Arhivski materijal

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1 Arhivski materijal

Post by cpu_fan »

Da li neko zna je li moguće zatražiti kao fizičko lice neki arhivski video materija iz 80-tih god. sa TVSA i kome se obratiti za to BHT ili FTV ? I ako neko zna koliko to cca. košta ako je izvodljivo ?
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#2 Re: Arhivski materijal

Post by daky585 »

Ne znam da li je moguće, ali BHRT je nasljednik TVSA tako da je to sve u njihovom vlasništvu.
zigranje
Posts: 118
Joined: 24/04/2015 22:10

#3 Re: Arhivski materijal

Post by zigranje »

brate, cimni njih direktno, lakse ces doci do info nego na forumu.
ja sam par puta preko debele stele dolazio do snimaka nekih emisija koje su emitovane unutar mjesec dana,
a arhivu su ja mislim svu prebaciti u digitalni oblik, i mislim da ti nece biti problem dobiti trazeno, naravno kad nadjes ko je sposoban da ti to odradi :)

i ono najvaznije :(
DA, moguce je kao fizicko lice zatraziti i dobiti snimak arhivskog materijala, i to ces trebati platiti svakako.
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#4 Re: Arhivski materijal

Post by cpu_fan »

zigranje wrote:brate, cimni njih direktno, lakse ces doci do info nego na forumu.
ja sam par puta preko debele stele dolazio do snimaka nekih emisija koje su emitovane unutar mjesec dana,
a arhivu su ja mislim svu prebaciti u digitalni oblik, i mislim da ti nece biti problem dobiti trazeno, naravno kad nadjes ko je sposoban da ti to odradi :)

i ono najvaznije :(
DA, moguce je kao fizicko lice zatraziti i dobiti snimak arhivskog materijala, i to ces trebati platiti svakako.
Hvala ! :thumbup:
User avatar
trambusek88
Posts: 4838
Joined: 03/10/2009 23:51

#5 Re: Arhivski materijal

Post by trambusek88 »

Ako uspiješ javi šta i kako.

Inače Slovenci su prije par godina reprizirali svoje dnevnike s početka 90-tih i to je bilo dostupno na internetu, pa sam i ja jednom davno otvorio temu o tome treba li BHRT uraditi nešto slično.

Moje mišljenje je da nebi bilo loše da postave na internet npr. stare dnevnike kao što su radili slovenci, ako ništa u nižem kvalitetu i sa watermarkom kao što su uradile i poznate novinske agencije tipa AP, pa ko hoće kvalitetnije neka plati.

Bile su prije 10-tak godina emisije "bio jednom jedan dnevnik" u kojem su puštali isječke iz starih dnevnika, tipa na današnji dan prije 20/30 godina (1974-75 i 1984-85)
hrasno
Posts: 385
Joined: 01/11/2012 17:14

#6 Re: Arhivski materijal

Post by hrasno »

Gdje se moze naci arhiva novina koje su izlazile prije drugog svjetskog rata ?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7 Re: Arhivski materijal

Post by Ned071 »

Arhiv u alipasinoj ulici...
Post Reply