Masoni ?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#26 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

zonbirile wrote:
Murat Sabanovic wrote:jest vala, nose sarene suknjice, a zenama iste te suknjice zabranili. logicnije je da ih zene nose.
--------------------------------------------
evo vidiš@uroborus,ne konta dijalektiku i dualnost bratstva.Pa od 1-33 je dijalektika,stalno se mjenjaš sa spoznajom,a tada dolazi i dualizam na scenu da bi na kraju završio sa 666.
jah, cak i pokoje "suknjice" 33 stepena ne spoznaju da unatar njihovog tajnog bratstva postoji jos tajnije bratstvo.
Last edited by Murat Sabanovic on 06/12/2009 19:26, edited 1 time in total.
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#27 Re: Masoni ?!

Post by cartman »

@uroborus


Sto volim kad se ljudi zalete pa povjeruju u sve sto im se servira na CNNu,Discoveryu,Foxu etc.etc sve je to isto.

Prvo sto se tice tog procesa inaguracije u masonske loze, sam si izrazio kontradikciju. Znaci primaju ateiste, al se eto moras zaklet nad nekom svetom knjigom? Niti jedno nije tachno. Njima je nebitno sta si, glavno je da si ugledan,da imas potencijala, oni jednostavno gledaju samo sta mozes postat. Ako si imalo vise citao o masonima, a ne vjerovo diskaveriju, sazno bi da masoni imaju svoje drevne rituale. neki kazu da su drevni egipatski,paganski rituali, drugi kazu da su jednostavno neki cudni ezoterijski rituali, niko ne zna.

Sto se tiche Busha i pentagonaca i bijelokucevaca. Sta mislis odakle oni dolaze? Skulls n Bones, Razne masonske loze , od kojih je glavna u Distriktu, CFR, Trilateralic itd. Sve je to jedna te ista mreza. Meni je fakat superchudno sto se teorije zavijera vecinom prikucavaju nacistima,fashistima, desnicharima,nacionalistima, tzv.bijelom smechu. Jel to neki novi fazon ?

Masoni imaju 33 "poznata" stepena. Bog dragi zna sta se jos desava unutar tog. Nije njima masla za ramazana. Ne vjerujem im ni sekunde.

A sto se tiche "The Arrivalsa". Taj serijal mi je oduran. Svako moguce gledanje stanja u svijetu kroz religijsku prizmu,mi je apsurdan. Sta mislite odakle religije dolaze ? Ko nam ih je serviro? Sto se tice masona i njihovih ubjedjenja, mnogo je spekulacija. Ono sto se zna, jeste da shtuju razne bogove, jedan od glavnih je zasigurno Lucifer. Naravno,to nije onaj "nash" , standardni Lucifer, vec oni imaju neku svoju interpretaciju svetog bicha koja dolazi od stajaznam nekih starijih ezotericnih ucenja.

Za kraj, ja ne vjerujem u nista. Niti da vladaju svijetom, a niti da su pasivni. Mozda je istina negdje izmedju. Samo znam da svijet nije onakav kakvog ga vidim na TV-u, internetu, filmovima,serijama etc. Ocito je da nam neko pokusava prodat muda pod bubrege, iz kojih razloga ne znam. Polako nam peru mozak, covjecanstvo je u procesu deevolucije, ako nastavimo da shmrchemo andjeosku prasinu sa DVDova Hollywooda, svi smo gospoda i gospodje Popuslich. Jel mozemo ista ucinit po tom pitanju? Slozeno pitanje. Prvo se trebamo fokusirat na sebe, pocistit svoju avliju. Rad,red i diciplina. Sastavit prioritete, porazgovarat sami sa sobom, i pocet se ponasat u skladu sa svemirom. Oni imaju tu moch zato jer smo im je mi sami dali. Vrijeme je da je vratimo nazad.


Puno pozdrava =)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#28 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

Murat Sabanovic wrote:
zonbirile wrote:
Murat Sabanovic wrote:jest vala, nose sarene suknjice, a zenama iste te suknjice zabranili. logicnije je da ih zene nose.
--------------------------------------------
evo vidiš@uroborus,ne konta dijalektiku i dualnost bratstva.Pa od 1-33 je dijalektika,stalno se mjenjaš sa spoznajom,a tada dolazi i dualizam na scenu da bi na kraju završio sa 666.
jah, cak i pokoje "suknjice" 33 stepena ne spoznaju da unatar njihovog tajnog bratstva postoji jos tajnije bratstvo.
------------------------------------------------------
b,nai-b,rith
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#29 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

b,nai-b,rith.... sad pocinjemo ulaziti malo dublje u zidarstvo
User avatar
trijezan
Posts: 39
Joined: 23/05/2009 19:02

#30 Re: Masoni ?!

