Djeca : najveće bogatstvo

Post Reply
Safet90
Posts: 59
Joined: 09/06/2014 08:57

#1 Djeca : najveće bogatstvo

Post by Safet90 »

Ljudi u Bosni se takmiče ko će imati više djece! (VIDEO)

Naselje Kamenica u općini Zvornik poznatije je kao "dolina grobnica", ali bi se moglo nazvati i "dolinom života".

Naime, od preko 4.500 stanovnika koji su tu stanovali prije rata, ovdje se vratilo tek nekih 1.000.
Ono što je zanimljivo jeste njihov takmičarski duh, i to ne bilo kakav ili u bilo kakvom takmičenju. Oni se naime takmiče ko će imati više djece!

Više pogledajte u prilogu FACE TV-a...

http://www.haber.ba/vijesti/bih/87262-l ... video.html

:thumbup:

Sta miliste o ovim ljudima? Inace je ovdje tokom srpske agresije ubijeno 700 muskaraca.
Ali ljudi ispoljavaju nevjerovatnu ljubav prema zavicaju, hrabrost i vjeru u zivot.


Mogu li nam oni sluziti kao uzor?
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#2 Re: Djeca : najveće bogatstvo

Post by lua »

Sta miliste o ovim ljudima? Inace je ovdje tokom srpske agresije ubijeno 700 muskaraca.
Ali ljudi ispoljavaju nevjerovatnu ljubav prema zavicaju, hrabrost i vjeru u zivot.


Mogu li nam oni sluziti kao uzor?
Ljubav prema zavičaju, hrabrost i vjera u život se ispoljavaju rađanjem djece? Meni ovo zvuči malo glupo. :D
U suštini rađanje djece je prirodni proces, koji je apsolutno lična stvar. Tako da, mene što se tiče, neka rađaju beba koliko god im volja, ali ja tu ne vidim nikakav čin herojstva. Iskreno, nisu mi uzori, uzore si biram na drugi način. Tako da ne kontam što je ovo ustvari toliko poseban čin da zaslužuje dokumentarac? Rađanje djece nije nikakva umjetnost. Veće herojstvo je učiti, školovati se, raditi, privređivati, djelovati kreativno, pomagati, glasati... A ovo? Ne znam baš.
Safet90
Posts: 59
Joined: 09/06/2014 08:57

#3 Re: Djeca : najveće bogatstvo

Post by Safet90 »

lua wrote:
Sta miliste o ovim ljudima? Inace je ovdje tokom srpske agresije ubijeno 700 muskaraca.
Ali ljudi ispoljavaju nevjerovatnu ljubav prema zavicaju, hrabrost i vjeru u zivot.


Mogu li nam oni sluziti kao uzor?
Ljubav prema zavičaju, hrabrost i vjera u život se ispoljavaju rađanjem djece? Meni ovo zvuči malo glupo. :D
Kao sto je i napisano. Tu su srbi ubili 700 muskara 1992. Protjerali narod, unistili imovinu, opljackali i pokusali srbizirati cijeli teritorij. Prezivjeli su se vratili, obnovili domove i vratili zivot naselju. I to uprkos konstantom srpskom fasistickom teroru koji se vrsi nad njima. Da. To se zove ljubav prema zavicaju, hrabrost i vjera u zivot.

Veće herojstvo je učiti, školovati se, raditi, privređivati, djelovati kreativno, pomagati, glasati... A ovo? Ne znam baš.
Imas li ti oci? Ili nisi gledala ovu mini-reportazu? Ovi ljudi rade(i to konkretan rad a ne neko presipanje iz supljeg u prazno), skoluju djecu, pomazu itd...) Ili si ti mozda jedna od onih sto ih mozemo vidjeti na "night life slikama"s naslovne stranice? Zene od 35 god koje je vucaraju u dopicnjacima po kafancugama i pokusavaju da zaustave "proces starenja". Takve vole puno filozofirati i na kraju zavrse sa olinjalom mackom.
:wink:

Ali sta reci nekome kome je glasanje herojstvo! :lol:
User avatar
touch brain
Posts: 579
Joined: 28/01/2012 23:22
Location: negdje na moru

#4 Re: Djeca : najveće bogatstvo

Post by touch brain »

takmicenje u radjanju djece-bolesno

onda ce ti roditelji sa tuce djece po tv-u iskakati kao iz pastete zaleci se kako nemogu prehraniti obitelj i traziti humanitarnu pomoc Image
Last edited by touch brain on 09/06/2014 11:29, edited 1 time in total.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#5 Re: Djeca : najveće bogatstvo

Post by lua »

Safet90 wrote:
Kao sto je i napisano. Tu su srbi ubili 700 muskara 1992. Protjerali narod, unistili imovinu, opljackali i pokusali srbizirati cijeli teritorij. Prezivjeli su se vratili, obnovili domove i vratili zivot naselju. I to uprkos konstantom srpskom fasistickom teroru koji se vrsi nad njima. Da. To se zove ljubav prema zavicaju, hrabrost i vjera u zivot.


