Hiroš ili Šabanović

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Naslovnica
Posts: 28254
Joined: 20/03/2013 15:38

#1 Hiroš ili Šabanović

Post by Naslovnica »

Lična iskustva, pristup, uspješnost, cijene?
Vučem probleme već nekoliko mjeseci, na KCUS k'o na pokretnoj traci, nisam zadovoljan, nisam se riješio tegoba, a nemam ni toliko vremena da provodim gore sate i sate...
Elem, koga mi preporučujete kao dijagnostičara?
Hvala!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67248
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by _BataZiv_0809 »

Hiros je bogotac ali spremi i novcanik
Naslovnica
Posts: 28254
Joined: 20/03/2013 15:38

#3 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 19/07/2023 15:47 Hiros je bogotac ali spremi i novcanik
Hvala na odgovoru! :thumbup:
Ne vjerujem da je Šabanović nešto plaho jeftiniji?
Ima li kod Hiroša sva potrebna aparatura za dijagnostiku, sve na jednom mjestu?
Što se tiče novčanika, imaš li orijentaciono neke cijene, i koliko se čeka na termin?
racionalista
Posts: 1476
Joined: 20/07/2012 20:40

#4 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by racionalista »

Sve preporuke za Hiroša. Studiozan je i pedantan.
User avatar
Altsa
Posts: 7394
Joined: 19/03/2004 18:31

#5 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Altsa »

Ne kontam o kakvom ovaj stalno novcaniku prica. Hiros ima cijenu koju formira Eurofarm. Cijena je kao kod svih drugih specijalistickih pregleda. Ja nisam isao odavno ali vjerujem da su podigli cijenu kao sto su i svi drugi podigli. Od UZ do fizikalnih terapija cijene su vise svugdje. Svi su podigli cijene. Inace moj glas ide Hirosu mada ako odes kod Šabanovica neces se pokajati. Kod koga budes mogao prije zakazati pregled idi.
User avatar
zubi
Posts: 5185
Joined: 16/07/2009 00:27

#6 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by zubi »

Eurofarm je ubjedljivo najskuplji.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67248
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by _BataZiv_0809 »

Ali i najbolji
Naslovnica
Posts: 28254
Joined: 20/03/2013 15:38

#8 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Naslovnica »

Kako god, prema pričama, ne gine mi rektalno gubljenje nevinosti.
:(
:lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7394
Joined: 19/03/2004 18:31

#9 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Altsa »

Naslovnica wrote: 19/07/2023 19:08 Kako god, prema pričama, ne gine mi rektalno gubljenje nevinosti.
:(
:lol:
Hiros obavezno pregleda prostatu i prstima :D
Sabanovic opet cesto radi UZ rektalno :D :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67248
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by _BataZiv_0809 »

Naslovnica wrote: 19/07/2023 19:08 Kako god, prema pričama, ne gine mi rektalno gubljenje nevinosti.
:(
:lol:
Da :D
Naslovnica
Posts: 28254
Joined: 20/03/2013 15:38

#11 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Naslovnica »

Imam hronični prostatitis, koji se javlja 1-2 puta godišnje.
Ove godine sam, po prvi put, osjetio i tupi bol u bubrezima.
Krenulo je i sa blagom upalom epididimitisa, a završilo se orhioepididimitisom. 10 dana bolovanja, haos.
Usput mi pronađu i e.coli.
Riješim se e.coli (barem tako pokaže urinokultura), ali mi se javi enterobacter spp.
PSA konstantno povišen.
Vodali me po Urologiji, bio sam i kod Smajlovića, niko ne spominje rak prostate ili testisa, ali mene handri skoro mjesec dana, iz dana u dan, čas slabije, čas jače, nekakva nelagoda, baš nikako na zelenu granu.
U zadnjih 3-4 mjeseca popio sam antibiotika kao u zadnjih 20 godina i više.
Uradiću PSA i urinokulturu iduće sedmice, pa kod Hiroša, da vidimo šta se ovo više dešava.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20086
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#12 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by teskeredzic_22 »

Hiroš Tito , pp sam ti poslao za cijenu i preglede.

