Cuvari Jugoslavije i RS

E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#26

Post by E. Jaganjac »

manijak1 wrote:Gospšodine Jaganjac hvala ..........a sada što se tiče te koalicije biće i da je nema izuzev političkih kupoprodaja a to se danas i zove nužnost dijaloga i kompromisa .
Nema na cemu, hvala i vama na diskusiji.

Kompromis i dijalog su nuzni naravno, ali u okviru legaliteta. Napr. niko ne pravi kompromis sa teroristima i zlocincima. Ili, ako je takva namjera postojala, cim potencijalni zlocinci urade zlocin, umjesto kompromisa stupa na snagu zahtjev za privodjenje pravdi. Oko tog zahtjeva i nacina privodjenja pravdi moze postojat dijalog, odnosno pregovori, ali nikako kompromis i nikako KOALICIJA, jer ta koalicija znaci SAUCESNISTVO u zlocinu.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#27

Post by manijak1 »

Koliko znamo nisu ni Karadžić ni Boban potpisali Daytonski sporazum.
Coca-Cola
Posts: 23
Joined: 07/03/2005 23:00

#28

Post by Coca-Cola »

E. Jaganjac wrote: Nije tacno

Dejtonski ustav je ilegalan. Jedini legalni ustav u Bih je ustav Republike BiH, a u njemu fino pise kako nam se domovina zove. To je ono sto ja stalno podvlacim. U demokratiji vlada pravo-pravna drzava, a ne lideri. S toga legalni sistem Republike Bih nije ukinut, niti moze biti ukinot, vec je samo suspendovan od strane "lidera" i raznih lobija MZ. Onog momenta kada gradjani Republike Bih zatraze svoj legalni ustav nazad putem institucija prava (nacionalnog i internacionalnog) "lideri" koji su ga ilegalnim metodama suspendovali idu u zatvor, a gradjanima Republike BiH se vraca njihov legalni ustav.
Po cemu je ilegalan? Koji ga je sud proglasio ilegalnim??? I ako dodje do presude da je taj ustav "iligelan", ko ce te lidere strpati u zatvor buduci da Republika Bosne i Hercegovine nema ni jednu svoju instituciju na terenu, nema ni policiju, ni pravosudje a nema ni zatvore pod svojom kontrolom.
Vi republikanci stvarno zivite u iluziji.
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#29

Post by E. Jaganjac »

Coca-Cola wrote: Po cemu je ilegalan? Koji ga je sud proglasio ilegalnim??? I ako dodje do presude da je taj ustav "iligelan", ko ce te lidere strpati u zatvor buduci da Republika Bosne i Hercegovine nema ni jednu svoju instituciju na terenu, nema ni policiju, ni pravosudje a nema ni zatvore pod svojom kontrolom.
Vi republikanci stvarno zivite u iluziji.
Odgovori na vase pitanje zasto je Dejtonski ustav ilegalan se nalaze na ovom linku:

http://www.republikabih.net/peticijaustavcontent.htm

A kako ce se legalni ustav Republike BiH vratiti u funkciju zavisi od gradjana Republike BiH. Mozda nikada ako pristanu na sadasnje uslove protektorata, tamnog vilajeta, kriminala na svim nivoima i korupcije. Ako se odluce da stanu u kraj tome, put ka tome je zahtjev institucijama unutarnjeg i medjunarodnog prava da se ustav pravljen nozem, genocidom, progonima, ucjenom i td ukine i umjesto njega vrati u funkciju legalni ustav usvojen u institucijama Republike BiH, na legalan nacin od strane legalnih i legitimnih zastupnika Parlamenta Republike BiH. Ako ustav Republike Bih treba mijenjati, onda opet ta izmjena moze ici jedino kroz legalne isnstitucije Republike BiH, a nikako putem sumskih dogovora kvazi-lidera ili iza zatvorenih vrata u kojekakvim svjetskim vukojebinama, sa predstavnicima agresora kao "GARANTIMA" ( sto nije bilo nista drugo nego ustavna kapitulacija jedne suverene drzave, nametnuta stranom vojnom silom).
Coca-Cola
Posts: 23
Joined: 07/03/2005 23:00

#30

Post by Coca-Cola »

Dao si mi jednu peticiju koju svako moze objaviti. Ko kaze da ste vi upravu. Niko osim vas samih.

