Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#5501 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Ludzak »

pepermint wrote: 13/10/2022 20:19 Bosna i Hercegovina je drzava koja je nadzivila vec mnoge jedinke koje su radile svim silama da je rasture,tako ce nadzivjeti i sve jedinke koje su zive u ovom trenutnku..
Nije i nece ni jedna jedinka nadzivjeti ovu drzavu!
🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦
Ali vas Bosšnjake, Srbe, i Hrvate, teško da će.
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#5502 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by p206 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zoran-m ... /221028084

e moja budalo... da sutra genocidna dobije nezavisnost, prekosutra bi okrenuli cijevi na Zagreb iz Bosanske Gradiške...
jedini razlog što se ne krvite je što su Bošnjaci između, da njih nema bili bi ko Armenija i Azerbejdžan

ovaj nije za mjesne zajednice matere mi
noviforumas
Posts: 2963
Joined: 12/08/2016 22:28

#5503 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by noviforumas »

Nova runda negiranja genocida

nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#5504 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by nles »

Ovakve susjede i komsije nismo imali od '95.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15960
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#5505 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sime_cipol »

Zoki, prosli su izbori, ne moras vise nabacivati loptu HDZ, SDA i Komsicu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5506 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by JohnnyS »

Kakva sramota od predsjednika. Dobro su na Indexu rekli, Hrvatska nije imala ovako sramnu osobu na krivoj strani povijesti još od Ante Pavelića
noviforumas
Posts: 2963
Joined: 12/08/2016 22:28

#5507 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by noviforumas »

Samo sto je Zoki po svim relevantnim anketama najpopularnija politicka figura u HR.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5508 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by JohnnyS »

Vidjet ćemo na izborima. Pa i Kolinda je bila ispred njega po anketama, i Josipović ispred Kolinde i sve tako.

Problem je što ljevica nema alternativu, a HDZu ovakva spodoba odgovara
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#5509 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by lerdi »

sime_cipol wrote: 28/10/2022 15:48 Zoki, prosli su izbori, ne moras vise nabacivati loptu HDZ, SDA i Komsicu.
Jel ti fakat misliš da je sve ovo što radi bilo nekakvo nabacivanje lopte?
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1048
Joined: 23/02/2020 14:50

#5510 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ANamelessGhoul »

Mislim da je sada i najvecim skepticima jasno da nam divne komsije/susjedi spremaju reprizu 92. Naumili su da sprovedu konacno u djelo Karadjordjevo i Graz
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#5511 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by L u c i f e r »

ANamelessGhoul wrote: 28/10/2022 16:32 Mislim da je sada i najvecim skepticima jasno da nam divne komsije/susjedi spremaju reprizu 92. Naumili su da sprovedu konacno u djelo Karadjordjevo i Graz
+ nasi "saveznici" i "prijatelji" usa i eu
User avatar
sime_cipol
Posts: 15960
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#5512 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sime_cipol »

Ne brinite se, cim SDA udje u vlast sve ce se smiriti i jos jednom spasiti Bosnjake
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#5513 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by costacurta »

izgleda tako da jedan divlji, nekulturni primitivac, vrijeđa sve oko sebe. Kad mu netko odgovori, onda je svađa. Što mu je Petry rekao prvi? Je li mu bilo tko rekao što prvi? Vrijeđa mene, predsjednika sabora, HDZ, novinare, kolege iz bivše stranke. To je primitivno, vulgarno divljaštvo”, kazao je Plenković za Milanovića prenosi N1.

“Bacite odgovornost na primitivca i divljaka koji je sve samo ne normalno. Moraš biti budala da to toleriraš. Ili si mazohist, glup da na to pristaješ. Ljudi neće”, dodao je.
:thumbup:
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#5514 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by dalmatinka »

ANamelessGhoul wrote: 28/10/2022 16:32 Mislim da je sada i najvecim skepticima jasno da nam divne komsije/susjedi spremaju reprizu 92. Naumili su da sprovedu konacno u djelo Karadjordjevo i Graz
Daj odrasti !
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1048
Joined: 23/02/2020 14:50

#5515 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ANamelessGhoul »

Sta vam je uzpovci
PM72
Posts: 17626
Joined: 30/04/2012 16:54

#5516 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by PM72 »

ANamelessGhoul wrote: 28/10/2022 16:32 Mislim da je sada i najvecim skepticima jasno da nam divne komsije/susjedi spremaju reprizu 92. Naumili su da sprovedu konacno u djelo Karadjordjevo i Graz
Eto ti prilike da malo ratuješ,ako si izbjegao "prvo" poluvrijeme.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5517 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

noviforumas
Posts: 2963
Joined: 12/08/2016 22:28

#5518 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by noviforumas »

