žuč

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#551 Re: žuč

Post by Chmoljo »

jefff wrote: 20/06/2021 17:03
Guadalajara wrote: 20/06/2021 16:57 Kako mogu biti naši petokolonaši?

Ne mogu biti nikako naši!
Cini se da nisi iznenadjen mojom tvrdnjom?
Cmoljo se evo nasao prozvan.
takoe, dajdža mi puco u Smaju.

jebote, izdrkavaš se nad sudbinama ovakvih ljudi eto zato što ti je kurcu ćejf.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#552 Re: žuč

Post by Project Ashe »

emigrazione wrote: 22/06/2012 10:22 Nedavno sam ponovo bio na ovom brdu, za razliku od nekih svalerskih varijanti, ovaj put sa nekim geometrima. Jedan od njih bio gore citav rat pa kao hajde da mi malo odrzi jedan cas istorije. Covjece!!! Sjednes da zapalis, spustis pivu a lik kaze: e tu gdje ti sad sjedis granata mi je ubila komsiju. Pomjeris se, tu dvojica zaplatila. Bukvalno svaki komadic terena prica za sebe. Doduse, bili smo na onoj livadi koja se spusta od kote 850 prema golom brdu pa predpostavljam da su se tu odvijale najzesce borbe. A linija na golom brdu prica za sebe, kad me poceo vodati po onim transejama najezio sam se. Imas osjecaj da ti bukvalno puska i ne treba da ubijes nekoga metkom, malo jaci rmpalija da fikne metak iz ruke mogao bi ti glavu prosvirati. Interesuje me na koji nacin se to sve odrzalo gore, jer ono sto sam ja vidio ledi krv u zilama ali bukvalno
Sjećam se u ratu kad su vijesti bile vezano za to brdo, po čitav dan samo žuč, žuč i žuč. Nisam iz Sarajeva al haman je jebeno bilo i to pravo.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#553 Re: žuč

Post by Guadalajara »

Sarajmen wrote: 21/06/2021 08:14 Bitka za Sokolje prvog decembra 1992., preživjeli učesnici bitke iznose svoja svjdočanstva o njoj pa tako i o ranjavanju rahmetli Smaila Šikala (Viking).


Hvala na videu.

Strašno...Kakvi brojevi...po 4000-5000 granata...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#554 Re: žuč

Post by jefff »

Image

Rahmet ti dusi Samire
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#555 Re: žuč

Post by jefff »

Ministar Osmanović potpisao Sporazum o nastavku realizacije potprojekta Izgradnje memorijalnog centra “Žuč”
15.12.2021 - 02:57
(Press služba)
Ministar za boračka pitanja Kantona Sarajevo Omer Osmanović potpisao je danas Sporazum o nastavku realizacije potprojekta Izgradnje memorijalnog centra “Žuč”.

Potpisivanju ovog sporazuma prisustvovali su predstavnici općina Novo Sarajevo, Novi Grad, Vogošća, te Fonda Memorijala KS, kao i direktorica Zavoda za izgradnju Kantona Sarajevo Belma Barlov, koji su neposredni akteri u realizaciji ovog projekta.

Ovim sporazumom definisane su aktivnosti prve faze potprojekta izgradnje Memorijalnog centra “Žuč”, koji je sastavni dio Projekta “Opsada i odbrana Sarajeva 1992-1995”, a koje obuhvataju izdavanje građevinske dozvole, izradu elaborata o planu izgradnje, ali i načine obezbjeđenja sredstava, izbor najboljeg ponuđača, tehnički prijem, te izradu elaborata o preuzimanju, upravljanju i stavljanju u funkciju ovog memorijalnog kompleksa.

Ministar Osmanović je podržao planiranu dinamiku rada na ovom bitnom projektu, te istakao da vjeruje kako će i ostale predviđene aktivnosti na izgradnji ovog memorijalnog centra teći u skladu sa predviđenim obavezama svih ugovornih strana.

