Gdje je trenirao Sanel Sjekirica da postane bombaš?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

flashco
Posts: 44
Joined: 31/12/2002 00:00

#1 Gdje je trenirao Sanel Sjekirica da postane bombaš?

Post by flashco »

Upravo sam procitao da je izvjesni Sanel Sjekirica by the way rodjen u Mostaru , a trazi ga madridska policija u vezi bombaskih napada u Spaniji.

Zar je moguce da u BiH postoje muslimanski TERORISTI koji idu po svijetu i postavljaju bombe da bi ubili nevini narod?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14836
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2

Post by DaysleepeR »

Cemu dernjava tolika covjece kao da gori nesto!

Ako je medju mrtvima, mrtvom covjeku se nemoze suditi niti mu se moze implicirati krivnja, niti se ista moze dokazati, jer se mrtav covjek nemoze braniti.
Ali kad vec spekulisemo, covjek jest rodjen u Mostaru, ali koliko sam vidio ima blizu 30 godina, tako da je morao preci dug put od Mostara do Spanije, i uz taj put vjerovatno sresti razne ljude od kojih je mogao nauciti razne vjestine.
Isto tako, u Afganistanu je pronadjen momak koji je AMERIKANAC a bio je talibanski borac protiv svega sto ima obiljezje USA, pa to opet ne znaci da je USA drzava u kojoj postoje "muslimanski TERORISTI" koji idu po svijetu i postavljaju bombe da bi ubili nevini narod.

Zar ne?
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#3

Post by NeKi_LiK »

Ja mislim da je trenirao u Veležu :roll: :roll: :roll:
AhMeT
Posts: 189
Joined: 23/02/2004 00:00

#4

Post by AhMeT »

Neki_Lik ne ne grijesis.trenirao je on u Borcu :-) :-)
Black_Lady
Posts: 8
Joined: 28/03/2004 11:53
Location: Privatno
Contact:

#5

Post by Black_Lady »

Bolje je pitanje "Zasto je trenirao". Koja to jos bolesna glava moze trenirati i uciti kako ubiti druge nevine ljude i sebe. Psihijatrija takve ne bi primila.
-DA-
Posts: 68
Joined: 16/03/2004 19:21
Contact:

#6

Post by -DA- »

Mozda "galava" onog sto radi za britansku tajnu sluzbu?
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#7

Post by Fair Life »

OSLOBODJENJE, 9.4.2004

Spanski terorista ipak drzavljanin Bosne i Hercegovine?

Terorista Sanel Sjekirica rodom iz Mostara

Sanel Sjekirica, koga spanske vlasti sumnjice za organiziranje teroristickog napada 11. marta na zeljeznickoj stanici u Madridu, rodom je iz Mostara, potvrdio je Oslobodjenju izvor blizak Vladi Bosne i Hercegovine. Iako jos nema zvanicnih podataka, jer se i dalje vrse provjere, bh. vlasti pretpostavljaju da Sjekirica posjeduje bh. drzavljanstvo. No, jos se ne zna kada i na koji nacin je Sjekirica napustio BiH. Bh. vlasti, tvrdi nas izvor, jos ne znaju ni to kako je Sjekirica dosao u Spaniju. “U toku su operativne provjere ove osobe i u narednih nekoliko dana trebali bismo imati vise podataka”, kazao je nas izvor. Robert Cvrtak, portparol federalnog Ministarstva unutarnjih poslova, i zvanicno je izjavio za Oslobodjenje da je FMUP putem Interpola dobio zahtjev da izvrsi provjere identiteta Sjekirice te dodao da su one u toku. O dosadasnjim saznanjima policije Cvrtak nije mogao govoriti. Podsjecamo, policijske i obavjestajne sluzbe poslale su proteklih dana na adresu Ministarstva sigurnosti BiH hitan zahtjev za provjeru identiteta dvadesettrogodisnjeg Sanela Sjekirice. Zajedno sa Sjekiricom za teroristicke napade u kojima je poginulo vise od 200 osoba osumnjiceni su i Amer el-Aziz i Rabei Osman Ahmed. No, nas izvor tvrdi da ove dvije osobe nemaju nikakve veze sa BiH. Spanske vlasti pretpostavljaju da su njih trojica najvjerovatnije pobjegla iz stana u kojem su ostali osumnjicenici za teroristicke napade u Madridu pocinili samoubistvo. Prema pisanju inostranih medija, Sjekirica je blisko povezan sa teroristickom mrezom Al-Kaida, koja je tokom ratnih sukoba preko razlicitih organizacija rasirila mrezu svojih saradnika. Cijelu pricu o tome ko stoji iza madridskih teroristickih napada dodatno su podgrijali italijanski mediji koji su objavili da su mudzahedini iz BiH preko Splita i Ankone putovali u Italiju, a potom u Spaniju. No, hrvatske sigurnosne sluzbe, pise Vecernji list, odbacile su ove tvrdnje talijanskih medija. Napomenimo i to da istraga o teroristickim napadima u Madridu i dalje traje.