Black swan wrote: 03/11/2022 14:05 https://www.kupreskiradio.com/dusni-dan ... ja-kupresa

evo ga danas na kupresu :D
Sa osudjenim ratnim zlocincem :D

mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#5519 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by mishic »

MILANOVIĆ NA KUPRESU: "Nekada su HVO i Armija BiH djelovali kao saveznici, ali Bog te pito šta je danas s tim"

To da ti Milanoviću nisi dovoljno informisan o mnogo čemu pa i ovoj temi o kojoj govoriš je opće poznata stvar.
I kada dotičeš odnos Armije Republike Bosne i Hercegovine i HVO-a evo ti odgovora iz prve ruke ili još preciznije iz rova u kome smo bili zajedno.
Prvo, mi u Srednjoj Bosni smo živjeli (dijelom i sada živimo) nekada zajedno a nažalost u novije vrijeme više jedni pored drugih. No nije uvijek bilo tako.

Dok smo živjeli zajedno, zajedno išli u škole, igrali nogomet, zajedno čuvali krave i ovce, pisali zadaću, boravili jedni kod drugih, družili se i funkcionirali kao da među nama ne postoji nikakva razlika, bilo je normalno i bilo je tako da smo zajedno osjetivši nadolazeću opasnost pokušavali da se snađemo, osiguramo, zaštitimo svoja mjesta, porodice, imetak, živote...

Tako smo u početku kao TO organizirali straže, punktove, kopali prve rovove i jedni drugima ustupali onu poneku puškicu koju smo nabavljali i uz nju okvir, dva metaka bez potrebe da ih prebrojimo tokom ustupanja jedni drugima. Ta mi smo još uvijek bili drugovi, vjerovali jedan drugom i oslanjali se jedan na drugog...

A onda je krenulo sa onim mi više nismo TO, mi smo HOS ili kasnije HVO, ali opet bez problema, u civilnoj odjeći, sa istim naoružanjem, u istom sastavu Nakon toga počela je stizati pomoć, oprema, naoružanje i više nije bilo razmjene, posudbe, zajedništva kao do tada. I kontrolni punktovi na putevima počeli su nicati mimo onih ranijih, zajedničkih... Postajali smo dvije odvojene komponente jedne vojske sa zajedničkom komandom, istim zgradama, terenom koji pokrivamo. A onda naredni korak, komande se dijele, napuštaju objekte, povlaće se tamo gdje dominantno živi jedan narod...
I tako dan po dan postdosmo dvije vojske. Pomoć koja je iz Zagreba stizala preko bošnjaka koji tamo žive i donosili su ono što im iz inostranstva stigne prestade da dolazi. Učestaše incidenti, ekscesi, zabrane prolaska na određenim punktovima, pa ranjavanja i pogibije...

No mi smo se još dobro poznavali, tu i tamo kada nismo na linijama i punktovima družili se ali o vojsci i "vojnim tajnama" više se nije smjelo govoriti. Došli su neki novi ljudi, oficiri, preuzimali komandu i uvodili "red". Općina po općina se zatvarala, vojska se odvajala i HVO slao ultimatume za pretpočinjavanje... Pokušaji da se to izbjegne i da se pregovorima prevaziđe nisu davali rezultate. Na jednim od takvih pregovora od visokih dužnosnika saopšteno nam je "... da BiH više nije njihova država, da Izetbegović nije njihov predsjednik, da TVSA nije njihova televizija" i td., i td., i da onaj ko želi da se pretpočini HVO-u to može, a ko ne želi postaje neprijatelj kao i četnici...

Izgleda malo nevjerovatno ali postoje i zapisnici sa tih sastanaka, postoje i snimci nekih dijelova i postoje živi ljudi učesnici svega toga.

Nama se tada činilo da je sve gotovo, da preživjeti nećemo jer su i humanitarni konvoji iz Splita prekinuti. Do nas više nisu mogli doći. Iz sela u selo se više nije moglo, gradovi su po ulicama podijeljeni, progoni civila učestali i mi u Armiji RBiH ponovo smo vraćeni u mahalske i seoske grupe jer kao jedinice Armije niti smo mogli komunicirati niti se kretati. A incidenti i pritisci svih oblika su se množili... Izgledi i šanse za preživljavanje se gasili.

A onda je proradio inat... Množili se incidenti i sukobi, dolazilo se do oružja, jačala je i ARBiH! A svako malo dolazilo se do informacija da gdje god zakrizi HVO i četnici sarađuju, pomažu se, razmjenjuju teritorije, oružje, granate, jedni druge propuštaju ili zajedno udare na naše položaje.

