Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1 Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by kmirsad »

Dok mi ovdje seremo o Sebiji, Falataru, Komšiću, FGR-u, stranačkoj pripadnosti, ko je bolji , ko je gori, glođemo se i podmečemo.. ko hijene... četnici, ustaše, hanđarevci... ostali domači izdajnici, složno, zajedno i udruženo sa vanjskim dušmanima te kriminalacima iz CIK-a, spramaju nam katul ferman i svilen gajtan ... spremaju se da čitavu BiH proglase genocidnom tvorevinom...
I ispale nam konačno, metak milosrđa u sljepočnicu.
Konačno rješenje.
Savjest mi ne da, da nas pišem o bilo čemu drugom.
Sve je trivijalno u poređenju s ovim.
POPIS IZ 2013.
Svi koji ste se ikada i na bilo koji način borili za BiH, možda će te danas biti resetovani. Ništa više neče biti isto.
Oduzet će vam certifikat za otkinute udove, razbijene lobanje, rasporene stomake, presječene grkljane, oduzetu mladost, upropaštene živote... certifikat Patriota... i uručiti certifikat kurbana.
A vi pojma nemate, i mislite da ste i vi i domovina vam ...živi.
A niste...
Pa vi pišite, glođite se, otimatajte se oko kostiju koje su vam bacili... dok... Neprijatelj, tiho, prelazi reku...
Ja neču da budem šupak... idem u čošak svoje sramote, i punim redenik kletvama... da bar malo, barem prividno, sačuvam mrvicu dostojanstva i ponosa.
Neka mi Škorpioni iz CIK-a pucaju u prsa.
Ne dam u leđa...
Last edited by kmirsad on 07/11/2018 06:59, edited 1 time in total.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#2 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiH iz CIK-a

Post by vazi »

Nemam pojma o cemu pises ni kakav tj zbog cega katul ferman ali mi se bas dopada kako si ovo lijepo srocio :thumbup:

Edit: je li mozda vezano za generala :?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiH iz CIK-a

Post by kmirsad »

vazi wrote:Nemam pojma o cemu pises ni kakav tj zbog cega katul ferman ali mi se bas dopada kako si ovo lijepo srocio :thumbup:

Edit: je li mozda vezano za generala :?
Hvala vazi...
Sretna si što ne znaš o čemu pišem... a vezano je za sve nas... što naravno uključuje i generala... i sve generale... i žive borce,a posebno mrtve... žene, djecu, šume, planine, Unu, Sanu, Drinu, Udrć i Srebrnicu, Maka, Mešu, Šantića i Andrića... pradjedove, Bogumile, Tvrtka i Katarinu, merhametluk i sabur, čestitost i poštenje, ponos i dostojanstvo, pamčenje i korjene koji nas iz dubine, iz prošlosti bespomočno dozivaju...sve što je bilo Bosna Ponosna...
CIK se danas u 10h, sprema da izvrši državni udar i preuzme ustavna ovlaštenja, stavi Ustav van snage, proglasi vanredno stanje u BiH...
Sprema se prizna i legalizuje GENOCID kao legitimno pravo za ostvarivanje podlih interesa pohlepnih bestidnih beštija... naših i njihovih... i onda im se pridruži.
Imam potrebu da uzmem komad hamera, na njega napišem JA SAN GOVNO: MOLIM DA NEKO PUSTI VODU ZA MNOM... uzmem štoklicu, odem pred CIK , sjednem na trotoar ispred vrata i čekam da izađu CIKovci s fantomkama, nabace mi svilen gajtan na vrat... i zadave.
Svi đelati i svi žrtve.
Ako uspiju, sve je bilo đaba.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#4 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiH iz CIK-a

Post by vazi »

kmirsad wrote:
vazi wrote:Nemam pojma o cemu pises ni kakav tj zbog cega katul ferman ali mi se bas dopada kako si ovo lijepo srocio :thumbup:

