Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81181
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3051 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

18 ustaskih udruzenja stalo protiv predsjednika za kojeg nisu ni glasovali
Jebo ih ratko nije 1991.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#3052 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

Jah, nije 91 a ovamo malo-malo pa teme iz rata pominje i tupavim nastupom otvara stare rane :oops:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#3053 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 18:46
Kent__ wrote: 08/12/2021 17:15

Gledaj, ti si vrlo vjest u trolanju i spinovanju to je ocigledno.u glavi mi se okrenulo od tvog posta.
Otisao si daleko.Genocid rade bageri, traktori, autobusi, vozovi, topovi, haubice, fabrike smrti, masovne grobnice....
Zlocine radi pojedinac a genocid radi drzava.Genocid radi drzavni aparat. Sistem! 100 %

Rekao sam samo da se ne može na temelju presuda pojedincima ili grupama za djela počinjena 92-95 licitirati sa nečijim političkim pravima danas. Zato mislim da Silajdžić svjesno brka presude i današnju političku problematiku BiH što su dvije odvojene stvari. Niti mi je jasno koja bi to bila kolektivna odgovornost danas recimo u slučaju RS, Hrvata u BiH, Bošnjaka za zločine nad Hrvatima ili Srbima i sl.

Drugo, rekao sam da manje više nitko nije uspio ni od Z.Njemačke utjerati nekakvu odštetu, ono što je isplaćeno je bilo u okviru bilateralnih dogovora, barem koliko sam čitao a možda sam i previdio nešto.
Ne znam što je tu trolanje ili spinovanje.
Kako ne može, nije nečije pravo to što je nekoga protjerao, napravio masovne grobnice i izmijenio etničku strukturu dijelova države i to nazivati nečijim političkim pravom. :-) O čemu ti to? Čitao sam ono o Njemačkoj što si pisao i novcu, jebo novac, Njemačka nije zadržala dijelove Poljske ni nacistički ustavni poredak pa si fulio sa poređenjem. Kao tvoje političko pravo je da živiš pored masovne grobnice, da ti se škola zove po ratnom zločincu, da i dalje isti sistem koji je vladao 92-95 kroji politiku BiH? Na kraju nisu tek presuđeni tamo neki pojedinci anonimusi iz naroda već čitav tadašnji politički, pazi POLITIČKI vrh, tadašnje vlasti pa shodno tome itekako se može postavljati pitanje tih kako nazivaš "političkih prava". Iz ovih gore razloga se i negira genocid jer znaju da ono što je uspostavljeno na sili i genocidu ne bi trebalo biti legalizovano i to nisu nikakva kako im tepaš politička prava, već sistem koji će na kraju ovako ili onako morati biti ugašen.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#3054 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by skafiskafsnjak »

Milenkov buraz wrote: 09/12/2021 08:01
Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 18:46


Rekao sam samo da se ne može na temelju presuda pojedincima ili grupama za djela počinjena 92-95 licitirati sa nečijim političkim pravima danas. Zato mislim da Silajdžić svjesno brka presude i današnju političku problematiku BiH što su dvije odvojene stvari. Niti mi je jasno koja bi to bila kolektivna odgovornost danas recimo u slučaju RS, Hrvata u BiH, Bošnjaka za zločine nad Hrvatima ili Srbima i sl.