Podsjetio je i kako je tokom 2015. godine odabrano najbolje idejno rješenje za Memorijalni centar “Žuč”.

“U novembru iste godine, na mjestu nekadašnjeg Doma kulture na brdu Žuč počela je izgradnja Spomen-doma oslobodiocima općine Novi Grad i grada Sarajeva koji će se nalaziti na ulazu u budući memorijalni kompleks Žuč”, rekao je ministar Osmanović.

U junu 2018. godine upriličeno je svečano otvorenje Doma oslobodilaca, koji predstavlja ulaz, odnosno kapiju budućeg memorijalnog kompleksa koji će se u narednom periodu graditi na platou Golog Brda.

“U narednom periodu nastavit će se aktivnosti i na realizaciji projekta Memorijalni centar ‘Žuč’ na način kako je definisano projektnim zadatkom, a čija izgradnja će u konačnici predstavljati monumentalno zdanje svim braniocima koji su branili grad Sarajevo i Bosnu i Hercegovinu”, najavio je ministar Osmanović.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#556 Re: žuč

Post by Dimu1927 »

Apel / Nekada se borio za BiH, a danas je beskućnik: Pomozimo Šoku s brda Žuč

Nekada se borio za Bosnu i Hercegovinu, a danas je beskućnik, gladan i bos! Pozivom na broj 17039 za Hadžu Aslanija kojeg mnogi poznaju kao Šoka s brda Zuč, donirate 2 KM.

Šok je jedan od diverzanata II Viteške brigade koji se borio tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu. Nekada heroj i borac, a danas beskućnik, koji spava u parku, bez krova nad glavom i na zimi i na kiši. Prodajući na ulici mirise za auto ponekada uspije zaraditi sebi nešto da pojede.

Nedavno je imao moždani udar, nakon čega mu se zdravstveno stanje dodatno pogoršalo, a nema ni zdravstveno osiguranje. Ljudi koji ga poznaju kažu da je Šok pošten i dobar čovjek, te mu pomažu koliko mogu. Našli su mu i privremeno prenoćište, ali Hadžo zaslužuje da stalno ima krov nad glavom i da bude na toplom.

Pomozi.ba / Pomozimo Ibrahimu iz Breze koji ima rak grkljana
"Zato ćemo uz vašu pomoć pokušati prikupiti novac kako bismo riješili njegovo stambeno pitanje. Donacije su pored poziva na broj 17039 moguće i na web stranici pomoziba org klikom na opciju 'Doniraj odmah' i putem naših računa'", navodi se u saopćenju humanitarne organizacije Pomozi.ba.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#557 Re: žuč

Post by Dimu1927 »

Nedobrovoljac wrote: 05/07/2022 12:37
Jel se radi o Šoku sa Koševskog? Ovo ime i prezime mi ne znače ništa. Prijeratni panker i pitar? Negdje 68.godište?
pretragom registra boraca pise da je 1966 godiste, a da li je sa Kosevskog, to ne znam ,neka neko od boraca sa Zuci potvrdi, zna ga neko sa foruma sigurno
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#558 Re: žuč

Post by Leopard_SA »

Prije 29 godina, heroj Enver Šehović je poginuo na brdu Žuć tokom odbrane grada Sarajeva.

“I ne recite za one koji su na Allahovu putu poginuli: "Mrtvi su!" Ne, oni su živi, ali vi to ne znate“! ( Kur´an / El-Bekare, 154 )
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3663
Joined: 23/04/2011 12:21

#559 Re: žuč

Post by Mr.Sojic »