Edit: je li mozda vezano za generala :?
Hvala vazi...
Sretna si što ne znaš o čemu pišem... a vezano je za sve nas... što naravno uključuje i generala... i sve generale... i žive borce,a posebno mrtve... žene, djecu, šume, planine, Unu, Sanu, Drinu, Udrć i Srebrnicu, Maka, Mešu, Šantića i Andrića... pradjedove, Bogumile, Tvrtka i Katarinu, merhametluk i sabur, čestitost i poštenje, ponos i dostojanstvo, pamčenje i korjene koji nas iz dubine, iz prošlosti bespomočno dozivaju...sve što je bilo Bosna Ponosna...
CIK se danas u 10h, sprema da izvrši državni udar i preuzme ustavna ovlaštenja, stavi Ustav van snage, proglasi vanredno stanje u BiH...
Sprema se prizna i legalizuje GENOCID kao legitimno pravo za ostvarivanje podlih interesa pohlepnih bestidnih beštija... naših i njihovih... i onda im se pridruži.
Imam potrebu da uzmem komad hamera, na njega napišem JA SAN GOVNO: MOLIM DA NEKO PUSTI VODU ZA MNOM... uzmem štoklicu, odem pred CIK , sjednem na trotoar ispred vrata i čekam da izađu CIKovci s fantomkama, nabace mi svilen gajtan na vrat... i zadave.
Svi đelati i svi žrtve.
Ako uspiju, sve je bilo đaba.
Hvala na objasnjenju, lijepo pises, iz duse pa dirne insana . Svi delati i svi zrtve, slazem se, tako je nekako...

Izvini, cik - centralna izborna komisija :? :-?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#5 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by kmirsad »

Da... iz duše... vrištim,a glas ne izlazi... niko ne čuje... nočna mora...
Hvala, bar si me ti čula...
Centralna izdajnička komisija...
Last edited by kmirsad on 07/11/2018 07:52, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by spreca »

@kmirso...bez "nas" nista nebi moglo da se desi...ovo nije od poslednjih izbora ovo se radi bar zadnjih 20 godina zahvaljujuci onima koji se jos uvijek busaju u izajnicka prsa da su glavni i legitmni u Bosnjaka....Zar nevidis da se niko iz SDA ne oglasava povodom toga sta se dogadja u i oko CIKa i Ustavnog suda BiH...znaci da su oni za sva ova govna koja CIK posipa po glavi i u nase Sahane da kusamo....oni cute jer su se tako dogovorili sa neprijateljima BiH jer su i sami takvi i rade na rastakanju nam jedine drzave.....hoce SDA da ima svoju sherijatsku drzavicu gdje ce oni da budu kraljevi i shaovi po uzoru na saudiju...to ti je to moj mirso
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#7 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by kmirsad »

Naravno... sve si shvatio... prvi u bošnjaka... i drugi, i treči i četvrti... čute svi ko zaliveni... izgleda da nikada neče biti glasačkih kutija u Memorijalnom centru Potočari... i svim drugim Momorijalnim centrima i stratištima... oduzeli im je glasačko pravo, ko ih jebe, mrtvi su... ne može mrtav glasati...
User avatar
512MB
Posts: 10659
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by 512MB »

Jebiga Mirso, narodu je dobro, ne puca se a ima se djahkad i za cevapa... sta sad ovde panicaris ;)
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#9 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by MuaDib »

Puzajuća strategija SDA na djelu:

Oboriš zakon kad može proći.
Koalicionom partneru obezbjediš da procedurama zaustavi stvari.
U CIK instruiraš ljude da prstom ne mrdnu.
Na kraju ni manje ni kukaš država je ugrožena, uzurpirali je SNSD i HDZ.
I šlag na torutu, eno je ljevica je kriva, unosi razdor među Bošnjake.
Spinuješ i kad ljudi u ime države ti pruže ruku.
Ti nastaviš šurovati sa SNSD i HDZ.