Drugo, rekao sam da manje više nitko nije uspio ni od Z.Njemačke utjerati nekakvu odštetu, ono što je isplaćeno je bilo u okviru bilateralnih dogovora, barem koliko sam čitao a možda sam i previdio nešto.
Ne znam što je tu trolanje ili spinovanje.
Kako ne može, nije nečije pravo to što je nekoga protjerao, napravio masovne grobnice i izmijenio etničku strukturu dijelova države i to nazivati nečijim političkim pravom. :-) O čemu ti to? Čitao sam ono o Njemačkoj što si pisao i novcu, jebo novac, Njemačka nije zadržala dijelove Poljske ni nacistički ustavni poredak pa si fulio sa poređenjem. Kao tvoje političko pravo je da živiš pored masovne grobnice, da ti se škola zove po ratnom zločincu, da i dalje isti sistem koji je vladao 92-95 kroji politiku BiH? Na kraju nisu tek presuđeni tamo neki pojedinci anonimusi iz naroda već čitav tadašnji politički, pazi POLITIČKI vrh, tadašnje vlasti pa shodno tome itekako se može postavljati pitanje tih kako nazivaš "političkih prava". Iz ovih gore razloga se i negira genocid jer znaju da ono što je uspostavljeno na sili i genocidu ne bi trebalo biti legalizovano i to nisu nikakva kako im tepaš politička prava, već sistem koji će na kraju ovako ili onako morati biti ugašen.
Pa i on i slicni njemu slave ratne zlocince...a ti ocekujes da on osudi one iz RS. Previse ocekujes.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#3055 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

Evo ga...oglasio se pacov :mrgreen:
IMA NOVU ZAMJERKU
Milanovićev ured nezadovoljan izvještajem PIC-a: Nigdje ne spominju konstitutivnost
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#3056 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Cassius Longinus »

Milenkov buraz wrote: 09/12/2021 08:01
Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 18:46


Rekao sam samo da se ne može na temelju presuda pojedincima ili grupama za djela počinjena 92-95 licitirati sa nečijim političkim pravima danas. Zato mislim da Silajdžić svjesno brka presude i današnju političku problematiku BiH što su dvije odvojene stvari. Niti mi je jasno koja bi to bila kolektivna odgovornost danas recimo u slučaju RS, Hrvata u BiH, Bošnjaka za zločine nad Hrvatima ili Srbima i sl.

Drugo, rekao sam da manje više nitko nije uspio ni od Z.Njemačke utjerati nekakvu odštetu, ono što je isplaćeno je bilo u okviru bilateralnih dogovora, barem koliko sam čitao a možda sam i previdio nešto.
Ne znam što je tu trolanje ili spinovanje.
Kako ne može, nije nečije pravo to što je nekoga protjerao, napravio masovne grobnice i izmijenio etničku strukturu dijelova države i to nazivati nečijim političkim pravom. :-) O čemu ti to? Čitao sam ono o Njemačkoj što si pisao i novcu, jebo novac, Njemačka nije zadržala dijelove Poljske ni nacistički ustavni poredak pa si fulio sa poređenjem. Kao tvoje političko pravo je da živiš pored masovne grobnice, da ti se škola zove po ratnom zločincu, da i dalje isti sistem koji je vladao 92-95 kroji politiku BiH? Na kraju nisu tek presuđeni tamo neki pojedinci anonimusi iz naroda već čitav tadašnji politički, pazi POLITIČKI vrh, tadašnje vlasti pa shodno tome itekako se može postavljati pitanje tih kako nazivaš "političkih prava". Iz ovih gore razloga se i negira genocid jer znaju da ono što je uspostavljeno na sili i genocidu ne bi trebalo biti legalizovano i to nisu nikakva kako im tepaš politička prava, već sistem koji će na kraju ovako ili onako morati biti ugašen.
Ovo oko povratka je ako se ne varam regulirano Daytonom. Međutim ono što je istina i važi za sve jest da je rat prouzročio velike pokrete i protjerivanje populacije. Hrvati su od Srba potjerani iz Posavine npr, Bošnjaci iz npr Podrinja, Srbi iz Hrvatske, Z. Bosne i sl..ne možeš ljude siliti da se vraćaju, ne možeš to ni ograničiti na jednu naciju.. Istina onemogućavanje povratka je problem sam za sebe i to stoji. Sada, 30 g kasnije vjerojatno je mala populacija koja se uopće i hoće vratiti.

