Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Life of Avatar
Posts: 29
Joined: 28/02/2016 23:33

#1 Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Life of Avatar »

Opet jos jedan poziv jutros :-) , ne bi bilo ni cudno da me prije 2 dana opet nisu zvali, ovaj put neka KHL promocija, zatjero sam ih u neku stvar.a Bilo je poziva i prosle sedmice, i one prije tamo.. :evil:
i uvijek pitaju jel stan taj i taj.. :?

Zvali su ranije iz TOP SHOPA, pa jorgani jastuci, sokovnici.. ali zadnjih sedmica bas intenzivno zovu

Meni vise idu na ku*ac. Nekad ocekujem neki vazan poziv, a onda se javi neki umiljati zenski glas te nudi ovo , nudi ono..

Kako ih vise zaustaviti da ne zovu? Postali su toliki trn u guzici, smetaju na sabahu... :skoljka:

ali je zanimljivo , uvijek je neka nova firma koja nudi popuste na neke stvari, uvijek neki drugi brojevi, uvijek neka nova promocija..

evo, jutros, cekam neki poziv, kad javi se zenska, kad je rekla promocija, samo je zatjero u tri p.m.

Ona kaze meni: "Gospodine, cuvajte svoje nerve, trebace vam" :roll:

ma zdravo
Last edited by Life of Avatar on 25/03/2016 10:17, edited 1 time in total.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#2 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Nepass »

Jednom mi je sekunda falila da na top sop stranici kliknem onu opciju da me nazovu. Sreca pa nisam :)
Reci im da ces ih prijaviti za uznemiravanje.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by cyprus »

Moja sestra radi tako te stvari... Smara raju telefonom, ne bi li dobila 5% od prodaje svakog ćebeta... U prosjeku to joj mjesečno izađe oko 200 KM :roll: Al' et', dok se ne nađe šta bolje...

Kao student sam i ja radio slične stvari (doduše nisam prodavao, nego anketirao)... I nasluša se čovjek svega sa druge strane slušalice... Mislim da bi trebali ipak imati u vidu da oni koji vas zovu (uglavnom omladina koja nastoji zaraditi, a ne ukrast koji svoj dinar) ne rade to zato što vole smarat ljude... I nisu prava adresa za vašu drskost i frustracije...
Last edited by cyprus on 25/03/2016 10:19, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#4 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Naslovnica »

Mene jučer iz Mladinske prozvaše.
Nisu zvali dugo vremena, a prije toga svakih 7 dana. I to uvijek različiti brojevi.
Ja ih zamolio da me više ne zovu, da me skinu sa liste, da me izbrišu.
Jučer kada nazvaše baš me iznenadiše, pomislih u sebi "dugo vas nije bilo".
A kupio jednom kod njih 2-3 knjige, i tu se zajebao.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#5 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by mousstapha »

Naslovnica wrote:Mene jučer iz Mladinske prozvaše.
Nisu zvali dugo vremena, a prije toga svakih 7 dana. I to uvijek različiti brojevi.
Ja ih zamolio da me više ne zovu, da me skinu sa liste, da me izbrišu.
Jučer kada nazvaše baš me iznenadiše, pomislih u sebi "dugo vas nije bilo".
A kupio jednom kod njih 2-3 knjige, i tu se zajebao.
I ja sam ih jednom zamolio da ne zovu i prestali su. Znaci mogu ih ocekivati ponovo. :-)
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#6 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Henry Chinaski »

Mislim da zi zreo da se obratiš Udruženju za zaštitu potrošača i da se malo građanski aktiviraš.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by drndalo »

Necete vjerovati, ali mene maloprije nazvase iz BH Telecoma !!!?? Da li zelim da se "vratim" jako povoljno na njihov fiksni tel., i televiziju, i internet... WTF ? Vanredna akcija... Neko se sjetio da mu fali XXXXXXXXXX KM prihoda... :evil:
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#8 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by __Phoenix__ »

Sve je dobro dok ti se Raiffeisen banke službenica ne naklati na fiksni telefon i nudi povoljne kredite...
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#9 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Roccohljup »

vidi sa tim udruženjem a provjeri i sa Agencijom za zaštitu ličnih podataka
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#10 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by ferratilis »