Post by trijezan »

cartman wrote:@uroborus


Sto volim kad se ljudi zalete pa povjeruju u sve sto im se servira na CNNu,Discoveryu,Foxu etc.etc sve je to isto.

Prvo sto se tice tog procesa inaguracije u masonske loze, sam si izrazio kontradikciju. Znaci primaju ateiste, al se eto moras zaklet nad nekom svetom knjigom? Niti jedno nije tachno. Njima je nebitno sta si, glavno je da si ugledan,da imas potencijala, oni jednostavno gledaju samo sta mozes postat. Ako si imalo vise citao o masonima, a ne vjerovo diskaveriju, sazno bi da masoni imaju svoje drevne rituale. neki kazu da su drevni egipatski,paganski rituali, drugi kazu da su jednostavno neki cudni ezoterijski rituali, niko ne zna.

Sto se tiche Busha i pentagonaca i bijelokucevaca. Sta mislis odakle oni dolaze? Skulls n Bones, Razne masonske loze , od kojih je glavna u Distriktu, CFR, Trilateralic itd. Sve je to jedna te ista mreza. Meni je fakat superchudno sto se teorije zavijera vecinom prikucavaju nacistima,fashistima, desnicharima,nacionalistima, tzv.bijelom smechu. Jel to neki novi fazon ?

Masoni imaju 33 "poznata" stepena. Bog dragi zna sta se jos desava unutar tog. Nije njima masla za ramazana. Ne vjerujem im ni sekunde.

A sto se tiche "The Arrivalsa". Taj serijal mi je oduran. Svako moguce gledanje stanja u svijetu kroz religijsku prizmu,mi je apsurdan. Sta mislite odakle religije dolaze ? Ko nam ih je serviro? Sto se tice masona i njihovih ubjedjenja, mnogo je spekulacija. Ono sto se zna, jeste da shtuju razne bogove, jedan od glavnih je zasigurno Lucifer. Naravno,to nije onaj "nash" , standardni Lucifer, vec oni imaju neku svoju interpretaciju svetog bicha koja dolazi od stajaznam nekih starijih ezotericnih ucenja.

Za kraj, ja ne vjerujem u nista. Niti da vladaju svijetom, a niti da su pasivni. Mozda je istina negdje izmedju. Samo znam da svijet nije onakav kakvog ga vidim na TV-u, internetu, filmovima,serijama etc. Ocito je da nam neko pokusava prodat muda pod bubrege, iz kojih razloga ne znam. Polako nam peru mozak, covjecanstvo je u procesu deevolucije, ako nastavimo da shmrchemo andjeosku prasinu sa DVDova Hollywooda, svi smo gospoda i gospodje Popuslich. Jel mozemo ista ucinit po tom pitanju? Slozeno pitanje. Prvo se trebamo fokusirat na sebe, pocistit svoju avliju. Rad,red i diciplina. Sastavit prioritete, porazgovarat sami sa sobom, i pocet se ponasat u skladu sa svemirom. Oni imaju tu moch zato jer smo im je mi sami dali. Vrijeme je da je vratimo nazad.


Puno pozdrava =)



ovo nije tema za ateiste. zasto? svaki teist zna za postojanje boga i satane. ako je on uz boga, lopgicno je da neko drugi mora biti uz satanu. e sad, u svim religijama satana ima svoju vojsku, mnozi se, pari se siri svoju"Vjeru" i svaki covjek ima par djavola uz sebe. e ako je satanina vojska uz obicne ljude logicno je da onda komadant te vojske ima veci plan, mas-plan. nije toliki levat da sjedi i nista ne radi. stoga, a ko je za nas obicne ljude njegovi poslusnici, onda logicno on ima druge planove, vece i to sa vecim ljudima. zvali se oni masoni ili ne. mozda su stvarno masoni namjerno istureni naprijed, da ljudi ko konataju evo ga skontali smo. a jesu sipak...

jos nesto: proizvod tzv masona ili posebnih ljudi koji susruju sa satanom jesu ateisti. odnosno ljudi koji ne vjeruju u boga. ne samo zato sto zele ljude koji ne vjeruju u boga, vec znaju da covjek koji ne vjeruje u boga nece vjerovati ni u sotonu sto im ide u prilog. ateisti nikada nece ih otkrivati, istrazivati jer vjeruju da sotona ne postoji i drugo: svako pricanje o sotoni nazvat ce Teorijom zavjere. a kome se okaci etiketa da se bavi teoriujama zavjere on je u modernom svijetu i naucnom- idiot, ludjak.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#31 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

albert pike

Image
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#32 Re: Masoni ?!

Post by uroborus »

cartman wrote:@uroborus


Sto volim kad se ljudi zalete pa povjeruju u sve sto im se servira na CNNu,Discoveryu,Foxu etc.etc sve je to isto.

