body armor

Podforum za motocikliste...
Post Reply
zippo
Posts: 157
Joined: 19/01/2003 00:00

#1 body armor

Post by zippo »

ima li iko iskustva sa ovim ?
na piku sam našao, rekao bih da je povoljna cijena.
dali je upotrebljivo za enduro vožnje , odnosno , koliko je upotrebljivo i na normalnim vožnjama koje nisu off
http://www.pik.ba/artikal/5970541/body- ... -kornjaca/
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#2 Re: body armor

Post by TouringBiker »

zippo wrote:ima li iko iskustva sa ovim ?
na piku sam našao, rekao bih da je povoljna cijena.
dali je upotrebljivo za enduro vožnje , odnosno , koliko je upotrebljivo i na normalnim vožnjama koje nisu off
www.pik ba/artikal/5970541/body-armor-stitnici-za-cross-fox-racing-jakna-ktm-yamaha-honda-husqvarna-suzuki-koljena-laktovi-kornjaca/
Te su stvarke efikasne, ali samo ukoliko se nose ispod odgovarajuće Goretex ili još bolje kožne jakne, pogotovu kod vožnje na asfaltu, jer inače prijeti opasnost da se pojedini štitnici pri padu otkinu od podloge. Najveću glupost prave i oni koji se vozaju samo sa štitnikom za kičmu, bez jakne i štitnika na laktovima, ramenima, koljenima. Kad jednom zaderu svojom kožom o asfalt, pitaće se...
poslabakausipke
Posts: 65
Joined: 19/12/2009 23:39

#3 Re: body armor

Post by poslabakausipke »

nije ovo skupo
ja sam kupio prošle godine ovakav skoro isti na ebay-u
koštalo me na ruke sa svim davanjima oko 70 maraka.došlo je iz hong konga za 11 dana :D
nije kao recimo neka brendirana roba ali nije ni loše za ove novce.
sve u svemu bolje nego ništa.
vozim isključivo off, pao sam više puta u ovome,kad skineš sa sebe i vidiš tragove pada na ovim minijaturnim protektorčićima ispod laktova :run:
zippo
Posts: 157
Joined: 19/01/2003 00:00

#4 Re: body armor

Post by zippo »

i ja nesto kontam da ovo uzmem,
samo mislim da je vruce u ovome , pogotovo jos kad obuces jaknu preko ovoga,
mozda je dovoljna i kakva majica dugih rukava ima ih po piku kao kros majice.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#5 Re: body armor

Post by Frutek »

Nije loše, samo provjeri zaštitu, jel CE approved (certified armor). Jer ako je neka plastika iz Kine, bolje čuvaj pare i potroši ih na nešto drugo. Ako već uzimaš, uzmi brendiranu, Alpinestars, Spidi, Icon, ima ih još. Možda je i ova slična, nisam detaljno analizirao.

Slazem se da ih treba nosit ispod jakne, al jesil probo to sve stavit na sebe ljeti. Ja jesam puno puta i nije ugodno, patnja čista, kuhaš se, 1000 stepeni ispod jakne i oklopa, tako da sam kasnije to sve stavljao samo na majicu. :mrgreen:
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#6 Re: body armor

Post by Lucazode »

.
zippo
Posts: 157
Joined: 19/01/2003 00:00

#7 Re: body armor

Post by zippo »

slao sam pp na piku, ali mi nije odgovorio
tako da od body - ja ništa, još uvijek, ali mislim da cu ga uzeti kad tad, i štitnike za koljena
Post Reply