Nisam fulao sa usporedbom jer usporedbe zapravo nije ni bilo. Treći Reich kao ultimativno ljudsko zlo nije Nijemce koštao veće nadoknade. Poljska je dobila istočne djelove Njemačke da Rusi mogu dobiti istočnu Poljsku. To je diktat uvjetovan ratom a ne nekakav vid ratne odštete. Sovjetske divizije na tlu su do diktirale. Ovdje toga nema.

Status recimo FBiH i RS unutar BiH reguliran je Daytonom i dalje amandmanima, izmjenama Ustava i sl, nije reguliran sudskim presudama u Haagu. Presude služe da Mladić završi u zatvoru kada već ne može biti obješen.

Rat je završio ima 26 godina, i nema sada "izravnavanja računa". 95' je bilo vrijeme za naplatu, nešto se uspjelo, nešto nije i to je to, uostalom Amerikanci nisu dali dalje.
Zanošenje pričama o ukidanju RS-a zbog genocida, nekakvih ratnih reparacija prema Srbiji ili čak Hrvatskoj i sl. je slijepa ulica i ne služi ničemu.
User avatar
Truba
Posts: 81181
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3057 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Sve je to suplja
Nova su vremena
Bliza nam ne 2050 nego 1990 ako sam dobro izracunao :lol:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3059 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by duh_sa_sjekirom »

Rošavom srolji opet neko kavez drma:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/milanov ... /211209012
plavi_E
Posts: 6378
Joined: 18/10/2021 19:47

#3060 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by plavi_E »

Milanovićev ured nezadovoljan izvještajem PIC-a: Nigdje ne spominju konstitutivnost

Pa ljudi u PIC u nece da pominju nesto za sto niko nezna sta konkretno znaci u pravno-politickom sistemu BiH. Nakon Shmita i PIC progledao.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#3061 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Haris.ba »

Bloo wrote: 08/12/2021 19:56
Haris.ba wrote: 08/12/2021 17:27

Ni to nije tacno. Individualni genocid ne postoji. Genocid moze izvrsiti samo organizacija, konretno u Bosni paradrzava.

I ta paradrzava je Dejtonskim mirovnim sporazumom legalizovana. Ako neko misli da nije, hvala Bogu nisu mogli sebi pomoci - postoji borba da se slavi dan osnivanja RS, sve sa sudskim presudama, zakonima, ocitovanjem naroda i na referendumu. Sam narod se ocitovao na referendumu da je ta paradrzava koja je pocinila genocid, a drzava Srbija osudjena sto nije sprijecila (konvencija sama u svom nazivu ima sprecavanje - sto li?) u biti danasnja administrativna jedinica u BiH. Dodik sam tvrdi da je BiH sastavljena od entiteta. Znaci da paradrzava koja je pocinila genocid je neki sastavni dioBiH?

Znam ja da je bila velika medijska operacija nakon rata radi mira u kuci i prica o individualnim zlocinima. Ali, to nije istina. Postoji individualna odgovornost. Ali, i kolektivna. Evo, redovno Evropski sud za ljudska prava puca novcane kazne Bosni, a za individualne imovinske slucajeve. Da ne pricamo ljudskim pravima.
Ti stvarno ne citas.
On govori o tome da drzava NIJE osudena za genocid, ti govoris o necem drugom tj. da Srbija jeste osudena sto NIJE SPRIJECILA.
Capisci?
https://www.slobodnaevropa.org/a/697008.html

Zlocine su pocinile individue uz odobrenje/saglasnost države/paradržave/državnih institucija (nebitno) i/ili pod utjecajem ideologije. Kolektivna krivica bi onda bila cija?
Ako su zlocinci koji su ucestvovali u genocidu Srbi/Srbijanci, te isto cinili uz saglanost/podrsku Srbije, onda je kolektivna odgovornost na Srbijancima/Srbima? Svim? Ili pak mislis na drzavu?
Odgovornost jeste na Srbiji, kolektivna, ali kao drzave ne kao kolektiva.

Dalje, u Ustavu BiH piše:
Bosnia and Herzegovina SHALL CONSIST of the two entities...

consist ima više značenja: sadržavati, sastojati se, činiti, sadržavati, sačinjavati...

