Hronicna upala slijepog crijeva

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Alen_S
Posts: 11
Joined: 02/05/2019 16:39

#1 Hronicna upala slijepog crijeva

Post by Alen_S »

Ovako da li je neko imao upalu sc koja je lijecena antibioticima.
Znači nije bilo operacije. Kod mene je dijagnoza hronicna upala sc, lezao tri noci u bolnici (antibiotici, infuzije, controloc) bolovi prestali, upala se povukla nije kaze potrebna operacija...sad opet boli pomalo, ali bolovi nisu toliko jaki.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by n+1 »

Čudi me da te nisu odmah pod nož.

I mene bolucka već nekoliko sedmica. Čekam da pukne.
Alen_S
Posts: 11
Joined: 02/05/2019 16:39

#3 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by Alen_S »

Pa hirurg tako odlučio, nije toliko alarmantno i nisu operisali, ja sam doduše već drugi dan poslije antibiotika bio dobar, sad ponovo boli pomalo.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#4 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by n+1 »

Kako ti izgledaju bolovi?
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#5 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by serum »

Ja imao i na kraju operisao. Hronicni bolovi kao tupi bol od podrucja pupka desnom stranom do prepona, kao tupa bol , grcevi. Jednom ostao kao hitan slucaj na kucs-u dva dana na kraju kuci bez operacije, lab nalazi uredni, a bolovi jaki. Pokusali snimiti, irigografijom, ultrazvukom sto privarno, sto cum, na kraju ileocekografija opet nista, nalaz uredan. Posto su cesti i stalni napadi bez promjena u lab nalazima bez znakova upale, dobio dijagnozu hronicno upaljenog sl crijeva. Na kraju odem u Opcu bolnicu, zamolim hirurga da mi to.ipak izvadi da me nebi negdje u putu zdrmalo i pristane. Tek nakon vadjenja, nakon phd pregleda potvrdjeno da je sl crijevo bilo hronicno izmjenjeno, odnosno upaljeno. Za detalje, ako vas jos sta zanima pitajte... Inace, u svijetu sto se tice zdravstvenog sistema, jos nema priznanja da postoji hronicno upaljeno sl crijevo, ali sve cesce se pojavljuje. Takodje ako se ima problem i sumnja na njeg treba ga vadit jer u posljednje vrijeme sve cesce se pojavljuje mucinozni adenokarcinom crvuljka, a nazalost kasno daje simptome....
Alen_S
Posts: 11
Joined: 02/05/2019 16:39

#6 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by Alen_S »

Koliko dugo si imao simptome dok nisi operisao, da li si primao antibiotike ta dva dana dok si bio u bolnici, jesi li gubio apetit, da li je bilo mučnine i da li si imao redovno stolicu, na koji način je urađena operacija?

Ja sam prije nove godine imao napad, bolovi po cijelom stomaku, tek se kasnije premjestili u donju desnu stranu, leukociti malo povišeni i malo CRP, ultrazvuk malo zadebljano slijepo crijevo, odgovara hronicnoj upali, bolno osjetljivo sc na palpaciju.
User avatar
Altsa
Posts: 7403
Joined: 19/03/2004 18:31

#7 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by Altsa »

Alen_S wrote: 04/01/2023 15:40 Ovako da li je neko imao upalu sc koja je lijecena antibioticima.
Znači nije bilo operacije. Kod mene je dijagnoza hronicna upala sc, lezao tri noci u bolnici (antibiotici, infuzije, controloc) bolovi prestali, upala se povukla nije kaze potrebna operacija...sad opet boli pomalo, ali bolovi nisu toliko jaki.
Imao ja jos kao momak. Bolovi u donjem desnom dijelu stomaka. Imao sam i 2-3 napada u smislu izuzetno jake mucnine i povracanja. Hladni oblozi pomagali. Dopizdilo mi i otisao da operisem u tadasnjoj vojnoj bolnici. Danas to rade laparaskopski sto je teski komfor, a ako pukne il se sta zakomplikuje onda klasicno.
Last edited by Altsa on 05/01/2023 09:37, edited 2 times in total.
Alen_S
Posts: 11
Joined: 02/05/2019 16:39

#8 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by Alen_S »

n+1 wrote: 04/01/2023 17:09 Kako ti izgledaju bolovi?
Bolovi oko pupka i desno od pupka, tipa kolike, ali bolovi koji poprilično smetaju, apetit slab, mučnina.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#9 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by Brus Lee »

Alen_S wrote: 05/01/2023 09:00 Koliko dugo si imao simptome dok nisi operisao, da li si primao antibiotike ta dva dana dok si bio u bolnici, jesi li gubio apetit, da li je bilo mučnine i da li si imao redovno stolicu, na koji način je urađena operacija?

Ja sam prije nove godine imao napad, bolovi po cijelom stomaku, tek se kasnije premjestili u donju desnu stranu, leukociti malo povišeni i malo CRP, ultrazvuk malo zadebljano slijepo crijevo, odgovara hronicnoj upali, bolno osjetljivo sc na palpaciju.
Ponovi SE,Le, CRP, da se vidi da li parametri opadaju ili rastu
Alen_S
Posts: 11
Joined: 02/05/2019 16:39

#10 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by Alen_S »

Brus Lee wrote: 05/01/2023 10:22
Alen_S wrote: 05/01/2023 09:00 Koliko dugo si imao simptome dok nisi operisao, da li si primao antibiotike ta dva dana dok si bio u bolnici, jesi li gubio apetit, da li je bilo mučnine i da li si imao redovno stolicu, na koji način je urađena operacija?

Ja sam prije nove godine imao napad, bolovi po cijelom stomaku, tek se kasnije premjestili u donju desnu stranu, leukociti malo povišeni i malo CRP, ultrazvuk malo zadebljano slijepo crijevo, odgovara hronicnoj upali, bolno osjetljivo sc na palpaciju.
Ponovi SE,Le, CRP, da se vidi da li parametri opadaju ili rastu
Malo prije vadio krv, sutra sa nalazima kod svoje doktorice, vidjeti ću šta dalje
probook
Posts: 4615
Joined: 13/10/2013 22:38

#11 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by probook »

Ja nzm sta vas pate, fino operisi, dva - tri dana lezis u bolnici i kuci.
Alen_S
Posts: 11
Joined: 02/05/2019 16:39

#12 Re: Hronicna upala slijepog crijeva

Post by Alen_S »

probook wrote: 05/01/2023 11:56 Ja nzm sta vas pate, fino operisi, dva - tri dana lezis u bolnici i kuci.
U pravu ste, koliko vidim većina ljudi to na kraju operiše, ja hirurga pitam u bolnici hoće li biti operacija, kaže nije za operacije, a hirurg je zaista iskusan, ja sam iz Zenice i mogu reći da su ovdje na odjelu hirurgije zaista vrhunski doktori, ali je i odjel poprilično opterećen pacijentima. Na kraju ću otići i razgovarati sa hirurgom, ako treba i platiti, neka to vadi napolje, što vi kažete zašto se patiti.
Post Reply