Dozer wrote: 20/06/2013 11:36 I '93 smo bili bas opremljeni, sve u skladu s vrhunskim vojnim standardima...
Malo deblje obice pantalone, kao vrhunska zamjena za uniformu. Pletena Nicholsonka made in house. Jakna iz najboljih lovackih vremena 1991...
Jurisni prsluk...cek...sorry. Toga nema.
Obucenost -vrhunska. Zalijeganje na tratinu s prstom na obaracu, drzanje obloge s 2 prsta, rancic na ledjima zategnut taman toliko da moze letati oko cijelog tijela prilikom trka.. ma hit :D
Čitam ponovo temu i to 3 puta već i mogu reći @Dozer i ostali borci ARBiH hvala vam za sve :thumbup:

Ovaj tvoj post opisuje kompletni rat u BiH :(

Sorry za off.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#560 Re: žuč

Post by Dozer »

Leopard_SA wrote: 27/07/2022 19:02 Prije 29 godina, heroj Enver Šehović je poginuo na brdu Žuć tokom odbrane grada Sarajeva.

“I ne recite za one koji su na Allahovu putu poginuli: "Mrtvi su!" Ne, oni su živi, ali vi to ne znate“! ( Kur´an / El-Bekare, 154 )
Sve OK, ali pocinje me opasno nervirati ovo stalno utrpavanje Allaha za poginule borce muslimanskog imena. Tacnije, nervira me to oduvijek, jer pouzdano znam da mnogi poginuli, vecina ako cemo iskreno, osim imena i prezimena nisu imali nista vise s islamom. Niti su bili vjernici, niti su ratovali za islam, dzihad i bilo sta po tom osnovu.

Identicna stvar je i kod onih drugih i trecih, sve se podvodi pod neki krst i vjeru, a u realnosti 90% tih ljudi vjera uopste nije zanimala.

Prije 30 godina je poginuo i Vinko Šamarlić. Na cijem je on putu bio? Isusovom...? Ili Allahovom, jer se borio za BiH....?
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#561 Re: žuč

Post by Leopard_SA »

Dozer wrote: 10/08/2022 08:36
Leopard_SA wrote: 27/07/2022 19:02 Prije 29 godina, heroj Enver Šehović je poginuo na brdu Žuć tokom odbrane grada Sarajeva.

“I ne recite za one koji su na Allahovu putu poginuli: "Mrtvi su!" Ne, oni su živi, ali vi to ne znate“! ( Kur´an / El-Bekare, 154 )
Sve OK, ali pocinje me opasno nervirati ovo stalno utrpavanje Allaha za poginule borce muslimanskog imena. Tacnije, nervira me to oduvijek, jer pouzdano znam da mnogi poginuli, vecina ako cemo iskreno, osim imena i prezimena nisu imali nista vise s islamom. Niti su bili vjernici, niti su ratovali za islam, dzihad i bilo sta po tom osnovu.

Identicna stvar je i kod onih drugih i trecih, sve se podvodi pod neki krst i vjeru, a u realnosti 90% tih ljudi vjera uopste nije zanimala.

Prije 30 godina je poginuo i Vinko Šamarlić. Na cijem je on putu bio? Isusovom...? Ili Allahovom, jer se borio za BiH....?
Mani me se molim te
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#562 Re: žuč

Post by Dozer »

Znas li uopste ko je bio Vinko Šamarlić...?
Mario Cvjetkov...?
Robert Pašić...?
Itd....

Mani se ti kuranskih citata. Nisu samo muslimani ginuli za BiH.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#563 Re: žuč

Post by Dimu1927 »

ja evo prvi put cujem da su samo muslimani ginuli

na svakom skupu govoru naslovu spomeniku itd stoje i spominju se imena šehida i poginulih boraca armije i mupa republike bih

sto se tice tog citata iz Kur'ana, ako ne znas taj se citat nalazi na svakom nisanu, pa valjda ako je porodica rahmetli borca pristala na takvu dzenazu i takve nisane, ne znam zasto bi neko od nas sad palamudio jel taj rahmetlija imao ista sa islamom ili ne :?

drugim rijecima, ne moras praktikovati vjeru do ekstrema i vise nego ostali da bi te ukopali po muslimanskom obicaju
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#564 Re: žuč

Post by aldinjo »

Dozer wrote: 10/08/2022 18:49 Znas li uopste ko je bio Vinko Šamarlić...?
Mario Cvjetkov...?
Robert Pašić...?
Itd....

