Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post Reply
User avatar
dr_Evil
Posts: 12672
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#826 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

Znaci ponavljamo 30-e, jaci tlaci, divno.
broj dva
Posts: 4602
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#827 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by broj dva »

dr_Evil wrote: 14/05/2024 11:23 Znaci ponavljamo 30-e, jaci tlaci, divno.
U kojem istoriskom periodu nije jaci tlacio ?
Divno je, ako si jaci. Gadno je, ako te tlaci.
Stvar ljudske prirode, covjek je uvjek covjeku vuk.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#828 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

stvar je u tome da je izrael imao vremena uraditi to za st ase optuzuje izmedju ostalog i na ovoj temi palestincima od 1948 i nije.
a vidjeli smo 07.10. sta bi iblo da je u kontru.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12672
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#829 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

broj dva wrote: 14/05/2024 11:25
dr_Evil wrote: 14/05/2024 11:23 Znaci ponavljamo 30-e, jaci tlaci, divno.
U kojem istoriskom periodu nije jaci tlacio ?
Divno je, ako si jaci. Gadno je, ako te tlaci.
Stvar ljudske prirode, covjek je uvjek covjeku vuk.
Samo naglasavam cinizam, sjetih se nekih kristalnih noci i natpisa po radnjama. Iskreno, ne zelim biti ni jaci ni da me se tlaci, zelim samo da prezivim svojih 5 minuta(relativnih) u miru.
JovicSA
Posts: 291
Joined: 14/03/2024 09:01

#830 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by JovicSA »

sumirprimus wrote: 14/05/2024 10:29 Svodis svu svoju argumentaciju na licni nivo i ostrasceno vrijedjas, a nije tema.
Oprosti, je li tvoje pisanje na temi o Ukraini lični nivo i ostrašćeno ili je objektivno? Ne trudi se odgovarati.

Ovo da ikoga vrijeđam ne vrijedi komentarisati jer projiciraš svoje vrijeđanje palestinksih žrtava na druge.
Last edited by JovicSA on 14/05/2024 11:59, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#831 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

Prije foe, a foe je, palestinci su isli na noge putleru, i to nakon krvave invazije na slobodnu ukrajiu, tako da, moja logika itekako ima vise uporiste nego vasa, jer ne podrzavam ni jedne ni druge ni u kom slucaju.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5737
Joined: 12/10/2014 01:12

#832 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by skupljac_zeljeza »

University of Ljubljana students occupy faculty in protest against military operations in Gaza

Image

https://www.intellinews.com/university- ... za-325036/
User avatar
dr_Evil
Posts: 12672
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#833 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

skupljac_zeljeza wrote: 14/05/2024 11:44 University of Ljubljana students occupy faculty in protest against military operations in Gaza

Image

https://www.intellinews.com/university- ... za-325036/
Janezi brane obraz bivse Juge.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#834 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

skupljac_zeljeza wrote: 14/05/2024 11:44 University of Ljubljana students occupy faculty in protest against military operations in Gaza

Image

https://www.intellinews.com/university- ... za-325036/
tridesetak njih, odlicna brojka, s obzirom koliko se ultraljevica i razna lgbt udruzenja i migranti trude u europi napraviti haos...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12672
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#835 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

sumirprimus wrote: 14/05/2024 11:44 Prije foe, a foe je, palestinci su isli na noge putleru, i to nakon krvave invazije na slobodnu ukrajiu, tako da, moja logika itekako ima vise uporiste nego vasa, jer ne podrzavam ni jedne ni druge ni u kom slucaju.
Pa dobro, ako cemo realno, Hitler poslao jeruzalemskog muftiju u NDH kod Pavelica(avionom preko Rima poslije Berlina) gdje je docekan uz najvece vojne pocasti, sve crnokosuljase postrojoli sa prvim poljem koje nije bilo crvene boje, pa ga malo SDA muftije vodale po Bosni da ostanu Pavelicu u hatoru.

I sve to nakon krvave invazije na slobodnu Ukrajinu.

