1/8 Urugvaj - Portugal

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko prolazi dalje?

Poll ended at 30/06/2018 00:54

Portugal
14
36%
Urugvaj
25
64%
 
Total votes: 39

User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11095
Joined: 15/01/2010 18:31

#251 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by Jack Be Nimble »

p206 wrote:Ja ne mogu da shvatim da nekom ko je navijač naše reprezentacije može biti drag Portugal i njihovi firgoši. Đe vam je patriotizam i ponos u pm. Neka su ispali, provlače po baražima, po produžecima,ima 15 godina, od kad im je Pauleta otišao u penziju.
Navijao protiv njih 10 i 12, a 14, 16 i 18 nam nisu presjekli put pa nema potrebe protiv njih navijati. A sada irska, kipar, grčka su druga prica.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#252 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by Romanista 101% »

Image



drago mi je zbog ove ljudine sto su Urugvajci prosli

steta sto ne dodje do derbija Juzne Amerike Uru - Arg

mogu oni izbaciti i Francuze
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#253 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by kiligonzales »

Logovan wrote:Ispade i drugi "G.O.A.T.". :oops: Sad će se vidjeti na aerodromu, zajedno će kućama.

Portugal :facepalm: Ekipa slična Argentini. Par pojedinaca koji iskaču od ostalih, selektor loš i nikakav, dosta toga pada na leđa najboljeg igrača, itd. Mislio sam da mogu proći Urugvaj, kontam zatvorit će Cavanija, Ronaldo i kompanija će odigrati na nivou, ali zajebah se. :-)

Znači Francuska - Urugvaj.... Francuzima otvoren put prema polufinalu.
Sretali su se oni i prije.

I nisu to bile utakmice koje su obecavale. Produzeci i penali.

https://www.11v11.com/teams/france/tab/ ... n/Uruguay/
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#254 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by turbofolk »

kiligonzales wrote:
Nidje veze.
Ne kažem generalno za sve, ali ako pratiš teme Real, Barcelona, La liga, LP i pofataš ko za koga navija, onda dođeš na ove teme vezane za SP, vidiš da isti oni koji gotive Barcelonu, ne daju barnut u Argentinu i Messija. Oni koji vole Real, zaklinju se u Portugal i brane Ronalda. Očito nisi od te sorte nego si neutralan navijač. :D
Ne bih inače da te ubjeđujem, ja sam to primjetio i smatram da jest itekako prisutno. Opet, svakom njegovo. S tobom se u puno toga slažem na nekim drugim fudbalskim temama, tako da ne bih ulazio u dalju raspravu :thumbup:
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#255 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by Korovjev »

Meni je od pomaganja Ronalda Cavaniju da izađe sa terena ipak bolja već primjećena scena kad je Suarez opo kao da ga je neko sjekirom između lopatica (mogu samo zamisliti urlik boli) a Ronaldo se pravdao da nije izbacio loptu u aut jer nije vidio da se ovaj valja (valjda gledao travu kako raste). To mi nekako bolje oslikava ova dva tima i naročito ova dva igrača.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#256 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by pirmin »

Svaka cast Uguraj, sve su dali, popadali ali i prosli. :thumbup:
Da se islo u produzetke uzeli bi ih Portugalci na spremnost.
User avatar
Laertes
Posts: 4292
Joined: 08/01/2015 18:25

#257 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by Laertes »

pirmin wrote:Svaka cast Uguraj, sve su dali, popadali ali i prosli. :thumbup:
Da se islo u produzetke uzeli bi ih Portugalci na spremnost.
Uguraj :lol:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#258 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by kiligonzales »

turbofolk wrote:
kiligonzales wrote:
Nidje veze.
Ne kažem generalno za sve, ali ako pratiš teme Real, Barcelona, La liga, LP i pofataš ko za koga navija, onda dođeš na ove teme vezane za SP, vidiš da isti oni koji gotive Barcelonu, ne daju barnut u Argentinu i Messija. Oni koji vole Real, zaklinju se u Portugal i brane Ronalda. Očito nisi od te sorte nego si neutralan navijač. :D
Ne bih inače da te ubjeđujem, ja sam to primjetio i smatram da jest itekako prisutno. Opet, svakom njegovo. S tobom se u puno toga slažem na nekim drugim fudbalskim temama, tako da ne bih ulazio u dalju raspravu :thumbup:
Ima toga, sto jes jes. Ali Portugal jednolican, bezidejan, procitan, ipak Urugvaj nije Iran pa da ih mogu guzovanerski nategnut. Ekipa su koja ima i glavu i rep.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#259 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by MyTao »

Korovjev wrote:Meni je od pomaganja Ronalda Cavaniju da izađe sa terena ipak bolja već primjećena scena kad je Suarez opo kao da ga je neko sjekirom između lopatica (mogu samo zamisliti urlik boli) a Ronaldo se pravdao da nije izbacio loptu u aut jer nije vidio da se ovaj valja (valjda gledao travu kako raste). To mi nekako bolje oslikava ova dva tima i naročito ova dva igrača.
Ejh... bas mu "pomagao" da izadje?

