Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#1 Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by anjusha »

Prijatelj mi zeli da uradi implantaciju dva gornja zuba (most ili sl ne dolazi u obzir), pa me zamolio da se raspitam oko toga malo, a koje bolje mjesto nego ovo :D Znaci, da li neki zubar u Sa radi tu implantaciju i ako da koliko otprilike to kosta? Hvala unaprijed.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by sheilak »

Mojoj mami isto trebaju impantati,a li dva sa strane. I mene bi interesiralo koji je dobar strucnjak u Sarajevu, ali zaista dobar ( ne mislim prvenstveno na estetiku! ) i da li ga ima kod nas uopste ? Ako ne, da li je neko radio imspantate u susjednim zemljama i kod koga?
Kesedzija
Posts: 41
Joined: 08/01/2008 22:19
Location: USA-Jacksonville

#3 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by Kesedzija »

Ima u Sa zubarka, ja mislim da se zove Jasmina
ordinacija je na Ilidzi, inace radila je zube mojoj supruzi inace je preporucena od-do
nabavit cu broj kasnije :D
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#4 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by anjusha »

Hvala vam na informacijama. Ako bi se jos neko sjetio nekog stomatologa i sl koji radi te stvari, bila bih zahvalna. Pozz
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#5 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by mIRCerka »

http://dr-nikolic.com/index.html

Ovo je na Dobrinji 1, prekoputa Autobuske stanice Istocno Sarajevo
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#6 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by sodom »

Zna li neko, koliko se krecu cijene za ovako nesto?
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#7 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by anjusha »

Ja sam pisala jednom od stomatologa kojeg sam nasla na internetu u Sarajevu i zacudo Bozije dobila sam odgovor u kojem mi je recenu upravo ovo:

"Proces ugradnje inplantata u ordinaciji traje oko jedan sat,inplantat se zašije i nakon 4-5 mjeseci se postavlaja suprakonstrukcija koja će nositi buduću krunu.Cijena inplantata je 1100km a cijena suprakonstrukcije i krune tj navlake zavisi od vrste materijala za koju se odlučite"

U pitanju je bila Quicksmile Dental Clinic koja je odgovorila. Pisala sam jos nekim stomatolozima ali nisam dobila odgovor. Ako se neko jos javi sa drugacijim informacijama postavim odgovore ovdje :)
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#8 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by melb26sa »

Reci prijatelju da mu je 4-5 mjeseci barem pokrivati usta kada prica jer toliko vremena treba da se resorbuje implantat u vilici prije nego se moze staviti nadogradnja - krunica. Nas je komsija uradio te implantate, ne sjecam se da li kod privatnika ili na stomatologiji ali se covjek preporodio - jeste mu bilo tesko tih mjeseci dok se implantat "primi" ali je pretrpio i sad je prezadovoljan.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#9 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by sodom »

ma vidi sta je problem, ja sam se patio 2h da mi izvade zub, odnosno 2 stravicno duboka korijena...
izmasakrirali me zivog...
donji 6 sam vadio jer sam kada je otvoren vidio da se svasta nakupilo ispod amalgamske plombe, morao sam ga izvaditi...

sada sam ostao bez te 6ce i jbg pravo mi bezveze pa sam trazio rijesenja, i pored svih mostova-navlaka, vidio na netu da se rade ovi implanti gdje vilica sraste sa sarafom tako da nakon pola godine, implant se ponasa dosta dobro i naravno to bude stalno rijesenje...do smrti :D

i moja mi je zubarka rekla da je oko 1000 KM jedan zub. jbg skupo, al vrijedi. :D

ps. ko bude ovo radio neka pije one zute narkotike, strava djeluju :P
Zah
Posts: 944
Joined: 22/07/2008 02:01

#10 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by Zah »

Dobro je znati. Procitajte sve.
http://64.233.169.104/search?q=cache:ls ... d=10&gl=us

Listajuci po internetu vidim ovo upozorenje.

Postupak same implantacije traje 1o,15 minuta i kosta od 600 do 1000 eura po implantatu.Idealna terapija ako nisu problem pare i ako nadjete doktora koji to radi svaki dan.Vesta ruka je najvaznija.Obavezno pitajte da li dobijate pasos za implantat koji je vazeci u celom svetu.To znaci da ako negde otputujete i nesto vam se desi,imate garanciju u skoro svakoj implantol. ordinaciji.Tako cete znati da Vam nisu uvalili nekog Kineza od implantata.Na zalost,i tu ima Kineza... Sve najbolje i sretno !
Startas
Posts: 7
Joined: 22/07/2008 22:50

#11 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by Startas »

znam da Samir Prohic radi implantate...kako je krenulo meni ce uskoro trebati jedan :)
zimomor
Posts: 555
Joined: 17/07/2007 14:58

#12 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by zimomor »