Što prije te varalice ostavimo bez poluga vlasti, prije ćemo dobiti državotvornu politiku.
Po ko zna koji put iste floskule, isti spinovi, ali namjere više i vrabci na grani znaju.
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by pici »

Karamatić: Ponovo bih sa SDA pravio vlast, najjeftiniji su u pregovorima

"Kada bih imao mogućnost izbora, iskren da budem do kraja, ja bih izabrao SDA. Jednostavno, oni su zbog svoje vojske budžetlija najjeftiniji u pregovorima", poručio je Karamatić.
:thumbup: :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#11 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by kmirsad »

512MB wrote:Jebiga Mirso, narodu je dobro, ne puca se a ima se djahkad i za cevapa... sta sad ovde panicaris ;)
Ne paničpiram... samo sam duboko razočaran i prepadnut, što neko uopšte razmišlja da u bilo kojoj sferi političkog života primjeni popis iz 2013.e... izuzev u nekim analitičkim ekonomskim studijama.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#12 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by kmirsad »

MuaDib wrote:Puzajuća strategija SDA na djelu:

Oboriš zakon kad može proći.
Koalicionom partneru obezbjediš da procedurama zaustavi stvari.
U CIK instruiraš ljude da prstom ne mrdnu.
Na kraju ni manje ni kukaš država je ugrožena, uzurpirali je SNSD i HDZ.
I šlag na torutu, eno je ljevica je kriva, unosi razdor među Bošnjake.
Spinuješ i kad ljudi u ime države ti pruže ruku.
Ti nastaviš šurovati sa SNSD i HDZ.

Što prije te varalice ostavimo bez poluga vlasti, prije ćemo dobiti državotvornu politiku.
Po ko zna koji put iste floskule, isti spinovi, ali namjere više i vrabci na grani znaju.
Trebao je Bakir sa transparentom danas biti ispred CIKa, a onda i ustavnog suda... i protestvovati. Ali ne pada mu na pamet, ni oglasiti se, na pokušaj legaliziranja rezultata genocida. A puna im usta Srebrnice i mrtvih glasača u Memorijalnom centru kojima su oduzeta glasačka prava. Moraju Kojović i Nikšić drečat...
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#13 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by Humljanin »

kmirsad wrote:Dok mi ovdje seremo o Sebiji, Falataru, Komšiću, FGR-u, stranačkoj pripadnosti, ko je bolji , ko je gori, glođemo se i podmečemo.. ko hijene... četnici, ustaše, hanđarevci... ostali domači izdajnici, složno, zajedno i udruženo sa vanjskim dušmanima te kriminalacima iz CIK-a, spramaju nam katul ferman i svilen gajtan ... spremaju se da čitavu BiH proglase genocidnom tvorevinom...
I ispale nam konačno, metak milosrđa u sljepočnicu.
Konačno rješenje.
Savjest mi ne da, da nas pišem o bilo čemu drugom.
Sve je trivijalno u poređenju s ovim.
POPIS IZ 2013.
Svi koji ste se ikada i na bilo koji način borili za BiH, možda će te danas biti resetovani. Ništa više neče biti isto.
Oduzet će vam certifikat za otkinute udove, razbijene lobanje, rasporene stomake, presječene grkljane, oduzetu mladost, upropaštene živote... certifikat Patriota... i uručiti certifikat kurbana.
A vi pojma nemate, i mislite da ste i vi i domovina vam ...živi.
A niste...
Pa vi pišite, glođite se, otimatajte se oko kostiju koje su vam bacili... dok... Neprijatelj, tiho, prelazi reku...
Ja neču da budem šupak... idem u čošak svoje sramote, i punim redenik kletvama... da bar malo, barem prividno, sačuvam mrvicu dostojanstva i ponosa.
Neka mi Škorpioni iz CIK-a pucaju u prsa.
Ne dam u leđa...

Koja patetika dan te hebo...

Izađi, prohodaj, udahni zraka, prošetaj ćuku, upoznaj ljude, popij pivo... Život je lijep :thumbup:

P.S. Gdje se molim te izdaje "certifikat Patriote" i tko ga izdaje?
Da znam pa da i ja kao Hrvat dobijem. Ako smijem uopće imati certifikat Patriote? Ili je to rezervirano samo za neke?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#14 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by kmirsad »