Ja sam zbog tih budala morao promjeniti broj :D A sreća pa nemam fiksni, dao sam im samo mobilni :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#11 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Nepass »

__Phoenix__ wrote:Sve je dobro dok ti se Raiffeisen banke službenica ne naklati na fiksni telefon i nudi povoljne kredite...
Ja ne znam od kud raiffeisen ima moj tel. Nikad nisam bio klijent, jesam uplatnice tamo uplacivao.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#12 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by l33t »

Nepass wrote:
__Phoenix__ wrote:Sve je dobro dok ti se Raiffeisen banke službenica ne naklati na fiksni telefon i nudi povoljne kredite...
Ja ne znam od kud raiffeisen ima moj tel. Nikad nisam bio klijent, jesam uplatnice tamo uplacivao.
banke špijuni ba :D
inace rajfazen propala banka, toliko toga su svojim korisnicima glupih stvari uradili (citava tema ima na forumu za njihov bezobrazluk)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Tomahawk11 »

Mene peglaju iz Mladinske knjige....s vise brojeva.
Ipak, skontao sam ih po prva tri broja i vise se ne javljam.
Sjete se s vremena na vrijeme, ali sve rijedje :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by _BataZiv_0809 »

Pa samo vi ucestvujte u nagradnim igrama i ostavljajte brojeve telefona :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#15 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Edin H. »

_BataZiv_0809 wrote:Pa samo vi ucestvujte u nagradnim igrama i ostavljajte brojeve telefona :D

Poslije j....., nema kajanja :D
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#16 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by P308 »

l33t wrote: banke špijuni ba :D
inace rajfazen propala banka, toliko toga su svojim korisnicima glupih stvari uradili (citava tema ima na forumu za njihov bezobrazluk)
Propali pravo. U koju god filijalu da udjes i u bilo koje vrijeme, po 50 ljudi u redu. U ostalim bankama po dva-tri covjeka :D

Nego mene svake sedmice zovu za podzemne vode, nesto da mjere i istrazuju :D
I za neke promocije isto tako. A pozivni redovno iz Banja Luke, Viteza, Brckog :shock:
Dr Arsla
Posts: 1189
Joined: 05/01/2013 16:16

#17 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Dr Arsla »

Mene zovu konstantno iz Triglav pro osiguranja Sarajevo. Do sada sam memorisao u imenik njihovih 5 različitih fiksnih telefona i ne javljam se kad vidim da su oni :D Al stalno izgleda uvode nove brojeve i dosadni su ko proliv :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by _BataZiv_0809 »

Edin H. wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Pa samo vi ucestvujte u nagradnim igrama i ostavljajte brojeve telefona :D

Poslije j....., nema kajanja :D
Fino, doduse minijaturnim fontom, pise da se ucestvovanjem u nagradnoj igri pristajes da se tvoji licni podaci obradjuju.

A Top Shop, Delimano, Mladinska knjiga i to, ne dajite broj ako boga znas. Ja ne dajem gdje god mogu izbjeci.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#19 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by irac300 »

Od kako nemam fiksnog telefona, nema više ni poziva. Prije toga skoro svaki dan neko zove, Delimano, Raiffeisen, ankete, neke firme što nude kao neke ručkove gdje će se prodavati njihova roba itd, itd... A samo sam jednom naručio tavu preko Delimana, bio neki popust, i dan danas se sjećam te žene koliko brzo može pričati nudeći još nekih proizvoda (isto onaj lik što vodi licitaciju na History Channelu). :D
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#20 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by bumerangss »

Mene neki dan zvali iz Raiffeisen banke i reklamirali nakav keš fond i pitali me da li cu otici i u koju njihovu banku da se dodatno informisem i ja da ih ne bih skinuo s dnevnog reda ja rekao u koju cu banku otici i evo sad me zovu da pitaju jesam li isao i ja pobudalio :jbt:

A nedavno sam zvao bhtelekom na 1444 da mi stave pod zabranu informacije o adresi i vlasniku broja bas zbog delimana dormea.... i to i vi uradite jer je to besplatno
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#21 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by plain vanilla »

Nije mi drago da me iko zove, ali razumijem da neko zivi od toga i da mu je to posao. Nazvati, kulturno ponuditi neki proizvod- sta fali, nije bas da ce mi ta minuta nedostajati u zivotu. Nek svako radi svoj posao.