Prvo sto se tice tog procesa inaguracije u masonske loze, sam si izrazio kontradikciju. Znaci primaju ateiste, al se eto moras zaklet nad nekom svetom knjigom? Niti jedno nije tachno. Njima je nebitno sta si, glavno je da si ugledan,da imas potencijala, oni jednostavno gledaju samo sta mozes postat. Ako si imalo vise citao o masonima, a ne vjerovo diskaveriju, sazno bi da masoni imaju svoje drevne rituale. neki kazu da su drevni egipatski,paganski rituali, drugi kazu da su jednostavno neki cudni ezoterijski rituali, niko ne zna.

Sto se tiche Busha i pentagonaca i bijelokucevaca. Sta mislis odakle oni dolaze? Skulls n Bones, Razne masonske loze , od kojih je glavna u Distriktu, CFR, Trilateralic itd. Sve je to jedna te ista mreza. Meni je fakat superchudno sto se teorije zavijera vecinom prikucavaju nacistima,fashistima, desnicharima,nacionalistima, tzv.bijelom smechu. Jel to neki novi fazon ?

Masoni imaju 33 "poznata" stepena. Bog dragi zna sta se jos desava unutar tog. Nije njima masla za ramazana. Ne vjerujem im ni sekunde.
Prvo se trebamo fokusirat na sebe, pocistit svoju avliju. Rad,red i diciplina. Sastavit prioritete, porazgovarat sami sa sobom, i pocet se ponasat u skladu sa svemirom. Oni imaju tu moch zato jer smo im je mi sami dali. Vrijeme je da je vratimo nazad.


Puno pozdrava =)
Kao prvo, nisam toliko naivan da povjerujem u sve sto mi mediji serviraju, ali isto tako ne vjerujem ni u razno-razne konstrukcije o Masonima koje nam prodaju ovdasnje klerikalnonacionalisticke elite i njihovi dezurni megafoni oliceni u n.p.r Fatmiru Alispahicu i slicnim njemu. Prvenstveno sam skrenuo paznju na odredjene stvari koje mislim da ne stoje, dok je na forumasu (kojem zaboravi nick) dal' ce se informisati na vise razliciti izvora pa onda donositi logicne zakljucke. To mu na kraju i preporucam.
Kao drugo, nisam ni u kakvoj kontradikciji, mozda se nisam samo dobro izrazio, jer koliko poznajem Masone, u svom calnstvu imaju i teiste i ateiste, i Arape i Jevreje i krscane , i crne i bijele i zute, sto je lako provjeriti. Po njihovim trvrdnjama njihovo drustvo je prvenstveno humanisticko i ima za cilj unapredjenje ljudskog roda na svim poljima, dal' su ovo samo floskule ili nesto drugo, ostavljam da ti procjenis. Postoje razne tvrdnje da su Masoni stajali iza francuske revolucije, kao i americke nezavisnosti, ali za to nema pouzadani historijski podataka, ali ako baratas sa njima, volio bi da me upoznas .
Sto se tice rituala, tu se ne bi upustao u neku dublju raspravu, ali su daleko od rituala koje primjenjuju neke satanisticke sekte (pogotovo sakandinavske) ili pak neonacisticki ritualni ubistava.
Sto se tice americke administracije, Busha, Pentagona, skull&bones i slicnih kao vodecih u oblasti masonerije, njih ne mozes da gledas izdvojeno bez Karzajia, saudijske porodice, cionista, raznorazni berzanski mesetara i seika, sto daje jednu sasvim novu dimenziju po pitanju urota i zavjera. Zapravo, rusi tezu o nekakvoj judeo-masoneriji koja stoji iznad svega toga. Sto se tice nase avlije mogao bi se podrobnije po tom pitanju raspitati kod gosp. Radje dekana na sarajevskom univerzitetu koji je osnovao jednu od loza u Seheru...toliko!
Na kraju, ne bih da ispada da branim masoneriju, vec samo zelim reci da je vecina stvari oko njih prenapuhana!

Pozdrav i tebi! :)
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#33 Re: Masoni ?!

Post by uroborus »

Murat Sabanovic wrote:albert pike

Image
O, Murate, jesil' to ti bio AID-ov insajder u nekoj od loza :?
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#34 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

pokus'o !!! al' mi rekose : a, ti li si onaj sto je rusio andricev spomenik,jel ?!
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#35 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

pa što reće general 33,stalno ponavljanje generalima 32,31,30..
putnik29
Posts: 75
Joined: 19/12/2006 21:19

#36 Re: Masoni ?!