Humljanin wrote:
kmirsad wrote:Dok mi ovdje seremo o Sebiji, Falataru, Komšiću, FGR-u, stranačkoj pripadnosti, ko je bolji , ko je gori, glođemo se i podmečemo.. ko hijene... četnici, ustaše, hanđarevci... ostali domači izdajnici, složno, zajedno i udruženo sa vanjskim dušmanima te kriminalacima iz CIK-a, spramaju nam katul ferman i svilen gajtan ... spremaju se da čitavu BiH proglase genocidnom tvorevinom...
I ispale nam konačno, metak milosrđa u sljepočnicu.
Konačno rješenje.
Savjest mi ne da, da nas pišem o bilo čemu drugom.
Sve je trivijalno u poređenju s ovim.
POPIS IZ 2013.
Svi koji ste se ikada i na bilo koji način borili za BiH, možda će te danas biti resetovani. Ništa više neče biti isto.
Oduzet će vam certifikat za otkinute udove, razbijene lobanje, rasporene stomake, presječene grkljane, oduzetu mladost, upropaštene živote... certifikat Patriota... i uručiti certifikat kurbana.
A vi pojma nemate, i mislite da ste i vi i domovina vam ...živi.
A niste...
Pa vi pišite, glođite se, otimatajte se oko kostiju koje su vam bacili... dok... Neprijatelj, tiho, prelazi reku...
Ja neču da budem šupak... idem u čošak svoje sramote, i punim redenik kletvama... da bar malo, barem prividno, sačuvam mrvicu dostojanstva i ponosa.
Neka mi Škorpioni iz CIK-a pucaju u prsa.
Ne dam u leđa...

Koja patetika dan te hebo...

Izađi, prohodaj, udahni zraka, prošetaj ćuku, upoznaj ljude, popij pivo... Život je lijep :thumbup:

P.S. Gdje se molim te izdaje "certifikat Patriote" i tko ga izdaje?
Da znam pa da i ja kao Hrvat dobijem. Ako smijem uopće imati certifikat Patriote? Ili je to rezervirano samo za neke?
Vazda bilo, i ostalo... što je nekom tuga, drugom patetika...
Nekome je život lijep... a nekome život kurčevaća...
Certifikat o kojem ja govorim ti tvoje srce izdaje... ovo koje je moje srce izabralo nosi Bosansko Hercegovačko državljanstvo... i svi ga mogu dobiti, bez obzira kojoj naciji pripadaju... a znam da neki idu po svoj patriotski certifikat i u Tursku, Hrvatsku , Srbiju,,... pa volj ti vamo volj ti tamo...tvoj izbor...
Nešto je Pedja, a i Nikšić govorio o tome...

http://ba.n1info.com/a295461/Vijesti/Vi ... uUi_-6Im_s


Image
Kojović: Sutrašnja odluka će odrediti budućnost BiH
Kojović: Sutrašnja odluka će odrediti budućnost BiH Izvor: N1
Autor teksta:

N1 BiH

Predrag Kojović, predsjednik Naše stranke, govorio je danas o popunjavanju Doma naroda Federacije Bosne i Hercegovine, ali i sutrašnjoj odluci Ustavnog suda BiH po apelaciji Borjane Krišto u kojoj ona traži da Ustavni sud izbriše odbredbe koje utvrđuju da se iz svakog kantona bira po jedan delegat u Dom naroda.

"Mi ćemo krenuti u strateško 'parničenje' pokušavajući da spasimo multietničku Bosnu i Hercegovinu. Moramo osporiti tri stvari koje, čini nam se, CIK namjerava da uradi. Moramo osporiti pravo CIK-a da donosi ovu odluku. Ova odluka je delegirana od strane federalnog ustavotvorca zakonodavnom tijelu. Aposlutno je nedopustivo da državni parlament, koji je preuzeo na sebe da riješi ovo pitanje, odluku delegira jednom organu uprave koji samo sprovodi zakone, a to je ono što se dogodilo u ovom slučaju", kazao je Kojović govoreći o sutrašnjoj odluci Centralne izborne komisije o popunjavanju federalnog Doma naroda.

Kako je naveo, ovu odluku je morao donijeti zakonodavac, ili federalni ili državni.

"Mi smo ponudili to rješenje u Federalnom parlamentu, ali zahvaljujući SDA i HDZ nismo uspjeli to rješenje dovesti do kraja. Druga stvar koju moramo osporiti jeste primjena popisa iz 2013. godine. Nama je jasno da se popis iz 1991. godine ne spominje u državnom ustavu, da se ne spominje u Ustavu RS, ali se na nekoliko mjesta spominje u Ustavu FBiH i on se mora poštovati. Treća stvar bi bila, naravno poražavajuće, insistiranje da ukoliko postoje izabrani pripadnici konstitutivnih naroda u određenim skupštinama kantona, oni moraju biti delegirani", kazao je Kojović.