Medjutim, ponude koje su zapravo prevare, e to je ono sto me jako nervira a sve je cesce. Prije par mjeseci zove zenska iz Trebinja, a ja gledam TV i usput je slusam. Ona se zadala, a ja kratko odgovoram. Uglavnom, uvaljuje neke magnete, a ja sam imala srece pa sam ih dobila besplatno :mrgreen:

Pustim ja nju da prica, kazem da ne znam nista o tim magnetima :oops: i ona meni objasnjava, objasnjava, traje to nekih 10 minuta, da bi mi na kraju rekla da ja moram platiti samo postarinu. Pitam ja koliko je postarina, kaze ona 30 KM :evil:
Kako ja rekoh-ne bih, hvala- tako ona spusti slusalicu. Ni dovidjenja, ni hvala..nestade kultura kao da je nikad nije bilo :D
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#22 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Kombat »

ferratilis wrote:Ja sam zbog tih budala morao promjeniti broj :D A sreća pa nemam fiksni, dao sam im samo mobilni :D
svojevremeno sam se sa nekom kujicom koja radi na salteru Raiffeisen banke posvadjao zbog toga - uplatnicom sam nesto placao i kujjica je odbijala da je prihvati dok im ne dam broj telefona?!?! Ono...WTF - eto kao, na uplatnici lijepo stoji navedeno da se ispuni ime i prezime, adresa te broj telefona? Koji ce im jebeni quratz moj broj nego za takve zajebancije. Nakon 5 minuta svadje, dao sam im neki nasumicni broj i to je bilo to...

mamojebi...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by _BataZiv_0809 »

Kombat wrote:
ferratilis wrote:Ja sam zbog tih budala morao promjeniti broj :D A sreća pa nemam fiksni, dao sam im samo mobilni :D
svojevremeno sam se sa nekom kujicom koja radi na salteru Raiffeisen banke posvadjao zbog toga - uplatnicom sam nesto placao i kujjica je odbijala da je prihvati dok im ne dam broj telefona?!?! Ono...WTF - eto kao, na uplatnici lijepo stoji navedeno da se ispuni ime i prezime, adresa te broj telefona? Koji ce im jebeni quratz moj broj nego za takve zajebancije. Nakon 5 minuta svadje, dao sam im neki nasumicni broj i to je bilo to...

mamojebi...
U slucaju da si stagod pogresno ispunio da te moze nazvat. To te moze spasit velikih komplikacija, pa eto razmisli malo :wink:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#24 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by Nepass »

plain vanilla wrote:Nije mi drago da me iko zove, ali razumijem da neko zivi od toga i da mu je to posao. Nazvati, kulturno ponuditi neki proizvod- sta fali, nije bas da ce mi ta minuta nedostajati u zivotu. Nek svako radi svoj posao.

Medjutim, ponude koje su zapravo prevare, e to je ono sto me jako nervira a sve je cesce. Prije par mjeseci zove zenska iz Trebinja, a ja gledam TV i usput je slusam. Ona se zadala, a ja kratko odgovoram. Uglavnom, uvaljuje neke magnete, a ja sam imala srece pa sam ih dobila besplatno :mrgreen:

Pustim ja nju da prica, kazem da ne znam nista o tim magnetima :oops: i ona meni objasnjava, objasnjava, traje to nekih 10 minuta, da bi mi na kraju rekla da ja moram platiti samo postarinu. Pitam ja koliko je postarina, kaze ona 30 KM :evil:
Kako ja rekoh-ne bih, hvala- tako ona spusti slusalicu. Ni dovidjenja, ni hvala..nestade kultura kao da je nikad nije bilo :D
Neni mi naku vunenu deku uvalili, deka samo 5km ali dostava 20km. Nena kupila jeftina deka.
Ok je i kad nazovu ali ovi iz top shopa se ne mogu skinuti. Kad kazes dobro je moram ici, oni odmah vriste stani samo jos ovo itd..
User avatar
apsidejzi
Posts: 8276
Joined: 25/05/2013 23:49

#25 Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by apsidejzi »

Probaj se javit i sutit :mrgreen:

Ja to radim i svaki put upali. Samo sutis :izet: :izet:
Post Reply