Post by putnik29 »

Toliko price o jednoj te istoj temi. Jako tesko ce neko od nas imati priliku da sjedi kod kuce i sazna sta i kako tacno masoni rade. Dostupne vjerodostojne informacije upucuju na sljedece:
1. Masoni primaju samo muskarce u svoje redove (to je bratstvo)
2. Sve velike loze izuzev Velikog orijenta Francuske zabranjuju prijem ateista. Sam Veliki Orijent Francuske nije priznat kao vjerodostojna velika loza (usporedjujuci ga npr. s Velikim Orijentom Italije).
3. Plava loza ili osnovna u masonstvu ima 3 stepena (ucenik, pomocnik i majstor). U masonstvu nema veceg zvanja od Majstora masona.

Dalja nadgradnja masonskih ucenja se odvijaju u jednom od dva pravca (York i Skotski pravac). York nema veze sa pokraionm York u Engleskoj a Skotski nema veze sa Skotskom.
U york smjeru nadgradnja se vrsi na sljedeci nacin:
- Royal Arch (kraljevski luk) - ovo tijelo ima 4 stepena
- Cryptic Council (vijece kripte) - ovo tijelo ima dva stepena
- Knights Templar (ovo tijelo ima 3 stepena). [takodje ovo tijelo ima odredjenih elemenata iz krscanstva - ne znam koliko i sta]
- AMD (ovo tijelo ima 3 stepena)
- Postoje stepeni iznad templarskih kao YRSC i OTP ali ja o tim nisam uspio da pronadjem bas nista, jer se radi o tijelima u koja se pristupa samo po pozivu.

U skotskom pravcu postoje stepeni od 4 do 33. Ovi stepeni su vise filozofski.

Ovi stepeni u York ili skotskom redu nemaju nikakvu premoc nad onima u plavoj lozi. Plava loza je osnova masonstva. Ono sto sam ja uspio saznati je da masoni u plavoj lozi dozivljavaju skotski ili york pravce nesto kao klubove ili neke izborne predmete - koje svaki mason moze a ne mora da prihvati.

Postoje jos dva pravca u "klubovima" jedan je Srajn (Shrine - puni nazim Ancient Arabic Order of Nobels of Mystic Shrine) - ciji se clanovi lako prepoznaju po crvenim fesovima i drugi je tzv. Schroeder pravac. Ovaj Schroeder pravac je prisutan u evropi u plavim lozama.

Sto se tice neke kontrole svijeta i toga - ja masone vise dozivljavam kao neki poslovni ili intelektualni klub. Ako je njihov cilj kontrola svijeta i na tome rade od postanka svijeta - onda za isto nisu sposobni - lol
Medjutim, mislim da se radi o organizaciji koja koristi filantropiju za zblizavanje ljudi slicnih misljenja a razlicitih sudbina koji se trude da vlastitim trudom doprinesu svojem razvoju u smislu covjecnosti.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#37 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

@putnik29
normalno da su poslovni a,klubovi su im CFR,komitet 300,Bilderberg,Trileterala,Bohemijus klub,rimski,pariški klub i ne moraju ,a većinom su i članovi masona.U nomeklanturi zvanja imaš još stepena i imaš iluminate.Pisanje o Bogu i bavljenje njime je zadatak i opterećenje nižih nivoa,u vrhu piramide ne postoji to shvatanje,nego Veliki Arhitekt,što je drugo od Velikog majstora.Evo Bilderberzi imaju bazu od 32 stalna člana,koji po potrebi pozivaju svoje lutke iz svijeta politike i biznisa.Svake godine cca 150 komada se sastane,ali kažu niko ne zna ko je 33 i iznad.Simbolika,možda,ali da su uticajni jesu,ne zato što su masoni,nego što su dugi niz godina od uticajnih stvarali bratstvo.
putnik29
Posts: 75
Joined: 19/12/2006 21:19

#38 Re: Masoni ?!

Post by putnik29 »

zonbirile wrote:@putnik29
normalno da su poslovni a,klubovi su im CFR,komitet 300,Bilderberg,Trileterala,Bohemijus klub,rimski,pariški klub i ne moraju ,a većinom su i članovi masona.U nomeklanturi zvanja imaš još stepena i imaš iluminate.Pisanje o Bogu i bavljenje njime je zadatak i opterećenje nižih nivoa,u vrhu piramide ne postoji to shvatanje,nego Veliki Arhitekt,što je drugo od Velikog majstora.Evo Bilderberzi imaju bazu od 32 stalna člana,koji po potrebi pozivaju svoje lutke iz svijeta politike i biznisa.Svake godine cca 150 komada se sastane,ali kažu niko ne zna ko je 33 i iznad.Simbolika,možda,ali da su uticajni jesu,ne zato što su masoni,nego što su dugi niz godina od uticajnih stvarali bratstvo.
@Zonbirile
\Sto se tice same geneze iluminata - oni postoje kao posebna organizacija (i djelimicno je tacno da se radi o tijelu u koje se ulazi po poozivu). Ovo sto govoris o velikom arhitektu, ja sam to shvatio na nacin da, obzirom da su razlicite religije prisutne u masonskim lozama, moralo se naci neko kompromisno rjesenje jer ocigledno ne bi funkcionisalo da se spominju reference odredjenih religija. Veliki majstor je samo administrativna funkcija koju neki majstor obavlja u periodu od 1-5 godina (period na koji je izabran a duzina istog varira u zavisnosti od statuta te velike loze).