De malo googlajte ljudi prije nego se odlucite na takav korak.
Pogledajte sta ovdje kaze za implantate
http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic ... c&start=15

Ukratko, ako se unisti alveolarna kost onda na vilicu ne mozete da stavite ni obicnu protezu.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#13 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by mamica papucarka »

Indigo-X wrote:Evo na ovoj klinici rade implantate

http://www.sulejmanagic.ba/usluge.html
uh, zlo mi doslo od tih slika :cry:
gluho bilo i ja svudje zavirujem :cry:
musac
Posts: 553
Joined: 02/02/2007 11:07

#14 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by musac »

Ma predugo je to 5-6 mjeseci cekati... bas drugo. Evo googlao sam malo i pronasao ovaj clanak: http://www.nanomedicinecenter.com/artic ... -implants/
To bi bilo pravo super da ima kod nas... jer mjesec dana je nista u odnosu na pola godine. Ali ne vjerujem da to ima kod nas...

Inace, zasto se neko odluci da radi implantate umjesto navlake/mosta ?
balon
Posts: 5
Joined: 03/04/2009 14:05

#15 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by balon »

anjusha wrote:Ja sam pisala jednom od stomatologa kojeg sam nasla na internetu u Sarajevu i zacudo Bozije dobila sam odgovor u kojem mi je recenu upravo ovo:

"Proces ugradnje inplantata u ordinaciji traje oko jedan sat,inplantat se zašije i nakon 4-5 mjeseci se postavlaja suprakonstrukcija koja će nositi buduću krunu.Cijena inplantata je 1100km a cijena suprakonstrukcije i krune tj navlake zavisi od vrste materijala za koju se odlučite"

U pitanju je bila Quicksmile Dental Clinic koja je odgovorila. Pisala sam jos nekim stomatolozima ali nisam dobila odgovor. Ako se neko jos javi sa drugacijim informacijama postavim odgovore ovdje :)
:-D :) :-)
balon
Posts: 5
Joined: 03/04/2009 14:05

#16 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by balon »

anjusha wrote:Ja sam pisala jednom od stomatologa kojeg sam nasla na internetu u Sarajevu i zacudo Bozije dobila sam odgovor u kojem mi je recenu upravo ovo:

"Proces ugradnje inplantata u ordinaciji traje oko jedan sat,inplantat se zašije i nakon 4-5 mjeseci se postavlaja suprakonstrukcija koja će nositi buduću krunu.Cijena inplantata je 1100km a cijena suprakonstrukcije i krune tj navlake zavisi od vrste materijala za koju se odlučite"

U pitanju je bila Quicksmile Dental Clinic koja je odgovorila. Pisala sam jos nekim stomatolozima ali nisam dobila odgovor. Ako se neko jos javi sa drugacijim informacijama postavim odgovore ovdje :)
ja imam super iskustvo sa ugradnjom implantata i to baš u toj Quick Smile dental clinic i prezadovoljna sam.Prvo ,nisam platila 1100 KM nego puno više jer imaju više vrsta implantata,ja sam uradila najbolji,drugo, ljudi su pravo profesionalni i super objasne sve u detalje od samog procesa rada pa do krune.Trajće par mjeseci ali će se sigurno isplatiti jer je profesionalac ugradio implantat.Treće, krunu ću da izaberem najbolju jer imaju više vrsta kruna što je super jer možeš da biraš šta ti odgovara.Sam proces ugradnje implantata netraje dugo oko pola sata,nije bolno jer imaš anesteziju,sve se kontroliše snimcima.Za par dana idem da postavljam suprakonstrukciju na koju će kasnije doći kruna, i nesumnjam da će biti dobro.Za implantat treba strpljenja,ali kad imaš povjerenja u svog zubara onda je puno lakše jer imaju posebno pretrage i razgovori i snimci prije stavljanja implantata što je još sigurnije jer su prcizni i znaju šta rade.Što se tiče ostalih stomatologa nemam neko iskustvo jer sam kod jedne doktorice već godima tako da ne mogu puno reći ali znam da su jako kvalitetni i vode računa o svemu od "dobar dan" do "doviđenja".
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#17 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by tech10 »

Joj ova se Baby razumije u svashta, bolove u ledjima, dermatologiju, sada i dentist postala. :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#18 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by tech10 »

Cudo nisi tamo na onoj temi o trudnoci. :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#19 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by tech10 »

Tamo su u 5.mjesecu trudnoce.
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#20 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by tech10 »

...
balon
Posts: 5
Joined: 03/04/2009 14:05

#21 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by balon »

babyline wrote:
balon wrote:
anjusha wrote:Ja sam pisala jednom od stomatologa kojeg sam nasla na internetu u Sarajevu i zacudo Bozije dobila sam odgovor u kojem mi je recenu upravo ovo:

"Proces ugradnje inplantata u ordinaciji traje oko jedan sat,inplantat se zašije i nakon 4-5 mjeseci se postavlaja suprakonstrukcija koja će nositi buduću krunu.Cijena inplantata je 1100km a cijena suprakonstrukcije i krune tj navlake zavisi od vrste materijala za koju se odlučite"

U pitanju je bila Quicksmile Dental Clinic koja je odgovorila. Pisala sam jos nekim stomatolozima ali nisam dobila odgovor. Ako se neko jos javi sa drugacijim informacijama postavim odgovore ovdje :)
ja imam super iskustvo sa ugradnjom implantata i to baš u toj Quick Smile dental clinic i prezadovoljna sam.Prvo ,nisam platila 1100 KM nego puno više jer imaju više vrsta implantata,ja sam uradila najbolji,drugo, ljudi su pravo profesionalni i super objasne sve u detalje od samog procesa rada pa do krune.Trajće par mjeseci ali će se sigurno isplatiti jer je profesionalac ugradio implantat.Treće, krunu ću da izaberem najbolju jer imaju više vrsta kruna što je super jer možeš da biraš šta ti odgovara.Sam proces ugradnje implantata netraje dugo oko pola sata,nije bolno jer imaš anesteziju,sve se kontroliše snimcima.Za par dana idem da postavljam suprakonstrukciju na koju će kasnije doći kruna, i nesumnjam da će biti dobro.Za implantat treba strpljenja,ali kad imaš povjerenja u svog zubara onda je puno lakše jer imaju posebno pretrage i razgovori i snimci prije stavljanja implantata što je još sigurnije jer su prcizni i znaju šta rade.Što se tiče ostalih stomatologa nemam neko iskustvo jer sam kod jedne doktorice već godima tako da ne mogu puno reći ali znam da su jako kvalitetni i vode računa o svemu od "dobar dan" do "doviđenja".
kada su ti ugradila implantat tj, saraf? i koliko si platila tj. koliko ce tebe doci ta tvoja verzija?
ja sam ugradila implantat prije 4 mjeseca,ubrzo idem na kontrolu i da se dalje radi,a platila sam 2000 KM i kruna će biti oko 600 KM zavisi šta mi kaže doktorica koja kruna može, a ja ću ići na najbolju pa ćemo vidjeti,jer to je jednom za sva vremena pa se treba potruditi,malo više novca i malo strpljenja :) :lol:
ja jedva čekam
balon
Posts: 5
Joined: 03/04/2009 14:05

#22 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by balon »

babyline wrote:balon- kakva ti je situacija bila prije implantata? koji je zub u pitanju? od kad ga nema?
dva zuba sam morala izvaditi prije tri godine jer nisu adekvatno izlječena .Upitanju je dole desno 5 i6.Sledeće sedmice idem da postavim suprakonstrukciju i očekujem gotove zube za nekih 7-10 dana.Ma ja imam super doktoricu ,snjom se sve dogovaram tako da nema ne jasnoća ni za najmanju sitnicu.:) :-D ;-)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#23 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by mali Ninja »

poliklinika Sanasa na Grbavici :-)
crkvice072
Posts: 2
Joined: 28/06/2010 18:01

#24 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by crkvice072 »

zimomor wrote:De malo googlajte ljudi prije nego se odlucite na takav korak.
Pogledajte sta ovdje kaze za implantate
http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic ... c&start=15

Ukratko, ako se unisti alveolarna kost onda na vilicu ne mozete da stavite ni obicnu protezu.
Implants je najbolja solucija. Naravno da za to treba imati para al najvaznije os svega dobro zdravlje desnih i kosti gdje ce implant biti zasravljen. Pacijenti sa secernom bolesti i pusaci mogu imati neuspjecne operacije u koji saraf jednostavno ne zarasta u kost. Ako sve prodje kako treba, impant ustvari stimulise kost svaki puta kada se zvace i time je ojacava. Sa protezom, kost se ne stimulise,nego samo vise nestaje i povlaci se, tako da vecina pacijenata ima problem zadrzati protezu u ustima dok jedu,pricaju ili kisu.
U svakom slucaju implanti su najbolja moguca solucija,jer postanu ko novi zubi,koji se nemogu pokvariti. Napravljeni su pojedinacno a ne mostovima,koji samo otezavaju bolje i pravilno ciscenje zuba.
Mnogi ljudi misle da ako zubi nisu pokvareni i ako ne bole, da su ok.
Najgori nerpijatelj je periodontal bolest desni, kada bakrterija udje izmedju desnih i zuba i izjeda kost sve dok zubi ne postanu klimavi i sami ispadnu, cak i bez ikakvog karijesa.

Nadam se da sam uspjela pomoci.
faraz1
Posts: 7
Joined: 08/03/2012 19:57

#25 Re: Zubar- implantacija zuba, Sarajevo

Post by faraz1 »

Evo gdje rade implantate www.sulejmanagic.ba
Post Reply