Ps , probaj nalaze uraditi na Koševu , mada nije nužno ali Hirošu će biti draže (ne mislim na PSA ni urinokulturu , nego klasične krv/mokraća , PSA ti je garantovano povišen od konstantne upale)
Last edited by teskeredzic_22 on 19/07/2023 19:29, edited 2 times in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67248
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by _BataZiv_0809 »

Sretno kralju @Naslovnica
Naslovnica
Posts: 28254
Joined: 20/03/2013 15:38

#14 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Naslovnica »

Hvala drugari
User avatar
nivla
Posts: 4317
Joined: 12/01/2008 23:44

#15 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by nivla »

_BataZiv_0809 wrote: 19/07/2023 19:05 Ali i najbolji
nije najbolji, hiros jeste dobar doktor ali eurofarm je klinika za uzimanje novaca
ne vazi za hirosa, ali drugi doktor iz eurofarma slozio pricu kako odredjeni nalaz kosta par hiljada eura i nema nigdje kod nas, al on ce to srediti ispod ruke za 1000 da se ne ide na placanje preko racuna
naknadnom provjerom ustanovljeno da nalaz kad nemas nikakvo osiguranje mozes na istom aparatu koji on ima snimiti za 200-300km kad nemas nikakvo osiguranje,a aparat koji je vrhunski i zbog kojeg moras noc provesti u apartmanu na klinickom centru u mostaru kosta 600km kad ti osiguranje ne pokriva apsolutno nista
o licnim iskustvima i tome sta sve zele da ti naprave od dodatnih bespotrebih pretraga i procedura ne bih ni da govorim, nalaz koji mozes obaviti za 150km, kod njih kosta 200 ali insistiraju da ga radis uspavan pa ti namaknu za anesteziologa jos koju stotinu za pretrage i anesteziju

evo i za ct snimak pluca 360 sa kontrastom u eurofarmu, isti nalaz u zenici u tri klinike kosta 180-190 km i nema bespotrebnih dodatnih pretraga kao sto bi ti u eurofarmu uradili
meni su bezveze napisali da radim nalaz koji kod njih kosta 600km, nije mi bila zurba i puno bih bolje informacije dobio u paketu nalaza kod caluka i kacile za 150km
User avatar
Altsa
Posts: 7394
Joined: 19/03/2004 18:31

#16 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Altsa »

nivla wrote: 19/07/2023 19:36
_BataZiv_0809 wrote: 19/07/2023 19:05 Ali i najbolji
nije najbolji, hiros jeste dobar doktor ali eurofarm je klinika za uzimanje novaca
ne vazi za hirosa, ali drugi doktor iz eurofarma slozio pricu kako odredjeni nalaz kosta par hiljada eura i nema nigdje kod nas, al on ce to srediti ispod ruke za 1000 da se ne ide na placanje preko racuna
naknadnom provjerom ustanovljeno da nalaz kad nemas nikakvo osiguranje mozes na istom aparatu koji on ima snimiti za 200-300km kad nemas nikakvo osiguranje,a aparat koji je vrhunski i zbog kojeg moras noc provesti u apartmanu na klinickom centru u mostaru kosta 600km kad ti osiguranje ne pokriva apsolutno nista
o licnim iskustvima i tome sta sve zele da ti naprave od dodatnih bespotrebih pretraga i procedura ne bih ni da govorim, nalaz koji mozes obaviti za 150km, kod njih kosta 200 ali insistiraju da ga radis uspavan pa ti namaknu za anesteziologa jos koju stotinu za pretrage i anesteziju

evo i za ct snimak pluca 360 sa kontrastom u eurofarmu, isti nalaz u zenici u tri klinike kosta 180-190 km i nema bespotrebnih dodatnih pretraga kao sto bi ti u eurofarmu uradili
meni su bezveze napisali da radim nalaz koji kod njih kosta 600km, nije mi bila zurba i puno bih bolje informacije dobio u paketu nalaza kod caluka i kacile za 150km
Koji to nalaz kosta par hiljada eura. Zanima me.
User avatar
nivla
Posts: 4317
Joined: 12/01/2008 23:44

#17 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by nivla »

nalaz uopste ne kosta toliko vec kosta kad nemas obaveznog zdravstveno 600km i ne moze ga svako raditi
User avatar
Altsa
Posts: 7394
Joined: 19/03/2004 18:31

#18 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Altsa »

Ima internista u Eurofarmu sto svakome uvali aparat za apneju i aparat za pracenje sna. Sto normalno kosta debelo. I ako sam ja zadovoljan za dr. u Eurofarmu onih par kojih posjecujem.
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#19 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by ninjahepek »

racionalista wrote: 19/07/2023 16:04 Sve preporuke za Hiroša. Studiozan je i pedantan.
Valjda sam ja takve (ne)sreće da sam mu bio 5-6 puta u zadnjih 3 godine i samo je jednom bio horan i uljudan. Zadnji put je bio, malo je reći, neugodan i drzak.
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#20 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by ninjahepek »

