Zvijeri su oko nas - Koju kaznu biste im dali?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#26

Post by Prenj »

rehaktor wrote:ovo je grozno... crnjak ljudskoga uma, mislim da si svakako kazne za ovakve i slicne pojave preblage (ali sta da se kaze kada ljudi za ubistvi dobiju 10 - 12 godina)

ipak...
zamolio bih gospodu demokrate da smire dozivljaje i da groznu nesrecu ove djevojke ne koriste za svoje jeftine dnevnopoliticke zalopojke...

odmorite malo :x
Rehaktore, s obzirom da si aktivni branilac postojeceg stanja i vladanja, mozes li nam iz prve ruke reci, ima li nade?
FIKUS2
Posts: 105
Joined: 23/02/2005 13:24

#27

Post by FIKUS2 »

strasno :( :( :( :-?
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#28

Post by Vodenjak »

Djevojka je zrtva sistema koji je uspostavljen!
Na svoj su nacin i ta dva idiota isto tako zrtve svega onoga sto smo dobili u zadnjih 15 godina sa oslobadjanjem od "stega komunizma!"

Na zalost, nisu ovo jedini primjeri.
Bice ovoga jos i mi cemo se opet zgrazavati ali i konatati da se to ipak desava drugima - ne meni!

Sve dok ne bude drzave, zakonodavstva, policije, sudstva, sve dok ne zavlada pravo koje ce provoditi casni i posteni, obrazovani i realni ljudi umjesto ovih kleronacionalistickih krminogenih idiota, nista nase rijeci nece pomoci!

Zao mi je djevojke ali joj se i divim na hrabrosti koju je ispoljila pricajuci javno o tome!
Ovaj put ne mislim na to sto je pobijedila strah od osvete te dvojice zlikovaca koliko na opasnost da joj se vrlo lako desi da je sredina u kojoj zivi okrene ledja kao - kurvi!

Vec vidjeno u nasim "moralistickim" krajevima...
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#29

Post by Vodenjak »

rehaktor wrote:ovo je grozno... crnjak ljudskoga uma, mislim da si svakako kazne za ovakve i slicne pojave preblage (ali sta da se kaze kada ljudi za ubistvi dobiju 10 - 12 godina)

ipak...
zamolio bih gospodu demokrate da smire dozivljaje i da groznu nesrecu ove djevojke ne koriste za svoje jeftine dnevnopoliticke zalopojke...

odmorite malo :x
Rehaktore.... odjebi! :x :x :x
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#30

Post by Stari »

Odlomak iz imaginarnog vica sa Husom i Hasom u glavnim ulogama.

Ulazi Huse u gostionicu u neka doba ...kad tamo sjedi Hase , u vidno alkoholisanom stanju i grdno depresivan.
-Hej ba ...sta ima?-Veli mu Huse.
-Ma suti ba - evo precito sam nekakav clanak na Sa-x forumu...pa kontam nesto
-Sta kontas ?...kakav clanak?...o cemu se radi?
-Ma kako ne znas...o onoj maloj sto su je istukli i silovali ...tamo negdje oko Tuzle...Zivinice ...YBM-liga tamo negdje.

-Uuh ..jesam cuo sam .- - Pa sa si skonto?

- Znas sta bih ja tim sevcima sada uradio da sam cha-cha od te male...?
-Sta ..daj da cujem svega ti

- Vako bih....Uzeo bih jednu zeljeznu sipku ...jedno tri frtalja metra u duzinu...i jedno col i po promjera.
- I sta ....? Onda bih izdegenjecio jedno par dana...? ...Eh jesi kreativan ...pa to svakom od nas palo na pamet

- Ama kakvo degenjecenje...slusaj vamo- Uz'o bih tu sipku i onda je svjas-aparatom usijao samo sa jednog kraja
-I ...?
-E ona bi jednom od njih dvojice ...uzeo onaj hladni kraj sipke u surduknuo mu je u supcinu

- ?? :? ..Pa sto onaj hladni kraj....ne kontam.

- Pa da nemoze izvuci.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#31

Post by _BosanaC »

Slicno se desilo i sa likom koji ubi cetiri djevojke iz Gracanice kod Zenice, mrtav nadrogiran, a njemu ne bi nista.