Mani se ti kuranskih citata. Nisu samo muslimani ginuli za BiH.
E jesi "hrabar" sa tom islamofobijom. "Mani se tih kur'anskih citata", mani se ti te mržnje dok još nije kasno.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#565 Re: žuč

Post by aldinjo »

Leopard_SA wrote: 10/08/2022 13:44
Dozer wrote: 10/08/2022 08:36
Sve OK, ali pocinje me opasno nervirati ovo stalno utrpavanje Allaha za poginule borce muslimanskog imena. Tacnije, nervira me to oduvijek, jer pouzdano znam da mnogi poginuli, vecina ako cemo iskreno, osim imena i prezimena nisu imali nista vise s islamom. Niti su bili vjernici, niti su ratovali za islam, dzihad i bilo sta po tom osnovu.

Identicna stvar je i kod onih drugih i trecih, sve se podvodi pod neki krst i vjeru, a u realnosti 90% tih ljudi vjera uopste nije zanimala.

Prije 30 godina je poginuo i Vinko Šamarlić. Na cijem je on putu bio? Isusovom...? Ili Allahovom, jer se borio za BiH....?
Mani me se molim te
To je samo jedan od iskompleksiranih islamofoba na ovom forumu a ima ih na desetine.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#566 Re: žuč

Post by Dozer »

:facepalm:
PM72
Posts: 17532
Joined: 30/04/2012 16:54

#567 Re: žuč

Post by PM72 »

aldinjo wrote: 13/09/2022 01:27
Dozer wrote: 10/08/2022 18:49 Znas li uopste ko je bio Vinko Šamarlić...?
Mario Cvjetkov...?
Robert Pašić...?
Itd....

Mani se ti kuranskih citata. Nisu samo muslimani ginuli za BiH.
E jesi "hrabar" sa tom islamofobijom. "Mani se tih kur'anskih citata", mani se ti te mržnje dok još nije kasno.
Lupaš gluposti za čovjeka za kojeg znam koliko je potegao u ratu i kakav je bio i ostao profesionalac.Prošao je više nego 95 % drugih.I u pravu je.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#568 Re: žuč

Post by Piaty »

Dozer wrote: 10/08/2022 08:36
Leopard_SA wrote: 27/07/2022 19:02 Prije 29 godina, heroj Enver Šehović je poginuo na brdu Žuć tokom odbrane grada Sarajeva.

“I ne recite za one koji su na Allahovu putu poginuli: "Mrtvi su!" Ne, oni su živi, ali vi to ne znate“! ( Kur´an / El-Bekare, 154 )
Sve OK, ali pocinje me opasno nervirati ovo stalno utrpavanje Allaha za poginule borce muslimanskog imena. Tacnije, nervira me to oduvijek, jer pouzdano znam da mnogi poginuli, vecina ako cemo iskreno, osim imena i prezimena nisu imali nista vise s islamom. Niti su bili vjernici, niti su ratovali za islam, dzihad i bilo sta po tom osnovu.

Identicna stvar je i kod onih drugih i trecih, sve se podvodi pod neki krst i vjeru, a u realnosti 90% tih ljudi vjera uopste nije zanimala.

Prije 30 godina je poginuo i Vinko Šamarlić. Na cijem je on putu bio? Isusovom...? Ili Allahovom, jer se borio za BiH....?
Dozer, ja tebe poštujem i sve to ali hajdemo reći da je to tradicija nekakva. Nećeś mi vjerovati, tek kako sam postao religiozniji tada sam počeo razmišljati na taj način kao i ti jer je jednostavno fakat da se 99% njih nije borilo za neku islamsku stvar. Pretpostavljam da su neki naši borci ginuli kada su bili i pod alkoholom.
Ja mogu za oca reći da se borio za narod, državu i porodicu. A šta da je poginuo? Bio bi šehid po našima dok je sama definicija šehida ipak nešto drugačija.