Jedna od manje poznatih stvari, koju se dosta zapostavlja, je cinjenica da su masoni kao institucija totalno decentralizirani. Dakle ne postoji neka glavna velika loza, kojoj su ostale podredjene, vec svaka je apsolutno suverena. Od klubova koje si naveo (CFR, komitet 300, Bilderberg, itd) neki stvarno postoje kao organizacije a za druge nema dokumentianih podataka (ili ih ja n mogu naci). Jos jedna vazna stvar, dakle u svemu sto sam ja do sada pronasao (a imam zbirku od nekih 700-tinjak knjiga i naucnih radova koje govore o ovoj tematici) stoji da je masonima zabranjena regrutacija - dakle njima ne bi trebalo da bude dozvoljeno da pozivaju nekoga u svoje clanstvo.

Sto se tice brojki i"stepenova", kao i sve drugo o ovoj temi i to je obavijeno velom tajne. Primjera radi Michael Richards (ako si greado Sienfeld-a to je glumac koji glumi lik Kramer-a, je Mason 33-eg stupnja skotskog reda). S druge strane mogu ti navesti citav niz poznatih licnosti koji su pripadnici nekih od klubova koje si naveo koje nisu toliko visoko u "Skotskoj" hijerarhiji. Dakle broj stepena, kako ga koji klub vodi je mnogo manje bitan nego cjelokupan koncept organizacije.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#39 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

@putnik 29
ne znam što ti meni hočeš reći,ali nema veze,sve klubove možeš naći.Što se tiče masona,oni su ne znam biti ću pogrešno shvačen,više sada obredni klub,svoje su učinili i cilj postigli.Ima jedan dobar red Sinovi saveza.do bola jak.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#40 Re: Masoni ?!

Post by MUNAFIK »

naravno dA NIKO NE KONTROLISE CIJELI SVIJET na nivou odluka pojedinca kao sto pojedini ovdje pokusavaju svesti ovu pricu... Al definitivno grupe i pojedinci imaju veliki stepen kontrole na PRAVNOM, VOJNOM I FINANSIJSKOM NIVOU i to na globalnom planu. Sada prica o americi i tim elitama nije posebno komplikovana, meni je logicno da je amerika (posbno njena vojska) ODLICAN alat tih elita.
Mislim da je veliki uspjeh ovoga svega to sto svakoga ozbiljnog covjeka koji o tome prica etiketiraju kao zagovornikom teorija zavjere sto ga potpuno diskredituje u nekim 'relevantnim' naucnim krugovima a isto tako i drustvenim, i stave ga u dustvo nekih bas bolesnih likova koji su pisali i pisu knjige i clanke o nekim potpuno besmislenim stvarima...

i gdje je nestao onaj veleposlanik, interesantan formas bijase on?
cistunac
Posts: 236
Joined: 05/09/2007 12:56

#41 Re: Masoni ?!

Post by cistunac »

Znam nesto oko masona ali kako so zovu oni bezlicni sto sjede na minderu i odredjuju nasu domacu politiku?
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#42 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

ja cu to malo slikovtije...masonstvo je kao jaje.sastoji se od bijelanceta zumanceta i ljuske.ljuska je dostupna javnosti i ono sto o njoj znamo je postojanje klubova.bijelance je manje vidljivo javnosti.tu izlaze na vidjelo clanovi klubova,nosnja,
pojedini rituali.zumance nije vidljivo,ne vide ga ni ljuska,ni bjelance.vidljivo je samo ako pozeli biti viljivo.

znaci, unutar ovog tajnog drustva postoji jos tajnije drustvo,a masoni nizih rangova ne znaju o cemu se radi.cak i pojedini
masoni 33 stepena ne znaju koja ih to ruka upravlja.

najvazniji mason svih vremena je albert pike.covjek je bio genije,govorio 16 jezika,general u gradjanskom ratu,diplomirao
na harvardu i veliki poznavalac kabale.ono sto je interesantno,vezano za pikea,jest' pismo upuceno djuzepe mazziniju 1871. u pismu stoji o svjetskim ratovima,odnosno njihovim ciljevima.

1 svjetski rat: zbaciti ruskog cara i transformirati drazvu u ateisticki komunizam.nakon rata ,kroz komunizam unistavati
vlade,te oslabiti religije.

2 svjetski rat: iskoristiti razliku izmedju fasista i politickih cionista.onemoguciti unistenje nacizma i povecati moc politickog cionizma. osnovti drzavu izrael na teritoriju palestine ,dok ce komunizam da dodje na nivo krscanstva.

