Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by bunk »

izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 09:29
bunk wrote: 06/12/2019 06:15 Princip rotacije.
Sra mislis pod tim?
Mislim da se Zemlja rotira oko svoje osi....znas dobro da se mandatar(premijer vlade koliko god predstavnici manjeg entiteta negirali da imamo Vladu Bosne i Hercegovine) se rotira svaki mandat iz jednog od tri konstitutivna naroda..isto kao sto i predsjedavajuci troclanog predsjednistva se rotira svakih 8 mjeseci..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by Nivelacija »

izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 09:29
bunk wrote: 06/12/2019 06:15 Princip rotacije.
Sra mislis pod tim?
Obrisi akaunt nakon ovog pitanja.
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#53 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by izvrsni direktor »

bunk wrote: 06/12/2019 10:38
izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 09:29
bunk wrote: 06/12/2019 06:15 Princip rotacije.
Sra mislis pod tim?
Mislim da se Zemlja rotira oko svoje osi....znas dobro da se mandatar(premijer vlade koliko god predstavnici manjeg entiteta negirali da imamo Vladu Bosne i Hercegovine) se rotira svaki mandat iz jednog od tri konstitutivna naroda..isto kao sto i predsjedavajuci troclanog predsjednistva se rotira svakih 8 mjeseci..
U ovom tvom objasnjenju ne vidim nigdje da sistem rotacije nekoga tjera da glasa za covjeka koji je osudjen za zloupotrebu polozaja.
Sistem rotacije ne znaci da jednoglasno glasas za sve sto ti srbi ponude.
Sistem rotacije ne znaci da bilo ko moze proci samo zato sto je iz odgovarajuceg naroda.
Sistem rotacije nista ne znaci ako predlozeni kandidat ne dobije dovoljno glasova na glasanju.

Da je e dodik karadzica poslao, sda i sateliti bi jednoglasno glasali za njeg a ti bi rekao "sistem rotacije"
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#54 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by bunk »

Vama ne udovolji ni tito.
Ne formira se - ne valja.
Formira se - ne valja.
Hajte i vi u poziciju da glas biraca ima smisao- necemo.
Dodje Palmer ,opali par samara i niko ne smije pisnut o anp.
A dick je tamo poharao izbore.
Sda ga je prosli mandat izbacila iz Drzavne vlasti pa sta to sds uradi epohalno da bi ih se opet poguralo?
Manje chilaj a vise grilaj.
:mrgreen:
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#55 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by dulekrele »

izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 09:29
bunk wrote: 06/12/2019 06:15 Princip rotacije.
Sra mislis pod tim?
Haj ba prvo se informisi kako se bira vijece ministara pa se onda ukljuci u raspravu. Red je na srbina da bude predsjedavajuci VM. Njega odreduju iz rs. i cemu sada se pravis blesav i pljujes. da se nije pristalo na ovog Taska Nacica ne bi bilo VM nikako, a svi kukaju kako se nije formiralo. sto se mene tice najbolje bi bilo da ni jedan srbin ne bude na celu VM nikad ali to nemere.
Last edited by dulekrele on 06/12/2019 13:58, edited 2 times in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#56 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by JThomas »

a mora li biti osuđivan ili je to opcionalno?
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#57 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by dulekrele »

JThomas wrote: 06/12/2019 13:56 a mora li biti osuđivan ili je to opcionalno?
s obzirom da se radi o BiH to je jedna od opcija uvijek :D
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#58 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by izvrsni direktor »

dulekrele wrote: 06/12/2019 13:54
izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 09:29
bunk wrote: 06/12/2019 06:15 Princip rotacije.
Sra mislis pod tim?
Haj ba prvo se informisi kako se bira vijece ministara pa se onda ukljuci u raspravu. Red je na srbina da bude predsjedavajuci VM. Njega odreduju iz rs. i cemu sada se pravis blesav i pljujes. da se nije pristalo na ovog Taska Nacica ne bi bilo VM nikako, a svi kukaju kako se nije formiralo.
A jel po sistemu rotacije na red dosao osudjivani srbin? Ne razumijem taj sistem rotacije, koliko cesto na red dolaze osudjenici za zloupotrebu polozaja?
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#59 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by dulekrele »