I Hrvati kažu za svoje "P.U.B.M" pa je to i kod njih nekakva tradicija. Ja se lično ne slažem sa tim kao ni ti ali opet ne bih volio da se svađamo oko takvih stvari. Daj da je bar na ovim ratnim temama mir među nama.

Pozdrav svima
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#569 Re: žuč

Post by Piaty »

Project Ashe wrote: 21/06/2021 08:17
emigrazione wrote: 22/06/2012 10:22 Nedavno sam ponovo bio na ovom brdu, za razliku od nekih svalerskih varijanti, ovaj put sa nekim geometrima. Jedan od njih bio gore citav rat pa kao hajde da mi malo odrzi jedan cas istorije. Covjece!!! Sjednes da zapalis, spustis pivu a lik kaze: e tu gdje ti sad sjedis granata mi je ubila komsiju. Pomjeris se, tu dvojica zaplatila. Bukvalno svaki komadic terena prica za sebe. Doduse, bili smo na onoj livadi koja se spusta od kote 850 prema golom brdu pa predpostavljam da su se tu odvijale najzesce borbe. A linija na golom brdu prica za sebe, kad me poceo vodati po onim transejama najezio sam se. Imas osjecaj da ti bukvalno puska i ne treba da ubijes nekoga metkom, malo jaci rmpalija da fikne metak iz ruke mogao bi ti glavu prosvirati. Interesuje me na koji nacin se to sve odrzalo gore, jer ono sto sam ja vidio ledi krv u zilama ali bukvalno
Sjećam se u ratu kad su vijesti bile vezano za to brdo, po čitav dan samo žuč, žuč i žuč. Nisam iz Sarajeva al haman je jebeno bilo i to pravo.
Nisam ni ja bio u Sa ali sam znao za Žuč
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#570 Re: žuč

Post by Dozer »

Piaty wrote: 30/09/2022 23:28
Dozer wrote: 10/08/2022 08:36
Sve OK, ali pocinje me opasno nervirati ovo stalno utrpavanje Allaha za poginule borce muslimanskog imena. Tacnije, nervira me to oduvijek, jer pouzdano znam da mnogi poginuli, vecina ako cemo iskreno, osim imena i prezimena nisu imali nista vise s islamom. Niti su bili vjernici, niti su ratovali za islam, dzihad i bilo sta po tom osnovu.

Identicna stvar je i kod onih drugih i trecih, sve se podvodi pod neki krst i vjeru, a u realnosti 90% tih ljudi vjera uopste nije zanimala.

Prije 30 godina je poginuo i Vinko Šamarlić. Na cijem je on putu bio? Isusovom...? Ili Allahovom, jer se borio za BiH....?
Dozer, ja tebe poštujem i sve to ali hajdemo reći da je to tradicija nekakva. Nećeś mi vjerovati, tek kako sam postao religiozniji tada sam počeo razmišljati na taj način kao i ti jer je jednostavno fakat da se 99% njih nije borilo za neku islamsku stvar. Pretpostavljam da su neki naši borci ginuli kada su bili i pod alkoholom.
Ja mogu za oca reći da se borio za narod, državu i porodicu. A šta da je poginuo? Bio bi šehid po našima dok je sama definicija šehida ipak nešto drugačija.

I Hrvati kažu za svoje "P.U.B.M" pa je to i kod njih nekakva tradicija. Ja se lično ne slažem sa tim kao ni ti ali opet ne bih volio da se svađamo oko takvih stvari. Daj da je bar na ovim ratnim temama mir među nama.

Pozdrav svima
Ma nemam se namjeru svadjati, niti omalovazavati bilo koga, pogotovo ne poginule borce.