Naslovnica wrote: 19/07/2023 19:23 Imam hronični prostatitis, koji se javlja 1-2 puta godišnje.
Ove godine sam, po prvi put, osjetio i tupi bol u bubrezima.
Krenulo je i sa blagom upalom epididimitisa, a završilo se orhioepididimitisom. 10 dana bolovanja, haos.
Usput mi pronađu i e.coli.
Riješim se e.coli (barem tako pokaže urinokultura), ali mi se javi enterobacter spp.
PSA konstantno povišen.
Vodali me po Urologiji, bio sam i kod Smajlovića, niko ne spominje rak prostate ili testisa, ali mene handri skoro mjesec dana, iz dana u dan, čas slabije, čas jače, nekakva nelagoda, baš nikako na zelenu granu.
U zadnjih 3-4 mjeseca popio sam antibiotika kao u zadnjih 20 godina i više.
Uradiću PSA i urinokulturu iduće sedmice, pa kod Hiroša, da vidimo šta se ovo više dešava.
Tek sad vidjeh post pa će biti dupli... U istim sam govnima, još imam nagon stalni za mokrenjem. Od epididimitisa ne mogu da sjedim a ležim samo ako stavim jastuk pod jaja. Prošle godine otišao da izmolim antibiotike (levof. jedino pomaže) i uradim UZ i vrati me kući kao 'dobro si'. Vratim se za mjesec dana, loš pravo i tada odbijem UZ jer ne mogu da legnem, a da budem iskren više sam i psihički bio otišao... da bih dobio predavanje kako od 'stotine i stotine pacijenata ti jedini ne možeš da legneš'. Nimalo ugodan dan.
Od aprila se jebem sa konstantim pritiskom da mokrim, pride uz sve to. Doslovno ima dana kada ni "sjesti"(zavalim se nazad i dignem noge na stolicu, to je jedini način da sjednem već skoro 3 godine) nisam mogao nego sam stajao po cijeli dan. Život mi je noćna mora i uz naše doktore ne vidim izlaz. Najgore je upravo to što ne vidim izlaza, ne znam ni šta da radim a sve manje podrške imam i u porodici. Natrabunja se ja, valjda dobro došlo da se kome istresem :-D

Valja praviti sad alt :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7394
Joined: 19/03/2004 18:31

#21 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Altsa »

ninjahepek wrote: 19/07/2023 23:46
racionalista wrote: 19/07/2023 16:04 Sve preporuke za Hiroša. Studiozan je i pedantan.
Valjda sam ja takve (ne)sreće da sam mu bio 5-6 puta u zadnjih 3 godine i samo je jednom bio horan i uljudan. Zadnji put je bio, malo je reći, neugodan i drzak.
Sve zavisi kako se pacijent ponasa. Sa Hirosem se moze veoma lijepo ispricati o bolesti, lijecenju i dr. ali ako je pacijent pasivan i nista ga ne pita onda nece ni on pokretati neku pricu.
milojicabrzi
Posts: 1734
Joined: 18/11/2009 12:43

#22 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by milojicabrzi »

ninjahepek wrote: 19/07/2023 23:54
Naslovnica wrote: 19/07/2023 19:23 Imam hronični prostatitis, koji se javlja 1-2 puta godišnje.
Ove godine sam, po prvi put, osjetio i tupi bol u bubrezima.
Krenulo je i sa blagom upalom epididimitisa, a završilo se orhioepididimitisom. 10 dana bolovanja, haos.
Usput mi pronađu i e.coli.
Riješim se e.coli (barem tako pokaže urinokultura), ali mi se javi enterobacter spp.
PSA konstantno povišen.
Vodali me po Urologiji, bio sam i kod Smajlovića, niko ne spominje rak prostate ili testisa, ali mene handri skoro mjesec dana, iz dana u dan, čas slabije, čas jače, nekakva nelagoda, baš nikako na zelenu granu.
U zadnjih 3-4 mjeseca popio sam antibiotika kao u zadnjih 20 godina i više.
Uradiću PSA i urinokulturu iduće sedmice, pa kod Hiroša, da vidimo šta se ovo više dešava.
Tek sad vidjeh post pa će biti dupli... U istim sam govnima, još imam nagon stalni za mokrenjem. Od epididimitisa ne mogu da sjedim a ležim samo ako stavim jastuk pod jaja. Prošle godine otišao da izmolim antibiotike (levof. jedino pomaže) i uradim UZ i vrati me kući kao 'dobro si'. Vratim se za mjesec dana, loš pravo i tada odbijem UZ jer ne mogu da legnem, a da budem iskren više sam i psihički bio otišao... da bih dobio predavanje kako od 'stotine i stotine pacijenata ti jedini ne možeš da legneš'. Nimalo ugodan dan.
Od aprila se jebem sa konstantim pritiskom da mokrim, pride uz sve to. Doslovno ima dana kada ni "sjesti"(zavalim se nazad i dignem noge na stolicu, to je jedini način da sjednem već skoro 3 godine) nisam mogao nego sam stajao po cijeli dan. Život mi je noćna mora i uz naše doktore ne vidim izlaz. Najgore je upravo to što ne vidim izlaza, ne znam ni šta da radim a sve manje podrške imam i u porodici. Natrabunja se ja, valjda dobro došlo da se kome istresem :-D