Elem, nemamo ZVANIČNI prevod na BOSANSKI jezik i onda može svako da laprda šta želi-
Nisam ja kriv što vlada neznanje.

Srbija jeste osuđena za genocid. Ne znam šta je problem to shvatiti. Konvencija se zove Konvencija o sprečavanju i kažnjavanju zločina genocida. Nisam je ja pisao. U samom imenu Konvencije je objašnjeno koji položaj i važnost ima sprečavanje genocida, i da je samo sprečavanje genocida - zločin. Ali, shvatam da je teško odlijepiti se od medijski stvorenih narativa.

Ja sam citirao čija je odgovornost. Nije moj problem što se ne želi shvatiti pročitano. Trebam opet citirati presudu Međunaordnog Suda u Hagu?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#3062 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

Fakat ne kontam, kakav je to kompleks, možda poremećaj, pa Milanović ima potrebu na dnevnom nivou svaki dan baviti se nama? :? :shock: Hajde razumijem političko stajalište, politički stav, političko sučeljavanje ali svaki bogovi dan baviti se Bošnjacima i BiH je izlgeda neka patologija, šta li? Čak ni jedan Vučić se na bavi toliko nama kao ovaj pacov iz Zagreba. Možda je umislio da je 1941. pa da kao poglavnik iz Zagreba određuje Sarajevu šta je dobro za njega,
User avatar
Truba
Posts: 81181
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3063 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

plavi_E wrote: 09/12/2021 09:37 Milanovićev ured nezadovoljan izvještajem PIC-a: Nigdje ne spominju konstitutivnost

Pa ljudi u PIC u nece da pominju nesto za sto niko nezna sta konkretno znaci u pravno-politickom sistemu BiH. Nakon Shmita i PIC progledao.
Samoproglaseno telo
zilog
Posts: 7468
Joined: 06/03/2009 11:19

#3064 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by zilog »

Black swan wrote: 09/12/2021 10:14
plavi_E wrote: 09/12/2021 09:37 Milanovićev ured nezadovoljan izvještajem PIC-a: Nigdje ne spominju konstitutivnost

Pa ljudi u PIC u nece da pominju nesto za sto niko nezna sta konkretno znaci u pravno-politickom sistemu BiH. Nakon Shmita i PIC progledao.
Samoproglaseno telo
Nije tacno... :roll:
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#3065 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 13/02/2022 20:56, edited 1 time in total.
zilog
Posts: 7468
Joined: 06/03/2009 11:19

#3066 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by zilog »

Milenkov buraz wrote: 09/12/2021 10:04 Fakat ne kontam, kakav je to kompleks, možda poremećaj, pa Milanović ima potrebu na dnevnom nivou svaki dan baviti se nama? :? :shock: Hajde razumijem političko stajalište, politički stav, političko sučeljavanje ali svaki bogovi dan baviti se Bošnjacima i BiH je izlgeda neka patologija, šta li? Čak ni jedan Vučić se na bavi toliko nama kao ovaj pacov iz Zagreba. Možda je umislio da je 1941. pa da kao poglavnik iz Zagreba određuje Sarajevu šta je dobro za njega,
Tipicni "bully", koji se istresa i dokazuje nad slabijima, vrlo rijetko nad nekim jacim, a i tada odabere pojedinca koji je slabiji (Ministar odbrane). Sjeti se samo prepucavanja sa onim zenama.
Last edited by zilog on 09/12/2021 10:47, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#3067 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Haris.ba »