Ovo Milanović zna ali prešućuje kao što znaju i mnogi drugi ali o tome ne govore. Napravljen je drugi, novi narativ, istina se prešućuje. Ovo pišem samo zbog onih dobronamjernih koje žele doći do istine a ne prihvataju ovu Milanovićevu, friziranu, našminkanu i naknadno prilagođenu...

I danas se mi ko bivši drugari viđamo, neki se pozdravljaju a neki ne, neki sjednu i popričaju ali ove teme o tome šta i kako je bilo više nisu na stolu.
O njima se šuti. Ili među bližim prijateljima se jednostavno kaže, "nemoj molim te da mi o tome, znaš šta bi bilo da se čuje"?...
plavi_E
Posts: 6378
Joined: 18/10/2021 19:47

#5520 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by plavi_E »

ANamelessGhoul wrote: 28/10/2022 16:32 Mislim da je sada i najvecim skepticima jasno da nam divne komsije/susjedi spremaju reprizu 92. Naumili su da sprovedu konacno u djelo Karadjordjevo i Graz
Repriza '92. nije moguca jer se toga mnogo promijenilo od tada a i volja zagrebcana i beogradjana da ostave zivote u BiH je splasnula. Pogotovo sto bi veliki ogroman broj bh. Hrvata i Srba pobjeglo u HR i SRB prije prvog pucnja. A sta su naumili? Pa sve je moguce od da zele BiH sve najbolje do da zele njen nestanak. Naci ce se na ovom forumu dobri ljudi (a i zene) i objasniti tebi a i nama ostalima da je sve ovo sto SRB i HR rade samo na dobrobit BiH i njenih stanovnika.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#5521 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by nles »

plavi_E wrote: 03/11/2022 17:53
ANamelessGhoul wrote: 28/10/2022 16:32 Mislim da je sada i najvecim skepticima jasno da nam divne komsije/susjedi spremaju reprizu 92. Naumili su da sprovedu konacno u djelo Karadjordjevo i Graz
Repriza '92. nije moguca jer se toga mnogo promijenilo od tada a i volja zagrebcana i beogradjana da ostave zivote u BiH je splasnula. Pogotovo sto bi veliki ogroman broj bh. Hrvata i Srba pobjeglo u HR i SRB prije prvog pucnja. A sta su naumili? Pa sve je moguce od da zele BiH sve najbolje do da zele njen nestanak. Naci ce se na ovom forumu dobri ljudi (a i zene) i objasniti tebi a i nama ostalima da je sve ovo sto SRB i HR rade samo na dobrobit BiH i njenih stanovnika.
Repriza '92 ne mora biti samo oruzanim putem.
Moze npr. MZ da ti za racun Hrvatske politickim odlukama uzme svaku osnovu za ucesce u odlucivanju.
Onda je svejedno jesi li mrtav ili ziv, jer ces morati pitati Zagreb ili Beograd smijes li ujutro u zahod.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#5522 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by swanfilter »

Cudo bozije da ne spomenu Komsica kao razlog sloma saveznistva ...
zilog
Posts: 7468
Joined: 06/03/2009 11:19

#5523 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by zilog »

mishic wrote: 03/11/2022 16:03 MILANOVIĆ NA KUPRESU: "Nekada su HVO i Armija BiH djelovali kao saveznici, ali Bog te pito šta je danas s tim"

To da ti Milanoviću nisi dovoljno informisan o mnogo čemu pa i ovoj temi o kojoj govoriš je opće poznata stvar.
I kada dotičeš odnos Armije Republike Bosne i Hercegovine i HVO-a evo ti odgovora iz prve ruke ili još preciznije iz rova u kome smo bili zajedno.
Prvo, mi u Srednjoj Bosni smo živjeli (dijelom i sada živimo) nekada zajedno a nažalost u novije vrijeme više jedni pored drugih. No nije uvijek bilo tako.

Dok smo živjeli zajedno, zajedno išli u škole, igrali nogomet, zajedno čuvali krave i ovce, pisali zadaću, boravili jedni kod drugih, družili se i funkcionirali kao da među nama ne postoji nikakva razlika, bilo je normalno i bilo je tako da smo zajedno osjetivši nadolazeću opasnost pokušavali da se snađemo, osiguramo, zaštitimo svoja mjesta, porodice, imetak, živote...

Tako smo u početku kao TO organizirali straže, punktove, kopali prve rovove i jedni drugima ustupali onu poneku puškicu koju smo nabavljali i uz nju okvir, dva metaka bez potrebe da ih prebrojimo tokom ustupanja jedni drugima. Ta mi smo još uvijek bili drugovi, vjerovali jedan drugom i oslanjali se jedan na drugog...

