Cementara Kakanj ispustila ulje u rijeku Bosnu

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Sensei
Posts: 1062
Joined: 04/04/2005 19:01

#1 Cementara Kakanj ispustila ulje u rijeku Bosnu

Post by Sensei »

Zagađena rijeka Bosna?
11.04.2006. Kakanj Online

Posljednjih dana ponovo se desila jedna glupost kakanjskog giganta o kojoj niko ništa ne priča. Zvaničnih saopštenja ni na vidiku.
Naime, prošle je sedmice Tvornica Cementa Kakanj ispustila u rijeku Bosnu ulje sumnjivog sastava, sumnjive boje i Bog zna kakvog li okusa i štetnosti.

Iz pomenute tvornice nikakvog habera. Niko nije našao za potrebno da napiše saopštenje o čemu se radi. Ulje je pušteno u samoj blizini izvora u Doboju sa kojeg se tokom dana napije vode i nekoliko stotina djece i odraslih, tvrde očevidci.

Da li je na pomolu nova ekološka katastrofa?

Po ovom događaju je obavještena i Policijska stanica Kakanj i Inspekcija nadležna za ovakve stvari ali tokom tog dana na licu mjesta se niko nije pojavio?!
User avatar
Sensei
Posts: 1062
Joined: 04/04/2005 19:01

#2

Post by Sensei »

Samo da osvjezim!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#3

Post by mIRCerka »

Sensei wrote:Samo da osvjezim!
osvjezi nekim svjezim informacijama :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#4

Post by Vingo »

Jel ko probao ulje?
(Ma koliko ozbiljna situacija bila, ja stala s citanjem nakon .."Bosnu ulje sumnjivog sastava, sumnjive boje i Bog zna kakvog li okusa i štetnosti."
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#5

Post by Prenj »

Sensei wrote:Samo da osvjezim!
Sad kada su nam napravili i Federalno ministarstvo za ekologiju, mozda biste mogli i njima prijaviti.
User avatar
Sensei
Posts: 1062
Joined: 04/04/2005 19:01

#6

Post by Sensei »

mIRCerka wrote:
Sensei wrote:Samo da osvjezim!
osvjezi nekim svjezim informacijama :D
Nisam u BiH, vijest je bila na lokalnoj TV, ostali sute, to su informacije koje ja imam.
User avatar
Sensei
Posts: 1062
Joined: 04/04/2005 19:01

#7

Post by Sensei »

Vingo wrote:Jel ko probao ulje?
(Ma koliko ozbiljna situacija bila, ja stala s citanjem nakon .."Bosnu ulje sumnjivog sastava, sumnjive boje i Bog zna kakvog li okusa i štetnosti."
Treba biti jasno da je to mali industrijski gradic i da mediji plaho i ne smiju pricati o zlodjelima Cementare, jer u protivnom gube nekih 100-200 KM mjesecnog primanja na ime godisnjeg ugovora, ako bi lajali protiv svojih klijenata. Lokalna TV je to snimila i objavila, vjerovatno ce izgubiti tih 100-200 KM, a mali portal koji je nezavisan (amaterski) odrzavaju ljudi amateri ciji ce glas bas i ne cuje.
Post Reply