Da li je pakao izmišljotina?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1 Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

Kad Sin Čovječji dođe sa svojim sjajem u pratnji svih anđela, sjest će na prijestolje svoje slave. Tada će se pred njim skupiti svi narodi, a on će ih razlučiti jedne od drugih kao što pastir luči ovce od jaraca. Postavit će ovce sebi s desne strane, a jarce s lijeve. Nakon toga će Kralj reći onima s desne strane: ‘Dođite blagoslovljeni Oca mog, i primite u posjed kraljevstvo koje vam je pripravljeno od postanka svijeta! Jer bijah gladan, i dadoste mi jesti; bijah žedan, i napojiste me; bijah putnik, i primiste me; bijah go, i obukoste me; bijah u tamnici, i dođoste k meni.’ Tada će mu reći pravednici: ’Gospodine, kad te vidjesmo gladna pa ti dadosmo jesti, ili žedna pa ti dadosmo piti? Kad li te vidjesmo kao putnika i primismo te? Ili gola pa te obukosmo? Kad li te vidjesmo bolesna ili u tamnici te dođosmo k tebi?’ Kralj će im odgovoriti: Zaista, kažem vam, meni ste učinili koliko ste učinili jednomu od ove moje najmanje braće.
Tada će reći i onima s lijeve strane: ’Idite od mene, prokleti, u oganj vječni što je pripravljen đavlu i anđelima njegovim! Jer bijah gladan, i ne dadoste mi jesti; bijah žedan, i ne dadoste mi piti; bijah putnik, i ne primiste me; go, i ne obukoste me; bolestan i u tamnici, i ne pohodiste me’. Tada će mu i oni reći:’ Gospodine, kad te vidjesmo gladna, ili žedna, ili kao putnika, ili gola, ili bolesna, ili u tamnici, i ne pritekosmo ti u pomoć? On će im odgovoriti:’ Zaista, kažem vam, ni meni niste učinili koliko niste učinili jednomu od ovih najmanjih.’ Ovi će otići u muku vječnu, a pravednici u život vječni.”Matej, 25:31-46:
Da li se Isus šalio kad je ovo rekao?
Da li je fer da pakao postoji?Mislim ono,ideš u vječno mučilište,jer si odbacio Boga koji te jedini od istog mogao spasiti!
Kad vidim kako neki ovdje pljuju po Bogu,po Isusu Spasitelju,skoro da se veselim paklu!Niste bolje ni zaslužili,debili!
Last edited by patriot_1 on 28/10/2017 16:15, edited 1 time in total.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#2 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by Mišo_Kovač »

patriot_1 wrote: Kad vidim kako neki ovdje pljuju po Bogu,po Isusu Spasitelju,skoro da se veselim paklu!Niste bolje ni zaslužili,debili!
S ovakvim stavovima, ideš i tu u pak'o... Mijenjaj religiju u neku koja podržava ovakve zle misli, ko kršćaninu ti se loše piše... :evil:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#3 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by Smrcak15 »

Mišo_Kovač wrote:
patriot_1 wrote: Kad vidim kako neki ovdje pljuju po Bogu,po Isusu Spasitelju,skoro da se veselim paklu!Niste bolje ni zaslužili,debili!
S ovakvim stavovima, ideš i tu u pak'o... Mijenjaj religiju u neku koja podržava ovakve zle misli, ko kršćaninu ti se loše piše... :evil:
A sto je interesantno da kad se sretnu sa isusom na zadnjem danu Suda reci ce im isus bjezite od mene zlotvori nikada vas nisam poznavao, tako im pise u bibliji
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#4 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by triconja »

Mislim da je najveca kazna na buducem svijetu (ako postoji buduci svijet) ta da nece biti onako kako mislis da ce biti. Ironicno, zar ne?
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#5 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by Mišo_Kovač »

