FPN - Zurnalistika?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
TheLadyGia
Posts: 7
Joined: 28/08/2009 23:30

#1 FPN - Zurnalistika?

Post by TheLadyGia »

Zdravo,molila bih ako ima ko na forumu,da studira ovaj smjer da mi opise utiske,i jel zadovoljan stanjem na ovom odsjeku,i zaista mozee li se naci dobar ISPLATIV posao kad se zavrsi,magistrira??

MOLILA BIH SAM OZBILJNE KOMENTARE,DA NEBI DIJALOG PRERASTAO U KOMEDIJU I SVADJU NA KRAJU:)

PLIZ HELP,HITNO SU MI POTREBNE INFORMACIJE
User avatar
Truba
Posts: 82728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Truba »

malo pismenosti ne bi škodilo buduća kolegice

:mrgreen:
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#3 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Hare_ze »

TheLadyGia wrote:Zdravo,molila bih ako ima ko na forumu,da studira ovaj smjer da mi opise utiske,i jel zadovoljan stanjem na ovom odsjeku,i zaista mozee li se naci dobar ISPLATIV posao kad se zavrsi,magistrira??

MOLILA BIH SAM OZBILJNE KOMENTARE,DA NEBI DIJALOG PRERASTAO U KOMEDIJU I SVADJU NA KRAJU:)

PLIZ HELP,HITNO SU MI POTREBNE INFORMACIJE
Sve se na kraju svodi na to da li faks upisujes da ucis ili samo da dobijes papir. Ako je ovo drugo onda ti nigdje nece biti dovoljno dobro.

Da pokusam odgovoriti na pitanja. Stanje na FPN je vrlo lose i to ce potvrditi svi koji su studirali ili jos uvijek studiraju. Master studij je nesto bolji, ali i to je relativno tanko. Fali prakse. Od novinarstva se obogatit neces osim ako ne budes vlasnica novina ili nekog medija ;). Posao ces naci ako budes radila na sebi. Fakultet ti ne garantuje da ces naci posao i to sebi izbij iz glave.

P.S. slazem se sa komijem :)
Last edited by Hare_ze on 01/09/2009 23:37, edited 1 time in total.
TheLadyGia
Posts: 7
Joined: 28/08/2009 23:30

#4 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by TheLadyGia »

moje isprike buduca kolegice 8-) :D ne zamjerite nocas mi za to,posto jedva oci su mi otvorene,a ev sve cekam da odg neko, kad evo obradovala si me odgovorom,sam ak mozes ga prosirit malo :D Meni potrebnim informacijama :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 82728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Truba »

kolega (za tvoje dobro nadam se kako nećemo biti kolege)

bit ću veoma kratak miran i staložen dok ti ovo pišem


spašavaj živu glavu i upiši mašinstvo, farmaciju, informatiku ili nešto opipljivo

ps. pogledaj statistike nezaposlenih iz ove godine
TheLadyGia
Posts: 7
Joined: 28/08/2009 23:30

#6 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by TheLadyGia »

Hare_ze wrote:
TheLadyGia wrote:Zdravo,molila bih ako ima ko na forumu,da studira ovaj smjer da mi opise utiske,i jel zadovoljan stanjem na ovom odsjeku,i zaista mozee li se naci dobar ISPLATIV posao kad se zavrsi,magistrira??

MOLILA BIH SAM OZBILJNE KOMENTARE,DA NEBI DIJALOG PRERASTAO U KOMEDIJU I SVADJU NA KRAJU:)

PLIZ HELP,HITNO SU MI POTREBNE INFORMACIJE
Sve se na kraju svodi na to da li faks upisujes da ucis ili samo da dobijes papir. Ako je ovo drugo onda ti nigdje nece biti dovoljno dobro.

Da pokusam odgovoriti na pitanja. Stanje na FPN je vrlo lose i to ce potvrditi svi koji su studirali ili jos uvijek studiraju. Master studij je nesto bolji, ali i to je relativno tanko. Fali prakse. Od novinarstva se obogatit neces osim ako ne budes vlasnica novina ili nekog medija ;). Posao ces naci ako budes radila na sebi. Fakultet ti ne garantuje da ces naci posao i to sebi izbij iz glave.

P.S. slazem se sa komijem :)
Zahvaljujem ;-)
TheLadyGia
Posts: 7
Joined: 28/08/2009 23:30

#7 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by TheLadyGia »

komi wrote:kolega (za tvoje dobro nadam se kako nećemo biti kolege)

bit ću veoma kratak miran i staložen dok ti ovo pišem


spašavaj živu glavu i upiši mašinstvo, farmaciju, informatiku ili nešto opipljivo

ps. pogledaj statistike nezaposlenih iz ove godine
Tako je ocajno stanje? Eto ja sam 99% bila za ovaj fax,ali sad...
Ali ne mogu shvatiti da toliko studenti ovog smjera su ogorceni.....Dok u drugim drzavama nije tako.Ali ipak u Bosni smo,nista novo.

Uglavnom hvala.... :)
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#8 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Hare_ze »

TheLadyGia wrote: Tako je ocajno stanje? Eto ja sam 99% bila za ovaj fax,ali sad...
Ali ne mogu shvatiti da toliko studenti ovog smjera su ogorceni.....Dok u drugim drzavama nije tako.Ali ipak u Bosni smo,nista novo.

