Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#51 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by FreakyStyley »

KB9 wrote:cuj internet zarada, kakva tema za nehljebovce, ispunjavaju ankete za fening :lol:
Ne budi glup i ne pisi o stvarima o kojima nemas pojma. Citaj malo, informisi se. Nemoj da se provaljujes.
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1397
Joined: 27/07/2014 10:52

#52 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by mikrozadatak »

Samo da podržim temu i sve one koji će se okušati u zaradi putem interneta. Postoji mnogo načina za zaradu preko neta, već sam vidio nekoliko lijepih preporuka u prethodnim postovima.
Kao i za bilo koji drugi posao bitno je da pročitate o čemu se radi, kako na najbolji način maksimizirati zaradu. Nemojte se zalijetati sa ulaganjem. Ako negdje niste zaradili probajte na drugom mjestu. Ali svakako preporuka svima da probaju.

Ja rješavam mikro zadatke sa crowdflower platforme. Imam posao, ovo mi je dodatna zarada. Ispod je zarada u aprilu

Image

Što bi rekao KB9, fening po fening ... jako puno feninga ;-)
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#53 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by KB9 »

FreakyStyley wrote:
KB9 wrote:cuj internet zarada, kakva tema za nehljebovce, ispunjavaju ankete za fening :lol:
Ne budi glup i ne pisi o stvarima o kojima nemas pojma. Citaj malo, informisi se. Nemoj da se provaljujes.
ima li neka anketa o tome da se mogu obrnut dobre pare?
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#54 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by FreakyStyley »

KB9 wrote:
FreakyStyley wrote:
KB9 wrote:cuj internet zarada, kakva tema za nehljebovce, ispunjavaju ankete za fening :lol:
Ne budi glup i ne pisi o stvarima o kojima nemas pojma. Citaj malo, informisi se. Nemoj da se provaljujes.
ima li neka anketa o tome da se mogu obrnut dobre pare?
Zasto mislis da je ispunjavanje anketa jedini nacin zarade na internetu? Ankete su OK za nekoga ko nema apsolutno nikakvog znanja ili mu treba mali pocetni kapital da investira. Pa pises na forumu website-a koji zaradjuje od cinjenice da ga posjecujes. Sta mislis kako inace postoje web stranice? Ljudi koji ih vode zive od vode i zraka, jel? Ne idem ni ja na forum o automobilizmu, jer nemam ni vozacku, a kamo li da znam nesto o autima. Hocu da ti kazem - provaljujes se. Nije sramota ne znati nesto, ali je glupo misliti da znas. Ne razumijem kako sebi dopustas da budes tako arogantno glup?

Od freelancinga, preko zarade od Ad Sensea i slicnih mreza, pa sve do affiliate marketinga - postoji mali milion nacina zarade novca preko interneta. Ni po cemu se ne razlikuje od "stvarnog svijeta" osim u cinjenici da mozes raditi od kuce i umjesto da sjedis u kancelariji za kompjuterom, sjedices kuci. Imas ljudi koji su milioneri, imas ljudi koji zaradjuju 2-3 prosjecne bh plate, imas ljudi koji imaju 100 dolara mjesecno. Sve je individualno.

Evo, za pocetak:

https://en.wikipedia.org/wiki/Category: ... _marketing

A ne moras ni ici dalje od ovog foruma za informacije:

http://forum.klix.ba/affiliate-marketing-t134855.html

http://forum.klix.ba/google-adsense-t106416s575.html
Last edited by FreakyStyley on 03/05/2016 16:13, edited 1 time in total.
User avatar
seda
Posts: 100
Joined: 06/07/2009 20:52

#55 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by seda »

iamx wrote:
seda wrote:Adsense je mila majka sto se tice zarade.

Jos ako imate dobru facebook stranicu, minimalno svaki mjesec se moze uzeti 500EUR.
Kad si kod tih dobrih fb stranica, imas li kakvu za prodati ili znas li koga da prodaje? :D

i ja to trazim :)
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#56 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by FreakyStyley »

seda wrote:
iamx wrote:
seda wrote:Adsense je mila majka sto se tice zarade.