Na kraju ga pustise, posto je bio registrovani narkoman, a advokat je uspio pokazati da je sistem kriv jer mu nije pruzio pomoc kao registrovanom narkomanu.

A ne zato sto babo ne zna kud ce s parama :x
rehaktor
Posts: 404
Joined: 29/08/2005 16:42

#32

Post by rehaktor »

Vodenjak wrote:
rehaktor wrote:ovo je grozno... crnjak ljudskoga uma, mislim da si svakako kazne za ovakve i slicne pojave preblage (ali sta da se kaze kada ljudi za ubistvi dobiju 10 - 12 godina)

ipak...
zamolio bih gospodu demokrate da smire dozivljaje i da groznu nesrecu ove djevojke ne koriste za svoje jeftine dnevnopoliticke zalopojke...

odmorite malo :x
Rehaktore.... odjebi! :x :x :x
djecace, odmori malo...

moderatori, ima li kakvih sankcija za ovog vatrenog momka... haman mi na svakoj temi poruci ovakvo nesto, iako se ne obracam njemu uopce...
haman cu ovo poceti dozivljavati licno, a ako bude tako, postace nasty
rehaktor
Posts: 404
Joined: 29/08/2005 16:42

#33

Post by rehaktor »

Prenj wrote:
rehaktor wrote:ovo je grozno... crnjak ljudskoga uma, mislim da si svakako kazne za ovakve i slicne pojave preblage (ali sta da se kaze kada ljudi za ubistvi dobiju 10 - 12 godina)

ipak...
zamolio bih gospodu demokrate da smire dozivljaje i da groznu nesrecu ove djevojke ne koriste za svoje jeftine dnevnopoliticke zalopojke...

odmorite malo :x
Rehaktore, s obzirom da si aktivni branilac postojeceg stanja i vladanja, mozes li nam iz prve ruke reci, ima li nade?
nisam ja branilac ni postojeceg stanja ni vladanja... nekako mi lincevanje nije primjer demokratskog odnosa, valjda ce sud nesto uraditi da ovo rasvjetli i krivce kazni maksimalnom kaznom...
ponavljam, mislim da je nas krivicni zakon preblag, ne samo za silovanja nego i ubistva, nanosenje tewskih tjlelesnih povreda itd, itd
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#34

Post by Bumbar »

flora.sa wrote:

toliko ljudi je bilo ispred diskoteke, i niko se nije udostojio da spriječi fizički napad-na ženu!!!!!!! :( :( :(
Ovdje sada vlada parola:Samo neka je meni dobro.... :( :( ....ni trunke altruizma, solidarnosti....MA TREBA SUDITI I TIM DEBILIMA KOJI SU GLEDALI, A NISU SPRIJEČILI ZLOČIN!!!!!! :x :x :x :x :x
Nas moto...ma nemoj se mijesati :x :x ...slazem se s tobom...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#35

Post by mostarac »

Ja se posmatrachima ne chudim. Zalosno je ali mislim da niko ni od nas ne bi reagovao.
Zasto? Iz vise razloga. Nije se jednom desilo da raja tako podje branit curu ili bilo koga drugog, fasuje utokom ili se zakachi s mafijom, a oni posle zajedno sjede, a ti na vrat natovario keljmendije, krasnichije i lokalne idiote. Ja govorim uopsteno, a ne o Ameli. Dakle ovi ispred nisu mogli znati u kakvom su odnosu ta dvojica kabadahija sa Amelom. Ja posmtrache ne opravdavam ali ih razumijem i jednostavno u takvim situacijama smo nauchili drzati se po strani. Nazalost doslo je takvo vrijeme i mislim da je bilo ko i pokusao reagovati da bi odmah dobio cijev na chelo.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#36

Post by Prenj »

rehaktor wrote:
Prenj wrote:
rehaktor wrote:ovo je grozno... crnjak ljudskoga uma, mislim da si svakako kazne za ovakve i slicne pojave preblage (ali sta da se kaze kada ljudi za ubistvi dobiju 10 - 12 godina)

ipak...
zamolio bih gospodu demokrate da smire dozivljaje i da groznu nesrecu ove djevojke ne koriste za svoje jeftine dnevnopoliticke zalopojke...