3 svjetski rat:rat izmedju cionista i muslimana.rat se mora provoditi na takav nacin da se islam i cionizam medjusobno
uniste.isto tako u ratu ce ucestvovati ostale nacije i ratovat ce do potpune iscrpljenosti.

poslije 3 svjetskog rata doci ce do socijalna kataklizme i naravno kada svima bude dosta, doci ce ljudi koji ce ponuditi
solucije,a ovi to prihvatiti.
putnik29
Posts: 75
Joined: 19/12/2006 21:19

#43 Re: Masoni ?!

Post by putnik29 »

Murat Sabanovic wrote:ja cu to malo slikovtije...masonstvo je kao jaje.sastoji se od bijelanceta zumanceta i ljuske.ljuska je dostupna javnosti i ono sto o njoj znamo je postojanje klubova.bijelance je manje vidljivo javnosti.tu izlaze na vidjelo clanovi klubova,nosnja,
pojedini rituali.zumance nije vidljivo,ne vide ga ni ljuska,ni bjelance.vidljivo je samo ako pozeli biti viljivo.

znaci, unutar ovog tajnog drustva postoji jos tajnije drustvo,a masoni nizih rangova ne znaju o cemu se radi.cak i pojedini
masoni 33 stepena ne znaju koja ih to ruka upravlja.

najvazniji mason svih vremena je albert pike.covjek je bio genije,govorio 16 jezika,general u gradjanskom ratu,diplomirao
na harvardu i veliki poznavalac kabale.ono sto je interesantno,vezano za pikea,jest' pismo upuceno djuzepe mazziniju 1871. u pismu stoji o svjetskim ratovima,odnosno njihovim ciljevima.

1 svjetski rat: zbaciti ruskog cara i transformirati drazvu u ateisticki komunizam.nakon rata ,kroz komunizam unistavati
vlade,te oslabiti religije.

2 svjetski rat: iskoristiti razliku izmedju fasista i politickih cionista.onemoguciti unistenje nacizma i povecati moc politickog cionizma. osnovti drzavu izrael na teritoriju palestine ,dok ce komunizam da dodje na nivo krscanstva.

3 svjetski rat:rat izmedju cionista i muslimana.rat se mora provoditi na takav nacin da se islam i cionizam medjusobno
uniste.isto tako u ratu ce ucestvovati ostale nacije i ratovat ce do potpune iscrpljenosti.

poslije 3 svjetskog rata doci ce do socijalna kataklizme i naravno kada svima bude dosta, doci ce ljudi koji ce ponuditi
solucije,a ovi to prihvatiti.

Albert Pike je cuvena americka licnost - samim time sto je jedini general porazene strane u Americkom gradjanskom ratu (dakle Juga) koji ima spomenik u Washington DC-u. Znacaj Pike-a i veza za masonstvo su dvije razlicite stvari. Pike je bio vrlo aktivan u skotskom redu gdje je sluzio kao komandant juzne jurisdikcije do svoje smrti (znaci nekih 31-32 godine). Znaci njegova ingerencija je obuhvatala od virginije do louisiane. Ono sto je njegov najveci doprinos masonstvu je svakako djelo morals & dogma. Ja sam, da budem iskren, pokusao citati par strana ove knjige (moze se kupiti u knjizarama) medjutim previse je metafizicki napisana tako da je, bar meni, bilo vrlo teski istu pratiti. Mozda masoni imaju neki kljuc kako i sta citati ali meni je izgledalo kao nesto vrlo knfuzno. Imam je cak i u pdf-u.

Ako spominjes najznacajnije masone - Pike je bio amerikanac, mislim da su od amerikanaca znacajniji od njega bili George Washinton, Benjamin Franklin, Roosevelt, John Wayne, Douglas Macarthur, John Adams, itd. Sto se tice Pikevog obrazovanja on je pohadjao Harvard 2 godine ali nije imao sredstava da se izdrzava pa je napustio skolu 1827 i zavrsi izobrazbu za ucitelja. Ovaj posao je radio u okolici Bostona. Svakako je rijec o nekome ko je zasluzan za masone ali nema smisla da pricamo bezcinjenicno.

