou wrote:Ratna djeca stupaju na scenu. Vezite se, polijecemo :-)
:lol: :lol: :lol:
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#40

Post by MRAVOJED »

Ipak RESPECT za malu!
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#41

Post by dinash »

ok. dosta bilo zezancije.

cestitke djevojcici. maximum r-r-r-r-respect. nije sala.
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#42

Post by MRAVOJED »

ragib wrote:Ragibe lijepo je što ga je ona naučila napamet, ali zar misliš da je to zaista potrebno. Sumnjam da ga je ona sama naučila napamet, a ako je netko na takvo nešto (da ne ispadne grubo rečeno) natjera, to može lako imati kontraefekat.
-----------------------------------------------------------------------------------
Kao prvo dragi johanton, odakle ti znas da je nju neko tjerao da nauci napamet?, NE vec je to ljubav prema istinskoj vjeri. Sto recimo u BiH ima hiljade hafiza, to je ljubav prema vjeri, ti kad slusas Kur'an tebi se dusa odmara, ceznje za istinskim stvoriteljem.

Image
Sta mislis da.li tjera ove ljude neko da dodju na hadz

Lijepa slika. Ništa više.
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#43

Post by MRAVOJED »

Jonatan wrote:Zar ti zaista misliš da netko u svojoj 13 godini se može odlučiti na takvo što. Može, moguće je, ali ipak sumjam.

Toliko se ljudi okupilo.

Koliko se ljudi okupilo u Banjoj Luci kada je dolazio Ivan Pavao II, a to su samo ljudi iz BiH i poneki iz Hrvatske. Što misliš koliko bih bilo da je dolazilo iz čitavog svijeta.

To što toliko ljudi ima na jednom mjestu nema neko posebno značenje. To može svatko.

Ali tema je ta mlada djevojka, za koju ja ipak sumnjam da je bez nečijeg nagovora napravila takvo nešto.

Kako si ti to sviju ti zamislio? Ja nikako ne mogu to da vizualiziram. Mala mi nekako Banja Luka.
faaka
Posts: 94
Joined: 26/03/2004 16:22

#44

Post by faaka »

Svaka cast toj djevojci... ja nisam neki vjernik al' kamo srece da sam ja naucio Kur'an u njenim godinama... Svak ima pravo da vjeruje u Boga i stvarno mi ide na zivce to ismijavanje vjernika i vjerskih knjiga... i vjernici se uvjek trebaju opravdavat to sto vjeruju u Boga... a nevjernici uvjek nesto izgledaju "pametnije" i "modernije" al' gdje ce im dusa???
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#45

Post by ragib »

Selam moj asime, kako je pa nisam te vidio ima heftu, nemoj da ne dodjes u subotu u tabacki mesdzid (gost hafiz Čajlaković), a u nedelju kod nas na jezeru bice neko predavan
e=mc2 :) ove godine je postao Hadzija, da mu Allah.dz.s ukabuli.
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#46

Post by Engram »

Allah joj dao svako dobro

Mnogo je hafiza oba pola unazad 20 godina...Mashallah
Kolosus
Posts: 16
Joined: 23/03/2004 22:09
Location: Donja Livada

#47

Post by Kolosus »

E moj livadiću znaš li granicu..."ajet" i ajet...postoji neka razlika jelda? 8)
Btw što bih printao Kur'an kada ga imam fino uvezanog. Tvoje pitanje je totalno nelogično :-) :roll: !
Nisam joj profesor, posebno ne fizike! :D

Ragibe u Tabački dolazim aBd...sigurno :-D

Amin na dovu :)
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#48

Post by Jonatan »

MRAVOJED wrote:Ipak RESPECT za malu!
Svaka čast na njenom uspjehu.
Kolosus
Posts: 16
Joined: 23/03/2004 22:09
Location: Donja Livada

#49

Post by Kolosus »

Korektnost uvijek ostaje osobina dobrih ljudi! :)
Drago mi je da čak i ovdje ima takvih.
Post Reply