dobro dosli na hrvatski jadran...

breka
Posts: 211
Joined: 15/07/2005 21:08
Location: sjeverna hemisfera

#101

Post by breka »

joj kako ja vas sve voleeeeeem.
evo reko i ja da se pridruzim loma.

elem, slazem se sa gavrilom da se ne smije generalizirati i svaljivati ljagu na sve srbe ovog svijeta. ja imam jednog dobrog prijatelja, on je musliman, ja sam ... ne znam ni ja (?) ... mjesano meso - od svega po malo... nije ni bitno. medjutim taj moj dobar jaran s kojim djelim puno misljenja, puno toga u cjelini, povjeravamo se jedan drugom, pricamo nesto sto ne bi mozda cak ni bratu rodjenom rekao,, on je jako opterecen srbima i njihovim mentalitetom. kako ja eto isto nisam neki srboljub u smislu nacije (mada nisam ljubitelj niti bilo koje druge nacije generalno gledajuci), cak sam protiv puno toga sto, eto nasa istocna braca zagovaraju - politicki, (ne)kulturno, socijalno blabla da ne nabrajam; ipak u svemu tome postoji nesto o cemu gavrilo govori - a to je osjecaj nekog svaljivanja krivice na jednu naciju - mislim na kraju krajeva da su nasi bosanski, kao i hrvatski srbi u tom pogledu najvise najebali - ovi tamo iz majcice srbije uglavnom ni ne znaju niti su upuceni sta se dogadjalo na tlu bosne u proteklih 20 godina. za njih smo svi mi tupavi i naivni bosanci. ovo potonje znam jer sam imao priliku bivati u srbiji najmanje 3,4 puta u zadnje 3 godine. ne znam... a znam i iz beca, grada u kojem zivim, imam puno poznanika iz srbije koji me iznenadjuju svojim komentarima i neznanjem i neupucenoscu ... ipak, to me sprijecava da medju njima upoznajem ljude koji su okej, koji imaju i prepoznaju neke druge vrijednosti - na kraju krajeva ni ja nisam opterecen ni politikom ni necijim porijeklom. mislim da sam u tom pogledu sretan covjek.
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#102

Post by hananah »

Cuj zena, ja ih nisam ni primjetila - od muskaraca :D
El_Comunista
Posts: 223
Joined: 06/07/2005 16:37

#103

Post by El_Comunista »

PITARKA_SA wrote:"cobane ,vrati se ovce tvoje nemogu bez tebe... :roll: "
EEEEE..VO GA.......EEEEE......VO GA !


Image
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#104

Post by gavrilo »

hananah wrote:Cuj zena, ja ih nisam ni primjetila - od muskaraca :D
pff... :)
Post Reply