V. ZIVAK

Copyright © 1999-2000 OSLOBODJENJE Sarajevo
User avatar
krava
Posts: 914
Joined: 14/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#8

Post by krava »

cuj u velezu :lol: :lol: :lol:
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#9

Post by The_Fluid »

DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#10

Post by DonDavudes »

DRŽAVLJANIN Bosne i Hrecegovine Sanel Sjekirica kojega španjolske vlasti sumnjiče za moguću povezanost s nedavnim terorističkim napadom u Madridu s jedanaest godina izbjegao je iz Mostara u kojemu je do tada živio i tijekom rata uopće nije boravio u BiH niti se tamo mogao povezati s islamskim ekstremističkim skupinama, prenose u petak bosanskohercegovački mediji.

Ministarstvo sigurnosti BiH i Ministarstvo unutarnjih poslova Federacije BiH potvrdili su u četvrtak kako kako je španjolska policija zatražila provjeru identiteta Sanela Sjekirice jer je bosanskohercegovačka putovnica s takvim imenom pronađena u stanu u kojemu su se skrivali neki od osumnjičenih za napad na vlak u Madridu 11. ožujka kada je poginulo 260 putnika.

"Utvrdili smo da je Sanel Sjekirica državljanin BiH a provjeravano je li povezan s nekim terorističkim skupinama", kazao je zamjenik ministra sigurnosti BiH Dragan Mektić.

Sanelov otac Alija koji i danas živi u Mostaru za više je dnevnih novina iz BiH kazao kako optužbe na račun sina smatra potpunom glupošću.

"Sanel i supruga Sejda otišli su su 1992. godine u Hrvatsku a potom u Španjolsku gdje je živjela moja svastika. Od dolaska u Španjolsku pa do sada on nije imao nikakvih problema sa zakonom i bio je primjeran student Fakulteta za informatiku u Oviedu", kazao je Alija Sjekirica za sarajevski "Dnevni avaz".

Sejda Sjekirica banjalučkim je "Nezavisnim novinama" kazala kako vjeruje da je policija povezala njegova sina s terorističkim napadima jer je jednom mladiću koji bi s tim mogao imati veze pomogao upisati fakultet.

"On nije vjerski fanatik", kazala je Sejda pojašnjavajući pri tom kako je njezin sin trenutačno na kampiranju u planinama kod Ovieda te da će se u ponedjeljak vratiti kući.

Sanelovi roditelji vjeruju kako je konfuziji doprinijela i činjenica da je njihov sin prije tri godine izgubio B-H putovnicu koju je potom netko mogao zloporabiti. Gubitak putovnice je prijavio na vrijeme a veleposlanstvo BiH u Parizu Sanelu je izdalo novu, tvrdi otac.

Mostarski "Dnevni list" zaključuje kako optužbe na račun povezanosti Sanela Sjekirice s teroristima ne izgledaju naročito utemeljene.

Takva zaključak temeljen je na činjenici kako je on imao svega 11 godina kada je počeo rat u BiH a u središnjoj Bosni gdje su operirali mudžahedini nikada nije živio.

(http://www.index.hr)
User avatar
Truba
Posts: 82632
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11

Post by Truba »

čovjek je rođen u SFRJ

još jedan razlog da sve svalite na komuniste :D :D :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#12

Post by Fair Life »

DonDavudes wrote:...Sanelov otac Alija koji i danas živi u Mostaru za više je dnevnih novina iz BiH kazao kako optužbe na račun sina smatra potpunom glupošću.