Prije toga cemo zaboraviti da imamo dokumente gdje su cionisti pregovarali sa Hitlerom o Palestini i preseljenju zidova u istu. I eto.. logika!
JovicSA
Posts: 291
Joined: 14/03/2024 09:01

#836 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by JovicSA »

sumirprimus wrote: 14/05/2024 11:44 Prije foe, a foe je, palestinci su isli na noge putleru, i to nakon krvave invazije na slobodnu ukrajiu, tako da, moja logika itekako ima vise uporiste nego vasa, jer ne podrzavam ni jedne ni druge ni u kom slucaju.
Što se na ovom forumu ponašaju kao derišta od 8 godina onda kada ih se stavi pred zid koji su sami izgradili. Eto ja ću sada plakati zbog tvog djetinajstog bježanja kada ti se postave neugodni argumenti. Fakat smiješno ali slikovito. :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23651
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#837 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Sanjarko »

dr_Evil wrote: 14/05/2024 11:53
sumirprimus wrote: 14/05/2024 11:44 Prije foe, a foe je, palestinci su isli na noge putleru, i to nakon krvave invazije na slobodnu ukrajiu, tako da, moja logika itekako ima vise uporiste nego vasa, jer ne podrzavam ni jedne ni druge ni u kom slucaju.
Pa dobro, ako cemo realno, Hitler poslao jeruzalemskog muftiju u NDH kod Pavelica(avionom preko Rima poslije Berlina) gdje je docekan uz najvece vojne pocasti, sve crnokosuljase postrojoli sa prvim poljem koje nije bilo crvene boje, pa ga malo SDA muftije vodale po Bosni da ostanu Pavelicu u hatoru.

I sve to nakon krvave invazije na slobodnu Ukrajinu.

Prije toga cemo zaboraviti da imamo dokumente gdje su cionisti pregovarali sa Hitlerom o Palestini i preseljenju zidova u istu. I eto.. logika!
Htjeli se tad Palestinci osloboditi tiranije Britanaca koji su njima i svim Arapima obećali nezavisne države ako im pomognu u borbi protiv Osmanlija u I svjetskom ratu, a ovi ih izvisili, sve nakon toga rata i okupirali uz pomoć Francuza itd.

Tad su genocid izvršili faktički Britanci nad Palestincima, u najmanju ruku UZP i razne zločine i etničko čišćenje.

Ubili im u toj pobuni Palestinaca oko 10% populacije.
Last edited by Sanjarko on 14/05/2024 12:11, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 41041
Joined: 30/07/2015 20:01

#838 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Hakiz »

sumirprimus wrote: 14/05/2024 11:19
Hakiz wrote: 14/05/2024 11:11
sumirprimus wrote: 14/05/2024 11:06 ha imali su sansu pustit taoce evo 10ak mjeseci i nisu.
Imaju i Izraelci šansu ne graditi ilegalna naselja, pa kada ih i izgrade ti naseljenici imaju šansu ne ubijati Palestince kako im se svidi, pa grade i ubijaju.

Svi imaju šanse koje ne koriste.
Pogresna premisa, izraleci imaju sansu graditi naselja, nelegalno, nije fer, i nije potez za mir, ali imaju sansu iz ugla jaceg.
Hamas potezom nepustanja zarobljenih izraelaca navlaci mizeriju svim stanovnicima gaze.
Evo, izraelci upravo ubili radnika UN, uništili humanitarnu pomoć (zaustavili kamione i uništili sadržaj), napad je počeo. Poklopilo se sa tvojim intenzinvijim javljanjem danas, slučajno, naravno.

Hamas je učinio teroristički akt, Izrael me kažnjava taj akt, nego čini genocid. Trenutno. I već decenijama. Ništa šta ti u odbranu Izraela napišeš neće promijeniti tu činjenicu. Znam, posao.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#839 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

Nidje veze, nema moj posao veze sa onim sta mislim na ovu temu. To je opet vasa projekcija, koja je kazem vam pogresna.
Jednostavno ne mozete da razumijete da postoje ljudi u bosni koji se ne slazu sa vasim misljenjem o sukobu izmedju izraela i palestine. i to vas vjerovatno frustrira.
Naravno da nista nece promijeniti cinjenicu da VI mislite da izrael cini genocid, nema veze sto to ne misle u ostatku sveijta, osim ako ne mislite na al dzaziru, rusiju i iran.
Hakiz
Posts: 41041
Joined: 30/07/2015 20:01

