N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU...

Forum za humanitarne akcije.
Locked
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#1 N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU...

Post by digger »

Ovoga ljeta, nekolicina forumasa su na inicijativu Ivy napravili izvanrednu akciju pomoci Narodnoj Kuhinji koju vodi "tetka Zilha." Uz pomoc HOSE radnji i NE MALIH fizickih napora par lokalnih forumasa, "KORPA DOBROTE" je bila izvanredna akcija solidarnosti i dokaza da se u nasem politicki letargicnom drustvu zajednicki moze mnogo toga postici.

Ja sam u Septembru posjetio Zilhu i dao joj skroman doprinos, uz izvinjenje. Ona me je pogledala najprije zacudjeno, pa se zatim sva pretvorila u osmijeh: "Malo, cujete li ovo (okrenuvsi se prema par zaposlenih)...malo. Pa sa ovim mi mozemo da napecemo XYZ vekni hljeba!"

Znaci, svaka marka je dobrodosla jer kako mi ona rece, mnogi koji tu dolaze jednostavno nemaju sta da jedu.

Da li je moguce da nam ponovo jedan od onih koji su aktivno pomagali (Ivy, miRCerka, Edu, i ostali) predloze kako da eventualno posaljemo priloge, pa da Kuhinja napravi kakve novogodisnje paketice za djecu ili nesto slicno? Nije problem poslati ni Zilhi, ali me je strah da ce dugo trebati da se novac realizira kroz banke (clearing). Primjetio sam da Banjalucka Banka (ili slicno ime) na uglu preko puta Higijenskog zavoda ima i "Western Union" ispostavu, gdje se novac moze preuzeti odmah, kao gotovina. Ako ih neko moze nazvati za savijet, to bi bilo odlicno za pocetak.

Medjutim, ne bi bilo lose da nam neki iz drugih gradova daju ideje ili prijedlog. Bilo bi lijepo da na mali nacin pokazemo i drugima, van Sarajeva, da nisu sami. Jer, lako je moguce da se oni nalaze u goroj situaciji.


Evo link oko ljetne akcije:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ight=korpa
Last edited by digger on 04/12/2005 13:50, edited 1 time in total.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#2

Post by digger »

Kekec me podsjeti: Ne znam da li Narodna Kuhinja hrani samo muslimane niti me je briga. Medjutim, ako postoji slicna kuhinja u gradu koja nije pod patronatom crkve--tj., koja se snalazi za doprinose i hranu--daj da i tu ili takve ukljucimo.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#3

Post by digger »

gavrilo wrote:digger ... klikno na link. tamo nista osim sprdnje :-?
Hvala, korigovano!

Jah, malo konfuzije. Ovaj link dole je kako je tema pocela, ali je onda ne znam zasto zatvorena i nova otvorena koju si ti vec vidio.

Originalna tema:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ight=korpa
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#4

Post by gavrilo »


vec bolje :wink:
Dosta
Posts: 107
Joined: 26/11/2005 15:08

#5

Post by Dosta »

I to je sve, sedam postova :? Niko nema više ništa da kaže?! ja mislim da je ovo odličan prijedlog i da na SA-X mora biti makar 200-300 ljudi, iz SA samo, koji bi mogli dati po 20-30 maraka da se za neki određeni broj djece naprave novogodišnji paketići. Evo ja sam za, ja ću odmah dati... E bas o ovome sam ja razmisljao neki dan! A da je tema "Ukinite RS pa će djeci biti bolje" ili "Ugrožena djeca u muslimanskim zemljama" bilo bi milion postova. A kad treba nešto konkretno uraditi i nekome ovdje pomoći onda ništa... Svaka čast! :thumbup:
Dosta
Posts: 107
Joined: 26/11/2005 15:08

#6

Post by Dosta »

Halo ba! Ja pitam hocemo li davati pare za djecu, kako cemo, sta cemo, a vi opet srpski post, kamenovanje zena i slicne budalastine! :sad: jel vam to zao dati 20-30 maraka za djecu koja nemaju nigdje nista? Ili se mozda nema vremena jer treba malo o politici razglabati, al sa sigurne distance, iz svoje anonimnosti? Zvucim kao seronja ali stvarno je jadno da se niko nije javio!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#7

Post by danas »

nemam vremena da citam prvu temu, koji je postavila ivy, pa se izvinjavam ako postavljam pitanje koje vec ima odgovor na toj temi...

ima li neki ziro racun, ili nacin da se dostave novci iz inostranstva? :)
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#8

Post by PR80. »

danas wrote:nemam vremena da citam prvu temu, koji je postavila ivy, pa se izvinjavam ako postavljam pitanje koje vec ima odgovor na toj temi...

ima li neki ziro racun, ili nacin da se dostave novci iz inostranstva? :)
Prikljucujem se. :) :)
Last edited by PR80. on 04/12/2005 17:04, edited 1 time in total.
Dosta
Posts: 107
Joined: 26/11/2005 15:08