Kako je kazao, konačna primjena apelacije Bože Ljubića za svakoga ko je ušao detaljno u to, dovodi do poražavajućih konsekvenci.

"Po toj apelaciji, svaki narod koji nije prisutan sa najmanje 5,88 posto u nekom kantonu, nema svog predstavnika u federalnom Domu naroda. To je apsolutno neprihvatljivo. Sutra je sjednica Ustavnog suda BiH koja treba da odluči po apelaciji Borjane Krišto. Ja ne mogu dovoljno naglasiti koliko je važna i sudbonosna ta sutrašnja odluka Ustavnog suda BiH koja će odrediti budućnost BiH i vratiti nas ili korak unazad ili će nas pomjeriti malo bliže Evropi i njihovog shvatanja standarda demokratije. Nadam se da će Ustavni sud sutra naći i mudrosti i hrabrosti da donese odluku koja će omogućiti BiH da postane evropska država sa evropskim demokratskim standardima", poručio je Kojović.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#15 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by Humljanin »

Ništa mi odgovorio nisi. Samo si nastavio prosipati ugroženu patetiku. Sretno
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#16 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by kmirsad »

Humljanin wrote:Ništa mi odgovorio nisi. Samo si nastavio prosipati ugroženu patetiku. Sretno
Odgovorio sam ti sve.samo nije prodrlo do tebe.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#17 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by tandmand »

Ferengiji čekaju da ljevičari izginu u sukobu sa HDZom ...

Kojović :thumbup:
vernes81
Posts: 1703
Joined: 25/04/2011 23:04

#18 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by vernes81 »

Humljanin wrote:
kmirsad wrote:Dok mi ovdje seremo o Sebiji, Falataru, Komšiću, FGR-u, stranačkoj pripadnosti, ko je bolji , ko je gori, glođemo se i podmečemo.. ko hijene... četnici, ustaše, hanđarevci... ostali domači izdajnici, složno, zajedno i udruženo sa vanjskim dušmanima te kriminalacima iz CIK-a, spramaju nam katul ferman i svilen gajtan ... spremaju se da čitavu BiH proglase genocidnom tvorevinom...
I ispale nam konačno, metak milosrđa u sljepočnicu.
Konačno rješenje.
Savjest mi ne da, da nas pišem o bilo čemu drugom.
Sve je trivijalno u poređenju s ovim.
POPIS IZ 2013.
Svi koji ste se ikada i na bilo koji način borili za BiH, možda će te danas biti resetovani. Ništa više neče biti isto.
Oduzet će vam certifikat za otkinute udove, razbijene lobanje, rasporene stomake, presječene grkljane, oduzetu mladost, upropaštene živote... certifikat Patriota... i uručiti certifikat kurbana.
A vi pojma nemate, i mislite da ste i vi i domovina vam ...živi.
A niste...
Pa vi pišite, glođite se, otimatajte se oko kostiju koje su vam bacili... dok... Neprijatelj, tiho, prelazi reku...
Ja neču da budem šupak... idem u čošak svoje sramote, i punim redenik kletvama... da bar malo, barem prividno, sačuvam mrvicu dostojanstva i ponosa.
Neka mi Škorpioni iz CIK-a pucaju u prsa.
Ne dam u leđa...

Koja patetika dan te hebo...