#840 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Hakiz »

sumirprimus wrote: 14/05/2024 12:26 Nidje veze, nema moj posao veze sa onim sta mislim na ovu temu. To je opet vasa projekcija, koja je kazem vam pogresna.
Jednostavno ne mozete da razumijete da postoje ljudi u bosni koji se ne slazu sa vasim misljenjem o sukobu izmedju izraela i palestine. i to vas vjerovatno frustrira.
Naravno da nista nece promijeniti cinjenicu da VI mislite da izrael cini genocid, nema veze sto to ne misle u ostatku sveijta, osim ako ne mislite na al dzaziru, rusiju i iran.
Možemo shvatiti da se neko ne slaže, samo su intenzitet javljanja na temi i intenzitet opravdavanja indikativni :wink:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12672
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#841 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

Hakiz wrote: 14/05/2024 12:28
Možemo shvatiti da se neko ne slaže, samo su intenzitet javljanja na temi i intenzitet opravdavanja indikativni :wink:
Sasvim je ok rasprava, chmoljo kaze da je etnicko ciscenje ja kazem da je genocid i onda se posvadjamo na 10 stranica. Ne moramo svi da se slazemo, svaka rasprava van toga je placena propaganda.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#842 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

Hakiz wrote: 14/05/2024 12:28
sumirprimus wrote: 14/05/2024 12:26 Nidje veze, nema moj posao veze sa onim sta mislim na ovu temu. To je opet vasa projekcija, koja je kazem vam pogresna.
Jednostavno ne mozete da razumijete da postoje ljudi u bosni koji se ne slazu sa vasim misljenjem o sukobu izmedju izraela i palestine. i to vas vjerovatno frustrira.
Naravno da nista nece promijeniti cinjenicu da VI mislite da izrael cini genocid, nema veze sto to ne misle u ostatku sveijta, osim ako ne mislite na al dzaziru, rusiju i iran.
Možemo shvatiti da se neko ne slaže, samo su intenzitet javljanja na temi i intenzitet opravdavanja indikativni :wink:
Mislim da grijesis, ali eto. naravno na vama je da zakljucujete kako hocete.
User avatar
sehohari
Posts: 8587
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#843 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sehohari »

broj dva wrote: 14/05/2024 11:22
sehohari wrote: 14/05/2024 10:56 Kakvi argumenti, vi niste normalni.

Ljudi bombarduju bolnicu, američki predsjednik im namjerno širi fake news da bi skrenuo pažnju sa ubijenih civila.

Izraelci imaju odriješene ruke da sutra bace nuklearnu bombu na Gazu, jedina prepreka tome je što bi i njihovi nastradali a ne nekakav "pritisak" koji je zapravo samo spašavanje sopstvenog lica u vremenima ovog genocida.
Zamisli scenario da Izrael stvarno pobije sve, u Gazi i na zapadnoj obali.
Mislis da bi to imalo neke velike negativne posljedice za njih ? Kao opao bi im izvoz i ne bi bili u euroviziji dogodine ?
Palestinski zivoti su medju najjeftinijima na svjetu, mozda jedino u Sudanu i Sjevernok Koreji zivot jeftiniji...a Izrael ima mocan lobi i mocne prijatelje.
Bilo bi po vjestima mjesec-dva, pa bi neko napisao knjigu o tome pa bi neko napravio film i gotiva prica.
Pa o tome i govorim.
Kao lafo, ako sutra izađe lider Hamasa bit će neki veliki pritisak pa će Izrael prestati ravnati Gazu.
Hoće, ali malo sutra.

I da se razumijemo, svaki ne-zapadni život vrijedi toliko malo.
Bil ga ovdje 90-ih, u Palestini danas, u Kini kod Ujgura, ili negdje po Africi ili Južnoj Americi.
User avatar
Peacean
Posts: 2948
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#844 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Peacean »

A zašto mora uvijek da bude zapad taj koji je odgovoran da rješava probleme? Zašto sa istoka ne poduzmu nešto? Ili juga ili iz arapskih i persijskih zemalja. Svijet je mnogo veći od "zapada" pa neka urade nešto i drugi.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#845 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

Peacean wrote: 14/05/2024 13:02 A zašto mora uvijek da bude zapad taj koji je odgovoran da rješava probleme? Zašto sa istoka ne poduzmu nešto? Ili juga ili iz arapskih i persijskih zemalja. Svijet je mnogo veći od "zapada" pa neka urade nešto i drugi.
Pa evo, zivi se ne cuju, nesto je sad egipat objavio da bi mogao smanjit ili kako vec diplomatske odnose sa izraelom.
Kao sto vidimo ni na arapskim ulicama nema protesta ili se varam?
User avatar
sehohari
Posts: 8587
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#846 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sehohari »

