Gdje polagati za A kategoriju?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
Inspirit
Posts: 45
Joined: 07/09/2012 17:59

#1 Gdje polagati za A kategoriju?

Post by Inspirit »

Pozdrav,

Dugo vec zelim polagati za motor, a ovih suncanih dana mi bas bude krivo sto to nisam zavrsio i ranije.

Interesuje me koju skolu preporucujute za polaganje A kategorije? Sta treba da polazem ako vec imam B kategoriju? Da li samo voznju ili moram ponovo i testove, i koliko to sve traje? Da li postoje neke restrikcije u jacini motora koji mogu voziti kad tek polozim? Koja je cijena?
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#2 Re: Gdje polagati za A kategoriju?

Post by far rider »

Od autoškola što sam ja doživio kako rade mogu ti reć da su sve bile iste.. ne uče te da voziš motor nego samo te prirpeme da položiš ispit. U suštini jedino bitno je kakav je tip instruktor, jel okej kao osoba.. a dal ćeš položit ili ne ovisi od komisije. Npr. ja kad sam polago imo sam stvarno nekog fer tipa u komisiji pa mi je propustio par ozbiljnih grešaka i položio sam od prve. :lol:

Polažeš samo vožnju. A košta.. puno nešto.. sakupi se, mene je koštalo oko 500km. Npr. i ljekarski košta 50, i da izvadiš vozačku košta oko 40km.. još par taksi.. polaganje 110km.. i mislim 20časova u auto školi. Tak to.. računaj sa 500 km.

A ograničenja sa vozačkom nemaš nikakvog.. što je smiješno. Ja sam polago na staroj yamahi tw 200.. i ti sad sjedi na pravi motor. :roll: Ne ozbiljno, ako ti fali iskustva, bolje radi sebe vježbaj na slabijem motoru, jer za početnika nije teško da se zezne oko šaltanja i gasa i da tako završi da dupetu. :wink:
hali gali halid
Posts: 2406
Joined: 08/10/2007 22:45

#3 Re: Gdje polagati za A kategoriju?

Post by hali gali halid »

Da ne otvaram bezveze novu temu, zanima me moze li se full cross voziti u saobracaju? Nesto mi nema logike da se smije voziti neregistrovan motor, a vidim cesto neke likove na kroserima, naravno neregistrovanim...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59134
Joined: 03/08/2010 19:04

#4 Re: Gdje polagati za A kategoriju?

Post by kakavdanakneiskustvu »

laik sam oko motora,treba li za skutere do 50 kubika šta polagati?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#5 Re: Gdje polagati za A kategoriju?

Post by S4mpion »

kakavdanakneiskustvu wrote:laik sam oko motora,treba li za skutere do 50 kubika šta polagati?
Ako imaš vozačku dozvolu bilo koje kategorije, ne moraš.

Ako nemaš nikakvu vozačku dozvolu, moraš položit ispit iz poznavanja propisa(testovi).
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59134
Joined: 03/08/2010 19:04

#6 Re: Gdje polagati za A kategoriju?

Post by kakavdanakneiskustvu »

S4mpion wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:laik sam oko motora,treba li za skutere do 50 kubika šta polagati?
Ako imaš vozačku dozvolu bilo koje kategorije, ne moraš.

Ako nemaš nikakvu vozačku dozvolu, moraš položit ispit iz poznavanja propisa(testovi).


hvala
Post Reply