Jeste li ili niste Čarli

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply

Jeste li Čarli ili pak ne?

Da
87
28%
Ne
203
65%
Samo četvrtkom (odbijam odgovoriti)
21
7%
 
Total votes: 311

Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#676 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Drinski »

Banksy wrote:
Drinski wrote:
Pismo britanskog premijera Johna Majora poslano maja 1993. godine njegovom ministru vanjskih poslova Douglasu Hoggu:
Nije što je pismo jeftin falsifikat, već što se niste potrudili ni oko osnovnih informacija.

Britanski ministar ino poslova 1993. bio je Douglas Hurd (26 October 1989 - 5 July 1995).
Pojma nemam, ja sam samo prenio ono sto je napisao.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#677 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Banksy »

Drinski wrote:
Banksy wrote:
Drinski wrote:
Pismo britanskog premijera Johna Majora poslano maja 1993. godine njegovom ministru vanjskih poslova Douglasu Hoggu:
Nije što je pismo jeftin falsifikat, već što se niste potrudili ni oko osnovnih informacija.

Britanski ministar ino poslova 1993. bio je Douglas Hurd (26 October 1989 - 5 July 1995).
Pojma nemam, ja sam samo prenio ono sto je napisao.
Vidim, nemate pojma ni ti ni on, al' bacate bombe sve u 16.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#678 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by wolf07 »

@Banksy

Kakve bombe, o čemu pričaš? Ako pričaš o tome da li postoji ili ne postoji neki dokument na kojem je crno po bijelom napisano da BH muslimane treba istrijebiti onda si na krivom tragu. Sad mene neko treba ubijediti da je V.Britanija bila dobronamjerna jer takav dokument ne postoji!

Pravo pitanje je zašto su svjetske sile ZABRANILE napadnutoj strani da se naoruža i da se brani od agresije, a upravo to su uradili kroz mehanizme Vijeća sigurnosti UN-a!!!Sasvim je nebitno da li postoji pomenuti papir ili ne, postoji rezolucija o embargu na "izvoz oružja u ex-YU", jel' ti misliš da je svijet diplomatije bio toliko neupućen i da nije znao ko koga napada 1992.g., i da nisu pojma imali ko nema ni jednog jedinog tenka, transportera, haubice, helikoptera, aviona...! Saznali su za konc-logore najkasnije u avgustu 1992.g. kad je Roy Gutman to objavio u novinama (a čisto sumnjam da nisu znali i ranije kroz svoje obavještajne službe), i šta su poduzeli?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#679 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Banksy »

wolf07 wrote:@Banksy

Kakve bombe, o čemu pričaš?
Sasvim je nebitno da li postoji pomenuti papir ili ne ...

Saznali su za konc-logore najkasnije u avgustu 1992.g. kad je Roy Gutman to objavio u novinama ...
Pa ako je nebitno, što ga izmišljate i falsificirate? I ako ga već izmišljate, zašto se bar ne potrudite oko osnovnih informacija, imena i datiranja?
Roy Gutman je TO objavio u julu, Ed Vulliamy i Penny Marshall u avgustu, uz slike ... itd.

Britanija nam nikad nije bila prijatelj, ali ovakvim nevještim konstrukcijama igrate za njihov tim i nama nanosite štetu.
User avatar
madner
Posts: 56807
Joined: 09/08/2004 16:35

#680 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by madner »

Ne kontaju opste kako time samo uniste svaku validnu kritiku.

