Film Pasija - Muka Isusova

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#26

Post by DaysleepeR »

Jonatan, ne kontam cemu tvoja diskusija sa muslimanima po pitanju kontraverzi iz Pasije.
Muslimani nemaju nista s tim filmom, niti ih ima u njemu (logicno) niti o njemu diskutuju, niti im smeta.

Film govori o zadnjim satima zivota Isusa, i ljudima i narodima koji su imali svoju (bilo pozitivnu bilo negativnu) ulogu u tom dogadjaju koji je promjenio covjecanstvo.

Moras shvatiti da muslimani nemaju sta da kazu o filmu.
To je krscanski film upucen krscanima i onima koje to interesuje.
Isto tako u pitanju je umjetnicko djelo koje podlijeze kritici bilo koje vrste, i nije svaka kritika rezultat mrznje prema bilo Isusu bilo krscanima.

Stav muslimana po pitanju Isusa je jasan, i tu nema nikakvih kontraverzi.

Trebao bi i ti biti jasniji, jer ovako svaki tvoj post smrdi na nicim izazvanu provokaciju prema muslimanima.
-DA-
Posts: 68
Joined: 16/03/2004 19:21
Contact:

#27

Post by -DA- »

DaysleepeR, on samo nama pokusava da cini d'avu :) pa ponekad isfrustriran kaze nesto "zasce" o nama ili nasoj vjeri. :) Pitam se samo da li se radi o sveceniku. :)
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#28

Post by Jonatan »

-DA- wrote:DaysleepeR, on samo nama pokusava da cini d'avu :) pa ponekad isfrustriran kaze nesto "zasce" o nama ili nasoj vjeri. :) Pitam se samo da li se radi o sveceniku. :)
Svećenik :lol: Ni blizu :-D
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#29

Post by MUNAFIK »

DaysleepeR wrote:.

Trebao bi i ti biti jasniji, jer ovako svaki tvoj post smrdi na nicim izazvanu provokaciju prema muslimanima.
i meni se cini tako.

i znaj ovo VAMA VASA VJERA A NAMA NASA vi pravite filmove kakve hocete samo muslimane i Islam nedirajte.
selam mir sa vama
-DA-
Posts: 68
Joined: 16/03/2004 19:21
Contact:

#30

Post by -DA- »

Ono sto je mozda najbolnije krscanima je da sa otkrivanjem i dokazivanjem novih slucajeva djevicanskog radjanja pada njihova teorija po kojoj je dokaz njegovog "bozanstva" da je rodjen bez oca. Zato brojne polemike medju njima samima u vezi toga.
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#31

Post by Engram »

Kazimoglu
Posts: 199
Joined: 01/03/2004 00:00

#32

Post by Kazimoglu »

otkrivanjem i dokazivanjem novih slucajeva djevicanskog radjanja pada njihova teorija po kojoj je dokaz
zar Isus ili Isa a.s. nije bitna licnost u Islamu?
Film govori o 12 posljednih sati, zar to nije i za muslimane tema o kojoj se govori?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#33

Post by MUNAFIK »

zar Isus ili Isa a.s. nije bitna licnost u Islamu?
Film govori o 12 posljednih sati, zar to nije i za muslimane tema o kojoj se govori?
naravno da je Isa a.s. vazna licnst u Islamu ali film je krscanska verzija pa zato mi nemamo sta pricati dobro se zna sta muslimani misle o Isa a.s. a sta krscani zato ovo nije nista novo. nek oni prave svoje mi cemo svoje i to je to.
-DA-
Posts: 68
Joined: 16/03/2004 19:21
Contact:

#34

Post by -DA- »

Kazimoglu wrote:
otkrivanjem i dokazivanjem novih slucajeva djevicanskog radjanja pada njihova teorija po kojoj je dokaz
zar Isus ili Isa a.s. nije bitna licnost u Islamu?
Film govori o 12 posljednih sati, zar to nije i za muslimane tema o kojoj se govori?
Isa a.s. je muslimanima bitan kao Poslanik a.s. a ne kao "boziji sin". U Kur'anu imas kamaru ajeta koji govore o njemu i njegovoj porodici medjutim krscansku verziju smrti "bozijeg sina" ne uzimamo kao istinitom jer smatramo da nas je Allah swt u Kur'anu obavijstio o Isa a.s. onako kako je uistinu bilo.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#35

Post by DaysleepeR »

FILM Mela Gibsona Pasija, koji su mnogi ocijenili kontroverznim, ostvario je rekordnu gledanost u kinodvoranama Ujedinjenih Arapskih Emirata, nadmašivši dosadašnjeg rekordera, film Matrix Reloaded, piše u nedjelju list Gulf News.

U prva tri dana prikazivanja u Emiratima film je vidjelo 66.320 gledatelja, dok je Matrix Reloaded u prva tri dana prikazivanja vidjelo 59.000 gledatelja.


Toliko o muslimanima i Pasiji.
Nadji neku drugu pogodniju temu ako hoces da provociras.
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#36

Post by Jonatan »

DaysleepeR wrote:
Toliko o muslimanima i Pasiji.
Nadji neku drugu pogodniju temu ako hoces da provociras.
To je mislim upućeno meni. Ako vi milsite da vas provociram, imate pravo na svoje mišljenje, ali se varate.
Dzubko
Posts: 1
Joined: 22/06/2003 00:00

#37 Konstatacija

Post by Dzubko »

Esselasmu alejkum

Ja kao musliman i posmatrac cijele ove afere oko filma Mela Gibsona, koji govori o zivotu Isaa neka je na njega selam(Isusu) na osnovu krscanskog vjerovanja mogu reci samo ono sto Kur'an kaze a to je da je bio poslanik. Naravno bez trazenja historijskih dokaza o njegovom a.s. postojanju, kao sto to rade oni koji sebe nazivaju krscanima, a pogotovo ne ono sto zidovi izmisljaju o ovom predzadnjem Allahovom poslaniku, a na neznam dali je svima poznato to sta Isa a.s. predstavlja u zidovskim ocima? Vulgarno receno "kopile", rijeci nisu moje, ali mi, mislim na muslimane, u tu raspavu necemo ulazaiti jer smo o tome iznijeli svoj stav a dogovor bi se trebao dogoditi izmedu zidova i krscana, mada je Allah vec objavio istinu.
Gledano ocima krscana a i zidova u filmu vidimo jedan konflikt izmedu rabina, kada kazem rabina onda mislim i na Isusa.
Mislim da sam bio jasan, i naravno pozivam sve sljedbenike knjige(zidove i krscane) da razmisle o ajetima koji govore o Isau a.s.
Da nas Allah uputi na pravi put.
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#38 Re: Konstatacija

Post by Jonatan »

Dzubko wrote:Esselasmu alejkum
Mislim da sam bio jasan, i naravno pozivam sve sljedbenike knjige(zidove i krscane) da razmisle o ajetima koji govore o Isau a.s.
Ja kao sljedbenik Knjige vjerujem u prorčanstva da Mesija ima biti mučen i ubijen, a vi kažete da to nije istina.
blues_woman
Posts: 153
Joined: 09/09/2003 00:00
Location: sarajevo

#39

Post by blues_woman »

sinoc sam gledala film i ne zelim uopste da zalazim u tematiku istog. ali definitivno pohvaljujem kameru, fotografiju i muziku. kostimografija i maske takodje odlicne! a sto se tice brutalnosti u odredjenim scenama ne mogu me tangirati nakon rata.
Post Reply