Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#22176 Re: Android OS

Post by supercali »

macanSA wrote:svaki 100ti ?
da, al kod tebe u selu

u svijetu je svaki drugi kinez
u svijetu svaki 6-i covjek je kinez
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#22177 Re: Android OS

Post by mufa1 »

hahahahaha, kad smo vec kod kineza sa Rajlovca, uso ja kod njih u radnju, i pozdravljam, kako je kinez, ima li vrucine, kad on meni, ima ima, 10 maraka...

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31566
Joined: 16/04/2011 18:46

#22178 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

Ee baaa.. MacanSa ahhahahaaha. Cudo nije stavio MadeINPrc...
probook
Posts: 4607
Joined: 13/10/2013 22:38

#22179 Re: Android OS

Post by probook »

Jedan od razloga zasto ne uzmem kineza je sto dosta cesto mijenjam tel jer mi dosadi :) a onda ako hocu staro za novo nece niko kineza :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31566
Joined: 16/04/2011 18:46

#22180 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

probook wrote:Jedan od razloga zasto ne uzmem kineza je sto dosta cesto mijenjam tel jer mi dosadi :) a onda ako hocu staro za novo nece niko kineza :-D
Kako ba nece? Svak hoce Kineza...oni dominiraju :D

Kupi slobodno...kad budes prodavao, prvi ce Dileja kupiti od tebe.

Uslov je da ima konverter, 2g u 3g ahahahhaahhahahahahahahahha
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#22181 Re: Android OS

Post by Ljakan »

probook wrote:Jedan od razloga zasto ne uzmem kineza je sto dosta cesto mijenjam tel jer mi dosadi :) a onda ako hocu staro za novo nece niko kineza :-D
Nece ljudi da rizikuju,ko nije koristio boljeg "kineza"ima misljenje da se takvi telefoni kvare nakon 2-3 mjeseca...
Svercer ga pogotovo nece uzeti u zamjenu jer slabo na njemu moze da zaradi ako je polovan.
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#22182 Re: Android OS

Post by mufa1 »

Ma ima jos uvijek bruka losih kineza. Moj haver narucio za njegovog jednog komsiju neki LeeTV, mislim da se tako zove kinez. I kad je stiglo telefon, dosao komsija naravno da mu ga ovaj podesi, ono mail itd, posto komsija stariji covjek, operisan od tehnike.. i pri prvom paljenju, launcher pocne da se rusi, ne mozes apsolutno nista. ovaj moj haver pokusavao, mucio se, hard reset, sve zivo, i svaki put isto, nema teorije da mozes koristit telefon...a izaso ga 240e sa carinom i ostalkim belajima. znaaaaas kakav je telefon mogao uzet za te pare..
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#22183 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

mufa1 wrote:hahahahaha, kad smo vec kod kineza sa Rajlovca, uso ja kod njih u radnju, i pozdravljam, kako je kinez, ima li vrucine, kad on meni, ima ima, 10 maraka...

:lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#22184 Re: Android OS

Post by Schlauf2 »

Buckethead wrote:@macanSA, mensčini da si ti Dileja.


OT ovaj Xiaomi je stvarno zvijer, nema šta. Perfektan dizajn

Dobro je sve
Ovo jeste Dileja. Sumnjiv je bio cak i bez tabela, sad se vec otvoreno odao, cak je i izbor nicka u skladu s onim koje je imao ranije.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#22185 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

Schlauf2 wrote:
Ovo jeste Dileja. Sumnjiv je bio cak i bez tabela, sad se vec otvoreno odao, cak je i izbor nicka u skladu s onim koje je imao ranije.
100%. I meni isto. Stil pisanja i sve. Evo vidim svi su ga skontali. :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#22186 Re: Android OS

Post by O'zone »

Tema o kinezima već postoji

http://forum.klix.ba/kineski-mobiteli-t51070s5325.html

Pa raspravu o tome prebacite na nju.

Hvala
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#22187 Re: Android OS

Post by macanSA »

Profit Samsungovog mobilnog odjela u 3. kvartalu opao za čak 96% u odnosu na prošlu godinu!
http://www.balkangadgets.com/profit-sam ... lu-godinu/
...Nije to ništa neočekivano jer je kompanija sa Galaxy Note 7 napravila najveći proizvodni i financijski fijasko još od kada postoji ovog tržišta. Zapalio se Note 7, a s njima i njihove financije...
User avatar
cappuccino
Posts: 312
Joined: 13/05/2010 13:15
Location: Wonderland

#22188 Re: Android OS

Post by cappuccino »

Zna li neko kako se boriti sa osobom koja je napravila lažni broj preko aplikacije na androidu i sada prijeti preko whatsapp-a? Telekomi policija naravno niko ništa ne zna niti mogu otkriti. Znam da sam možda promašila temu ali sam očajna. Uzela sam drugu karticu sada se javlja na fb sa lažnih profila meni i članovima moje porodice i opet prijeti. Znate li nekog stručnjaka koji može da to sazna, nek mi se javi u poruke. U policiju kazu da im treba ko je osoba da bih mogla da podnesem prijavu. Ako treba i platiću, molim vas pomozite.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#22189 Re: Android OS