Problem je u tome sto je sva ta prica zapravo politicka igranka na sve 3 strane, pomocu koje su ciljano pravili i prave razdor, precizno klasifikujuci ljude po vjerskim osnovama, i na taj nacin odrzavaju pozadinsku famu vjerskog rata.
A mi nismo imali vjerski rat, nego klasicnu agresiju potpomognutu domacim izdajnicima.

To je ono sto meni zapravo smeta.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#571 Re: žuč

Post by Dozer »

Piaty wrote: 30/09/2022 23:32
Project Ashe wrote: 21/06/2021 08:17
Sjećam se u ratu kad su vijesti bile vezano za to brdo, po čitav dan samo žuč, žuč i žuč. Nisam iz Sarajeva al haman je jebeno bilo i to pravo.
Nisam ni ja bio u Sa ali sam znao za Žuč
Zamislite povezane čuke na nekom brdu, spaljene sumarke, u sustini vecinom sve golo k'o majmunova goozica.
I onda zamislite stotine, a ponekad hiljade granata dnevno kako oru po takvom terenu, a rovovi i transei vecinom plitki, uski ili vec zatrpani.
Eto Zuc....
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#572 Re: žuč

Post by Emiremir33 »

Piaty wrote: 30/09/2022 23:32
Project Ashe wrote: 21/06/2021 08:17
Sjećam se u ratu kad su vijesti bile vezano za to brdo, po čitav dan samo žuč, žuč i žuč. Nisam iz Sarajeva al haman je jebeno bilo i to pravo.
Nisam ni ja bio u Sa ali sam znao za Žuč
Nisi bio ovdje u ratu a znao si za brdo Žuč!?
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#573 Re: žuč

Post by Piaty »

Emiremir33 wrote: 12/10/2022 22:05
Piaty wrote: 30/09/2022 23:32

Nisam ni ja bio u Sa ali sam znao za Žuč
Nisi bio ovdje u ratu a znao si za brdo Žuč!?
Nisam bio u Sarajevu ali se preko Radio BiH stalno pričalo o Žuču. Meni je nešta i Trnovo ostalo u sjećanju
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#574 Re: žuč

Post by agent_zero »

aldinjo wrote: 13/09/2022 01:29
Leopard_SA wrote: 10/08/2022 13:44
Mani me se molim te
To je samo jedan od iskompleksiranih islamofoba na ovom forumu a ima ih na desetine.
:-)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#575 Re: žuč

Post by agent_zero »

Dozer wrote: 01/10/2022 09:43
Piaty wrote: 30/09/2022 23:28

Dozer, ja tebe poštujem i sve to ali hajdemo reći da je to tradicija nekakva. Nećeś mi vjerovati, tek kako sam postao religiozniji tada sam počeo razmišljati na taj način kao i ti jer je jednostavno fakat da se 99% njih nije borilo za neku islamsku stvar. Pretpostavljam da su neki naši borci ginuli kada su bili i pod alkoholom.
Ja mogu za oca reći da se borio za narod, državu i porodicu. A šta da je poginuo? Bio bi šehid po našima dok je sama definicija šehida ipak nešto drugačija.

I Hrvati kažu za svoje "P.U.B.M" pa je to i kod njih nekakva tradicija. Ja se lično ne slažem sa tim kao ni ti ali opet ne bih volio da se svađamo oko takvih stvari. Daj da je bar na ovim ratnim temama mir među nama.

Pozdrav svima
Ma nemam se namjeru svadjati, niti omalovazavati bilo koga, pogotovo ne poginule borce.

Problem je u tome sto je sva ta prica zapravo politicka igranka na sve 3 strane, pomocu koje su ciljano pravili i prave razdor, precizno klasifikujuci ljude po vjerskim osnovama, i na taj nacin odrzavaju pozadinsku famu vjerskog rata.
A mi nismo imali vjerski rat, nego klasicnu agresiju potpomognutu domacim izdajnicima.

To je ono sto meni zapravo smeta.
:thumbup:
Post Reply