Jos ako imate dobru facebook stranicu, minimalno svaki mjesec se moze uzeti 500EUR.
Kad si kod tih dobrih fb stranica, imas li kakvu za prodati ili znas li koga da prodaje? :D

i ja to trazim :)
Je li ti treba targetirana demografija ili nesto specificno? Kako god, imas FB stranica za prodaju na Fiverru koliko hoces, a i na stranim internet marketing forumima. Cak mozes nac i na E-bayu.
User avatar
seda
Posts: 100
Joined: 06/07/2009 20:52

#57 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by seda »

FreakyStyley wrote:

i ja to trazim :)
Je li ti treba targetirana demografija ili nesto specificno? Kako god, imas FB stranica za prodaju na Fiverru koliko hoces, a i na stranim internet marketing forumima. Cak mozes nac i na E-bayu.[/quote]

trazio sam to po netu, ima njih puno sto prodaju, al niko neda da se provjeri reach, da vidis jesul pravi ili lazni fanovi itd. Ne zelim da bacim pare a botove . Uradio sam to jednom i nikad vise. Bez projere nema nista.
iamx
Posts: 45
Joined: 29/05/2013 13:17

#58 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by iamx »

FreakyStyley wrote:
Je li ti treba targetirana demografija ili nesto specificno?
Zar ovo dvoje nije jedno te isto? :D
FreakyStyley wrote:Kako god, imas FB stranica za prodaju na Fiverru koliko hoces, a i na stranim internet marketing forumima. Cak mozes nac i na E-bayu.
...uglavnom, sto se tice demografije, balkan, zene, 30+.

Ovo za Fiverr ne kontam, nisam tamo nasao da neko prodaje fb stranicu direktno, za ebay i recimo blachatworld znam da mogu naci stranice, ali meni ne treba strana nego domaca stranica.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#59 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by nedims »

nedims wrote:Mene interesuje da li neko ima iskustva sa FanBox-om.
Iko...
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#60 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by FreakyStyley »

iamx wrote:
FreakyStyley wrote:
Je li ti treba targetirana demografija ili nesto specificno?
Zar ovo dvoje nije jedno te isto? :D
FreakyStyley wrote:Kako god, imas FB stranica za prodaju na Fiverru koliko hoces, a i na stranim internet marketing forumima. Cak mozes nac i na E-bayu.
...uglavnom, sto se tice demografije, balkan, zene, 30+.

Ovo za Fiverr ne kontam, nisam tamo nasao da neko prodaje fb stranicu direktno, za ebay i recimo blachatworld znam da mogu naci stranice, ali meni ne treba strana nego domaca stranica.
Kad kazem nesto specificno mislim na niche publiku, a ne samo na godine i spol. Nisam se dobro izrazio.

Ako ti treba domaca stranica, to ces tesko nac. Mozda da probas na onom internet zarada forumu jedino. Ne znam kolikim budzetom raspolazes, ali ako ne nadjes nista mozes napravit FB stranicu i ulozit u boostanje stranice i postova na FB. 5 dolara ti je minimum ja mislim, ali mozes odabrat godine, interese i spol ljudi kojima ce se stranica prikazivati u feedu.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#61 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by Avetinho »

Hello dear friend,

I am a Nigerian multi-millionaire persecuted by my government. I need to save this society and my wealth at the same time. If you are willing to help me, I will reward you generously. I need to transfer safely 50 million American dollars so that these mother fuckers could not touch them. I am willing to pay you 5 million to transfer the money to your account. Please send me your bank account, mother's maiden name, your social security number, your fingerprints, a photo of your retina, and I will transfer the 5 million dollars to your account immediately.