Sto se tice korespodencije izmedju Pike i Mazzini-ja - ono sto sam ja procitao o tome je da je rijec o materijalu koji ne pripada tom dobu. Medjutim tesko je s nase distance znati sta se tu zapravo desilo. Procitaj dolje navedeno pa izvuci svoj zakljucak.

yet another fabricationis the claim that Albert Pike was in correspondence with Giusseppe Mazzini. First claimed by Edith Starr Miller, the accusation was later repeated by William Guy Carr, who cited Cardinal Caro y Rodriguez of Santiago, Chile, author of The Mystery of Freemasonry Unveiled. In Pawns in the Game Carr claims that this correspondence was on display in the British Museum but didn't provide the source of his information. Later, in Satan, Prince of this World, Carr includes the following footnote:
"The Keeper of Manuscripts recently informed the author that this letter is NOT catalogued in the British Museum Library. It seems strange that a man of Cardinal Rodriguez's knowledge should have said that it WAS in 1925".

n fact, the accusation—although not the specifics— can be traced to the earlier writings of the self-confessed hoaxsters Domenico Margiotta and Leo Taxil. There is no evidence that any correspondence ever existed. The British Museum has recently confirmed in writing to researcher Michael Haupt that such a document has never been in their possession. 1
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#44 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

mislim da je zaista naj,naj faca,al eto,izvori nam nisu isti,pa necu 100 posto tvrditi da sam u pravu.

pike je 1859 izabran za velikog majstora ,a Iste godine mu je dodijeljen od strane harvarda počasni doktorat .32 godina,sve do njegove smrti ,glasio je suverenog majstora.veliki dio svog vremena posvetio je usavrsavanju rituala loze (zvani piketov sistem). da ,objavio je knjigu "moral i digme", koja je široki filozofski i etički nauk izvornog, u francuskoj stvorenog skotskog obreda. bio je jedan od osnivaca K.K.Klana

da ,sumnja se u vjerodostojnost pisma jer je ono isplivalo u 50im godinama u kjnizi viliam carra.ljudima nije jasno da se 1871 spominjali termini "nacizam","fazisam".
ali ako pogledamo danasnja desavanja onda bi zaista 3 svjetski rat mogao da izgleda bas onako kako ga je pike opisao.


ako ti nije tesko, zamolio bih te da postavis "moral i dogme "ovdje na forum,pa da je zaintereirani skinu.

pozdrav
DamaIzPakla
Posts: 7
Joined: 04/09/2009 22:05

#45 Re: Masoni ?!

Post by DamaIzPakla »

Marija Magdalena wrote:
breuer wrote:
AdnaNr wrote:Kakva je Masonska poruka?
Dolazak Antikrista, odnosno Dedžala, je u stvari potpuna preobrazba svijeta, gdje ljudi neće biti pozivani da se ostave uživanja na ovom svijetu i usredotoče na budući svijet, nego obrnuto. Antikrist će govoriti ljudima kako trebaju uživati na ovom svijetu, a da drugi svijet i ne postoji. Stvari se veoma lako mogu povezati kroz reklamu za pivo: "Proživi život, jer samo jednom se živi".
Želim da malo prodiskutujem sa zrelijim članovima foruma i dobijem vaše mišljenje o Masoni, Novosvjetskom poretku i samom Antikristu. Da li mislite da ima istine u ovome što sam naveo?


podebljano: masoni ne primaju u svoje redove ateiste, a koliko znam da sve monoteisticke religije itekako zagovaraju zivot poslije smrti, tako da...

a uostalom, predlazem ti nesto od f. nietzschea pa da vidis na kojem bi to svijetu trebalo uzivati :D :D
Niezsche je super. A razlog zasto Masoni ne primaju ateiste jeste zato sto traze da se obozava Sotona (Sejtan).
Masoni su okultisti,pretežno satanisti.
Alister Krouli je bio mason 33.stepena Škotskog obreda,pripadnik MI6 i savjetnik Čerčila.A mislim da svi znamo da je on osnivač Astrum Argentum ,u kojoj su učestvovali i mnogi masoni.Kažu da masoni potiču od reptilijanske rase tj.loza Ramzes-Piso-Bush.Humanoidni reptili danas (navodno) upravljaju svijetom.Iza njih se kriju mnoge teorije zavjere npr.11 .septembar,mnoge pandemijske bolesti,pa čak i rat u Bosni.Upravljaju ljudskim umovima.Žele uspostaviti jednu vladu u cijelom svijetu,jednu vojsku i jednu novčanu valutu.13 porodica upravlja cijelim svijetom.
Reptilijanci se nalaze se na 4 dimenziji,dok smo mi na 3.
Čitala sam jednu knjigu o tome (David Icke-Najveća tajna).Mislim da je knjiga dobra ako se želi više saznati o ovome,ali me čudi to da se knjiga izdala i "otkrila" reptilijance,kraljevsku porodicu,Rotšilde i Rokafelere(Dvije najmoćnije porodice na svijetu),teorije zavjere,Vatikan i pobila svaku religiju,a moćni reptilijanci nisu uspjeli spriječiti njeno izdavanje.Ipak,ugrožava sprovođenje Velikog dijela. :skoljka:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#46 Re: Masoni ?!