Recimo da ovaj Tasko nije dobio dovoljan broj ruku. sta bi se desilo. haj posto si pametan pa reci. koja je druga opcija. daljnje naduravanje sa srbima oko kandidata i nastavak zastoja. ja koliko znam sada podaci o Tasku idu u SIPU gdje treba da kazu da li je cist ili nije. to isto vazi i za ppotencijalne ministre.
Last edited by dulekrele on 06/12/2019 14:01, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#60 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by JThomas »

poenta je da nema ni minimuma minimuma kriterija, da i dno ima dno. pa oni koji predlažu kontrolišu sve. valja uspjeti ovdje biti osuđivan ako si jedan od njih, to je jebeno dostignuće...
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#61 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by dulekrele »

JThomas wrote: 06/12/2019 14:00 poenta je da nema ni minimuma minimuma kriterija, da i dno ima dno. pa oni koji predlažu kontrolišu sve. valja uspjeti ovdje biti osuđivan ako si jedan od njih, to je jebeno dostignuće...
pa u pravu si 100% ali tako ti je kod nas.
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#62 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by izvrsni direktor »

dulekrele wrote: 06/12/2019 13:59 Recimo da ovaj Tasko nije dobio dovoljan broj ruku. sta bi se desilo. haj posto si pametan pa reci. koja je druga opcija.
Moooozda ali moooooozda zahtijevati od onog koji predlaze makar neki kriterij da postuje?
Ono, makar da ga natjeraju da bar malo postuje drzavu koju ne voli?
Je li princip rotacije iznad glasova?
Je li princip rotacije znaci da bi sda i sateliti glasali da je dodik magarca predlozio?
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#63 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by dulekrele »

izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 14:03
dulekrele wrote: 06/12/2019 13:59 Recimo da ovaj Tasko nije dobio dovoljan broj ruku. sta bi se desilo. haj posto si pametan pa reci. koja je druga opcija.
Moooozda ali moooooozda zahtijevati od onog koji predlaze makar neki kriterij da postuje?
Ono, makar da ga natjeraju da bar malo postuje drzavu koju ne voli?
Je li princip rotacije iznad glasova?
Je li princip rotacije znaci da bi sda i sateliti glasali da je dodik magarca predlozio?
srbi i kriteriji :lol: :lol:
srbi da postuju ovu zemlju :lol: :lol: :lol:
rotacija je pravilo kojeg se pridrzavaju i sda i hdz i snsd. Strucnost u BiH nije kriterij pri izboru.
da sda bi i za magarca glasao.
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#64 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by izvrsni direktor »

dulekrele wrote: 06/12/2019 14:05
izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 14:03
dulekrele wrote: 06/12/2019 13:59 Recimo da ovaj Tasko nije dobio dovoljan broj ruku. sta bi se desilo. haj posto si pametan pa reci. koja je druga opcija.
Moooozda ali moooooozda zahtijevati od onog koji predlaze makar neki kriterij da postuje?
Ono, makar da ga natjeraju da bar malo postuje drzavu koju ne voli?
Je li princip rotacije iznad glasova?
Je li princip rotacije znaci da bi sda i sateliti glasali da je dodik magarca predlozio?
srbi i kriteriji :lol: :lol:
srbi da postuju ovu zemlju :lol: :lol: :lol:
rotacija je pravilo kojeg se pridrzavaju i sda i hdz i snsd. Strucnost u BiH nije kriterij pri izboru.
da sda bi i za magarca glasao.
:izet:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#65 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by JThomas »

a stvarno valja uspjeti biti u vrhu snsd, da ti je prezime tegeltija, i biti osuđen.
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#66 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by muzicar_iz_parka »

Vjerovatno kriterij da nije osuđuvan zadnjih 6 mjeseci i se protiv njega trenutno ne vodi krivični postupak.