zilog wrote: 09/12/2021 10:39 Nije tacno...
Naravno da je tačno. :D

Evo članova PIC -a
Članice i sudionici PIC-a: Albanija, Austrija, Belgija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Češka Republika, Danska, Egipat, Finska, Francuska, Grčka, Hrvatska, Irska, Italija, Japan, Jordan, Kanada, Kina (povukla se u svibnju 2000), Luksemburg, Mađarska, Malezija, Maroko, Nizozemska, Norveška, Njemačka, Oman, Pakistan, Poljska, Portugal, Rumunija, Ruska Federacija, Saudijska Arabija, Savezna Republika Jugoslavija (sada države Srbija i Crna Gora), Sjedinjene Američke Države, Sjeverna Makedonija, Slovačka Republika, Slovenija, Španjolska, Švedska, Švicarska, Turska, Ukrajina, i Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne Irske; visoki predstavnik, Arbitražno vijeće za Brčko (rasformirano 1999. nakon objavljivanja konačne odluke o statusu Brčkog), Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD), Europska komisija, Međunarodni komitet Crvenog križa (ICRC), Međunarodni tribunal za zločine počinjene na prostoru bivše Jugoslavije (ICTY), Međunarodni monetarni fond (IMF), Organizacija za sigurnost i suradnju u Europi (OESS), Prelazna uprava UN-a u istočnoj Slavoniji (UNTAES; ukinuta u siječnju 1998.), Sjevernoatlantski savez (NATO), Svjetska banka, Ujedinjeni narodi (UN), Vijeće Europe, visoki komesar UN-a za ljudska prava (UNHCHR), i visoki komesar UN-a za izbjeglice (UNHCR).

Dosadašnji promatrači PIC-a: Australija, Središnja banka Bosne i Hercegovine, Estonija, Europska investicijska banka (EIB), Island, Južna Afrika, Kneževina Lihtenštajn, Latvija, Litvanija, Međunarodna federacija društava Crvenog križa i Crvenog polumjeseca (IFRC), Međunarodni medijator za Bosnu i Hercegovinu, Međunarodna organizacija za migracije (IOM), Novi Zeland, Ombudsman za ljudska prava u Bosni i Hercegovini, Posebni koordinator Pakta stabilnosti za Jugoistočnu Europu i Sveta stolica.
A, evo i članova upravnog odbora.
Članice Upravnog odbora su: Francuska, Italija, Japan, Kanada, Njemačka, Rusija, Sjedinjene Američke Države, Velika Britanija, Predsjedništvo Europske unije, Europska komisija i Organizacija islamske konferencije (OIC) koju predstavlja Turska.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#3068 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by doktor78 »

Milenkov buraz wrote: 09/12/2021 10:04 Fakat ne kontam, kakav je to kompleks, možda poremećaj, pa Milanović ima potrebu na dnevnom nivou svaki dan baviti se nama? :? :shock: Hajde razumijem političko stajalište, politički stav, političko sučeljavanje ali svaki bogovi dan baviti se Bošnjacima i BiH je izlgeda neka patologija, šta li? Čak ni jedan Vučić se na bavi toliko nama kao ovaj pacov iz Zagreba. Možda je umislio da je 1941. pa da kao poglavnik iz Zagreba određuje Sarajevu šta je dobro za njega,
Evo objašnjenja sociologa Dražena Lalića:
Milanović ima manjak moći i sve manju moć i na sve manje stvari može utjecati, ali Milanović s druge strane ima višak rječitosti i volje za komunikacijom. On je stalno dostupan što je dokaz da ima jako malo i sve manje moći, i on više sebe ne kontrolira, što će reći i vjerojatno kad bi malo bolje promislio i kad bi pogledao definiciju genocida i kad bi usporedio s onim što je rekao, onda bi vidio. On je pravnik, on bi trebao znati tu definiciju. Onda bi shvatio da je bio jako u krivu i da je time što je dao te izjave i onda još plus izjavu o ubojstvu obitelji Zec, da je jako naštetio ugledu Hrvatske u regiji pa i izvan regije
zilog
Posts: 7468
Joined: 06/03/2009 11:19

#3069 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by zilog »