This is not spam or troll message. It is real. Believe me.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#62 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by muhafuca »

Avetinho wrote:Hello dear friend,

I am a Nigerian multi-millionaire persecuted by my government. I need to save this society and my wealth at the same time. If you are willing to help me, I will reward you generously. I need to transfer safely 50 million American dollars so that these mother fuckers could not touch them. I am willing to pay you 5 million to transfer the money to your account. Please send me your bank account, mother's maiden name, your social security number, your fingerprints, a photo of your retina, and I will transfer the 5 million dollars to your account immediately.

This is not spam or troll message. It is real. Believe me.
Javi mi se na PP. Imam ja dajdzincu, radi u Vakufskoj Banci - nesto cemo iskombinovat ne sekiraj se, i cuvaj se.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#63 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by Sarayman »

veca11 wrote:Pozdrav,
Ovo je moje iskustvo sa internet zaradom.
Trenutno zarađujem od 200-300KM mjesečno. Rješavam taskove na Neobuxu.
Stranica https://www.neobux.com/m/v/?rh=7665636176656361
Klikanjem reklama zaradi se oko 5 centi dnevno ali taskovima se može zaraditi i do 50 KM što je moj rekord. Na opciji u Neobuxu Offers/ Mini Jobs otvara se prozor TASKOVA koji su trenutno dostupni. Bitno je registrovati se na CrowdFlower ( pratiti instrukcije ) i to je to; otvoriti Paypal ili Payza račun za prebacivanje zarađenog novca na svoj bankovni račun (potpuno sigurno jer ja ove račune koristim preko 7 godina). Preporučujem Paypal jer je provizija najmanja.
U početku u mom slućaju nije bilo puno taskova ali redovnom provjerom i rješavanjem onih taskova koji su mi bili dostupni polako sam zarađivao. Bitno je znati malo engleski i što tačnije rješavati taskove/ankete/ kako se već prevode.Nakon riješenih određeni broj dobiva se Prvi nivo pa sve do Trećeg gdje ja imam oko 70 taskova aktivnih od 1 centa do 80 centi po tasku. Postane prava zaraza.Početak je bitan i biti strpljiv u što tačnijem rješavanju da se unaprijedi u Prvi nivo i počne zarađivati ozbiljnije. Ako nema odmah taskova ne odustajte provjerite sutra za par dana i tako dalje,ništa ne gubite do Prvog beđa.Onda sve samo ide.
Ja sam trenutno golden membeship na Neobuxu jer dobivam 30% bonusa na svaku anketu, obični članovi dobivaju 15%. Ja nisam zaradio ništa na iznajmljivanju referala uvijek sam bio u gubitku a član sam preko 8 godina. Kada se unaprijedi nivo na CrowdFlower u Prvi novo, tada možete razmišljati o Golden membeshipu,prije ne. Golden član se može postati i klikanjem na reklame jer svaki klik daje jedan bod. Potrebno ih je 30000.Puno, ali ja sam dvaput već na bodove postao golden. Puno bodova sam izgubio na rent referala i tu sam izgubio. Golden član na klikanju reklama zaradi oko 11 centi dnevno to je oko 35$ godišnje što je pola cijene nadogradnje ostalo se isplati samo ako dogurate do nivoa da dnevno zaradite par dolara i više. Jednostavna matematika.Kad vidite da se isplati samo onda postanite golden član koji košta 70$ za Božić i oko Uskrsa ili kad imaju promocije.Generalno se ne treba opterećavati postankom goldena. Samo Vas vezuje da budete stalno aktivni.
Iskreno, ni ja nisam vidio neku priliku u taskovima već sam klikao reklame na raznim stranicama i zarada je bila oko 0.5 $ dnevno max.Nisam dobivao baš nekih anketa na CrowdFlower-u i na kraju sam odustao i provjeravati ih. Prošle jeseni sam slućajno otvorio CrowdFlower da vidim ima li anketa kad tamo nekih 15-20 anketa. Jedna po jedna od 1 centa anketa i dobio sam Prvi nivo. Nove ankete i vrijednije. Danas nemam vremena da ih sve odradim, mogao bih danonoćno raditi. Važno je da se stalno javljaju neke nove ankete. Nekih ima vrlo malo pa treba imati sreće da ih ubodemo. Neke su tu stalno samo je potrebno pročitati instrukcije o rješavanju. Zato treba češće provjeravati. Ja ih provjeravam i poslije 15 minuta.
Sve u svemu ja sam zadovoljan dodatnim mjesečnim prihodom. Poslije dugogodišnjeg lutanja konačno sam našao način kako da svoj trud unovčim.
Probajte, sretno , ne odustajte i ne ulažite svoj novac...
[email protected]
Puno jednostavnije, brze, zdravije i visestruko isplativije je zaposliti se odmah kao konobar i uzeti barem duplo vise novca, nego potrositi 8 godina i doci na tvoj nivo od 200-300 KM mjesecno.
djuzepee
Posts: 176
Joined: 20/10/2012 11:26