#9

Post by Dosta »

danas wrote:nemam vremena da citam prvu temu, koji je postavila ivy, pa se izvinjavam ako postavljam pitanje koje vec ima odgovor na toj temi...

ima li neki ziro racun, ili nacin da se dostave novci iz inostranstva? :)
Treba nesto organizovati, ili devizni ziro racun ili preko Western Uniona, al velika im je provizija. Ima li neko iskustva sa transakcijama, humanitarnim racunima i tome slicno?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#10

Post by danas »

ne znam kako to ide...
ja recimo redovno doniram cika jovinoj organizaciji "obrazovanje gradi BiH", i to ide preko wire-transfera od moje banke do njihove...

http://www.ogbh.com.ba/bh/index.html
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#11

Post by stella_k »

Svim srcem se prikljucujem akciji!
Racunajte na mene. :-D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#12

Post by Bumbar »

Racunajtee na nassssss...

I mene pritefterite :D
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#13

Post by flora.sa »

i flora je tu... :-)
enya
Posts: 25
Joined: 16/07/2005 00:14
Location: Mostar

#14

Post by enya »

i jaaa , i jaaaa :-D
incijativa je za pohvalu!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#15

Post by danas »

ali kako doturiti novac... :-?
recite nam... :)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#16

Post by Lace »

pa sacekaj da se organizuju i skontaju plan akcije ...onda ce se i broj racuna naci :D
omo
Posts: 15
Joined: 04/08/2005 10:49

#17

Post by omo »

Ideja je super. Možda se treba prvo raspitati kod tete Zilhe mogu li oni organizovati paketiće, koliko će im to otežati redovan posao,i znaju li oni koliko djece se hrani kod njih, jer većina korisnika su stari
Dosta
Posts: 107
Joined: 26/11/2005 15:08

#18

Post by Dosta »

omo wrote:Ideja je super. Možda se treba prvo raspitati kod tete Zilhe mogu li oni organizovati paketiće, koliko će im to otežati redovan posao,i znaju li oni koliko djece se hrani kod njih, jer većina korisnika su stari
Ma ja mislim da se ne moraju nuzno za tu organizaciju skupljati pare, ima vise organizacija koje se brinu za nezbrinutu djecu. Al` lako je to skontati, da je nekako skontati nesto za taj racun...
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#19

Post by Lace »

evo recimo...neka vam cilj bude neki od domova za djecu :-?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#20

Post by danas »

Lace wrote:evo recimo...neka vam cilj bude neki od domova za djecu :-?
da, da -- odlicna ideja... :)
kako se sada zove dom ljubica ivezic? pokusati nesto tu?
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#21

Post by digger »

Lace wrote:evo recimo...neka vam cilj bude neki od domova za djecu :-?
Odlicno Lace! Divna ideja.

Prethodno za tetku Zilhu je bio otvoren racun kod:

Raiffeisen Banka
br. računa je 1610000049770032
Kyodo - Centar za civilno društvo u Sarajevu

Da li je moguce da se ovo moze na neki nacin ponovo otvoriti pod hitno? Mirci, Ivy... mozete li da vidite ako je moguce? Poslacu vam oboma i PP veceras.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#22

Post by Svemirski_Jebach »

nazalost nisam ucestvovao u prosloj akciji ali cu o ovoj rado ucestvovati...

ako ikakva akcija postoji ja cu i dati lovu a i rado fizicki ucestvovati...mislim nositi pakete ako treba :D
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#23

Post by flora.sa »

danas wrote:
Lace wrote:evo recimo...neka vam cilj bude neki od domova za djecu :-?
da, da -- odlicna ideja... :)
kako se sada zove dom ljubica ivezic? pokusati nesto tu?
ili Mjedenica?
farky
Posts: 1607
Joined: 28/07/2004 17:18
Location: Sarajevo

#24

Post by farky »

digger wrote:
Lace wrote:evo recimo...neka vam cilj bude neki od domova za djecu :-?
Odlicno Lace! Divna ideja.

Prethodno za tetku Zilhu je bio otvoren racun kod:

Raiffeisen Banka
br. računa je 1610000049770032
Kyodo - Centar za civilno društvo u Sarajevu

Da li je moguce da se ovo moze na neki nacin ponovo otvoriti pod hitno? Mirci, Ivy... mozete li da vidite ako je moguce? Poslacu vam oboma i PP veceras.
koliko mi je poznato ne mozemo vise koristiti taj ziro racun, neka me ispravi neko ako grijesim
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#25

Post by Vingo »

Nemojte me pogresno shvatiti, ali Dom Bjelave je veoma medijski zastupljen i velik broj donacija bilo koje vrste ide upravo njima.
Mozda da se fokusiramo na neku "Nevidljivu" djecu...puno ih je, sirom zemlje. Da samo znate koliko se djeca u Pazaricu (dom za djecu sa pp) obraduju samo kad im se neko pojavi, a kamoli sta donese...
Rado cu se raspitati, ako ste zainteresovani
Locked