Haris.ba wrote: 09/12/2021 10:47
zilog wrote: 09/12/2021 10:39 Nije tacno...
Naravno da je tačno. :D
Spoiler
Show
Evo članova PIC -a
Članice i sudionici PIC-a: Albanija, Austrija, Belgija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Češka Republika, Danska, Egipat, Finska, Francuska, Grčka, Hrvatska, Irska, Italija, Japan, Jordan, Kanada, Kina (povukla se u svibnju 2000), Luksemburg, Mađarska, Malezija, Maroko, Nizozemska, Norveška, Njemačka, Oman, Pakistan, Poljska, Portugal, Rumunija, Ruska Federacija, Saudijska Arabija, Savezna Republika Jugoslavija (sada države Srbija i Crna Gora), Sjedinjene Američke Države, Sjeverna Makedonija, Slovačka Republika, Slovenija, Španjolska, Švedska, Švicarska, Turska, Ukrajina, i Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne Irske; visoki predstavnik, Arbitražno vijeće za Brčko (rasformirano 1999. nakon objavljivanja konačne odluke o statusu Brčkog), Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD), Europska komisija, Međunarodni komitet Crvenog križa (ICRC), Međunarodni tribunal za zločine počinjene na prostoru bivše Jugoslavije (ICTY), Međunarodni monetarni fond (IMF), Organizacija za sigurnost i suradnju u Europi (OESS), Prelazna uprava UN-a u istočnoj Slavoniji (UNTAES; ukinuta u siječnju 1998.), Sjevernoatlantski savez (NATO), Svjetska banka, Ujedinjeni narodi (UN), Vijeće Europe, visoki komesar UN-a za ljudska prava (UNHCHR), i visoki komesar UN-a za izbjeglice (UNHCR).

Dosadašnji promatrači PIC-a: Australija, Središnja banka Bosne i Hercegovine, Estonija, Europska investicijska banka (EIB), Island, Južna Afrika, Kneževina Lihtenštajn, Latvija, Litvanija, Međunarodna federacija društava Crvenog križa i Crvenog polumjeseca (IFRC), Međunarodni medijator za Bosnu i Hercegovinu, Međunarodna organizacija za migracije (IOM), Novi Zeland, Ombudsman za ljudska prava u Bosni i Hercegovini, Posebni koordinator Pakta stabilnosti za Jugoistočnu Europu i Sveta stolica.
A, evo i članova upravnog odbora.
Članice Upravnog odbora su: Francuska, Italija, Japan, Kanada, Njemačka, Rusija, Sjedinjene Američke Države, Velika Britanija, Predsjedništvo Europske unije, Europska komisija i Organizacija islamske konferencije (OIC) koju predstavlja Turska.
UNSCR 1031
https://undocs.org/S/RES/1031(1995)
Welcoming further the conclusions of the Peace Implementation Conference
held in London on 8 and 9 December 1995 (the London Conference) (S/1995/1029),
and in particular its decision to establish a Peace Implementation Council and
its Steering Board
as referred to in those conclusions,
plavi_E
Posts: 6378
Joined: 18/10/2021 19:47

#3070 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by plavi_E »

Ni PIC nije vise legitiman.
:lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#3071 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

Kako je iz Ureda predsjednika Hrvatske potvrđeno za Dnevnik.ba, Milanović će u narednim danima doći u Travnik.

"Predsjednik Hrvatske će prisustvovati obilježavanju 28. godišnjice Bijelog puta za Novu Bilu i Bosnu Srebrenu, humanitarnog konvoja, i položiti vijenac ispred biste Ante Vlaića, ubijenog vozača jednog od kamiona", kaže se u saopćenju.

Podsjećamo, Bijeli put za Novu Bilu i Bosnu Srebrenu je bio humanitarni konvoj koji se sastojao 99 šlepera, a za cilj je imao prenijeti hranu i lijekove u bolnicu u Novoj Biloj, a trajao je 14 dana, od 10. do 24. decembra 1993. godine.

Vežno je napomenuti da ova posjeta dolazi u trenutku kada je Milanović na meti kritika javnosti zbog svojih skandaloznih izjava o genocidu u Srebrenici koje je davao proteklih dana.