A onda je krenulo sa onim mi više nismo TO, mi smo HOS ili kasnije HVO, ali opet bez problema, u civilnoj odjeći, sa istim naoružanjem, u istom sastavu Nakon toga počela je stizati pomoć, oprema, naoružanje i više nije bilo razmjene, posudbe, zajedništva kao do tada. I kontrolni punktovi na putevima počeli su nicati mimo onih ranijih, zajedničkih... Postajali smo dvije odvojene komponente jedne vojske sa zajedničkom komandom, istim zgradama, terenom koji pokrivamo. A onda naredni korak, komande se dijele, napuštaju objekte, povlaće se tamo gdje dominantno živi jedan narod...
I tako dan po dan postdosmo dvije vojske. Pomoć koja je iz Zagreba stizala preko bošnjaka koji tamo žive i donosili su ono što im iz inostranstva stigne prestade da dolazi. Učestaše incidenti, ekscesi, zabrane prolaska na određenim punktovima, pa ranjavanja i pogibije...

No mi smo se još dobro poznavali, tu i tamo kada nismo na linijama i punktovima družili se ali o vojsci i "vojnim tajnama" više se nije smjelo govoriti. Došli su neki novi ljudi, oficiri, preuzimali komandu i uvodili "red". Općina po općina se zatvarala, vojska se odvajala i HVO slao ultimatume za pretpočinjavanje... Pokušaji da se to izbjegne i da se pregovorima prevaziđe nisu davali rezultate. Na jednim od takvih pregovora od visokih dužnosnika saopšteno nam je "... da BiH više nije njihova država, da Izetbegović nije njihov predsjednik, da TVSA nije njihova televizija" i td., i td., i da onaj ko želi da se pretpočini HVO-u to može, a ko ne želi postaje neprijatelj kao i četnici...

Izgleda malo nevjerovatno ali postoje i zapisnici sa tih sastanaka, postoje i snimci nekih dijelova i postoje živi ljudi učesnici svega toga.

Nama se tada činilo da je sve gotovo, da preživjeti nećemo jer su i humanitarni konvoji iz Splita prekinuti. Do nas više nisu mogli doći. Iz sela u selo se više nije moglo, gradovi su po ulicama podijeljeni, progoni civila učestali i mi u Armiji RBiH ponovo smo vraćeni u mahalske i seoske grupe jer kao jedinice Armije niti smo mogli komunicirati niti se kretati. A incidenti i pritisci svih oblika su se množili... Izgledi i šanse za preživljavanje se gasili.

A onda je proradio inat... Množili se incidenti i sukobi, dolazilo se do oružja, jačala je i ARBiH! A svako malo dolazilo se do informacija da gdje god zakrizi HVO i četnici sarađuju, pomažu se, razmjenjuju teritorije, oružje, granate, jedni druge propuštaju ili zajedno udare na naše položaje.

Ovo Milanović zna ali prešućuje kao što znaju i mnogi drugi ali o tome ne govore. Napravljen je drugi, novi narativ, istina se prešućuje. Ovo pišem samo zbog onih dobronamjernih koje žele doći do istine a ne prihvataju ovu Milanovićevu, friziranu, našminkanu i naknadno prilagođenu...

I danas se mi ko bivši drugari viđamo, neki se pozdravljaju a neki ne, neki sjednu i popričaju ali ove teme o tome šta i kako je bilo više nisu na stolu.
O njima se šuti. Ili među bližim prijateljima se jednostavno kaže, "nemoj molim te da mi o tome, znaš šta bi bilo da se čuje"?...
:thumbup:

Niti sta oduzeti, niti dodati...

Ovo podebljano je kljuc. Kada vidis i cujes, da lik, koji ima pristup svim drzavnim tajnama (dakle, itekako informisan), postane antipod Mesicu i pocne otvoreno lagati, onda znas da je djubre i neprijatelj, za sva vremena... :roll:
User avatar
Login77777
Posts: 8546
Joined: 18/05/2021 09:11

#5524 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Login77777 »

dalmatinka wrote: 01/11/2022 18:30
ANamelessGhoul wrote: 28/10/2022 16:32 Mislim da je sada i najvecim skepticima jasno da nam divne komsije/susjedi spremaju reprizu 92. Naumili su da sprovedu konacno u djelo Karadjordjevo i Graz
Daj odrasti !
Oprez je bitan kada imas ovakve susjede… :thumbup:
PM72
Posts: 17626
Joined: 30/04/2012 16:54

#5525 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by PM72 »

Što neko reče...kad ga vidim,onako zadriglog i čviljavog i čujem šta sere-pomislim -lijepi Franjo
Post Reply