Je li stigla 2007. u BPK ?

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#1 Je li stigla 2007. u BPK ?

Post by Odisej »

MOlim bolje poznavaoce prilika u BPK , da mi , obzirom na ovdasnje mrtvilo i ostalu , jelte situaciju , jave:

Je li stigla 2007. godine u ovaj kanton?

Hvala! :? :)
kon-tiki
Posts: 114
Joined: 20/11/2006 12:52

#2

Post by kon-tiki »

Ave Odiseus, uocavam kako tvoj post stoji danima, a da niko ili ne zna ili ne smije da ti javi pravo stanje stvari:
Prije nego li uplovis u tvoju rodnu luku Itaku (Razdego), zelim te obavijestiti da posjedujem zavicajne informacije kojima mogu tvoju radoznalost opsluziti i zadovoljiti slijedecim, dobrostojecim i veoma krutim cinjenicama:

1. Vlastoobnasajuce strukture na oba imbecilnospekulativna nivoa,onakva kakva su - kako ti zapravo nisi u stanju ni zamisliti , sacinjena poglavito od otpadnog ruralnog genetskog materijala, ne dozvoljavaju ni "pod razno", da tvoj zavicaj zvani Gorazde, iskoraci iz 1947. godine, koja je u nase krajeve, u oficijelni kalendar vracena i zabetonirana brutalnom seljackom kontrarevolucijom izvedenom daleke 1996. godine.
Zato ne ispadaj smijesan i ne pitaj da li je u Gorazde uopce stigla ova neka futuristicka 2007. godina! Ja licno bih bio sretan kad bih ti ovom prilikom mogao cestitati bar 1957 godinu, kada su u Gorazdu samo privatna domacinstva lozila ugalj i drva, a kada je cio uzi dio grada bio toplficiran sa blizu desetak kotlarnica.

Zato mi dozvoli da ti, prije nego li uplovis u "Itaku" - tvoje rodno Gorazde, emitovanjem tebi nepoznatih zvukova traktora, motornih zaga, zaglusujuceg i uzasavajuceg samrtnog loma stabala tvojih zavicajnih elitnih suma, cestitam vec 10 godina dominirajucu sumljacku "ekolosku" 1947. godinu.

2. Bojim se da ti ni o tvojoj Penelopi, koja je do prije par godina bila OK, ne mogu sa sigurnoscu prenijeti dobre vijesti. Ako te zanima, javi mi, pa cu vidjeti kako ti karte stoje.

Haj, vozdra, kad dobijem nove vijesti, cucemo se ponovo.
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#3

Post by Odisej »

Baš ti hvala Kon-tiki!
Pravo si me ohrabrio da nastavim moje putešestvije , pokušam se oduprijeti preprekama na mom povratku u zavi(u)čaj , muzama koje nas muzu već 10 godina i kiklopima koji ne vide na oba oka i ne čuju niti na jedno uho a imaju i oči i uši...
Hvala na vijestima i informacijama i neka te prate dobri vjetrovi na putovanju kontikija po svijetu..
Živio ! :) :-)
kon-tiki
Posts: 114
Joined: 20/11/2006 12:52

#4

Post by kon-tiki »

Odisej wrote:Baš ti hvala Kon-tiki!
Pravo si me ohrabrio da nastavim moje putešestvije , pokušam se oduprijeti preprekama na mom povratku u zavi(u)čaj , muzama koje nas muzu već 10 godina i kiklopima koji ne vide na oba oka i ne čuju niti na jedno uho a imaju i oči i uši...
Hvala na vijestima i informacijama i neka te prate dobri vjetrovi na putovanju kontikija po svijetu..
Živio ! :) :-)
Kad si kod kiklopa, moj Odisej, na moj splav je stigla vijest da ti stvar sa Penelopom, najvjerovatnije ne stoji bas najbolje. Jer, navodno, ovi tamo kiklopi su izumjeli nekakve bajkovite plave morske plicake, kojima zene nisu u stanju ni slucajno odoljeti, niti kakva otpora pruziti. Pa nesto razmisljam, ako su tvojoj Penelopi samo jednom pomenuli te plicake, ona je morala pomisliti da to tvoj brod konacno pristaje uz obalu?! :-)
User avatar
Borsalino
Posts: 23
Joined: 06/08/2008 12:10
Location: Na klupi iza trafike

#5 Re: Je li stigla 2007. u BPK ?

Post by Borsalino »

Post Reply