Mada ima akrobacija, sjećam se nekog konkursa gdje su ubacili da nije pravosnažno osuđen za porodično nasilje a izbacili to sa vođenjem postupka na sudu. :mrgreen:
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#67 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by Adriatic »

dulekrele wrote: 06/12/2019 14:05
izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 14:03
dulekrele wrote: 06/12/2019 13:59 Recimo da ovaj Tasko nije dobio dovoljan broj ruku. sta bi se desilo. haj posto si pametan pa reci. koja je druga opcija.
Moooozda ali moooooozda zahtijevati od onog koji predlaze makar neki kriterij da postuje?
Ono, makar da ga natjeraju da bar malo postuje drzavu koju ne voli?
Je li princip rotacije iznad glasova?
Je li princip rotacije znaci da bi sda i sateliti glasali da je dodik magarca predlozio?
srbi i kriteriji :lol: :lol:
srbi da postuju ovu zemlju :lol: :lol: :lol:
rotacija je pravilo kojeg se pridrzavaju i sda i hdz i snsd. Strucnost u BiH nije kriterij pri izboru.
da sda bi i za magarca glasao.
SDA je svojevremeno glasala i za koljača Velibora Ostojića, tako da za njih to nije problem.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#68 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by El_comadante »

dulekrele wrote: 06/12/2019 13:59 Recimo da ovaj Tasko nije dobio dovoljan broj ruku. sta bi se desilo. haj posto si pametan pa reci. koja je druga opcija. daljnje naduravanje sa srbima oko kandidata i nastavak zastoja. ja koliko znam sada podaci o Tasku idu u SIPU gdje treba da kazu da li je cist ili nije. to isto vazi i za ppotencijalne ministre.
ja mislim da je on prošao prvjeru čim je stigao dovde, a za ministre ide provjera.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#69 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by MaksprotivMarksa »

dulekrele wrote: 06/12/2019 13:54
izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 09:29
bunk wrote: 06/12/2019 06:15 Princip rotacije.
Sra mislis pod tim?
Haj ba prvo se informisi kako se bira vijece ministara pa se onda ukljuci u raspravu. Red je na srbina da bude predsjedavajuci VM. Njega odreduju iz rs. i cemu sada se pravis blesav i pljujes. da se nije pristalo na ovog Taska Nacica ne bi bilo VM nikako, a svi kukaju kako se nije formiralo. sto se mene tice najbolje bi bilo da ni jedan srbin ne bude na celu VM nikad ali to nemere.
Pa mozda zbog ovakvih misljenja, a mislim da su ovakva stajalosta vecinska u Bosnjaka, kazem mozda, mozda jw i to jedan od razloga sto Srbi ne zele da saradjuju sa Bosnjacima na bilo kojem nivou, ne znam za primjer da 35 posto stanovnika jedne drzave moze pristati da ih se majorizita, a narocito u ovim okolnistima kada imaju pola drzave, zboh ovakvih misljenja i bezobrazlyka mogu da razumijem zasto svoju poziciju ljubomorno cuvaju.

Na temu ....

Nista novo, fasisti saradjuju sa fasistima od 41-e pa do danas, normalno je da im je njihov dogovor i korist iznad svega, samo mi gubimo, njima svaka igra u svaka dobija.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#70 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by Patton44 »

MaksprotivMarksa wrote: 07/12/2019 00:10
dulekrele wrote: 06/12/2019 13:54
izvrsni direktor wrote: 06/12/2019 09:29

Sra mislis pod tim?
Haj ba prvo se informisi kako se bira vijece ministara pa se onda ukljuci u raspravu. Red je na srbina da bude predsjedavajuci VM. Njega odreduju iz rs. i cemu sada se pravis blesav i pljujes. da se nije pristalo na ovog Taska Nacica ne bi bilo VM nikako, a svi kukaju kako se nije formiralo. sto se mene tice najbolje bi bilo da ni jedan srbin ne bude na celu VM nikad ali to nemere.
Pa mozda zbog ovakvih misljenja, a mislim da su ovakva stajalosta vecinska u Bosnjaka, kazem mozda, mozda jw i to jedan od razloga sto Srbi ne zele da saradjuju sa Bosnjacima na bilo kojem nivou, ne znam za primjer da 35 posto stanovnika jedne drzave moze pristati da ih se majorizita, a narocito u ovim okolnistima kada imaju pola drzave, zboh ovakvih misljenja i bezobrazlyka mogu da razumijem zasto svoju poziciju ljubomorno cuvaju.