Smrcak15 wrote:
Mišo_Kovač wrote:
patriot_1 wrote: Kad vidim kako neki ovdje pljuju po Bogu,po Isusu Spasitelju,skoro da se veselim paklu!Niste bolje ni zaslužili,debili!
S ovakvim stavovima, ideš i tu u pak'o... Mijenjaj religiju u neku koja podržava ovakve zle misli, ko kršćaninu ti se loše piše... :evil:
A sto je interesantno da kad se sretnu sa isusom na zadnjem danu Suda reci ce im isus bjezite od mene zlotvori nikada vas nisam poznavao, tako im pise u bibliji
Ja sam apsolutno kontra patriotovog kršćanstva, al koliko god je to u što on vjeruje besmisleno i zatucano, tvoj islam je zatucaniji i primitivniji barem duplo... a besmislen je podjednako... STOGA - ne quotaj me u svrhu argumentacije svojih bljuvotina... :izet:
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#6 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by patriot_1 »

Smrcak15 wrote:
Mišo_Kovač wrote:
patriot_1 wrote: Kad vidim kako neki ovdje pljuju po Bogu,po Isusu Spasitelju,skoro da se veselim paklu!Niste bolje ni zaslužili,debili!
S ovakvim stavovima, ideš i tu u pak'o... Mijenjaj religiju u neku koja podržava ovakve zle misli, ko kršćaninu ti se loše piše... :evil:
A sto je interesantno da kad se sretnu sa isusom na zadnjem danu Suda reci ce im isus bjezite od mene zlotvori nikada vas nisam poznavao, tako im pise u bibliji
Misliš na muslimane?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#7 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by Smrcak15 »

triconja wrote:Mislim da je najveca kazna na buducem svijetu (ako postoji buduci svijet) ta da nece biti onako kako mislis da ce biti. Ironicno, zar ne?
Nemora znaciti

To si samo uprau ako covjek ocekuje raj pa zaglavi u pakao


A ako ocekuje raj i uzivanje u raj pa kad udje toliko se odusevi da je izbezumljen, pa kako moze biti kazna kad ocekuje daleko manje a dobije daleko vise
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#8 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote: Misliš na muslimane?
Ne muslimane jadan ne bio nego na vas krscane jer stihovi iz biblije govore o krscanima

Po onome sto pise tako ce vas isus sutnuti od sebe da je to tragikomicno...ne samo sto vas sutne od sebe nego to bude razlog da vas bog kazni na sudnjem danu.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#9 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by Smrcak15 »

Mišo_Kovač wrote: Ja sam apsolutno kontra patriotovog kršćanstva, al koliko god je to u što on vjeruje besmisleno i zatucano, tvoj islam je zatucaniji i primitivniji barem duplo... a besmislen je podjednako... STOGA - ne quotaj me u svrhu argumentacije svojih bljuvotina... :izet:
Znam da ne zelis da te argumentujem jer kad donesem valjane argumente i dokaze onda shvatis da si zglajzao
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#10 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by patriot_1 »

Smrcak15 wrote:
patriot_1 wrote: Misliš na muslimane?
Ne muslimane jadan ne bio nego na vas krscane jer stihovi iz biblije govore o krscanima

Po onome sto pise tako ce vas isus sutnuti od sebe da je to tragikomicno...ne samo sto vas sutne od sebe nego to bude razlog da vas bog kazni na sudnjem danu.
http://siont.net/u-hristu/clanci/pakao.php
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#11 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by patriot_1 »

Smrcak15 wrote:
patriot_1 wrote: Misliš na muslimane?
Ne muslimane jadan ne bio nego na vas krscane jer stihovi iz biblije govore o krscanima

Po onome sto pise tako ce vas isus sutnuti od sebe da je to tragikomicno...ne samo sto vas sutne od sebe nego to bude razlog da vas bog kazni na sudnjem danu.
Debo,gdje to piše da će nas SVE šutnuti*??Navedi stih?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#12 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote:
Smrcak15 wrote:
patriot_1 wrote: Misliš na muslimane?
Ne muslimane jadan ne bio nego na vas krscane jer stihovi iz biblije govore o krscanima

Po onome sto pise tako ce vas isus sutnuti od sebe da je to tragikomicno...ne samo sto vas sutne od sebe nego to bude razlog da vas bog kazni na sudnjem danu.
Debo,gdje to piše da će nas SVE šutnuti*??Navedi stih?
Matej 7,21 Neće svaki, koji mi govori: "Gospodine, Gospodine! ući u kraljevstvo nebesko, nego samo tko čini volju Oca mojega, koji je na nebesima.
Matej 7,22 U onaj dan mnogi će mi reći: "Gospodine, Gospodine, nijesmo li u ime tvoje prorokovali? Nijesmo li u ime tvoje đavle izgonili Nijesmo li u ime tvoje čudesa mnoga činili?
Matej 7,23 Tada ću im izjaviti; Nikad vas nijesam poznavao; idite od mene, zlotvori!