Također, očekuje se da ova posjeta neće imati službeni karakter obzirom da hrvatski predsjednik još jednom grubo krši diplomatske protokole jer zaobilazi službeno Sarajevo.
Veliki poglavica će dojahati u naša lovišta ne donoseći poklone ili znakove mira.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#3072 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by skafiskafsnjak »

Nakon onih izjava, treba ga proglasiti nepozeljnom osobom.

Zoran Milanović u narednim danima dolazi u posjetu Bosni i Hercegovini
http://www.klix.ba/clanak/211209043
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#3073 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Mr.Sojic »

90minut wrote: 09/12/2021 04:36 Pricaj u svoje ime ja njegove izjave posmatram kao čisti strah jer zna da su hrvati u BiH gotovi i da ih je ostala šaka sad ili nikad je pitanje oko nekih stvari ocigledno je da idemo prema nikad izborni i 3 entitet.

Ne može da se pomiri jednostavno s tim da ide sve po planu i zna kako ce to izgledati za 10 godina barem što se federacije tice.
Bravo kolega :thumbup:

Utrtila mu gUjca za glasačima koji imaju pravo glasa u Hrvatskoj :oops:
User avatar
LSD
Posts: 27192
Joined: 24/07/2007 08:26

#3074 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

Leverage wrote: 09/12/2021 09:35
LSD wrote: 09/12/2021 07:10

Post Prijavljen

Vrijeđanje i te provincijalske fore negdje drugo prosipaj :kiss:
Ono nekog prijavilo :lol:

Kad ti dođe gost sa dobrim namjerama, civilizovano je da ga uvažavaš. Međutim, ti si naravno, u maniru klasičnog primitivca, morao da ispoljiš vlastite frustracije, a onda kmečiš moderatorima kad ti neko uzvrati istom mjerom.

Drugi put se gostu obrati učtivo i sa poštovanjem, ako si uopšte u stanju da to uradiš, pa ćeš onda možda i zaslužiti poštovanje drugih.
Post prijavljen, zbog uvreda.
Covjek mi se svezao iz cista mira nicim izazvan, iako sam pricao sa Djurom.


@Bloo, na trebe je red, puštaj vodu :mrgreen:
Last edited by LSD on 09/12/2021 11:17, edited 1 time in total.
zilog
Posts: 7468
Joined: 06/03/2009 11:19

#3075 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by zilog »

daddy-kool wrote: 09/12/2021 11:04
Kako je iz Ureda predsjednika Hrvatske potvrđeno za Dnevnik.ba, Milanović će u narednim danima doći u Travnik.

"Predsjednik Hrvatske će prisustvovati obilježavanju 28. godišnjice Bijelog puta za Novu Bilu i Bosnu Srebrenu, humanitarnog konvoja, i položiti vijenac ispred biste Ante Vlaića, ubijenog vozača jednog od kamiona", kaže se u saopćenju.

Podsjećamo, Bijeli put za Novu Bilu i Bosnu Srebrenu je bio humanitarni konvoj koji se sastojao 99 šlepera, a za cilj je imao prenijeti hranu i lijekove u bolnicu u Novoj Biloj, a trajao je 14 dana, od 10. do 24. decembra 1993. godine.

Vežno je napomenuti da ova posjeta dolazi u trenutku kada je Milanović na meti kritika javnosti zbog svojih skandaloznih izjava o genocidu u Srebrenici koje je davao proteklih dana.

Također, očekuje se da ova posjeta neće imati službeni karakter obzirom da hrvatski predsjednik još jednom grubo krši diplomatske protokole jer zaobilazi službeno Sarajevo.
Veliki poglavica će dojahati u naša lovišta ne donoseći poklone ili znakove mira.
Neka malo navrati i u Rankovice kod Novog Travnika, gdje je 4. juna '93. ubijeno 7 vozaca iz Tuzlanskog konvoja spasa.
Post Reply