Zvornik i okolna mjesta...

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
sWeeT_Companion
Posts: 786
Joined: 05/07/2015 19:25

#176 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by sWeeT_Companion »

Msš kad iz "grada" uđeš u Karakaj? Granični prelaz ZV- M Zvornik?! Onaj "prvi" granični prelaz?
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#177 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by junior3 »

Idemo u obrnutom smjeru. :D

Mislim na drugi, je li Ljubovija? Sad sam zaboravio, al' nije ni bitno put je katastrofa kako god okreneš.
User avatar
sWeeT_Companion
Posts: 786
Joined: 05/07/2015 19:25

#178 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by sWeeT_Companion »

Juniore, Juniore... Da ti nisi šta pobrkao? Ne kažem da je sad neka ideala, al msm da ti meni govoriš o srbijanskoj strani?! Tamo je put tri puta gori nego na našoj. ;)
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#179 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by junior3 »

Nisam pobrkao, samo se ne možemo skontat'. Na srbijanskoj strani jeste lošije al' nije ni na našoj baš nešto, zavisi ko je na šta navikao. :D

Nisam mogao stati, al' sam i zavidio onima što se kupaju uh.
User avatar
sWeeT_Companion
Posts: 786
Joined: 05/07/2015 19:25

#180 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by sWeeT_Companion »

Ajd ovako. Išao si iz BN-a prema Zvorniku, naišao na granični prelaz u Šepku i ustanovio da je put loš? Dobro, istina nije ništa naročito, ali kakvih ima cvijeće je. Ili si prešao u Šepku u Loznicu i nastavio put Ljubovije? I ustanovio da je odron žestoki i da novim kolima ne treba ni pokušavati. :D :D

Postoji neka priča o autoputu Zvornik - Tuzla, ali mislim da će se to desiti 4980 godine. Možda neko i doživi.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#181 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by junior3 »

Eno ti brate na snimku što si postavio most koji sam prešao, moglo bi biti da je to što govoriš. :D

Završeno Zvorničko ljeto snimak.
User avatar
sWeeT_Companion
Posts: 786
Joined: 05/07/2015 19:25

#182 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by sWeeT_Companion »

Ovaj most na snimku ti je pješački most, preko njega trenutno nema saobraćaja, tako je ustvari 20 godina. ;) I vodi pravo u MZV. U Karakaju imaš granični prelaz, takođe most koji vodi u MZV, a u Šepku još jedan granični koji vodi u Loznicu.

U svakom slučaju, da ne smaram, nisu putovi nešto. Ali tješimo se, uvijek ima gore. Zvornik je sam po sebi jbno nadrljao geološkom građom. Ima tu čari, ali ovakav sužen nigdje nije prispio. Vjerovatno najnaseljenija gradska zona u regionu.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#183 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by junior3 »

Ha-ha jbga, bio sam sav sjeban pa sam i zaboravio, liče mostovi. :D

Opet ću brzo tim putem pa ću zapamtiti. Inače malen grad a i teren ga jebe.
User avatar
sWeeT_Companion
Posts: 786
Joined: 05/07/2015 19:25

#184 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by sWeeT_Companion »

Što jes jes.
Nije bilo planske gradnje, gradska zona se morala širit na Karakaj i sklapati sa istim... Sad se pokušavaju vještačka rješenja tražit. A za neko konkretno proširenje potrebne su desetine miliona evra... a od toga u budućnosti teško da će nešto biti.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#185 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by junior3 »

Drina je vala prelijepa, kako su me samo izazivali oni kupači, a ja u žurbi.
User avatar
sWeeT_Companion
Posts: 786
Joined: 05/07/2015 19:25

#186 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by sWeeT_Companion »

Prelijepa ali narod pokondiren do zla boga. Pored jezera i rijeke, ide na bazene u Bijeljinu i Loznicu, a plaže puste.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#187 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by junior3 »

Vidim ja slabo ljudi, jebali ih bazeni.
User avatar
sWeeT_Companion
Posts: 786
Joined: 05/07/2015 19:25

#188 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by sWeeT_Companion »

Ma pa Zvornik ti je puno netipičnosti. Pa najveći broj gradske djece ne izlazi po gradskim diskotekama i kafićima. Već ide u seoske ili u Lo. To uglavnom ljudima koji su rijetko u ZV a žive u većim gradovima nikako nije jasno. Poprilično pasivna sredina.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#189 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by junior3 »

Sad je meni jasno odakle onolike bh table na autima kad se ide prema Užicama. :D
User avatar
zulfikkar
Posts: 295
Joined: 05/04/2008 11:29
Location: Bistrik

#190 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by zulfikkar »

User avatar
zulfikkar
Posts: 295
Joined: 05/04/2008 11:29
Location: Bistrik

#191 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by zulfikkar »

Sjećanje na 8. april 1992.: Kako je u Zvorniku ubijao Legija
Image
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#192 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by Škobo Habu »

Samo da spomenem Zvorničanima zanimljiv slučaj sa ovim "tough boy-om" Čedom Đokićem alias Čedomirom Vražinom, kojeg su neki dan likvidirali snajperom na vlastitom balkonu. Do rata je živio u Olovu, bio je, ako me sjećenje ne vara nastavnik fizičkog, kao i trener karatea. Početkom rata, u proljeće 1992. godine, kada su započele prve barikade i formiranja "srpskih" opština i milicija, i Čedo se stavio na čelo neke SDS-ove stranačke formacije kao neki klinac od zapovjednika. Jednom prilikom je sa tim svojim SDS diverzantima ušao duboko u teritoriju koja je tada bila pod kontrolom naše policije i TO, tačnije krenuli su u izviđanje naših pozicija, ali su ubrzo primjećeni i opkoljeni, te su bili prinuđeni da se predaju.
Tačna lokacija njihovog zarobljavanja, barem za one koji poznaju Olovo, jeste lokacija, odnosno šuma, iznad današnjeg restorana "Panorama" na ulazu u samu Olovo od Sarajeva.
Ne mogu se tačno sjetiti koliko ih je bilo u formaciji tada, ali znam da su ih naši specijalci skinuli sve do gaća, i kroz Olova takve sproveli do stanice milicije. Jedan od naših specijalaca se nalazio na krovu plavo-bijelog golfa dvojke sa uperenim M-72 koji je išao iza zarobljenih SDS-ovaca, dok su ovi pognuti glava išli kroz čaršiju izloženi pogledima stanovnika.
U suštini, bio je to jedan od krucijalnih događaja pred ratna zbivanja koja srpska strana nikada nije mogla da preboli, o onim kasnijim, tokom rata, suvišno je govoriti.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#193 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by Truba »

imal ko da mi daruje foto panorame zvornika
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#194 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by Truba »

i niko nema panoramu zvornika :(
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#195 Re: Zvornik i okolna mjesta...

Post by Piaty »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /230822142

Pretučen malac od 14 godina. Dijete povrtanika.

Kad su ovakvi slučajevi u pitanju, osjećaj je ljutnje ali i nemoći.
Povratnici su za mene uvijek bili heroji i uvijek mi je bilo drago što su se u tolikom broju vratili i započeli život na svojim podrinjskim ognjištima ali sada više ne mislim tako. Čini mi se da je bolje da se relociraju u Federaciju jer im tamo niko ne garantira ništa.

Nadam se da je sa malim sve o.k, Bog mu dao zdravlje i sve najbolje.
Post Reply