kud ces dalje kad ti Isus samarcinu opali i otjera od sebe, i jos budes i kaznjen zbog toga eh to se zove propalitet na kubik i kavdrat zajedno


nijesmo li u ime tvoje prorokovali? Nijesmo li u ime tvoje đavle izgonili Nijesmo li u ime tvoje čudesa mnoga činili?

ko je ovo cinio nego krscani, niko drugi, a ti bi jedva docekao da budes na njuihovom mjestu kad vidis sta su radili

zamisli se neko ti kazes hoces li da prorokujes, izgonis djavle(exorcizam) i cuda radis u ime Isusa, samo kaze u ime Isusa i moci ces to da radis

siguran sam da bi svaki od vas krscana na to pristao, jer ti bi na taj nacin pokazivao ljudima da ste na pravom putu kad ste pomognuti ovakvim cudima cak bi mnogi muslimani digli obrve i cesali se po glavama, kako je to moguce....

evo ja kao musliman bi volio da mi neko ponudi u ime Allaha radi ove stvari, odmah bi pristao, zamisli se pozove ateiste i kazes im hocete li da vidite cuda od Allaha, samo kazem sta hocete, pa kazem u ime allaha nek se to desi i ono se desi, sta mislis koliko bi ateista i ostalih raznih relgija povjerovalo kada bi vidjeli ocita cuda

sta mislis da im kazem hocete li da ozivim hitlera kao dokaz da BOg postoji, da Allah postoji, pa samo kazem im u ime Allaha nek ozivi hitler, i bas se ozivi


to bi bilo cudo svjetskih razmjera
User avatar
Dope_Man
Posts: 7816
Joined: 03/06/2016 16:31

#13 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by Dope_Man »

Ako pakao postoji, tamo ce ici svi koji ga pisu kao ''pako''. :evil:

PS
Dabome da je izmisljotina, kao i sve ostalo u religijama, ali ne znam sta ocekujes. Mi ateisti cemo reci ovo, vjernici ce se zavaditi ciji je ''pako'' pravi.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#14 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by patriot_1 »

Dope_Man wrote:Ako pakao postoji, tamo ce ici svi koji ga pisu kao ''pako''. :evil:

PS
Dabome da je izmisljotina, kao i sve ostalo u religijama, ali ne znam sta ocekujes. Mi ateisti cemo reci ovo, vjernici ce se zavaditi ciji je ''pako'' pravi.
Greška!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#15 Re: Da li je pako izmišljotina?

Post by patriot_1 »

"Smrcak15"

Matej 7,21 Neće svaki, koji mi govori: "Gospodine, Gospodine! ući u kraljevstvo nebesko, nego samo tko čini volju Oca mojega, koji je na nebesima.
Matej 7,22 U onaj dan mnogi će mi reći: "Gospodine, Gospodine, nijesmo li u ime tvoje prorokovali? Nijesmo li u ime tvoje đavle izgonili Nijesmo li u ime tvoje čudesa mnoga činili?
Matej 7,23 Tada ću im izjaviti; Nikad vas nijesam poznavao; idite od mene, zlotvori!


kud ces dalje kad ti Isus samarcinu opali i otjera od sebe, i jos budes i kaznjen zbog toga eh to se zove propalitet na kubik i kavdrat zajedno


nijesmo li u ime tvoje prorokovali? Nijesmo li u ime tvoje đavle izgonili Nijesmo li u ime tvoje čudesa mnoga činili?

ko je ovo cinio nego krscani, niko drugi, a ti bi jedva docekao da budes na njuihovom mjestu kad vidis sta su radili

zamisli se neko ti kazes hoces li da prorokujes, izgonis djavle(exorcizam) i cuda radis u ime Isusa, samo kaze u ime Isusa i moci ces to da radis

siguran sam da bi svaki od vas krscana na to pristao, jer ti bi na taj nacin pokazivao ljudima da ste na pravom putu kad ste pomognuti ovakvim cudima cak bi mnogi muslimani digli obrve i cesali se po glavama, kako je to moguce....