Valja praviti sad alt :lol:
Kojih si godina, pa te je sve to sahvatalo?
User avatar
Truba
Posts: 82519
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Truba »

Naslovnica wrote: 19/07/2023 19:23 Imam hronični prostatitis, koji se javlja 1-2 puta godišnje.
Ove godine sam, po prvi put, osjetio i tupi bol u bubrezima.
Krenulo je i sa blagom upalom epididimitisa, a završilo se orhioepididimitisom. 10 dana bolovanja, haos.
Usput mi pronađu i e.coli.
Riješim se e.coli (barem tako pokaže urinokultura), ali mi se javi enterobacter spp.
PSA konstantno povišen.
Vodali me po Urologiji, bio sam i kod Smajlovića, niko ne spominje rak prostate ili testisa, ali mene handri skoro mjesec dana, iz dana u dan, čas slabije, čas jače, nekakva nelagoda, baš nikako na zelenu granu.
U zadnjih 3-4 mjeseca popio sam antibiotika kao u zadnjih 20 godina i više.
Uradiću PSA i urinokulturu iduće sedmice, pa kod Hiroša, da vidimo šta se ovo više dešava.
a jaro ti si premlad za ovo
šta se događa?

jbt ja svako jutro molim za zdravlje pokušavam pozitivno razmišljati vozam bajk šetnje jedem rokam se vitaminima

kad vidim kako umiru oko mene mlađi 10 stariji 10 samo smrtovnice
Naslovnica
Posts: 28254
Joined: 20/03/2013 15:38

#24 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by Naslovnica »

Truba wrote: 20/07/2023 11:30
Naslovnica wrote: 19/07/2023 19:23 Imam hronični prostatitis, koji se javlja 1-2 puta godišnje.
Ove godine sam, po prvi put, osjetio i tupi bol u bubrezima.
Krenulo je i sa blagom upalom epididimitisa, a završilo se orhioepididimitisom. 10 dana bolovanja, haos.
Usput mi pronađu i e.coli.
Riješim se e.coli (barem tako pokaže urinokultura), ali mi se javi enterobacter spp.
PSA konstantno povišen.
Vodali me po Urologiji, bio sam i kod Smajlovića, niko ne spominje rak prostate ili testisa, ali mene handri skoro mjesec dana, iz dana u dan, čas slabije, čas jače, nekakva nelagoda, baš nikako na zelenu granu.
U zadnjih 3-4 mjeseca popio sam antibiotika kao u zadnjih 20 godina i više.
Uradiću PSA i urinokulturu iduće sedmice, pa kod Hiroša, da vidimo šta se ovo više dešava.
a jaro ti si premlad za ovo
šta se događa?

jbt ja svako jutro molim za zdravlje pokušavam pozitivno razmišljati vozam bajk šetnje jedem rokam se vitaminima

kad vidim kako umiru oko mene mlađi 10 stariji 10 samo smrtovnice
Život me nije mazio. :gunjastajl:
Navuko s nogu, na planini, gradilište, prošla zima me satrala.
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#25 Re: Hiroš ili Šabanović

Post by ninjahepek »

milojicabrzi wrote: 20/07/2023 11:19
Kojih si godina, pa te je sve to sahvatalo?
Rane tridesete. Umjesto da živim punim plućima, ja u zatvoru. Ima dana... Puff, da ne idemo u to.
Altsa wrote: 20/07/2023 08:54 Sve zavisi kako se pacijent ponasa. Sa Hirosem se moze veoma lijepo ispricati o bolesti, lijecenju i dr. ali ako je pacijent pasivan i nista ga ne pita onda nece ni on pokretati neku pricu.
Meni nije ostavio taj dojam, niti jednom. Hladan, nezainteresovan... Nije jednom pogrešno zapisano u nalazima šta sam rekao. Ne volim peglati sa pitanjima, cilj mi je rješenje problema a za informacije imam google. Međutim daleko sam od toga, na moju žalost.
Post Reply