Pomagao mu da izadje brze... to je sve.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#260 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by It_is_a_Leclerc »

Better Man wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ne bi penala, ne bi Getafea, Deportiva i ostale nejači da "najbolji svih vremena" pokaže pločice :( :lol:

Daj bože da je ovo zadnji put da ove Portugalce viđamo na SP.
Samo si nam ti falio sa svojim smiješnim i glupim komentarima. Očito imaš noćne more od Ronalda i Portugala.
A što se ti stalno spotičeš od mene?

Vidim pribjegavaš kolektivu da te brani od mene. Mudro ;)

Opusti se samo. Neću ti ništa. Gledamo fudbal i navijamo za sebi drage ekipe. Npr. Urugvaj ;)
User avatar
Edin H.
Posts: 47332
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#261 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by Edin H. »

MyTao wrote:
Korovjev wrote:Meni je od pomaganja Ronalda Cavaniju da izađe sa terena ipak bolja već primjećena scena kad je Suarez opo kao da ga je neko sjekirom između lopatica (mogu samo zamisliti urlik boli) a Ronaldo se pravdao da nije izbacio loptu u aut jer nije vidio da se ovaj valja (valjda gledao travu kako raste). To mi nekako bolje oslikava ova dva tima i naročito ova dva igrača.
Ejh... bas mu "pomagao" da izadje?

Pomagao mu da izadje brze... to je sve.
U onakvim sitacijama kada igrac razvlaci sa izlaskom bi trebalo biti dozvoljeno protivnickom igracu da ga napenali nogom. :skoljka:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#262 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by MyTao »

Edin H. wrote:
MyTao wrote:
Korovjev wrote:Meni je od pomaganja Ronalda Cavaniju da izađe sa terena ipak bolja već primjećena scena kad je Suarez opo kao da ga je neko sjekirom između lopatica (mogu samo zamisliti urlik boli) a Ronaldo se pravdao da nije izbacio loptu u aut jer nije vidio da se ovaj valja (valjda gledao travu kako raste). To mi nekako bolje oslikava ova dva tima i naročito ova dva igrača.
Ejh... bas mu "pomagao" da izadje?

Pomagao mu da izadje brze... to je sve.
U onakvim sitacijama kada igrac razvlaci sa izlaskom bi trebalo biti dozvoljeno protivnickom igracu da ga napenali nogom. :skoljka:
Slazem se.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#263 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by °u° »

Edin H. wrote:
U onakvim sitacijama kada igrac razvlaci sa izlaskom bi trebalo biti dozvoljeno protivnickom igracu da ga napenali nogom. :skoljka:
Kroz tunel protivničkih igrača ih protjerat. Pa bi vidjeli svjetskih rekorda u trčanju :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#264 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by Tomahawk11 »

Namjestiše da ispadnu obojica najboljih isti dan :oops: :mrgreen:

Urugvaj zasluženo. Pozadi su teški beton, neće se ni francuski napad naigrati protiv Godina i kompanije.
Ona dva Cavanijeva gola, nema se šta prigovoriti, možda su malo ispali kod drugog, ali svejedno, ono pogađa rasni strijelac, većina prosječnih bi ko zna kako zajebala.
Nego, izbacila nas je i Argentina, pa vidim nije problem za istu navijati :oops:
Bezveze priča, ne možeš navijati protiv svake reprezentacije koja te nekad izbacila.

Da ne pametujem, nije Portugal bio loš (pa napadali su cijelu utakmicu), nego je Urugvaj bio bolji i ide dalje.
Ona prva juče je možda bila ljepša zbog puno golova, ali je ono na momente izgledalo malo neozbiljno, ova utakmica je bila puno bolja.
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#265 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by turbofolk »

Tomahawk11 wrote:Namjestiše da ispadnu obojica najboljih isti dan :oops: :mrgreen:
https://www.radiosarajevo.ba/magazin/fo ... =1&slide=0
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#266 Re: 1/8 Urugvaj - Portugal

Post by Tomahawk11 »

turbofolk wrote:
Tomahawk11 wrote:Namjestiše da ispadnu obojica najboljih isti dan :oops: :mrgreen:
https://www.radiosarajevo.ba/magazin/fo ... =1&slide=0
:mrgreen: :thumbup:
Locked