zrtvovanje partnera

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#1 zrtvovanje partnera

Post by sunceKOtepsija »

Image
http://www.radiosarajevo.ba/vijesti/reg ... pad/235053
To je žrtvovanje / Pao sa stijene, partnerica se bacila pod njega i ublažila pad

Na penjalištu Portafuna u Baški na otoku Krku (Hrvatska) dogodila se teška penjačka nesreća.

Strani državljanin je pao sa stijene, no život mu je spasila partnerica. Ona se bacila pod njega i tako mu ublažila pad.

Do nezgode je došlo zbog ljudske pogreške, objasnili su iz Hrvatske gorske službe spasavanja (HGSS).

"Nakon ispenjanog smjera nesretni penjač krenuo je sa spuštanjem, bolje rečeno njegova partnerica ga je spuštala pomoću užeta. Nažalost napravljeno je nekoliko pogreška, gotovo početničkih. Korišteno je 60-metarsko uže u smjeru dužem od 30 metara, tako da nije bilo dovoljno užeta za penjanje i spuštanje , nije postavljen osiguravajući uzao na kraj užeta , a partnerica nije vodila računa koliko još užeta ima. Zato je nesretni penjač u jednom trenutku 'procurio' i pao s visine 5-6 metara na tlo. Nesretnog penjača partnerica je pokušala dohvatiti te se požrtvovno bacila pod njega što je ublažilo pad, ali je svejedno zadobio teže tjelesne ozljede", priopćila je HGSS.
koliko ste spremni zrtvovati se za partnera? Mislite li da su zene pozrtvivanije (kako bi dao naslutit ovaj clanak)? vjerujete li da bi se vasa partnerica zrtvivala za vas=?
djana h
Posts: 39252
Joined: 06/08/2009 18:23

#2 Re: zrtvovanje partnera

Post by djana h »

Generalno,žene su osjećajnije i požrtvovanije zbog svojih prirodnih instinkta,ali,naravno,sve zavisi od osobe do osobe,od odnosa muškarca i žene,količine ljubavi,onda,kakvog je neko karaktera.
Mislim da karakter igra veliku ulogu u odluci da se neko žrtvuje,čak više i od osjećaja ljubavi.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: zrtvovanje partnera

Post by Truba »

bili su oni masakri pa su se decki bacali da zaštite cure...
zene jesu pozrtvovanije ali prema svojoj djeci
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4 Re: zrtvovanje partnera

Post by Fudo387 »

Jarane, prvo mu prerezala uze i onda se kofol frljacila da ga spasi.
:D
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#5 Re: zrtvovanje partnera

Post by Klitemnestraaa »

Ja samo o sebi mislim. To zvuci sebicno, ali za rane dvadesete ne pada mi na pamet da se i za koga ista zrtvujem. Pristajem na kompromise, ali zrtve no-no.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#6 Re: zrtvovanje partnera

Post by nightvision »

Fudo387 wrote:Jarane, prvo mu prerezala uze i onda se kofol frljacila da ga spasi.
:D
:lol:
Ovako to rade pravi dzentlmeni. :mrgreen:
U jednom se trenutku djevojka poskliznula, a njen dečko, umjesto da joj je pomogao, napravio je nešto što je šokiralo društvene mreže.
U trenu kad se djevojka željela odraziti, izgubila je ravnotežu i pala na stijenu, no nije se uspjela zadržati. Automatski je zgrabila dečka za nogu da se zadrži, no on je povukao nogu, a ona je pala u more.
oko 2:25 sec (btw cura je zena i po' :thumbup: )
Last edited by nightvision on 15/08/2016 10:25, edited 2 times in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7 Re: zrtvovanje partnera

Post by insomnia78 »

To je refleks. Il' ga imas ili nemas. Ne mozes, barem ne sa sigurnoscu odgovoriti na to ovako na pamet
bhnapoleon1
Posts: 6500
Joined: 11/05/2014 23:47