#64 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by djuzepee »

Sarayman wrote:Puno jednostavnije, brze, zdravije i visestruko isplativije je zaposliti se odmah kao konobar i uzeti barem duplo vise novca, nego potrositi 8 godina i doci na tvoj nivo od 200-300 KM mjesecno.
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
stubrijez
Posts: 1108
Joined: 09/11/2012 11:12

#65 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by stubrijez »

Temu treba preimenovati na Internet zarada za ljude bez znanja...
Naravno da se moze zaraditi na internetu ako nesto znas raditi isto kao sto mozes pronaci posao ako imas neki zanat ili iskutvo...
Ako imate neko znanje jezika, CAD, design, pisanje, crtanje, prevodjenje... imate upwork.
Ja sam se registrovao prije deset dana vec sam zavrsio jedan projekat, moze se naci posla ako imas nesto za ponudit. Prije nije bilo sanse jer su indijci i pakistanci radili za dzaba, sad su im nesto shebali oko placanja tamo pa moze se uloviti nesto.
Nema dolara za klikove tu, ne znam ko ima zivaca i vremena za to.
User avatar
Bole_Bolic
Posts: 10
Joined: 28/09/2016 15:52
Contact:

#66 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by Bole_Bolic »

Da ti iskren budem, raditi samo na internetu, od kuće što kažu freelancerski je dosta zeznuta rabota. Prije svega jer ti tako što nije najčešće stalno odnosno nije stalan prihod zarade. S druge strane, u kakvim vrimenu živimo, raditi u nekoj firmi i živjeti samo od te plaće je najčišće nedovoljno. Tako da posao preko interneta uz redovan posao, ko može naravno je prava varijanta.

Ja sam administrator na jednom portalu i ono što mogu reći što se tiče neke zarade jeste da zarada od njega mnogo zavisi od poseta. Može da se zaradi, ali ne nešto mnogo.
Još jedan primjer je prijatelj koji ima sajt lokal.ba što je poslovni imenik za Bosnu i Hercegovinu. Koji recimo već neko vrijeme razvija ovaj site, ali još uvjek nije video neku pravu zaradu od njega.

Tako da, ko god planira posao preko neta puno sreće s tim i samo pametno. Jer po mom mišljenju, najvredniji resurs koji čovek može da uloži je vrjeme, a da zato nekad ne dobije apsolutno ništa. :run:
rodjeni_95
Posts: 230
Joined: 12/05/2016 20:12

#67 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by rodjeni_95 »

Ako si dobra ženska otiđi na Twitch i kreni da strimuješ. Obavezno "izbaci poprsje" vani, smješkaj se, vrti guzom i igraj/pričaj bilo šta (naravno na engleskom je najbolje)
Normala ispočetka je teško dok se ne "nataloži" pristojan broj followera bar 1000 (može i manje) ali kad te oni vide i popale se na gore navedeno, eto para koliko hoćeš :mrgreen:
Lično sam bio prisutan live-strimu gdje je jedna strimerka iz BiH dobila 3000 $ (bez zajebancije)
Za kratko vrijeme enterijer kuće renovirala, kupio se PC vrijednosti 6000 KM, zatim novi Citroen C3 - da ne nabrajam više :-)