"Sanel i supruga Sejda otišli su su 1992. godine u Hrvatsku a potom u Španjolsku gdje je živjela moja svastika. Od dolaska u Španjolsku pa do sada on nije imao nikakvih problema sa zakonom i bio je primjeran student Fakulteta za informatiku u Oviedu", kazao je Alija Sjekirica za sarajevski "Dnevni avaz".
I Karadzicev brat je izjavljivao da je Radovan dusa od covjeka i da je uvijek bio veliki prijatelj muslimanima.
__
http://www.oslobodjenje.com.ba/asp/show ... t_id=39818

Sanel Sjekirica, koga spanske vlasti sumnjice za organiziranje teroristickog napada 11. marta na zeljeznickoj stanici u Madridu, rodom je iz Mostara, potvrdio je Oslobodjenju izvor blizak Vladi Bosne i Hercegovine. Iako jos nema zvanicnih podataka, jer se i dalje vrse provjere, bh. vlasti pretpostavljaju da Sjekirica posjeduje bh. drzavljanstvo. No, jos se ne zna kada i na koji nacin je Sjekirica napustio BiH. Bh. vlasti, tvrdi nas izvor, jos ne znaju ni to kako je Sjekirica dosao u Spaniju.
flashco
Posts: 44
Joined: 31/12/2002 00:00

#13

Post by flashco »

Bas nesto razmisljam,,,,,,,,,,,,,,ako je Sanel otisao 92 iz Mostara saa suprugom KAKO TO DA JE SADA STAAR SAMO 23 GODINE,,,,,,,,,,,,,,


Nesto mi nestima? :-)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14836
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#14

Post by DaysleepeR »

DonDavudes wrote:Sanelov otac Alija koji i danas živi u Mostaru za više je dnevnih novina iz BiH kazao kako optužbe na račun sina smatra potpunom glupošću.

"Sanel i supruga Sejda otišli su su 1992. godine u Hrvatsku a potom u Španjolsku gdje je živjela moja svastika.
Rece Sanelov otac a Sejdin muz.
Sta ne stima?
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#15

Post by Faruk »

Fair Life wrote:Bh. vlasti, tvrdi nas izvor, jos ne znaju ni to kako je Sjekirica dosao u Spaniju.
pa sta imaju BH vlasti sa time
pa nije se morao javiti da ide u Spaniju
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#16

Post by horns&drums »

Pokusao da trenira i u Realu ali nije mogao od Raula
van dyk
Posts: 134
Joined: 29/03/2004 02:24
Location: MOSTAR

#17

Post by van dyk »

horns&drums wrote:Pokusao da trenira i u Realu ali nije mogao od Raula
:lol: :lol:
a sad i ronaldo bola trudio se je al to ga je sjebalo nije imo mjesta(dosta sale)

Ma ja ne vjerujem u te price da je on digao one vozove,ako jeste stvarno treba ga streljat!
Ali kruze price da su mu ukradeni pasos i licna i da su to iskoristili teroristi i zato ga traze nemam pojma!
nadam se da nije to uradio,jer bi onda mostar sve i svasta osim dobrog,a i ovako je dosta propatio jos nam i ovo treba
flashco
Posts: 44
Joined: 31/12/2002 00:00

#18

Post by flashco »

Ok, evo sta ne stima: Kaze Alija da su Sanel i njegova SUPRUGA otisli 1992 u Hrvatsku, a potom u Spaniju.

Sta tebi ovdje ne stima???????????????/
SANELU JE DANAS,,,,SADA 23 godine,,,,,,,,,,
Koliko je Sanel imao godina kad je sa SUPRUGOM otisao u Hrvatsku, a koliko mu je bilo kad se ozenio?

TO BI BILO MOJE PITANJE



Mozeli se desiti da amerikanci pocnu trenirati po Bosni uskoro, sta mislite?
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#19

Post by dinash »

flashco wrote: Mozeli se desiti da amerikanci pocnu trenirati po Bosni uskoro, sta mislite?
nemamo mi dovoljno nafte za tu cast. uostalom, ako se nisu dosad natrenirali ne znam ni sta bi sad radili ovdje (agen) ...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#20

Post by valterbranisarajevo »

I mene je to prvo zbunilo. Vjerovatno je Alija mislio na svoju suprugu Sejdu koja je sa malim Sanelom tada otisla u Spaniju.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14836
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#21

Post by DaysleepeR »

flashco wrote:Ok, evo sta ne stima: Kaze Alija da su Sanel i njegova SUPRUGA otisli 1992 u Hrvatsku, a potom u Spaniju.