Uglavnom hvala.... :)
Mozda ce ti zvucati kao suplja, ali sve je do toga koliko ces se truditi i ulagati u sebe. Svaki rad se na kraju isplati, to mogu reci iz svog iskustva. Stoga, ako je novinarstvo ono sto zaista zelis ne vidim razlog da ne pokusas.

Mada ni kolegin savjet nije za odbaciti :) hahaha
TheLadyGia
Posts: 7
Joined: 28/08/2009 23:30

#9 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by TheLadyGia »

komi wrote:kolega (za tvoje dobro nadam se kako nećemo biti kolege)

bit ću veoma kratak miran i staložen dok ti ovo pišem


spašavaj živu glavu i upiši mašinstvo, farmaciju, informatiku ili nešto opipljivo

ps. pogledaj statistike nezaposlenih iz ove godine
Postujem tvoje misljenje,ili savjet bolje reci. Cijenim kakva god bila istina,samo ako dolazi od osoba koje to studiraju,zato thx...Ako se ne zaradjuje dobro ovim poslom,najbolje mijenjat fax.

Ali ipak,za par godina, dok magistriram,mozda se popravi stanje zurnalistike u Bosni....... ko ce znat
User avatar
Truba
Posts: 82728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Truba »

ti bi s magisterijem da radiš posao koji će neko za manje para raditi sa srednjom školom :mrgreen:

i šta bi da si gazda firme?
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#11 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Hare_ze »

komi wrote:ti bi s magisterijem da radiš posao koji će neko za manje para raditi sa srednjom školom :mrgreen:

i šta bi da si gazda firme?
Nemoj joj ubijati snove :D :D :D

Nije sve tako crno, jos je gore ;) Mada je i moj savjet uglavnom svima koji me pitaju za FPN, smjer Zurnalistika (ili Komunikologija po novom) - bolje ne upisuj, bice ti zao izgubljenog vremena.
TheLadyGia
Posts: 7
Joined: 28/08/2009 23:30

#12 FPN

Post by TheLadyGia »

Zdravo,Zanima me Ima li Iko sa 1 god Zurnalistike,smjer PR..da mi kaze koliko zapravoo mi imamo predmeta u ovom 1 semestru....... Studenti s 2 godine govore 6,a trenutno na netu dato je 5 predmeta,pa me zanima da nije mozda greska do njih,da nisu stavili sve na net.... Hvala unaprijed
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#13 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Amazonka27 »

Teme spojene...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#14 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by dadoka84 »

Iz "licnog" iskustva mogu reci da samo od tog faksa nemas velike fajde. Moja zena je dugo trazila posao. Iako je radila 7 godina u struci, posla jednostavno nema. Naravno to se ne odnosi na "tete" sa dekolteima i slicnom dodatnom opremom. Puno je lakse posao naci u marketingu, PR ili nesto slicno. Sretno u svakom slucaju.
kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#15 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by kenzo »

moja poznanik 15 ispita za 5 mjeseci polozio na zurnalistici :D

drugi ma masteru rastura..


a poznajem njihove mogucnosti kakve su...
Asimm
Posts: 5
Joined: 25/10/2009 10:55

#16 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Asimm »

FPN je totalano reorganizovan Fakultet. Ovo je primjer kako se u jako kratkom roku mogu napraviti velike i pozitivne promjene i to je samo zahvaljujuci Dekanu Pejanovicu. Renovirane su prostorije i tehnicki bolje opremljene, veliki broj mladjih kadrova je dobilo priliku da realizuju svoje ideje itd. Pogledajte sam programe za postdiplomske studije, pretpostavljam da ce biti dobro organizovani (a vec sam i pitao sta mislite o ovim smjerovima). Ostvarena je bliska saradnja sa Ekonomskim fakultetom koji je bar 20 godina ispred svih fakulteta u BiH. Bilo je puno propusta u proslosti,ja sam diplomirao 2009. godine i studij je trajao 4 godine, i ne moze se porediti prva i druga godina sa cetvrtom.
User avatar
Truba
Posts: 82728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#17 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Truba »

Image

vidim nedavno tucakovića ispred BBI ne djed... nego super djed
besim u istri
hanku odavno nisam vidio
jelenka u zaleđu
beridan sjoo kad se sjetim šuplje na predavanjima i šešira

Image
lejla je najbolja osoba što postoji uz asima mujkića

ne znam ko je od ekipe živ a možda je neko i umro pa oprostite ako sam...
User avatar
Truba
Posts: 82728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: FPN - Zurnalistika?

Post by Truba »

TheLadyGia wrote: 01/09/2009 23:04 Zdravo,molila bih ako ima ko na forumu,da studira ovaj smjer da mi opise utiske,i jel zadovoljan stanjem na ovom odsjeku,i zaista mozee li se naci dobar ISPLATIV posao kad se zavrsi,magistrira??

MOLILA BIH SAM OZBILJNE KOMENTARE,DA NEBI DIJALOG PRERASTAO U KOMEDIJU I SVADJU NA KRAJU:)

PLIZ HELP,HITNO SU MI POTREBNE INFORMACIJE
kako bi na faksu? :D
jesi našla posao
Post Reply