Izađi, prohodaj, udahni zraka, prošetaj ćuku, upoznaj ljude, popij pivo... Život je lijep :thumbup:

P.S. Gdje se molim te izdaje "certifikat Patriote" i tko ga izdaje?
Da znam pa da i ja kao Hrvat dobijem. Ako smijem uopće imati certifikat Patriote? Ili je to rezervirano samo za neke?
Koliko ja znam vama u Hagu djele taj certifikat.
Bolje bi ti to Praljak objasnio al jebi ga popio pogresno pice.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by insomnia78 »

Srecom tu je Predrag. On ce vas spasiti.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#20 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by kmirsad »

Na dobrom je putu.
Inšallah.

http://www.autograf.hr/reagirati-na-mrz ... DAyZfWybTg

”Nisam se bojala. Da mi se nešto dogodilo, fizičke rane bi zarasle. Da sam šutjela, rana u meni ne bi zacijelila. Moja je dužnost suprotstaviti se fašizmu, a neslaganje s fašizmom nije politička stvar, već moralna odgovornost. Izviđači uče djecu da traže istinu i provjeravaju informacije”, izjavila je Lucie češkim medijima
Podlegnemo li šutnji i slijeganju ramenima, budemo li čekali da netko drugi odagna strah, neizvjesnost, da netko drugi glasa za nas, da netko drugi prosvjeduje, da netko drugi razobliči laž i pretvori mržnju u solidarnost i empatiju, da netko drugi stane na stranu unesrećenih i podigne svoj glas, može biti kasno. Postat ćemo i sami žrtve zbog nečinjenja.
Prvi je reagirao češki teolog, filozof, psiholog, profesor na Karlovom sveučilištu i katolički svećenik monsinjor Tomáš Halík, poznat po tome što organizira zajedničke molitve katolika s budistima, muslimanima i Židovima, oštri je kritičar konzervativnog krila Katoličke crkve u Češkoj. Propovijed je nazvao skandaloznom političkom i horor fantazmagorijom upozoravajući usput da se dio Crkve približava fašizmu
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by Styling »

Mislim da i nije u redu da se primjenjuje popis iz 1991 jer ne odrazava stvarno stanje na terenu. Nakon tog popisa imali smo rat koji je drasticno promijenio demografsku strukturu u zemlji. Vjestacko odrzavanje situacije ne donosi dobro nikome. Potrebno je sto prije zatvoriti Aneks 7 i usvojiti popis iz 2013. Ali to domacima ne odgovara jer ce onda presusiti silne donacije za povratnike koh vise i nema. Ko je htio da se vrati vratio se.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#22 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by kmirsad »

Styling wrote:Mislim da i nije u redu da se primjenjuje popis iz 1991 jer ne odrazava stvarno stanje na terenu. Nakon tog popisa imali smo rat koji je drasticno promijenio demografsku strukturu u zemlji. Vjestacko odrzavanje situacije ne donosi dobro nikome. Potrebno je sto prije zatvoriti Aneks 7 i usvojiti popis iz 2013. Ali to domacima ne odgovara jer ce onda presusiti silne donacije za povratnike koh vise i nema. Ko je htio da se vrati vratio se.
Stvarno stanje na terenu je stvoreno etničkim čiščenjem i genocidom. Hajmo ga što prije legalizovati.
Ili hajmo na isti način stvoriti neko drugo stvarno stanje na terenu.
Ima se vremena, bit će još popisa.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#23 Re: Katul ferman i svilen gajtan BiHu izlazi iz CIK-a

Post by Styling »

kmirsad wrote:
Styling wrote:Mislim da i nije u redu da se primjenjuje popis iz 1991 jer ne odrazava stvarno stanje na terenu. Nakon tog popisa imali smo rat koji je drasticno promijenio demografsku strukturu u zemlji. Vjestacko odrzavanje situacije ne donosi dobro nikome. Potrebno je sto prije zatvoriti Aneks 7 i usvojiti popis iz 2013. Ali to domacima ne odgovara jer ce onda presusiti silne donacije za povratnike koh vise i nema. Ko je htio da se vrati vratio se.
Stvarno stanje na terenu je stvoreno etničkim čiščenjem i genocidom. Hajmo ga što prije legalizovati.
Ili hajmo na isti način stvoriti neko drugo stvarno stanje na terenu.
Ima se vremena, bit će još popisa.
Da, stvoreno je sto genocidom, sto preseljenjem naroda, sto iseljenjem iz zemlje. To je zalosna istina. Ali, ne mozemo vjecno zivjeti u negiranju stvarnosti i pozivati se na podatak koji je star preko 25 godina. Stanje na terenu se nikada nece vratiti na ono sto je bilo prije rata. To je neosporna cinjenica i sto prije prihvatimo realnost lakse ce nam biti.
Locked