evo ja kao musliman bi volio da mi neko ponudi u ime Allaha radi ove stvari, odmah bi pristao, zamisli se pozove ateiste i kazes im hocete li da vidite cuda od Allaha, samo kazem sta hocete, pa kazem u ime allaha nek se to desi i ono se desi, sta mislis koliko bi ateista i ostalih raznih relgija povjerovalo kada bi vidjeli ocita cuda

sta mislis da im kazem hocete li da ozivim hitlera kao dokaz da BOg postoji, da Allah postoji, pa samo kazem im u ime Allaha nek ozivi hitler, i bas se ozivi


to bi bilo cudo svjetskih razmjera
da si imalo inteligentan(od tebe je to teško očekivati) vidio bi da je naglasak na SVI!
Svi ili svaki!
Znači mnogi će biti spašeni,ali ne SVI!Jel ti sad jasnije ili da ti nacrtam?
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#16 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Irsar »

Ne, pakao nije izmišljotina.

Neki ljudi sebi prirede pakao već "na ovom svijetu", kroz djela i odnose prema tim djelima, dok neki budu "pošteđeni" toga dok ne bude (pre)kasno i ne dođu "na drugi svijet".
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#17 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Irsar »

patriot_1 wrote:Da li je fer da pakao postoji?
Pakao, između ostalog, služi održanju zakona uzrok-posljedica. Odbacivanje Boga do smrti, griješenje bez pokajanja i slične stvari moraju imati svoju posljedicu, ako ćemo da takva djela imaju neku vrijednost pa makar negativnu vrijednost. U tom smislu, Pakao je ništa drugo doli nužna posljedica zla.
Mislim ono,ideš u vječno mučilište,jer si odbacio Boga koji te jedini od istog mogao spasiti!
Kad vidim kako neki ovdje pljuju po Bogu,po Isusu Spasitelju,skoro da se veselim paklu!Niste bolje ni zaslužili,debili!
Islamski stav, iako je ovo tema bazirana na Katoličkoj dogmi koliko vidim, jeste kako Pakao nije vječan niti može biti vječan. A kako bi i bio kada niti jedno nedjelo nema "beskonačnu negativnu vrijednost", dokaz čega je činjenica da ta ista djela zbog kojih se ljudi upropaste u pravilu su "oprostiva" jer ljudi koji budu spašeni su oni kojima se ta ista djela oproste od strane Boga. Ukoliko bi neko nedjelo imalo "beskonačnu negativnu vrijednost" onda bi ono, po definiciji, moralo biti veće od bilo kakvog dobrog djela, pa i bilo kakvog dobrog čina za koji je Bog sposoban.
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#18 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by zagortenej »

User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#19 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by HAVANA »

Ma jok, nije.Fakat ima mjesto dje te prze vatrom i skakiljaju po tabanima do iznemoglosti, a ima i drugo dje su sve dobre picke i janjetina na raznju za dorucak.Samo slusaj,moli,uci,klanjaj,jedi i pij sta ti kazu,guzi kako vele...i bice to sve u redu.Janjetina i picici.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#21 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Zejnep »

:pisnula:
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#22 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

zagortenej wrote:
Po tom kretenu koji je to izjavio onda su sva evanđelja izmišljena jer po evanđeljima Isus je o paklu govorio!
I mnoge poslanice i Otkrivenje itd.-sve je izmišljeno!Jadan čovo!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#23 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

Ovdje ima svašta o temi pakla,dobro ili loše,,,neznam!
http://znanost-i-biblija.blogspot.hr/20 ... -zuba.html
L u c i f e r
Posts: 12327
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#24 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by L u c i f e r »

I posle Smrleta Smrle... :D
L u c i f e r
Posts: 12327
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#25 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by L u c i f e r »

HAVANA wrote:Ma jok, nije.Fakat ima mjesto dje te prze vatrom i skakiljaju po tabanima do iznemoglosti, a ima i drugo dje su sve dobre picke i janjetina na raznju za dorucak.Samo slusaj,moli,uci,klanjaj,jedi i pij sta ti kazu,guzi kako vele...i bice to sve u redu.Janjetina i picici.
You could never convince a monkey to give you a banana by promising him limitless bananas in heaven. - Yuval Noah Harari
Post Reply