Na temu ....

Nista novo, fasisti saradjuju sa fasistima od 41-e pa do danas, normalno je da im je njihov dogovor i korist iznad svega, samo mi gubimo, njima svaka igra u svaka dobija.
Znas li za primjer gdje 51 posto stanovnika jedne drzave moze pristati da ih se majorizira.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#71 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by MaksprotivMarksa »

Posto smo svi majorizirani, najbolje je da se pokoljemo jos jednom, koliko mi je poznato Bosnjak je uvijek po redu bio mandatar VM, ovdje se govorilo da Srbin ne treba biti, neka uzme tih 51 posto puske u ruke i protjera ovih 35 posto, to i onako vecina ocigledno zeli, ne znam samo sto se bilo ko ljuti kada tih 35 posto to ne dopusta tako lako, njima je RS zbog tog narativa jedini garant opstanka u BiH, citava ta suluda atmosfera u manjem entitetu je dobrano podgrijana iz dijelova Federacije sa bosnjackom vecinom, ali dzaba gluhima pricati.
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#72 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by zavrzlama »

Salon i Subotom radi....ima se moze se. :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#73 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by bunk »

MaksprotivMarksa wrote: 07/12/2019 11:59 Posto smo svi majorizirani, najbolje je da se pokoljemo jos jednom, koliko mi je poznato Bosnjak je uvijek po redu bio mandatar VM, ovdje se govorilo da Srbin ne treba biti, neka uzme tih 51 posto puske u ruke i protjera ovih 35 posto, to i onako vecina ocigledno zeli, ne znam samo sto se bilo ko ljuti kada tih 35 posto to ne dopusta tako lako, njima je RS zbog tog narativa jedini garant opstanka u BiH, citava ta suluda atmosfera u manjem entitetu je dobrano podgrijana iz dijelova Federacije sa bosnjackom vecinom, ali dzaba gluhima pricati.
" Dobrano podgrijana iz dijelova Federacije"
Fuj.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#74 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by MaksprotivMarksa »

bunk wrote: 08/12/2019 07:03
MaksprotivMarksa wrote: 07/12/2019 11:59 Posto smo svi majorizirani, najbolje je da se pokoljemo jos jednom, koliko mi je poznato Bosnjak je uvijek po redu bio mandatar VM, ovdje se govorilo da Srbin ne treba biti, neka uzme tih 51 posto puske u ruke i protjera ovih 35 posto, to i onako vecina ocigledno zeli, ne znam samo sto se bilo ko ljuti kada tih 35 posto to ne dopusta tako lako, njima je RS zbog tog narativa jedini garant opstanka u BiH, citava ta suluda atmosfera u manjem entitetu je dobrano podgrijana iz dijelova Federacije sa bosnjackom vecinom, ali dzaba gluhima pricati.
" Dobrano podgrijana iz dijelova Federacije"
Fuj.
Da, to je tako, tvoji kermiti daju za pravo Srbima da budu defanzivni i da im se paranoje vitlaju po glavi, to je zajednicki projekat Dodika i Izetbegovica, taj projekat ih drzi na vlasti 20 godina, da ne govorimo o cinjenici da im ljudi poput tebe i zele scenarij Srba iz Hrvatske, ne znam sto bilo ko ocekuje da Srbi sjede i ne reaguju na to, stav da Srbin ne treba biti nista u BiH je cisti fasizam, a na svako imenovanje iz reda srpskog naroda nailazi na takve osude kao da Srbi ne zive u BiH i ne zasluzuju nista.

Kada je vec sve to tako, onda je vrijeme da to kazete i budete otcoreni, a ne da uzurpirate ideju normalne BiH i krijete se iza gradjanskog dijela politicke scene, Dodik barem to ne radi.
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#75 Re: Zoran Tegeltija SDA-ov i DF-ov predsjedavajuci VM, aferim

Post by izvrsni direktor »

Kako to klix mocno opise. Probosanski blok!
Novo Vijeće ministara BiH: Poznati kandidati iz RS-a i HDZ-a, čeka se na probosanski blok
Locked