Normalan svijet automatski mnozi sa nulom svakog ko falsficira dokumente, dok wolfie, veliki borac za toleranaciju nema problema da se tako rusi ugled i vrijedja covjek. :roll:
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#681 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by wolf07 »

Ja ne tvrdim da pomenuti papir postoji, ali je njegova navodna sadrzina ono sto mi jesmo zivjeli skoro 4 pune godine! Medjutim, ono sto je bezvezno s vase strane u cijeloj ovoj prici je to sto ako se dokaze da papir ne postoji time abolirate V.Britaniju od bilo kakvih negativnih efekata po BiH u periodu 92-95.g. Fino iznosim cinjenicu u koju nema nikakve sumnje oko embarga na izvoz oruzja na ex-YU prostore i to bas u trenutku kad krece rat u BiH, ali to za vas nije nikakav problem. Time se po vama ne dokazuje nista i to je kao nebitno. A svi su vrlo dobro znali da smo izlozeni brutalnoj agresiji i da nemamo cime da se branimo. Ali ne, problem je da li je ovaj ili onaj ljigavac bio ministar vanjskih poslova VB, kao da nisu svi ista govna!
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#682 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by SkyLimit »

Sloboda, to je ono kad možeš bez straha objaviti ovakav članak u većinski katoličkoj državi

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zast ... 01869.aspx
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#683 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Drinski »

Banksy wrote: Vidim, nemate pojma ni ti ni on, al' bacate bombe sve u 16.
Odlično!
Napiši pismo autoru članka (Tariku, Tahiru, kako se vec zove) ili i ti objavi kakav članak gdje ćes to razobličiti!
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#684 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Banksy »

Drinski wrote:
Banksy wrote: Vidim, nemate pojma ni ti ni on, al' bacate bombe sve u 16.
Odlično!
Napiši pismo autoru članka (Tariku, Tahiru, kako se vec zove) ili i ti objavi kakav članak gdje ćes to razobličiti!
Evo idem, odmah ...
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#685 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Drinski »

Pa sta onda hoces?
User avatar
madner
Posts: 56807
Joined: 09/08/2004 16:35

#686 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by madner »

wolf07 wrote:Ja ne tvrdim da pomenuti papir postoji, ali je njegova navodna sadrzina ono sto mi jesmo zivjeli skoro 4 pune godine! Medjutim, ono sto je bezvezno s vase strane u cijeloj ovoj prici je to sto ako se dokaze da papir ne postoji time abolirate V.Britaniju od bilo kakvih negativnih efekata po BiH u periodu 92-95.g. Fino iznosim cinjenicu u koju nema nikakve sumnje oko embarga na izvoz oruzja na ex-YU prostore i to bas u trenutku kad krece rat u BiH, ali to za vas nije nikakav problem. Time se po vama ne dokazuje nista i to je kao nebitno. A svi su vrlo dobro znali da smo izlozeni brutalnoj agresiji i da nemamo cime da se branimo. Ali ne, problem je da li je ovaj ili onaj ljigavac bio ministar vanjskih poslova VB, kao da nisu svi ista govna!
Kako si dosao do ovih briljantnih zakljucaka?
Mozes li elaborirati kako cinjenica da je neko objavio falsfikat znaci da V. Britanija nije imala minusa u spoljnoj politici naspram Bih? :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#687 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Banksy »

Drinski wrote:Pa sta onda hoces?
Da ne postavljate lažna pisma čiju je vjerodostojnost tako lako pobiti jer time, nepotrebno i kontraproduktivno, nalijevate benzin na njihovu vatru. Ako me razumiješ.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#688 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Drinski »

Banksy wrote:
Drinski wrote:Pa sta onda hoces?
Da ne postavljate lažna pisma čiju je vjerodostojnost tako lako pobiti jer time, nepotrebno i kontraproduktivno, nalijevate benzin na njihovu vatru. Ako me razumiješ.
ma razumijem ja tebe, ali ja tebi kazem odakle je pismo uzeto. Nemam izvorni članak ovog Tahira, pa ne mogu vise komentarisati.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#689 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by baja »

https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... nref=story

jedan od razloga zasto nisam charlie...
BlackPool
Posts: 133
Joined: 21/11/2010 19:37

#690 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by BlackPool »

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/jesu- ... /150406008


Sarajlijice koji ste se izjasnili da ste Carli Caplini, jeste li sad i Kenijci ili je ono bilo licemjerje?

Image

U usta vam se pokakim. :bih:

Yebo vas Charlie
Post Reply