Kupovina auta na MOBILE.DE (Step by step)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
MySQL_Connect
Posts: 66
Joined: 28/06/2012 13:21

#1 Kupovina auta na MOBILE.DE (Step by step)

Post by MySQL_Connect »

Pozdrav,

Postoji jako puno tema, i postova o kupovini auta, ali toliko je 'outdated' informacija, i sve je razbacano - nepovezano.

Zbog ovog, i milion drugih razloga, želim ovdje pokrenuti temu koja se odnosi isključivo na MOBILE.DE web stranicu, koja je u 99.99% oglasnik gdje svi kupuju, ili imaju još neke??

Međutim, ono što me zanima, kako ide sve to, nakon što pronađem automobil koji mi se sviđa, koja je cijena, da li se oduzima pdv sa cijene na stranici (kada i zašto), ako da na koju cijenu, kada i zašto. Plaćanje pdv-a, carine itd. Prevoz....

Uglavnom, pretpostavljam da ste shvatili što želim reći. Odabereš auto, i hoćeš dovesti privatno ili preko nekog.

Dakle, korak broj 1, korak broj 2... step by step za one koji nisu nikad imali iskustva s tim, ili nisu imali potrebe...

Mislim da će to olakšati svima, i svi će imati informaciju na jednom mjestu, bez potrebe da pitaju kako ide 100. put u nekom topicu koji nije isključivo vezan za tu temu...

Hvala puno!

PS. vi koji imate auto salone, ili prodajete privatno, ako ne možete pomoći, hvala ipak, samo nemojte onu, 'to ti je nepotrebno, kupi kod nas' :)

Također, ako sam pogriješio sa temom, molim moderatore da me isprave! Hvala
Post Reply