A koje to institucije Republika BiH ima na terenu. Koje predsjenik te Republike Bosne i Hercegovine. Zar nevidis da su argumenti na koje se ti baziras samo jedna teorija. A teorija moze biti vise. I recimo i ako dobijete negdje taj sudski spor ko ce njega sprovesti
. Policija Republike Bosne i Hercegovine mozda????
A narod ocigledno nezeli tu RBiH jer danas imamo demokratiju i znamo za koga narod glasa.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#31

Post by manijak1 »

Policija Republike Bosne i Hercegovine mozda????
A narod ocigledno ne :D zeli tu RBiH jer danas imamo demokratiju i znamo za koga narod glasa.
Eki ove Pepsi zamjene teza :D ta RBiH je napadnuta od onih koji su željeli Grande Serbia :D zato ne :D prosipaj se :D .
Coca-Cola
Posts: 23
Joined: 07/03/2005 23:00

#32

Post by Coca-Cola »

manijak1 wrote: Eki ove Pepsi zamjene teza :D ta RBiH je napadnuta od onih koji su željeli Grande Serbia :D zato ne :D prosipaj se :D .
Gdje sam zamjenio tezu?? Zasto narod ne glasa za one ljude koji zele da povrate Ustav RBiH vec za one koji meze sa onima koji su napali i nasu drzavu i ubijali nas narod stvarajuci Veliku Srbiju.
Krivokapic
Posts: 338
Joined: 23/06/2005 13:14

#33

Post by Krivokapic »

www.bosnjastvo.com/forum wrote: Sve u svemu kada su Bosnjaci i Bosnjastvo u pitanju njima visestruku opasnost danas predstavljaju raznorazne demokrate-republikanci nacionalni herceg-bosanci nego iko drugi !!!!
:D
Pa kad si tako za bosnu i hercegovinu, vrati se ovamo i učini nešto da je zaštitiš, a ne ovako preko interneta zanovjetati neistine.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#34

Post by manijak1 »

:oops: :D Da imamo demokratiju i da većina stanovnika ove zemlje ne želi RBIH :D
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#35

Post by E. Jaganjac »

Coca-Cola wrote:Dao si mi jednu peticiju koju svako moze objaviti. Ko kaze da ste vi upravu. Niko osim vas samih..
"Nas samih" ima na spisku 726 do sada i taj broj raste svaki dan. Pored toga Pokret za promjene, koji broji oko 700 clanova misli isto. Ovdje je link: http://users.skynet.be/orbus/aktua/aktua665.htm

Takodjer i u novom programu SDP-a stoji da je BiH Republika, plus zahtjevaju temeljitu izmjenu Dejtonskog ustava (mada izmjena neceg ilegalnog nema smisla, vec samo ukidanje).

Sve vise ljudi u svim strankama, pa cak i sa srpskim i hrvatskim predznakom polako nadolaze na isti zahtjev.

Coca-Cola wrote: A koje to institucije Republika BiH ima na terenu. Koje predsjenik te Republike Bosne i Hercegovine. Zar nevidis da su argumenti na koje se ti baziras samo jedna teorija. A teorija moze biti vise. I recimo i ako dobijete negdje taj sudski spor ko ce njega sprovesti
. Policija Republike Bosne i Hercegovine mozda????

Ni okupirana Francuska, i ostale drzave Evrope u doba stvaranja i rasta Treceg Rajha nisu imali svoje institucije na terenu, pa ih sada imaju. Vazna je politicka volja ljudi da zahtjevaju pravdu i istraju na tome. Treci Rajh stvaran holokaustom nije prezivio, pa tako ne mogu ni tvorevine stvarane genocidom.
Coca-Cola wrote: A narod ocigledno nezeli tu RBiH jer danas imamo demokratiju i znamo za koga narod glasa.
Vi ste jedini do sada, kojeg sam ja sreo, koji protektorat u Dejtonskoj BiH zove demokratijom. A sta narod zeli, to je narod i rekao na referndumu 92, sa 64% glasova ZA. Narod zeli: NEZAVISNU, SUVERENU, CJELOVITU, DEMOKRATSKU REPUBLIKU BiH.
Coca-Cola
Posts: 23
Joined: 07/03/2005 23:00