Post by Capsicum »

cappuccino wrote:Zna li neko kako se boriti sa osobom koja je napravila lažni broj preko aplikacije na androidu i sada prijeti preko whatsapp-a? Telekomi policija naravno niko ništa ne zna niti mogu otkriti. Znam da sam možda promašila temu ali sam očajna. Uzela sam drugu karticu sada se javlja na fb sa lažnih profila meni i članovima moje porodice i opet prijeti. Znate li nekog stručnjaka koji može da to sazna, nek mi se javi u poruke. U policiju kazu da im treba ko je osoba da bih mogla da podnesem prijavu. Ako treba i platiću, molim vas pomozite.
Mislim da se policija malo pravi luda. Mrsko im se gnjaviti s tim. Prijava bi trebalo da moze da se podnese i protiv nepoznatog pocinioca, a policija bi trebalo da sprovede istragu. Obzirom da se radi o ozbiljnoj stvari, prijetnjama, onda mislim da moras insistirati od policije da te zastiti. Trazi obavezno ime i prezime osobe u policiji koja ti je rekla da ne mogu nista da urade, jer mogu sigurno! Moras malo frku napraviti, tako ti je to kod nas nazalost...
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#22190 Re: Android OS

Post by exampLe. »

cappuccino wrote:Zna li neko kako se boriti sa osobom koja je napravila lažni broj preko aplikacije na androidu i sada prijeti preko whatsapp-a? Telekomi policija naravno niko ništa ne zna niti mogu otkriti. Znam da sam možda promašila temu ali sam očajna. Uzela sam drugu karticu sada se javlja na fb sa lažnih profila meni i članovima moje porodice i opet prijeti. Znate li nekog stručnjaka koji može da to sazna, nek mi se javi u poruke. U policiju kazu da im treba ko je osoba da bih mogla da podnesem prijavu. Ako treba i platiću, molim vas pomozite.
Oni preko IP adrese mogu saznati sve tako da ih moras "natjerati" da se malo potrude i da se ne prave budale.
User avatar
cappuccino
Posts: 312
Joined: 13/05/2010 13:15
Location: Wonderland

#22191 Re: Android OS

Post by cappuccino »

Hvala Vam puno očajna sam, noćima ne spavam.
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#22192 Re: Android OS

Post by macanSA »

haloo
na whatsapp se blokira onaj od koga nećeš da primaš poruke
User avatar
cappuccino
Posts: 312
Joined: 13/05/2010 13:15
Location: Wonderland

#22193 Re: Android OS

Post by cappuccino »

macanSA wrote:haloo
na whatsapp se blokira onaj od koga nećeš da primaš poruke
Nisam blokirala, moram imati dokaz radi prijave. A i da blokiram, piše sa fb profila meni, mužu, djeci i to sa desetak lažnih profila. Pokušat ću opet u policiji otići ću sa mužem pa vidjećemo dalje. Izvinjavam se što sam upala na temu.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#22194 Re: Android OS

Post by supercali »

Jbg da nemas muza mozda bih ti mogao pomoci

Principi mi ne daju da pomazem udatim zenama
zdruzdjo
Posts: 5226
Joined: 16/08/2009 00:27

#22195 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Znaci
Prva stvar je blokiranje fb profila svima nepoznatima.
Druga stvar je blokiranje profila za pretragu iz googla.
treca stvar je blokiranje watsapp-a.
Cetvrta stvar je namjestanje samog googla i njegovih postavki oko privatnosti
Peta stvar je spavanje mirno.

Sve nabrojano na FB se nalazi u postavkama privatnosti ili privacy(engleski)
Provedes malkice vremena namjestajuci te postavke umjesto igranja nekih FB igrica i to se na kraju dugorocno isplati.
Uvijek postoji i prijavljivanje samom FB-u nekih profila.

isto tako i Google se da namjestiti da bude prilicno skriven......
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#22196 Re: Android OS

Post by supercali »

Kali linux i saznao odakle je slao poruke preko WhatsApp preko face vidis koji komp ima ma saznas mu sve moguce i nemoguce i jos ga gratis mozes zajebavati
User avatar
cappuccino
Posts: 312
Joined: 13/05/2010 13:15
Location: Wonderland

#22197 Re: Android OS

Post by cappuccino »

Sad znam zašto ti je nick supercali ;) hvala puno, pomogli ste mi, brišite postove da šta ne nadrljate...u pon ću znati ko je :evil:
CrniSA
Posts: 156
Joined: 22/01/2015 02:58

#22198 Re: Android OS

Post by CrniSA »

cappuccino wrote:Sad znam zašto ti je nick supercali ;) hvala puno, pomogli ste mi, brišite postove da šta ne nadrljate...u pon ću znati ko je :evil:
IP Grabber pa ako nasjedne.
User avatar
Laertes
Posts: 4271
Joined: 08/01/2015 18:25

#22199 Re: Android OS

Post by Laertes »

Pomjereno vrijeme, i šta se meni desi:
Image
Vrijeme u ćošku i na prvom ekranu nakon unlocka ok, ali ovaj veliki sat nije pomjeren. Why? Ugasio-upalio, promijenio i temu, ništa.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2531
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#22200 Re: Android OS

Post by Del_Boy1 »

Probaj odabrati ručno vrijeme za Tuzlu, a ne da ti prikazuje tvoju lokaciju i trebalo bi biti OK barem je kod mene tako uspjelo [emoji16]

Sent from my E2303 using Tapatalk
Post Reply