Još kad dobiješ tzv. "subscribe" dugme gdje ti oni koji hoće da se subuju "ostave" svaki mjesec po najmanje 5 $... :evil:
User avatar
mk ultra
Posts: 19858
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#68 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by mk ultra »

Upwork sam krenuo, 35$/h... specificne neke poslice, al ide
Samo upwork uzima dosta provizije
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#69 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by ExNihilo »

What kind of posliće?
User avatar
Edin H.
Posts: 47412
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#70 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by Edin H. »

User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#71 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by mirsek »

Edin H. wrote:Bavite se influensiranjem :D

https://www.klix.ba/lifestyle/bh-influe ... /170725088
U moje doba kad sam studirao Marketing takvi su se zvali lideri misljenja. Sad su to fensi smensi influenseri.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#72 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by ExNihilo »

Zato što tu nema "mišljenja". :D
User avatar
trambusek88
Posts: 4839
Joined: 03/10/2009 23:51

#73 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by trambusek88 »

Zarada online na unosu captchi
Unos captche je najjednostavniji i pouzdan način zarade na internetu.
Da bi ste zaradili dovoljno je da imate samo računalo i tipkovnicu. Smisao unosa captche je u tome što postoji mnoštvo slika koje se ne mogu automatski prepoznati i naručitelji su spremni da plate za prepoznavanje takvih slika. Mi smo napravili pogodan servis u kojem se sakupljaju takve slike I načinili smo povoljnu formu da unos teksta sa slike. Sve što Vam je potrebno &mdash: to je da pravilno unesete tekst sa slike (sa captche). Novac dobijate za svaki unos captche.
Za početak rada morate se registrirati u servisu, a potom treba pritisnuti na “početak rada”, posle čega će Vam sustav pomoći da prođete obuku, i već nakon pet-deset minuta počinjete zarađivati svoj prvi novac!
Da se ne lažemo može se zaraditi dnevno za pivu ili tiket :D, al ako imate viška vremena bolje nego gledati zadrugu. :D
https://2captcha.com?from=11125592
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#74 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by MarkoIvkovic »

trambusek88 wrote: 30/01/2021 22:36
Zarada online na unosu captchi
Unos captche je najjednostavniji i pouzdan način zarade na internetu.
Da bi ste zaradili dovoljno je da imate samo računalo i tipkovnicu. Smisao unosa captche je u tome što postoji mnoštvo slika koje se ne mogu automatski prepoznati i naručitelji su spremni da plate za prepoznavanje takvih slika. Mi smo napravili pogodan servis u kojem se sakupljaju takve slike I načinili smo povoljnu formu da unos teksta sa slike. Sve što Vam je potrebno &mdash: to je da pravilno unesete tekst sa slike (sa captche). Novac dobijate za svaki unos captche.
Za početak rada morate se registrirati u servisu, a potom treba pritisnuti na “početak rada”, posle čega će Vam sustav pomoći da prođete obuku, i već nakon pet-deset minuta počinjete zarađivati svoj prvi novac!
Da se ne lažemo može se zaraditi dnevno za pivu ili tiket :D, al ako imate viška vremena bolje nego gledati zadrugu. :D
https://2captcha.com?from=11125592
izvini samo pitanje, preko cega bi bilo najbolje raditi payout?
User avatar
trambusek88
Posts: 4839
Joined: 03/10/2009 23:51

#75 Re: Internet zarada - Ima li iko iskustva ?

Post by trambusek88 »

Ja sam još negdje na početku, nisam još povlačio zarađeni novac (ne moraš odmah ni izabrati), al vidim da ovaj lik koristi payeer pošto ovi ne isplaćuju na paypal.
https://www.youtube.com/watch?v=iugC52kWWac
Post Reply