#36

Post by Coca-Cola »

E. Jaganjac wrote:
Coca-Cola wrote:Dao si mi jednu peticiju koju svako moze objaviti. Ko kaze da ste vi upravu. Niko osim vas samih..
"Nas samih" ima na spisku 726 do sada i taj broj raste svaki dan. Pored toga Pokret za promjene, koji broji oko 700 clanova misli isto. Ovdje je link: http://users.skynet.be/orbus/aktua/aktua665.htm

Takodjer i u novom programu SDP-a stoji da je BiH Republika, plus zahtjevaju temeljitu izmjenu Dejtonskog ustava (mada izmjena neceg ilegalnog nema smisla, vec samo ukidanje).

Sve vise ljudi u svim strankama, pa cak i sa srpskim i hrvatskim predznakom polako nadolaze na isti zahtjev.

Coca-Cola wrote: A koje to institucije Republika BiH ima na terenu. Koje predsjenik te Republike Bosne i Hercegovine. Zar nevidis da su argumenti na koje se ti baziras samo jedna teorija. A teorija moze biti vise. I recimo i ako dobijete negdje taj sudski spor ko ce njega sprovesti
. Policija Republike Bosne i Hercegovine mozda????

Ni okupirana Francuska, i ostale drzave Evrope u doba stvaranja i rasta Treceg Rajha nisu imali svoje institucije na terenu, pa ih sada imaju. Vazna je politicka volja ljudi da zahtjevaju pravdu i istraju na tome. Treci Rajh stvaran holokaustom nije prezivio, pa tako ne mogu ni tvorevine stvarane genocidom.
Coca-Cola wrote: A narod ocigledno nezeli tu RBiH jer danas imamo demokratiju i znamo za koga narod glasa.
Vi ste jedini do sada, kojeg sam ja sreo, koji protektorat u Dejtonskoj BiH zove demokratijom. A sta narod zeli, to je narod i rekao na referndumu 92, sa 64% glasova ZA. Narod zeli: NEZAVISNU, SUVERENU, CJELOVITU, DEMOKRATSKU REPUBLIKU BiH.
726 ljudi je zaista puno :-D.
Ja nigdje nisam rekao da je Ustav RBiH los ali ti jesi da je danasnji Ustav ilegalan te a se treba sudskim sporom ukinuti i to je za mene jedna cista iluzija jer se to nemoz sprovesti. To sto SDP radi podrzavam pa hajmo da glasamo svi za njih. Ili neku drugu stranku koja zeli da se vrati na predratni Ustav. Jer danas zaista imamo demokratiju. Svaki glas se broji. I porediti Evropu iza Drugog svjetskog rata sa Bosnom je zaista smjesno. Evropi je pomagao svijet a nama niko.

A to sta je narod zelio prije 13 godina se nepika, jer tim se vracamo nazad u vrijeme i pocinjemo liciti na Karadziceve bradonje koji su radilo isto. A meni nije cilj da budem nesta sta sam ismijavao.
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#37

Post by E. Jaganjac »

Coca-Cola wrote:726 ljudi je zaista puno :-D.
Ja nigdje nisam rekao da je Ustav RBiH los ali ti jesi da je danasnji Ustav ilegalan te a se treba sudskim sporom ukinuti i to je za mene jedna cista iluzija jer se to nemoz sprovesti. To sto SDP radi podrzavam pa hajmo da glasamo svi za njih. Ili neku drugu stranku koja zeli da se vrati na predratni Ustav. Jer danas zaista imamo demokratiju. Svaki glas se broji. I porediti Evropu iza Drugog svjetskog rata sa Bosnom je zaista smjesno. Evropi je pomagao svijet a nama niko.

A to sta je narod zelio prije 13 godina se nepika, jer tim se vracamo nazad u vrijeme i pocinjemo liciti na Karadziceve bradonje koji su radilo isto. A meni nije cilj da budem nesta sta sam ismijavao.
Mislim da ce se malo ko sloziti sa vasom logikom u pogledu poredjenja legalno izrazene volje gradjana Republike BiH na referndumu 92, sa aktima i postupcima Karadzica. Ja jednostyavno ne mogu da shvatim tu logiku, ali vi imate pravo na vase misljenje...
Post Reply