Imas li ti oci? Ili nisi gledala ovu mini-reportazu? Ovi ljudi rade(i to konkretan rad a ne neko presipanje iz supljeg u prazno), skoluju djecu, pomazu itd...) Ili si ti mozda jedna od onih sto ih mozemo vidjeti na "night life slikama"s naslovne stranice? Zene od 35 god koje je vucaraju u dopicnjacima po kafancugama i pokusavaju da zaustave "proces starenja". Takve vole puno filozofirati i na kraju zavrse sa olinjalom mackom.
:wink:

Ali sta reci nekome kome je glasanje herojstvo! :lol:
Srbizirati? Nemoj srat', nisi ovo napisao. Hahahahahhahaha :mrgreen: . Ljudi su se vratili kući, k'o i hiljade drugih ljudi u Bosni i Hercegovini. Obnovili domove, kao milion ljudi u Bosni i Hercegovini. Rađaju djecu, kao i drugi ljudi u Bosni i Hercegovini. Ne znam šta se pališ, Safete legendo. Ni ja tebe nisam vrijeđala na ličnoj razini rekavši da si glup i ograničen k'o plastična čaša.

Vidim mrziš i žene od 35 godina što izlaze po "kafančugama". Jesu li i one genocidan narod? :D Hoće li te i one srbizirati? Jadi moji, jadni... :D

Glasanje jest herojski čin u demokratiji, pogotovo ako imaš muda da svoj glas daš nekome ko nije priglupi, nepismeni poluhajvan koji se kurči nacijom i vjerom. :D

Ali šta ja tebi da pričam, Safete, u tvom svijetu je herojstvo samo tjeranje inata i glupiranje. :D Kamo sreće da si svoju energiju usmjerio na to da vrijeđaš one koji su te pokušali srbizirati. :D
User avatar
sarajlija80
Posts: 2074
Joined: 26/07/2013 10:37

#6 Re: Djeca : najveće bogatstvo

Post by sarajlija80 »

djeca jesu najvece bogatsvo ali zalostno je sto ih svako moze imati,neko ima sve ali mu to nedostaje posteni dobri ljudi ali nema tog pecata ,a neko radja djecu iako nema uslove dostojnog covjeka razmisljajuci zivotinjski nagonom,a ne kako ce tu djecu odhraniti podici ,pa onda se zavsi na emisijama tipa Ispuni mi zelju ,nije da se rugam daleko bilo ,al stvarno neki ljudi su bolensi i nezasluzuju nista.
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#7 Re: Djeca : najveće bogatstvo

Post by Pol_Pot »

Safet, još jedan forumaš koji ne guzi :D
Safet90
Posts: 59
Joined: 09/06/2014 08:57

#8 Re: Djeca : najveće bogatstvo

Post by Safet90 »

lua wrote:
Safet90 wrote:
Kao sto je i napisano. Tu su srbi ubili 700 muskara 1992. Protjerali narod, unistili imovinu, opljackali i pokusali srbizirati cijeli teritorij. Prezivjeli su se vratili, obnovili domove i vratili zivot naselju. I to uprkos konstantom srpskom fasistickom teroru koji se vrsi nad njima. Da. To se zove ljubav prema zavicaju, hrabrost i vjera u zivot.


Imas li ti oci? Ili nisi gledala ovu mini-reportazu? Ovi ljudi rade(i to konkretan rad a ne neko presipanje iz supljeg u prazno), skoluju djecu, pomazu itd...) Ili si ti mozda jedna od onih sto ih mozemo vidjeti na "night life slikama"s naslovne stranice? Zene od 35 god koje je vucaraju u dopicnjacima po kafancugama i pokusavaju da zaustave "proces starenja". Takve vole puno filozofirati i na kraju zavrse sa olinjalom mackom.
:wink:

Ali sta reci nekome kome je glasanje herojstvo! :lol:
Srbizirati? Nemoj srat', nisi ovo napisao. Hahahahahhahaha :mrgreen: . Ljudi su se vratili kući, k'o i hiljade drugih ljudi u Bosni i Hercegovini. Obnovili domove, kao milion ljudi u Bosni i Hercegovini. Rađaju djecu, kao i drugi ljudi u Bosni i Hercegovini. Ne znam šta se pališ, Safete legendo. Ni ja tebe nisam vrijeđala na ličnoj razini rekavši da si glup i ograničen k'o plastična čaša.

Vidim mrziš i žene od 35 godina što izlaze po "kafančugama". Jesu li i one genocidan narod? :D Hoće li te i one srbizirati? Jadi moji, jadni... :D

Glasanje jest herojski čin u demokratiji, pogotovo ako imaš muda da svoj glas daš nekome ko nije priglupi, nepismeni poluhajvan koji se kurči nacijom i vjerom. :D

Ali šta ja tebi da pričam, Safete, u tvom svijetu je herojstvo samo tjeranje inata i glupiranje. :D Kamo sreće da si svoju energiju usmjerio na to da vrijeđaš one koji su te pokušali srbizirati. :D

Srpkinja si. Ok. Razumijem zasto tako infantilno piskaranje :wink:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#9 Re: Djeca : najveće bogatstvo

Post by hizo ramidovic »

lua wrote:
Glasanje jest herojski čin u demokratiji, pogotovo ako imaš muda da svoj glas daš nekome ko nije priglupi, nepismeni poluhajvan koji se kurči nacijom i vjerom. :D
tako je, veca muda treba imati za glasanje vec se odluciti biti roditelj...
jerbo, biti otac ili mati, odluciti se za dijete u ovim veselim vremenima sveopceg blagostanja i srece u drzavi bih, te ga pravilno odgojiti je pi**in dim u odnosu na sve muke, napore i opasnosti prilikom glasanja, i to svake dvije godine...
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#10 Re: Djeca : najveće bogatstvo

Post by lua »

Safet90 wrote:

Srpkinja si. Ok. Razumijem zasto tako infantilno piskaranje :wink:
Mrš. Seljačino.
Post Reply