odmorite malo :x
Rehaktore, s obzirom da si aktivni branilac postojeceg stanja i vladanja, mozes li nam iz prve ruke reci, ima li nade?
nisam ja branilac ni postojeceg stanja ni vladanja... nekako mi lincevanje nije primjer demokratskog odnosa, valjda ce sud nesto uraditi da ovo rasvjetli i krivce kazni maksimalnom kaznom...
ponavljam, mislim da je nas krivicni zakon preblag, ne samo za silovanja nego i ubistva, nanosenje tewskih tjlelesnih povreda itd, itd
Ko je donio takav krivicni zakon?
Ko ga sprovodi i kako?
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#37

Post by Bumbar »

faraon_ wrote: krivice snose dvojica silovatelja a 1 % ova zena koja je izabrala da ide u diskoklub gdje zivotinje obitavaju...Ja predlazem da se ova dvojica kazne topljem u zeljezari u Zenici...Makar ce na kraju biti jednom u zivotu korisni...
isto tako su je mogli uvuci u auto da je niz ulicu isla do prodavnice... :x
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#38

Post by Bumbar »

[quote="anais_nin"][

...nikad necu zaboraviti situaciju kad je lik u prepunoj kafani poceo udarati svoju curu...cak i ova muska ekipa s kojom sam ja bila se samo unezgodila ali niko nije prstom maknuo, poceli su komentari tipa, ma sta cu se ja mjesat, onda ce sutra svakako opet sutra s njim gradom proci...ja sam tad dobila sakom po faci jer sam se umijesala, tj stala sam ispred cure, a konobaru rekla da zovne policiju...ali manje me bolila sljiva pod okom nego cinjenica da su ljudi sposobni nijemo promatrat takvo nesto...quote]

:kiss: anais the queen :D :D (nema onog smileya sa klanjanjem)...
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#39

Post by flora.sa »

umro je mostar wrote:Ja se posmatrachima ne chudim. Zalosno je ali mislim da niko ni od nas ne bi reagovao.
Zasto? Iz vise razloga. Nije se jednom desilo da raja tako podje branit curu ili bilo koga drugog, fasuje utokom ili se zakachi s mafijom, a oni posle zajedno sjede, a ti na vrat natovario keljmendije, krasnichije i lokalne idiote. Ja govorim uopsteno, a ne o Ameli. Dakle ovi ispred nisu mogli znati u kakvom su odnosu ta dvojica kabadahija sa Amelom. Ja posmtrache ne opravdavam ali ih razumijem i jednostavno u takvim situacijama smo nauchili drzati se po strani. Nazalost doslo je takvo vrijeme i mislim da je bilo ko i pokusao reagovati da bi odmah dobio cijev na chelo.
nevezano za ovo...ljudi su postali neosjetljivi na tuđu bol...milion puta se desilo da se neko u tramvaju previja od bolova, blijed kao krpa, i svi se prave da to ne vide...okrenu glavu ka prozoru, i riješe stvar, time što neće da gledaju....i nikome ne pada na pamet da se ustupi mjesto bolesniku...naravno nije uvijek tako, ali je stavrno veliki broj ovakvih sluačajeva...
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#40

Post by Drumer »

Ovoj dvojici seljaka iz Zivinica,tzv-zivincadi, treba poklonoti jedno 25 godina u zatvoru, al u Zenici pa da ih malo one runje tamo propuste kroz kojesta pa da osjete malo kako je to biti isprebijan i naguzen al od strane istog spola. Oni bi kleli dan kada su se rodili i dan kad su se odlucili da siluju nekoga...
rehaktor
Posts: 404
Joined: 29/08/2005 16:42

#41

Post by rehaktor »

Prenj wrote:
rehaktor wrote:
Prenj wrote: Rehaktore, s obzirom da si aktivni branilac postojeceg stanja i vladanja, mozes li nam iz prve ruke reci, ima li nade?
nisam ja branilac ni postojeceg stanja ni vladanja... nekako mi lincevanje nije primjer demokratskog odnosa, valjda ce sud nesto uraditi da ovo rasvjetli i krivce kazni maksimalnom kaznom...
ponavljam, mislim da je nas krivicni zakon preblag, ne samo za silovanja nego i ubistva, nanosenje tewskih tjlelesnih povreda itd, itd
Ko je donio takav krivicni zakon?
Ko ga sprovodi i kako?
odosmo od teme, ali mislim da je vecina krivicnog zakona ista kao i 1992, dakle preuzeta iz zakona sfrj i rbih... znam da je od nedavno na snazi novi zakon o krivicnom postupku, ali da li je promijenjen i krivicni zakon, zaista ne znam...
prenj, ne zelim da pomislis da branim ove hajvane, daleko od toga... i ja bih im presudio penis enlargement kacenjem za isti i istezanjem pod vlastitom tezinom... ipak, mislim da je sud pozvaniji od svih nas...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#42