Peacean wrote: 14/05/2024 13:02 A zašto mora uvijek da bude zapad taj koji je odgovoran da rješava probleme? Zašto sa istoka ne poduzmu nešto? Ili juga ili iz arapskih i persijskih zemalja. Svijet je mnogo veći od "zapada" pa neka urade nešto i drugi.
Zato što zapad i kontroliše sve te zemlje preko svojih diktatora.
Egipat, Jordan, komplet zaljevske zemlje, svi su oni pod američkom šapom.
User avatar
sehohari
Posts: 8587
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#847 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sehohari »

sumirprimus wrote: 14/05/2024 13:04
Peacean wrote: 14/05/2024 13:02 A zašto mora uvijek da bude zapad taj koji je odgovoran da rješava probleme? Zašto sa istoka ne poduzmu nešto? Ili juga ili iz arapskih i persijskih zemalja. Svijet je mnogo veći od "zapada" pa neka urade nešto i drugi.
Pa evo, zivi se ne cuju, nesto je sad egipat objavio da bi mogao smanjit ili kako vec diplomatske odnose sa izraelom.
Kao sto vidimo ni na arapskim ulicama nema protesta ili se varam?
Ako na arapskim ulicama protestuju, od zapada podržani diktatori ih bace u kiselinu kao onog novinara.
Hakiz
Posts: 41041
Joined: 30/07/2015 20:01

#848 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Hakiz »

Peacean wrote: 14/05/2024 13:02 A zašto mora uvijek da bude zapad taj koji je odgovoran da rješava probleme? Zašto sa istoka ne poduzmu nešto? Ili juga ili iz arapskih i persijskih zemalja. Svijet je mnogo veći od "zapada" pa neka urade nešto i drugi.
Sam zapad se gura.

Eto, neka Amerika prestane da podržava Izrael i pusti da se Izrael dogovori sa Palestinom, Iranom itd.

Neka Njemačka prestane prodavati oružje Izraelu.

Neka Zapad povuče sve kompanije i biznise sa Istoka.

Neka se Zapad potpuno povuče sa Istoka i ostavi Istok da sam rješava svoje probleme.

Rudna bogatstva juga, Afrike, neka ostavi Africi. Litijum Južnoj Americi.

I Kini :wink:

Može?
User avatar
Peacean
Posts: 2948
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#849 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Peacean »

Hakiz wrote: 14/05/2024 13:13
Peacean wrote: 14/05/2024 13:02 A zašto mora uvijek da bude zapad taj koji je odgovoran da rješava probleme? Zašto sa istoka ne poduzmu nešto? Ili juga ili iz arapskih i persijskih zemalja. Svijet je mnogo veći od "zapada" pa neka urade nešto i drugi.
Sam zapad se gura.

Eto, neka Amerika prestane da podržava Izrael i pusti da se Izrael dogovori sa Palestinom, Iranom itd.

Neka Njemačka prestane prodavati oružje Izraelu.

Neka Zapad povuče sve kompanije i biznise sa Istoka.

Neka se Zapad potpuno povuče sa Istoka i ostavi Istok da sam rješava svoje probleme.

Može?
A zašto se čeka da oni to odrade? Zašto istok ne uzme stvar u svoje ruke i sam izbaci te kompanije, počne da naoružava Palestinu i počne da rješava svoje probleme? Nemoj mi samo reći da su i njima bitnije pare nego nevini životi.
JovicSA
Posts: 291
Joined: 14/03/2024 09:01

#850 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by JovicSA »

Hakiz wrote: 14/05/2024 12:28
sumirprimus wrote: 14/05/2024 12:26 Nidje veze, nema moj posao veze sa onim sta mislim na ovu temu. To je opet vasa projekcija, koja je kazem vam pogresna.
Jednostavno ne mozete da razumijete da postoje ljudi u bosni koji se ne slazu sa vasim misljenjem o sukobu izmedju izraela i palestine. i to vas vjerovatno frustrira.
Naravno da nista nece promijeniti cinjenicu da VI mislite da izrael cini genocid, nema veze sto to ne misle u ostatku sveijta, osim ako ne mislite na al dzaziru, rusiju i iran.
Možemo shvatiti da se neko ne slaže, samo su intenzitet javljanja na temi i intenzitet opravdavanja indikativni :wink:
Haha a kada mu neko napiše mišljenje koje se ne slaže sa njegovim "por izraelskim po svaku cijenu" onda bježi u sigurnost foe liste :lol:
Post Reply