Post by breuer »

hajde da nezrela djecica ne shvata uredjenje drustava ili sopstvenu poziciju unutar istih ili volju za moc i politicke tvorevine i kompromise vezane za istu

ali da odrasli ljudi svoje sudbine tako olako prepustaju 'drugima' a da i ne znaju ko su ti i na cemu stoje jeste iskaz totalno zalosnog stanja u kojima navedeni zive :o :o
putnik29
Posts: 75
Joined: 19/12/2006 21:19

#47 Re: Masoni ?!

Post by putnik29 »

Murat Sabanovic wrote:mislim da je zaista naj,naj faca,al eto,izvori nam nisu isti,pa necu 100 posto tvrditi da sam u pravu.

pike je 1859 izabran za velikog majstora ,a Iste godine mu je dodijeljen od strane harvarda počasni doktorat .32 godina,sve do njegove smrti ,glasio je suverenog majstora.veliki dio svog vremena posvetio je usavrsavanju rituala loze (zvani piketov sistem). da ,objavio je knjigu "moral i digme", koja je široki filozofski i etički nauk izvornog, u francuskoj stvorenog skotskog obreda. bio je jedan od osnivaca K.K.Klana

da ,sumnja se u vjerodostojnost pisma jer je ono isplivalo u 50im godinama u kjnizi viliam carra.ljudima nije jasno da se 1871 spominjali termini "nacizam","fazisam".
ali ako pogledamo danasnja desavanja onda bi zaista 3 svjetski rat mogao da izgleda bas onako kako ga je pike opisao.


ako ti nije tesko, zamolio bih te da postavis "moral i dogme "ovdje na forum,pa da je zaintereirani skinu.

pozdrav
Ovako jarane, Pike nije nikad bio veliki majstor. Dakle on je bio "Sovereign Grand Commander of South Jurisdiction". Ovo je titula skotskog reda i primjera radi danas je na toj duznosti Ill. Ronald Seale. Ronald Seale na primjer zivi u Louisiani ali nije veliki majstor. Veliki majstor Louisiane je R.W. J.F. Webb, itd. Sto se tice Morals i Dogma, kao i ostalih pike-ovih knjiga i slicne literature mogu ti pomoci ali ne bih to postavljao na forum. Javi se na Privatnu poruku pa cemo se dogovoriti.
detroit-mercy
Posts: 16089
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#48 Re: Masoni ?!

Post by detroit-mercy »

Ja sam nacuo da je i Sejo Kalac mason i da nas putem svoje muzike kontrolira. Pa sada reko da mi neki od ovih sto malo vise znaju o tome kazu je li to istina :arrow: :arrow:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#49 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

mislim da je priča o masonima prevaziđena,jednostavno se ljudi transformisali,a drže se tradicije i ne treba se toliko na njih fokusirati,da bi spoznao današnji svijet i centre odlučivanja.O ovima što kakaju,neka si odgovore što na mikro planu imaju isti modus operandi,halku,10 familija koje stežu i kontrolišu naš jad ovde.Kako to da smo dozvolili kao odrasli ljudi da nam to rade..Nedime šta nam ovo raadeeee...
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#50 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

putnik29 wrote:
Murat Sabanovic wrote:mislim da je zaista naj,naj faca,al eto,izvori nam nisu isti,pa necu 100 posto tvrditi da sam u pravu.

pike je 1859 izabran za velikog majstora ,a Iste godine mu je dodijeljen od strane harvarda počasni doktorat .32 godina,sve do njegove smrti ,glasio je suverenog majstora.veliki dio svog vremena posvetio je usavrsavanju rituala loze (zvani piketov sistem). da ,objavio je knjigu "moral i digme", koja je široki filozofski i etički nauk izvornog, u francuskoj stvorenog skotskog obreda. bio je jedan od osnivaca K.K.Klana

da ,sumnja se u vjerodostojnost pisma jer je ono isplivalo u 50im godinama u kjnizi viliam carra.ljudima nije jasno da se 1871 spominjali termini "nacizam","fazisam".
ali ako pogledamo danasnja desavanja onda bi zaista 3 svjetski rat mogao da izgleda bas onako kako ga je pike opisao.


ako ti nije tesko, zamolio bih te da postavis "moral i dogme "ovdje na forum,pa da je zaintereirani skinu.

pozdrav
Ovako jarane, Pike nije nikad bio veliki majstor. Dakle on je bio "Sovereign Grand Commander of South Jurisdiction". Ovo je titula skotskog reda i primjera radi danas je na toj duznosti Ill. Ronald Seale. Ronald Seale na primjer zivi u Louisiani ali nije veliki majstor. Veliki majstor Louisiane je R.W. J.F. Webb, itd. Sto se tice Morals i Dogma, kao i ostalih pike-ovih knjiga i slicne literature mogu ti pomoci ali ne bih to postavljao na forum. Javi se na Privatnu poruku pa cemo se dogovoriti.
u pravu si ,pomijesao sam ove dvije titule, nikad nije bio majstor.
Post Reply