Cjena Americkog staford terijera?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Bega_94
Posts: 30
Joined: 19/08/2013 09:56

#1 Cjena Americkog staford terijera?

Post by Bega_94 »

Kako njegovati tek rođene mlade staford terijere? Na sta treba obraditi paznju?
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by gnjev »

Nemam pojma al da te pohvalim za izbor pasmine. Mnogo lijepa rasa

Sent from my ST21i using Tapatalk 4
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#3 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by pakica_ »

Bega_94 wrote:Kako njegovati tek rođene mlade staford terijere? Na sta treba obraditi paznju?
tek rodjene ostavi mami.. dok ne otvore oke, ne treba se plaho baviti njima niti ih pretjerano peljati po rukama.. onda kasnije zvati veta da ih vakcinise, da pastu protiv glista i polako im se uvodi druga hrana osim majcinog mlijeka.. stenad su stenad, nebitno koje pasmine ;)
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by febo_acm »

Da li tebe zanima cijena ili odgoj? :D

Cijena

Kvalitetno štene i da valja kod nas nema ispod 400-600 KM(osim ako nije po preporuci). Većina naših stafforda je iz Srbije, a poznato je da su oni ponajbolji u Evropi u tom segmentu... Cijena u Srbiji je oko 250-300€ za dobro štene, zna to skočiti i do 500-600 € u rijetkim slučajevima. Tako da je i kod nas tu negdje cijena...E sad, najbolje je da uzimaš od provjerenih ljudi jer danas prodaju svašta pod staffordima... Imaš ti "stafforda" po 100-150 KM, ali bježi od toga.

Odgoj

Majka obavi prvi dio, a onda počinje dernek :D
Bega_94
Posts: 30
Joined: 19/08/2013 09:56

#5 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by Bega_94 »

Zhìxin wrote:Da li tebe zanima cijena ili odgoj? :D

Cijena

Kvalitetno štene i da valja kod nas nema ispod 400-600 KM(osim ako nije po preporuci). Većina naših stafforda je iz Srbije, a poznato je da su oni ponajbolji u Evropi u tom segmentu... Cijena u Srbiji je oko 250-300€ za dobro štene, zna to skočiti i do 500-600 € u rijetkim slučajevima. Tako da je i kod nas tu negdje cijena...E sad, najbolje je da uzimaš od provjerenih ljudi jer danas prodaju svašta pod staffordima... Imaš ti "stafforda" po 100-150 KM, ali bježi od toga.

Odgoj

Majka obavi prvi dio, a onda počinje dernek :D
Hvala na savjetima! :) Ja sam svoju kuju Staford Terijera dobijo prije 2 godine na poklon (sva je bilea osim par smeđih tacaka na ocima) Ovo joj je prvi okot a parila se također sa Americkim S.T koji je placen 500 eura, okotila mi se prije 2-3 dana a sva stenad su bijela sa manjim flekama naravno. Ima lijepo mjesto na kojem ih cuva a ja sam tu 24h oko njih, prehrana je raznolika sa svim pratecim dodacima koje se mogu priustiti. Posto planiram da im napravim papire i sve ostale potrebne radnje kako bi bili 100 % uredu. Zanima me cjena takvih stenadi, rasnih Americkih staford terijera sa papirima i ostalim stvarima koje idu zasebno za svako stene. Hvala Pozdrav :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#6 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by febo_acm »

Sad tu malo nastaje problem... Ako se ne varam preko 70% bijele boje se smatra da ne zadovoljava standard i ne može na izložbi biti pozitivno ocjenjena i samim tim ne može dobiti papire. Dalje, ako nisi izbovdio svoju ženku(ali i mužijaka tog) na izložbu i nije ocjenjena, ne možeš izvaditi papire... Bez obzira koliko su plaćeni staffordi. Ja mislim da rodovnik u kinološkom savezu košta oko 50-60 KM, ali to moraš provjeriti sa nekim.

Ja mislim da ćeš imati problema zbog bojom jer raja ne uzimaju plaho bijele stafforde, ali ko zna... Možda i bude sve OK :)

U svakom slučaju sretno sa odgojem i prodajom i da sve prođe kako treba ;) :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#7 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by febo_acm »

11 godina star stafford? De baci sliku.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4
User avatar
Tigar1
Posts: 443
Joined: 24/10/2012 17:38

#8 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by Tigar1 »

Moj Mrki je imao 11 god kad je uginuo :(
Tigrasti sa bijelim prsima i bijelom brnjom na njušci...