Post by Prenj »

rehaktor wrote: odosmo od teme, ali mislim da je vecina krivicnog zakona ista kao i 1992, dakle preuzeta iz zakona sfrj i rbih... znam da je od nedavno na snazi novi zakon o krivicnom postupku, ali da li je promijenjen i krivicni zakon, zaista ne znam...
prenj, ne zelim da pomislis da branim ove hajvane, daleko od toga... i ja bih im presudio penis enlargement kacenjem za isti i istezanjem pod vlastitom tezinom... ipak, mislim da je sud pozvaniji od svih nas...
Da smo svi ovdje uvjereni da ce ova dvojica biti kaznjena kako treba, slabo bi ko i pisao ovolike komentare.
Nije valjda da vjerujes da nasi sudovi pravedno sude?
rehaktor
Posts: 404
Joined: 29/08/2005 16:42

#43

Post by rehaktor »

Prenj wrote:
rehaktor wrote: odosmo od teme, ali mislim da je vecina krivicnog zakona ista kao i 1992, dakle preuzeta iz zakona sfrj i rbih... znam da je od nedavno na snazi novi zakon o krivicnom postupku, ali da li je promijenjen i krivicni zakon, zaista ne znam...
prenj, ne zelim da pomislis da branim ove hajvane, daleko od toga... i ja bih im presudio penis enlargement kacenjem za isti i istezanjem pod vlastitom tezinom... ipak, mislim da je sud pozvaniji od svih nas...
Da smo svi ovdje uvjereni da ce ova dvojica biti kaznjena kako treba, slabo bi ko i pisao ovolike komentare.
Nije valjda da vjerujes da nasi sudovi pravedno sude?
sigurno je da ima nepravednih i nedovoljnih presuda, ali ja zaista nemam uvida u sve presude sudova pa da mogu reci da li sude generalno nepravedno...
ponavljam, mislim da ce sud, ipak, biti pravicniji od nas ovdje, ako nista drugo, imati ce priliku cuti i drugu stranu...
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#44

Post by maccarona »

:( :( :(
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#45

Post by Prenj »

rehaktor wrote:
Prenj wrote: Da smo svi ovdje uvjereni da ce ova dvojica biti kaznjena kako treba, slabo bi ko i pisao ovolike komentare.
Nije valjda da vjerujes da nasi sudovi pravedno sude?
sigurno je da ima nepravednih i nedovoljnih presuda, ali ja zaista nemam uvida u sve presude sudova pa da mogu reci da li sude generalno nepravedno...
ponavljam, mislim da ce sud, ipak, biti pravicniji od nas ovdje, ako nista drugo, imati ce priliku cuti i drugu stranu...
Da, samo da ne bude kao u slucaju Olene Popik, gdje su dvojica glavnih krivaca dobili simbolicne kazne :(

U BiH u zatvoru sjede samo siromasni
:x
rehaktor
Posts: 404
Joined: 29/08/2005 16:42

#46

Post by rehaktor »

Prenj wrote:
rehaktor wrote:
Prenj wrote: Da smo svi ovdje uvjereni da ce ova dvojica biti kaznjena kako treba, slabo bi ko i pisao ovolike komentare.
Nije valjda da vjerujes da nasi sudovi pravedno sude?
sigurno je da ima nepravednih i nedovoljnih presuda, ali ja zaista nemam uvida u sve presude sudova pa da mogu reci da li sude generalno nepravedno...
ponavljam, mislim da ce sud, ipak, biti pravicniji od nas ovdje, ako nista drugo, imati ce priliku cuti i drugu stranu...
Da, samo da ne bude kao u slucaju Olene Popik, gdje su dvojica glavnih krivaca dobili simbolicne kazne :(

U BiH u zatvoru sjede samo siromasni
:x
ovo oko siromasnih u zatvorima je tacno... ovi bogatiji svakako budu pomilovani, vremenom
imamo mi mnogo poraditi na zakonodavstvu i sprovodjenju zakona...
Belminator
Posts: 396
Joined: 03/10/2003 00:00