#8 Re: zrtvovanje partnera

Post by bhnapoleon1 »

insomnia78 wrote:To je refleks. Il' ga imas ili nemas. Ne mozes, barem ne sa sigurnoscu odgovoriti na to ovako na pamet
Gledao sam nekad na Nat.geo u osnovi covjek kad se prepadne ili je u opasnosti ima jedan od 2 urodjena instikta borba ili bijeg, to ono kad neko iskoci pred tebe hoces ga opalit stocem na prvu ili ustuknut. Oba su bila korisna za covjecanstvo u proslosti, da nije bilo ovih prvih tesko bi opstali, ali su drugi sacuvali od prevelikih rizika.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#9 Re: zrtvovanje partnera

Post by Nepass »

Moja kad bi se poturila da mi ublazi pad nebi prezivjela :)
Ja jos nisam bio u situaciji da imam priliku da se zrtvujem, tako da nemam pojma
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#10 Re: zrtvovanje partnera

Post by pukepuke »

Ne vjerujem da su žene požrtvovanije, mislim da je to stvar karaktera, a ne spola. Koliko sam spremna žrtvovati se za partnera, hm, teško pitanje. Prilično.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#11 Re: zrtvovanje partnera

Post by nightvision »

Konacno i da neka zena prizna da zene nemaju karakter. :lol: :lol: :lol:
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#12 Re: zrtvovanje partnera

Post by pukepuke »

nightvision wrote:Konacno i da neka zena prizna da zene nemaju karakter. :lol: :lol: :lol:
Joj jest' dobro kad muškarac misli za tebe, pa ti fino kaže što si ti zapravo mislila reći.
Mislila si reći ono što on misli, naravno. :D
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#13 Re: zrtvovanje partnera

Post by nightvision »

Joj jes' ti krivo. :lol:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#14 Re: zrtvovanje partnera

Post by ho oponopono »

...ma da evo letim...ja ću se žrtvovati za tebe dušo i tvoju sreću i biti jebeno nesretna...još ću očekivati da se ti dragi moj žrtvuješ za moju sreću i ti ćeš biti jebeno nesretan...jebena kombinacija ... na kraju smo ljubavi nas dvoje nesretnih, ali pak živjela ljubav...hoću ckura... :pusi2:

...ne treba meni takav as u rukavu za prebacivanje...i čuprica ...vidiš što sam ja divna, krasna jebote, za tebe se dušo žrtvujem, a mene ko jebe...

...aha malo morgen ili da na taj način izbjegavam rasprave...ma ima da lete lonci i poklopci, ali ćemo se raspraviti ...a ne, prešutiću mu i žrtvu ću svoju dati, a onda ću fino da se grizem jedno po godine zbog toga...i sve će fino da prisjedne i meni i njemu kad stigne moždana detonacija skupljenih frustracija...

...prihvatiću ja njegovu "žrtvu" tipa ako mi skuha večeru jer jedva stojim na nogama ili da noću ustane dok se kinder dernja, jer ima grčeve...a ne mora vala ni popušiti metak, baciti se pod voz umjesto mene... a ovamo je zakleti ljenivac koji se kune u vječnu ljubav sa suzom u oku...a duša draga ni trepnula ne bi da pokara mi rođenu sestru... :pusi2:
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#15 Re: zrtvovanje partnera

Post by kB27 »

Hajd majke ti promijeni malo naslov teme, kad god vidim padne mi na pamet neki kult gdje ti zrtvujes svog partnera na lomaci za opce dobro zajednice, ili tako nesto. :-)

Zrtvovanje za partnera
Da li biste se vi zrtvovali za partnera
blablabla
djana h
Posts: 39252
Joined: 06/08/2009 18:23

#16 Re: zrtvovanje partnera

Post by djana h »