Sta tebi ovdje ne stima???????????????/
SANELU JE DANAS,,,,SADA 23 godine,,,,,,,,,,
Koliko je Sanel imao godina kad je sa SUPRUGOM otisao u Hrvatsku, a koliko mu je bilo kad se ozenio?

TO BI BILO MOJE PITANJE



Mozeli se desiti da amerikanci pocnu trenirati po Bosni uskoro, sta mislite?
Hajd drugi put.

Sanel otisao u Spanije 92 godine sa suprugom, rece otac Sanelov i muz suprugin.

Supruga je od tate, a ne od Sanela, to je Sanelova majka.

Jel ti sad jasno?
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#22

Post by Engram »

ma nije on ni poceo temu da bi ma sta razjasnio... :-?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14836
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#23

Post by DaysleepeR »

Haveru, da sam na njegovom mjestu, bilo bi me stid treci put rec na nisam skonto :D :shock:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#24

Post by Danguba »

Državljanin BiH osumnjičen za teroristički napad u Madridu

Sena Sjekirica: Moj sin Sanel prijavio se policiji
SARAJEVO - Sanel Sjekirica, državljanin BiH osumnjičen za teroristički napad u Madridu, prijavio se španskoj policiji, tvrdi juče Sena Sjekirca, Sanelova majka.

Ovu informaciju juče nismo uspjeli provjeriti u Ministarstvu unutrašnjih poslova Španije. U Ambasadi BiH u Madridu su nam rekli da oni nisu dobili tu informaciju.

Kako nam je rekao novinar španskog "El paisa" Horhe Rodrigez, po njihovim informacijama Sanel je nazvao majku i rekao da će se prijaviti policiji.

"Sanel je i dalje na kampovanju na jugu Španije, ali kada je saznao da ga povezuju s napadom u Madridu i osumnjičenim za taj napad, prijavio se policiji. Imam dokument koji je potpisao Sanel, u kojem ističe da će u potpunosti sarađivati s policijom", kazala je Sena Sjekirica.

Dodala je da su joj, kao i Sanelu, policajci i advokat sugerirali da do završetka istrage ne komuniciraju s medijima.

"Sanel je do petka na kampovanju, razgovarao je s policijom i dogovorili su se da omah po povratku kući da iskaz i svjedoči o gubitku pasoša, povezanosti s Marokancima koji su osumnjičeni za teroristički napad. Ali treba znati da španska policija Sanela nije osumnjičila niti optužila za ovaj napad", naglasila je Sjekirica ponavljajući da je Sanel jednom od njih pomogao da se upiše na fakultet u Ovijedu.

Španska policija je u jednom stanu u Madridu, koji su navodno koristili teroristi odgovorni za napad u glavnom španskom gradu, pronašla pasoš BiH.

"Još nemamo informacije da li su pronašli pasoš čiji je gubitak 13. juna 2003. godine prijavio Sanel Sjekirica, ili pasoš na isto ime koji je izdat 3. jula 2003. godine. Interpol provjerava brojeve ovih putovnica", kaže Sihana Čekić-Čaušević, iz Ureda glasnogovornika Ministarstva vanjskih poslova BiH.

Krajem prošlog mjeseca u eksplozijama bombi u Madridu poginulo je 200 a ranjeno nekoliko stotina građana. Španski ministar policije nedavno je kazao kako je Sanel Sjekirica identifikovan kao jedan od atentatora


Ali treba znati da španska policija Sanela nije osumnjičila niti optužila za ovaj napad",

jako zanimljiva recenica :-?

a ko jeste ako oni nisu,jer je vec doslo do linca :oops:
flashco
Posts: 44
Joined: 31/12/2002 00:00

#25

Post by flashco »

Dobro,,,hajde de,, nek nije ,,bas bi mi bilo drago,,ali uvjek se nesto izrodi od necekga.

Policija djaba ne trazi. Meni nikad nisu dosli na vrata.
Post Reply