#48

Post by Belminator »

Bas tako Flora. Ja se sjecam prosloga ljeta kada mi je haver izgubio svijest u tramvaju, svi su buljili negdje neodređeno, u sta bilo samo da ne gledaju u nas. A ja jadan morao sam se hrvati sa njegovih 90kg u mlohavom stanju i bukvalno vuci ga po podu i tako van iz tramvaja, niko nije ni pokusao da mi pomogne a kada sam ga izvukao van i vozac zatvorio vrata moglo se je osjetiti ebeno mahalsko komesanje i vidio sam izbuljene oci na prozorima, ono nase kretensko " sta je bilo", hocu sve da znam...Sto se tice tih likova u slucaju sa ovom djevojkom a to su nijemo posmatrali, vjerovatno su znali o kakvoj se dvojici degena radi i nisu smjeli da se upustaju, ali dobro hajde ako vec ne smijes ulaziti u sukob pa ebemu svi imamo uz sebe te mobilne aparate zar se nije neko mogao izdvojiti negdje i onako hinjski, da niko ne zna, pozvati policiju da sprijeci sve to. Jednostavno svi mislimo mene se to ne dotice ni jednim segmentom, izbjegavacemo krizna mjesta, necemo ni izlaziti vec zatvoricemo se ako treba u stanove i mirno zivjeti. No da li nam je to neka garancija da cemo biti sigurni? Dajmo sljamu prostora da se razmase pa ce nam na kraju doci i do stanova ( ne samo po kakav vrijedan plijen, kao sto rade danas, vec i da se izive kao na ovoj curi ). Vjerovatno da sam i ja na mjestu nekoga bliskog ovoj curi, razmisljajuci u ovom trenutku, dok su utisci jos uvijek svjezi, nasao bi skotove kad izađu ( a brzo ce sigurno ) i zive bi ih spalio. Opet sa druge strane kada pojedincac iz osvete uzme zakon u svoje ruke dobijemo onu sliku divljeg zapada kada Williem Boni, samozvani Billy Kid krene za ubicama svoga gazde pa na kraju bude okarakterisan vecim zlocincem od samih tih ubica. Mada smo mi vec gori od divljeg zapada tamo je ako nista postojala smrtna kazna. Nije ovo sigurno jedini slucaj, vec je ova cura dovoljno jaka da izađe sa ovim u javnost, koliko je samo onih koje ova iskustva skrivaju u sebi. Samo se nadam da ova djevojka nece kasnije imati vecih problema kada ova dva kurvisa pocnu da udisu svjezi zrak...
Last edited by Belminator on 19/09/2005 12:52, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#49

Post by Prenj »

rehaktor wrote:
Prenj wrote:
rehaktor wrote: sigurno je da ima nepravednih i nedovoljnih presuda, ali ja zaista nemam uvida u sve presude sudova pa da mogu reci da li sude generalno nepravedno...
ponavljam, mislim da ce sud, ipak, biti pravicniji od nas ovdje, ako nista drugo, imati ce priliku cuti i drugu stranu...
Da, samo da ne bude kao u slucaju Olene Popik, gdje su dvojica glavnih krivaca dobili simbolicne kazne :(

U BiH u zatvoru sjede samo siromasni
:x
ovo oko siromasnih u zatvorima je tacno... ovi bogatiji svakako budu pomilovani, vremenom
imamo mi mnogo poraditi na zakonodavstvu i sprovodjenju zakona...
Imali smo mi i zakonodavstvo i sprovodjenje zakona, samo su se u ovih 15 godina nekako pogubili, i to nimalo slucajno.
Sjecam se izjave dr Midhata Haracica iz 1996., tadasnjeg guvernera Sarajevskog kantona, u vrijeme kada se odvija masovna 'sjeca' sudija u Sarajevskom kantonu, pa ga novinar pita zasto se to radi, a on mrtvo-hladno izjavi "Ne mozemo MI dozvoliti da nam SVAKO sudi".
Amar12
Posts: 3
Joined: 29/07/2003 00:00
Contact:

#50

Post by Amar12 »

koliko su tacne infomacije ne znam, al sam cuo da ova djevojka ima neke rodbine u tuzilastvu,sudstvu,policiji... :lol:
Post Reply