Više boli istina da su vrlo rijetki ljudi koji bi se stvarno žrtvovali za partnera ,i to saznanje nas je pravo dočekalo kad smo malo razmislili o ovoj temi,nego nedostatak ljubavi,karaktera,želje,motiva,asocijacije na naslov teme i sl.
Ali,ljudi smo :)
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#17 Re: zrtvovanje partnera

Post by pukepuke »

nightvision wrote:Joj jes' ti krivo. :lol:
Jes' dragi, tako je kako ti kažeš :D
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#18 Re: zrtvovanje partnera

Post by nightvision »

pukepuke wrote:
nightvision wrote:Joj jes' ti krivo. :lol:
Jes' dragi, tako je kako ti kažeš :D
Da, draga. :mrgreen:
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#19 Re: zrtvovanje partnera

Post by Satori »

djana77 wrote:Više boli istina da su vrlo rijetki ljudi koji bi se stvarno žrtvovali za partnera ,i to saznanje nas je pravo dočekalo kad smo malo razmislili o ovoj temi,nego nedostatak ljubavi,karaktera,želje,motiva,asocijacije na naslov teme i sl.
Ali,ljudi smo :)
Bezveze je ovako generalizirati, da nema prave ljubavi, karaktera, želje, motiva, itd. između partnera samo zato što se neko ne bi bacio sa stijene da spasi partnerov život. Zato što se možda taj neko x puta dosad žrtvovao u nekom drugom smislu, radio prekovremeno da im bude bolje, štitio partnera od zlih jezika, borio se sam protiv sebe zbog tog istog partnera i ljubavi prema njemu. Evo, prva ću priznati da ne znam da li bih skočila kao što je to uradila ova žena. Kada neko ima npr. dijete, prvenstveno mu je njegova dobrobit na umu, pa tek onda vlastita, pa tek na dalekom trećem mjestu imaš vremena da misliš - hej, šta mi je sa partnerom. Ko god je bio npr. tokom vožnje u nekoj kritičnoj situaciji, zna o čemu pričam.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#20 Re: zrtvovanje partnera

Post by al_akhisari »

...od insana do insana, po meni spol nije određujući; ovako uopćeno govoreći, teško je dati jednostavan odgovor
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#21 Re: zrtvovanje partnera

Post by sunceKOtepsija »

http://www.avaz.ba/clanak/279708/suprug ... u-svalerku
Nakon tragičnog događaja na Ilidži u Sarajevu Suprug jutros preminule žene: Moja žena je pucala u sebe jer imam mlađu švalerku
Sarajevska policija završila je uviđaj u ulici Mratnjevače, a gdje je jutros Nedžada Seferović (42), počinila samoubistvo pucajući u sebe iz vatrenog oružja, a koji je vlasništvo njenog supruga Sabahudina.

Suprug preminule 42- godišnjakinje je u izjavi policiji i novinarima kazao da se njegova supruga, s kojom ima 12-ero djece, ubila zbog ljubomore jer je on imao mlađu švalerku.

Prema njegovim riječima, Nedžada je jutros otišla da donese drva da naloži vatru. No, nakon što je izašla iz kuće nije se vraćala, a onda su se čula pucnjava.

Djeca i Sabahudin su istrčali da vide šta se dogodilo.

Vidjevši suprugu kako leži u krvi, Sabahudin je odmah pozvao policiju i pitao smije li on, bez čekanja Hitne pomoći, prevesti ženu u bolnicu.

Ubacio je teško ranjenu Nedžadu u auto i s djecom se povezao prema Domu zdravlja jer je još davala znakove života.

No, iako su je ljekari pokušali reanimirati, Nedžada je jutros u osam sati preminula u Domu zdravlja Ilidža.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#22 Re: zrtvovanje partnera

Post by pustopoljina »

O boze!
12ero djece :(
Bez majke.
boze.
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#23 Re: zrtvovanje partnera

Post by broj dva »

Ko f pijuna u kraljevom gambitu...
Post Reply