Staffy je odličan izbor za nekog ko ima prostora okolo kuće i dvorište gdje se može kretati, naravno šetnje obavezne - najmanje 2 dana u sedmici.

Od 1989 moj otac je u našem gradu prvi nabavio stafforda i od tada ponosni vlasnici smo istih.

Dok ne progledaju ne treba ih puno dirati i ''meljati'' po rukama, neke majke znaju biti previše agresivne, pogotovo u prvih nekoliko dana poslije okota dok još hormoni divljaju, kasnije se smire.

Jako brzo uče i veoma su inteligentni. Neko gore reče cijene i uglavnom to je to, nema stafforda od 100-150 KM, u nekoliko navrata kad sam ja kupovao nailazio sam na takve što na sve liči ali na stafforda ne.
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by febo_acm »

Joj svi su isti sa pozama, imali 11 mjeseci li 11 godina :D

Stvarno, svaka ti čast. Perfekcija čista. Vidi se da čuvaš i održavaš ko dijete :) Realno, nikad ne bih pomislio da ima više od 3-4 godina barem ovako na izgled. A reci mi još koliko je živahan, raspoložen za igru i koliko može trčati i šetati u kilometirma?

Sliku sam tražio jer fakat nikad nisam vidio stafforda kod nas da ima više od 4-5 godina i baš me zanimalo kako izgledaju.

@edit
Da ti nisi prema Doglodima negdje iz pravca Stupa? Imam osjećaj da često prođem pored ove ili slične ograde sa mojim paščetom? :D
Bega_94
Posts: 30
Joined: 19/08/2013 09:56

#10 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by Bega_94 »

Zhìxin wrote:Sad tu malo nastaje problem... Ako se ne varam preko 70% bijele boje se smatra da ne zadovoljava standard i ne može na izložbi biti pozitivno ocjenjena i samim tim ne može dobiti papire. Dalje, ako nisi izbovdio svoju ženku(ali i mužijaka tog) na izložbu i nije ocjenjena, ne možeš izvaditi papire... Bez obzira koliko su plaćeni staffordi. Ja mislim da rodovnik u kinološkom savezu košta oko 50-60 KM, ali to moraš provjeriti sa nekim.

Ja mislim da ćeš imati problema zbog bojom jer raja ne uzimaju plaho bijele stafforde, ali ko zna... Možda i bude sve OK :)

U svakom slučaju sretno sa odgojem i prodajom i da sve prođe kako treba ;) :thumbup:
Nikad nisam cuo za to ali moja kuja ima 95% bijele boje a ima sve potrebne papire i ostalo?! Kod nas u Zenici je totalno obrnuto sto se tice potraznje staforda, ovdje bas traze bijele na moju srecu :D Hvala i vama sve najbolje
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#11 Re: Cjena Americkog staford terijera?

Post by febo_acm »

Ako si pratio stafforde morao si to znati... To im je u standardu. Mnoge sudije danas ne žele pozitivno da ocjene te stafforde.

-- Prednje noge moraju biti prave, kosti su jake i zaobljene, podlaktice cvrste i prave. Zadnje noge su veoma misicave, potkolenice su spustene i nisu okrenute ni unutra ni spolja. Korak treba da je elastican, pas ne sme pri hodu da se klati. Dlaka je kratka, gusta, cvrsta pri dodiru i sjajna. Dozvoljene su sve boje dlake, nepozeljna je savim bela, vise od 80% bele, black and ten i boja dzigerice. --

http://www.alesvet.com/kinologija/ameri ... rijer.html

http://www.zivotinje.rs/enciklopedijaSt ... re-terrier


Može tebi kuja imati papire jer joj možda roditelji nisu skroz bijeli... Da li si ti vodio svoju kuju na izložbu? Ako nisi nema ništa od papira. Rodovnik možeš dobiti samo ako su roditelji pozitivo ocjenjeni na izložbi... Ja pričam o "legalnom" načinu, ne na divlje.
Post Reply